Професійне спілкування - семінар бібліотечних працівників .            

           В черговий раз працівники сільських бібліотек зібралися на професійну зустріч - семінар «Бібліотека – центр творчого і культурного спілкування користувачів». Відкрила семінар директор Решетилівської ЦМБ ім. О.М.Дмитренка Наталія Денисенко, програму якого склали: методична консультація «Бібліотека – центр творчого і культурного спілкування користувачів. Бібліотекар як основна ланка в процесі взаємодії», методична порада «Об’єднання за інтересами для користувачів - дітей», професійна рекомендація «Форми і методи бібліотечного спілкування». Практичним досвідом роботи клубів за інтересами у своїх бібліотеках поділилися бібліотекар Колотіївської СБФ Надія Пальонка, завідуюча Пащенківською СБФ Людмила Демченко, завідуюча Остапївською СБФ Олена Хачатрян.

 

          

 

 

           

 

          

 

                   

                                                      

* * * * *

Бібліотерапія – важлива складова роботи бібліотек: виклик часу.

              Семінар бібліотечних працівників «Бібліотерапія – важлива складова роботи бібліотек: виклик часу» відбувся в Решетилівській ЦМБ ім. О.М.Дмитренка. Програму проведення семінару склали: методична консультація «Бібліотерапія, як унікальна форма підтримки та самодопомоги», методична порада «Бібліотерапія для дітей: читання, спілкування, творчість», бібліотечна рекомендація «Бібліотека: відпочивайте разом з книгою». Практичними порадами «Книжковий релакс», «Бібліотека – простір де панує добро» поділилися бібліотекар Шевченківської СБФ Таміла Кулик, бібліотекар Кукобівської СБФ Наталія Головня, бібліотекар Шамраївської СБФ Мар’яна Левчук, завідуюча Пащенківською СБФ Людмила Демченко, бібліотекар Лобачівської СБФ Тетяна Копцевич.

               

 

               

            

            

 

* * * * *

Семінар бібліотечних працівників

Семінар «Роль і можливості бібліотек у поширенні знань про українську мову як національну цінність» відбувся для бібліотечних працівників. Програму семінару склали: порада спеціаліста «Перевірка бібліотечного фонду бібліотеки», методична консультація «Аналіз планів на 2024 рік та звітів за 2023 рік», методична консультація «Роль і можливості бібліотек у поширенні знань про українську мову як національну цінність», бібліотечна рекомендація «Соціокультурні послуги бібліотеки: популяризація рідної мови та української літератури», відеоряд «Краса українського поетичного слова», практична порада «Бібліотеки в соціальних мережах». Своїми напрацюваннями з даної теми поділилися бібліотекар Шевченківської СБФ Таміла Кулик, бібліотекар Шамраївської СБФ Мар’яна Левчук, бібліотекар Колотіївської СБФ Надія Пальонка, завідуюча Федіївською СБФ Людмила Федій.

                 

                                                        

                                           

 

Семінар бібліотечних працівників «Соціокультурні послуги бібліотеки для розвитку читання користувачів»

Семінар «Соціокультурні послуги бібліотеки для розвитку читання користувачів» відбувся для працівників сільських бібліотек – філій в Решетилівській центральній міській бібліотеці ім. О.М.Дмитренка. До програми семінару увійшли: порада спеціаліста «Актуалізація бібліотечних фондів. Ведення облікових документів», методична порада «Публічні бібліотеки як центри єдності та комунікацій місцевої спільноти», методична консультація «Планування 2024: пошук оптимальних варіантів», бібліотечна рекомендація «Соціокультурні послуги бібліотеки для розвитку читання», практична порада «Звітність публічних бібліотек 2023». Колеги ознайомилися із проєктом «Польська полиця в Україні», заходами Всеукраїнської інформаційно – просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання».                                                                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

****

 

Семінар бібліотечних працівників «Бібліотека – центр національно – патріотичного виховання молоді»

Семінар бібліотечних працівників «Бібліотека – центр національно – патріотичного виховання молоді» відбувся в Решетилівській центральній міській бібліотеці ім. О.М.Дмитренка. Завдання, проблеми, виклики сьогодення в роботі сучасних бібліотек були розглянуті при спілкуванні колег з директором ЦМБ Наталією Денисенко. Працівники бібліотек отримали пораду фахівця «Переоблік, актуалізація бібліотечних фондів. Ведення облікових документів»,  методичну консультацію «Бібліотека – центр національно – патріотичного виховання молоді», рекомендацію «Висвітлення роботи бібліотек в соціальних мережах». У зв’язку із запровадженням нової форми статистичної звітності № 6-НК «Звіт про діяльність публічної бібліотеки» проведено навчання по внесенню змін в облікові документи бібліотеки та заповнення форми звітності.

За участь в обласному конкурсі «Барви українського слова» Подякою Полтавської універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського нагороджено бібліотекаря Шевченківської сільської бібліотеки – філії Тамілу Кулик. Свідоцтво про підвищення кваліфікації в Гадяцькому фаховому коледжі культури та мистецтв ім. І.П. Котляревського отримала завідуюча Покровською СБФ Юлія Ткаченко.

             

 

   

 

****

Семінар «Робота бібліотек з інформаційного забезпечення користувачів в сучасних умовах»

  Семінар бібліотечних працівників Решетилівської ОТГ «Робота бібліотек з інформаційного забезпечення користувачів в сучасних умовах» відбувся під девізом Української бібліотечної асоціації 2021року «Бібліотека – твоя точка опори» та був присвячений Всеукраїнському дню бібліотек. Семінар відкрила директор Решетилівської ЦМБ ім. О.М.Дмитренка Наталія Денисенко. Із професійним святом бібліотекарів привітали та відзначили почесними грамотами Решетилівської міської ради перший заступник Решетилівського міського голови Інна Сивинська, начальник відділу культури, молоді, спорту та туризму Михайло Тітік.

    Кожна сільська бібліотека – філія презентувала до свята свій проєкт «Зроби вибір на користь книги». Це і електронні презентації, і виготовлені постери, і об’ємні папки – теки. Бібліотекарі із зацікавленням переглянули роботи колег, відзначивши їх креативність, та при цьому вчилися, захоплювалися, аналізували, обґрунтовували свою точку зору. Кращими роботами визнані відео презентація міської бібліотеки – філії №2 (бібліотекар І.Вовк) та папка – тека друкованих матеріалів Сухорабівської сільської бібліотеки – філії (бібліотекар Л.Гавриленко).

 

****

Семінар «Бібліотека як середовище розвитку інтелекту та творчих здібностей: дитячий аспект»

   Відбувся семінар бібліотечних працівників Решетилівської ОТГ за темою «Бібліотека як середовище розвитку інтелекту та творчих здібностей: дитячий аспект». Відкрила семінар та ознайомила працівників із завданнями бібліотеки на сучасному етапі директор Решетилівської центральної міської бібліотеки ім. О.М.Дмитренка Наталія Денисенко. На семінарі увазі бібліотекарів запропоновано методичну консультацію «Формування, підтримка і розвиток дитячої творчості засобами книги і мистецтва», пораду фахівця «Робота з книжковим фондом». В формі запитань та відповідей, практичних «підказок» пройшло спілкування з фахівцем «Соціальні мережі як засіб реклами бібліотеки». Година професійного спілкування «Бібліотека – комфортний простір для навчання, творчості, подій та зустрічей» викликала в колег приємні емоції та зацікавленість. Досвідом роботи клубів за інтересами для дітей поділилися завідувачка Покровською СБФ Т.О.Ткаченко, бібліотекар Шевченківської СБФ Т.Г.Кулик, бібліотекар Потічанської СБФ Н.Г.Піхуля, бібліотекар Шамраївської СБФ М.В.Левчук.

 

****

     

 Семінар «Користувач у центрі уваги бібліотекаря»

   Семінар до Всеукраїнського дня бібліотек «Користувач у центрі уваги бібліотекаря» проведено для фахівців Решетилівської ОТГ та Решетилівського району. Відкрила семінар директор Решетилівської ЦМБ Денисенко Н.І. На семінарі розглянуто питання обслуговування користувачів в умовах карантину: виклики та можливості, роботи з книжковим фондом: облік, перевірка, переведення на УДК, запропоновано методичну консультацію «Зацікавлений користувач – запорука авторитету бібліотеки».

 

      

    Сільські бібліотекарі ознайомилися з матеріалами обласного онлайн – семінару Полавської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Олеся Гончара «Робота з молоддю у сучасному форматі: поєднуємо зусилля, примножуємо можливості». Провідні фахівці книгозбірні поділилися власним досвідом та розкрили свої професійні лайфхаки за темами: «Сучасна бібліотека і громада: співпраця заради успіху», «Організація звітності з бібліотечно-інформаційного обслуговування молоді в бібліотеках ОТГ», «Бібліотечні фонди: облік, вилучення, збереження, переведення на УДК», «Проєктно -грантова діяльність як інструмент осучаснення молодіжних бібліотек», «Онлайн-ресурси в роботі бібліотеки: практичний рецепт від краєзнавства», «Організація бібліотечної роботи в онлайн середовищі», «Розширення спектру послуг «Дія. Цифрова освіта» для користувачів бібліотек ОТГ».

Корисним стало ознайомлення з електронним посібником ВГО Українська бібліотечна асоціація «Чотири простори бібліотек: модель діяльності» з практичними рекомендаціями для створення в Україні сучасних бібліотек з інноваційними сервісами та можливостями.

 

****

Пізнай свій рідний край

   В черговий раз бібліотекарі сільських бібліотек району та бібліотек – філій Решетилівської ОТГ зібралися на підвищення професійної кваліфікації. Семінар проходив за темою «Бібліотечне краєзнавство: запроваджуємо проєкт «Пізнай свій рідний край»». Відкрила семінар директор центральної міської бібліотеки Н.І.Денисенко. Увазі колег запропонована методична консультація «Бібліотечне краєзнавство: як ресурс розвитку туризму», година професійного спілкування від бібліотекаря Сухорабівської СБ Л.І.Гавриленко «Бібліотека – складова туристичного простору». Бібліотекарі відвідали районний краєзнавчий музей, де його директор Ю.М.Кісіль провів захоплюючу екскурсію - мандрівку рідним краєм. Учасники семінару обговорили тему проєкту, виклики, можливості та очікувану результати його реалізації.

  

 

 

****

Навчання-практикум «Переведення книжкових фондів бібліотек з ББК на УДК»

    Навчання - практикум по переведенню книжкових фондів з Бібліотечно - бібліографічної класифікації на Універсальну десяткову класифікацію відбулося в Решетилівській центральній міській бібліотеці для працівників сільських бібліотек та бібліотек – філій ЦМБ.  

 

        Розвиток бібліотечної та інформаційної науки й практики, застосування нових інформаційних технологій, зміни суспільно – політичної ситуації в Україні спонукали до переходу на іншу сучасну класифікаційну систему. Згідно постанови №117 Кабінету Міністрів України «Про припинення використання Бібліотечно – бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» УДК стає єдиною класифікаційною системою для застосування в бібліотеках усіх типів і видів для індексування документів та інформаційних запитів.

   Запровадження УДК в бібліотеках надає можливість максимального розкриття фондів, удосконалення інформаційно – бібліографічної роботи, поліпшення обслуговування користувачів.

     На практикумі були визначені етапи організації роботи бібліотек з переходу на УДК: вивчення досвіду інших бібліотек, аналізування стану бібліотечного фонду, вивчення стану довідково – пошукового апарату, визначення способу переходу на УДК, вивчення таблиць і методики систематизування за УДК.

      Провідний бібліотекар відділу комплектування та обробки літератури С.В.Чаплян надав бібліотекарям практичні поради і рекомендації роботи з книжковим фондом та  таблицями зіставлення індексів УДК і ББК.

   Директор Решетилівської ЦМБ Н.І.Денисенко привітала колег з Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва, а завідуючу Пащенківською сільською бібліотекою з днем народження, який вона святкувала в цей день. 

****

Семінар «Імідж сучасного бібліотекаря-професіонала»

    Семінар «Імідж сучасного бібліотекаря-професіонала» для бібліотекарів району проведено напередодні Всеукраїнського дня бібліотек. Семінар відкрила директор Решетилівської ЦМБ Н. І. Денисенко, яка акцентувала увагу на робочих моментах та привітала колег з професійним святом. На семінарі були розглянуті такі питання: калейдоскоп рекомендацій «Бібліотека і сучасність: пошук формули успіху», професійна панорама «Грані бібліотечної професії», урок бібліотечної майстерності «Кроки до читацької прихильності», консультація «Перевірка книжкового фонду бібліотеки». Бібліотекар Калениківської СБ Л. М. Терещенко та бібліотекар Решетилівської міської бібліотеки – філії №2 І.О.Вовк представили свої електронні презентації, подані на обласний конкурс «Бібліотека року Полтавщини». Бібліотекар Новомихайлівської СБ А. Г. Хорольська ознайомила колег із презентацією своєї роботи, яку присвятила Всеукраїнському дню бібліотек.

 

Школа бібліотечного досвіду

    Засідання школи бібліотечного досвіду «Презентуємо себе: реклама бібліотеки» проведено в Решетилівській міській бібліотеці – філії №1 для бібліотекарів району та Решетилівської ОТГ. Заняття школи відбулося за такою програмою: методична консультація «Соціокультурна діяльність бібліотеки: від традицій до новацій», презентація пам’ятки бібліотекарю «Бібліотека і реклама» (з досвіду роботи Бердичівської ЦМБС), практичне заняття «Розробка рекламних візитівок, проспектів, запрошень», обмін думками «Рекламуємо, інформуємо, пропонуємо». Практичними знаннями власного досвіду з питань реклами бібліотеки та її послуг поділилися з колегами бібліотекарі Шкурупій Н.І. (Друголиманська СБ) та Гавриленко Л.І. (Сухорабівська СБ).  

 

Семінар «Проектна діяльність бібліотеки»

     В Решетилівській центральній міській бібліотеці для працівників сільських бібліотек та бібліотек Решетилівської ОТГ  проведено семінар «Проектна діяльність бібліотеки».

    До програми семінару ввійшли: аналітична довідка по підсумках роботи бібліотек за минулий рік, методична консультація «Комплексна форма роботи з користувачами – цільові проекти та програми», порада фахівця «Проектна діяльність в роботі бібліотек, які обслуговують дорослих користувачів», рекомендація «Проектна діяльність в організації бібліотечного обслуговування дітей», професійне консультування «Робота з книжковим фондом бібліотеки», бібліотечний калейдоскоп «Обмін думками та досвідом».

   Для сільських бібліотекарів корисними стали матеріали обласного Дня професійного спілкування «Методична служба бібліотеки: час відвертої розмови» та презентація мультимедійного посібника «Крок за кроком», розробленого відділом документів із природничих та аграрних наук Полтавської ОУНБ ім. І.П. Котляревського.

 

****

Семінар

«Організація обслуговування різних категорій населення»

    Семінар «Організація обслуговування різних категорій населення» проведений для сільських бібліотекарів у центральній районній бібліотеці. Директор Решетилівської ЦРБ Н.І. Денисенко ознайомила присутніх із завданнями на наступний рік, особливостями планування та звітності.

    В програму проведення семінару ввійшли: методична консультація «Обслуговування користувачів в сільських бібліотеках», консультація «Облік, збереження книжкових фондів, ведення облікових документів», рекомендація «Особливості бібліотечного обслуговування  дорослих користувачів», методична порада «Плануємо роботу на 2018 рік», година професійного спілкування «Хочу поділитися своїм досвідом».

   Підведено підсумки районного конкурсу на кращу стендову презентацію «Я люблю свою бібліотеку!», переможцем якого стала бібліотекар Шамраївської СБ Левчук Мар’яна Василівна.

 

     ****

Засідання школи бібліотечного досвіду 

«Робота бібліотек по формуванню позитивної мотивації на здоровий спосіб життя серед користувачів»

    В Решетилівській селищній бібліотеці №1 відбулося засідання школи бібліотечного досвіду за темою «Робота бібліотек по формуванню позитивної мотивації на здоровий спосіб життя серед користувачів». До програми школи було включено: методичну інформацію «Молодь обирає здоровий спосіб життя», консультацію «Здоровий спосіб життя – з дитинства», обмін думками «Мотивація користувачів бібліотеки на здорове, активне життя». З досвідом роботи своєї бібліотеки поділилася бібліотекар Калениківської СБ Терещенко Л.М. 

    Жваво проведено аналіз домашнього завдання «Складання програми інноваційного масового заходу за темою школи», найцікавішою колеги визнали роботу бібліотекаря Потічанської СБ Піхулі Н.Г.

 

1,2,3

Вгору