Усний журнал – презентація

«Великий син великого народу»

       9 березня українці вшановують пам’ять духовного провідника нації, генія українського народу, великого поета та художника – Тараса Григоровича Шевченка.

       Під час проведення заходу, ведучі  Яресько М.В. та Рагуліна О.О. розкрили  образ найщирішого лірика і гнівного бунтаря, поета, художника.

  

 

     З невичерпними пластами літературної та мистецької творчості українського генія учні змогли більше ознайомитись на четвертій сторінці «Заморочки із бочки». На цій же сторінці бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О.О. ознайомила присутніх з матеріалами книжкової виставки «Тарас Григорович Шевченко – великий народний поет і художник»

 

День правових знань

«Істина, свобода, відповідальність»

      На захід запрошені спеціалісти Решетилівського бюро правової допомоги Черниш Н.А. та Рог В.С., щоб проконсультувати молодь по темах «Як не стати жертвою злочину», «Мотиви, що спонукають вчинити злочин і відповідальність, яка чекає на неповнолітніх». Бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О.О. провела для молоді інформаційний дайджест «Шахрайство – злочин, спрямований проти власності», а також ознайомила учнів з матеріалами книжкової виставки «Закон обов’язковий для всіх». Фахівець соціальної роботи з суб’єктами пробації (умовно засудженими) Павлюченко В.В. наголосила, що підлітковий вік – це переломний момент у розвитку кожної особистості.

       Спеціалісти з правових питань давали вичерпні відповіді на запитання молоді та висловили сподівання, що учні ліцею зроблять висновки з цієї зустрічі та оберуть вірний шлях в своєму подальшому житті.

  

«І повіє огонь новий з Холодного Яру»

           14 січня 2017 року минуло 119 років з дня  народження нашого земляка, родом з села Демидівка, українського військового та громадського діяча, письменника Юрія Горліс-Горського. Із цієї нагоди в читальній залі Решетилівської центральної районної бібліотеки  проведено засідання за круглим столом.         На засіданні прибули  працівники районного музею, учителі Решетилівської гімназії ім. І.Л. Олійника - Н.О. Ширшова, І.О.Гмиря, учні гімназії, місцеві краєзнавці -  Г.В.Кошкалда, В.І.Гайдар, художник В.Б.Мазур.   

          Захід почався зі знайомства з життєвим шляхом нашого земляка. Цікаво розповів про маловідомі  сторінки біографії Юрія Горліс- Горського зберігач фондів районного музею, учитель історії Ю.М.Кісіль.

        Учасники заходу дізналися, що перша друкована книга письменника була видана в 1933 році у Львові і мала назву  «Ave, Dictator!». Книга є політичним памфлетом на сталінську диктатуру 30-х років ХХ століття.  У 1934 р. видано документальну  повість  Горліс-Горського «Отаман Хмара». В 1935 році з під пера автора виходять спогади «Червоний чортополох» (Червона армія в світлі дійсності), «Спогади. У ворожому таборі. В казематах ГПУ» та перша частина славнозвісного роману «Холодний Яр»  про одну з найгероїчніших сторінок визвольної боротьби в Україні.

       Книга письменника, що називалася «Між живими трупами» (про перебування в психіатричній лікарні) вважається втраченою. Юрій Горський анонсував її вихід, а уривки з цього твору читав молоді, яка хмарами вилась довкола нього… На превеликий жаль, рукопис загубився під час бойових дій на Закарпатті. Юрій Горліс-Горський страшенно переживав утрату, тим більше, що вважав цей роман найкращим своїм твором.

      В кінці розповіді бібліотекар представила присутнім  літературу, яка є на  книжковій поличці «Ю. Горліс - Горський - співецьХолодного Яру».

     Учителі Решетилівської гімназії ім. І.Л. Олійника, місцеві краєзнавці, художник В.Б.Мазур в своїх  виступах були єдиними в думці про те, що на Батьківщині героя необхідно активізувати краєзнавчу роботу із вивчення невідомих сторінок біографії цієї історичної постаті. 
 

«Книжковий Біг-Бен» в Решетилівській бібліотеці

     Креативна виставка-імпульс  «Книжковий Біг-Бен» розгорнута в народознавчій вітальні бібліотеки, що безсумнівно додало їй українського національного колориту.  На виставці  представлено наукову, довідкову та художню літературу зарубіжних видавництв. Особливою популярністю у читачів користувалися підручники та посібники для вивчення англійської мови

               Виставку  доповнили куточки в англійському стилі, де можна було покуштувати англійського чаю, зіграти в шахи, почитати пресу на англійській мові.

  

 

       Мандрівку по найцікавіших місцях Лондона провів Шерлок Холмс, роль якого зіграв учитель англійської мови Віктор Денисенко. Діти, ставши учасниками діалогу, перекладали з англійської на українську мову розповідь літературного героя. Цікава інформація була доповнена відео презентацією, яка допомогла перенестися присутнім у Велику Британію.

  

          Ще одна героїня англійської літератури - Мері Попінс, ( учениця гімназії Маргарита Джулай) за чашкою англійського чаю ознайомила учнів з англійськими традиціями.

   

          Презентацію книг, представлених на виставці, провів на англійській мові Шерлок Холмс, тож  присутні могли перевірити свої знання мови Туманного Альбіону.

    

              

        

1,2,3,4,5,6,7,8,9