Пізнай свій рідний край

В черговий раз бібліотекарі сільських бібліотек району та бібліотек – філій Решетилівської ОТГ зібралися на підвищення професійної кваліфікації. Семінар проходив за темою «Бібліотечне краєзнавство: запроваджуємо проєкт «Пізнай свій рідний край»». Відкрила семінар директор центральної міської бібліотеки Н.І.Денисенко. Увазі колег запропонована методична консультація «Бібліотечне краєзнавство: як ресурс розвитку туризму», година професійного спілкування від бібліотекаря Сухорабівської СБ Л.І.Гавриленко «Бібліотека – складова туристичного простору». Бібліотекарі відвідали районний краєзнавчий музей, де його директор Ю.М.Кісіль провів захоплюючу екскурсію - мандрівку рідним краєм. Учасники семінару обговорили тему проєкту, виклики, можливості та очікувану результати його реалізації.

  

 

 

Навчання-практикум «Переведення книжкових фондів бібліотек з ББК на УДК»

    Навчання - практикум по переведенню книжкових фондів з Бібліотечно - бібліографічної класифікації на Універсальну десяткову класифікацію відбулося в Решетилівській центральній міській бібліотеці для працівників сільських бібліотек та бібліотек – філій ЦМБ.  

 

        Розвиток бібліотечної та інформаційної науки й практики, застосування нових інформаційних технологій, зміни суспільно – політичної ситуації в Україні спонукали до переходу на іншу сучасну класифікаційну систему. Згідно постанови №117 Кабінету Міністрів України «Про припинення використання Бібліотечно – бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» УДК стає єдиною класифікаційною системою для застосування в бібліотеках усіх типів і видів для індексування документів та інформаційних запитів.

   Запровадження УДК в бібліотеках надає можливість максимального розкриття фондів, удосконалення інформаційно – бібліографічної роботи, поліпшення обслуговування користувачів.

     На практикумі були визначені етапи організації роботи бібліотек з переходу на УДК: вивчення досвіду інших бібліотек, аналізування стану бібліотечного фонду, вивчення стану довідково – пошукового апарату, визначення способу переходу на УДК, вивчення таблиць і методики систематизування за УДК.

      Провідний бібліотекар відділу комплектування та обробки літератури С.В.Чаплян надав бібліотекарям практичні поради і рекомендації роботи з книжковим фондом та  таблицями зіставлення індексів УДК і ББК.

   Директор Решетилівської ЦМБ Н.І.Денисенко привітала колег з Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва, а завідуючу Пащенківською сільською бібліотекою з днем народження, який вона святкувала в цей день. 

Семінар «Імідж сучасного бібліотекаря-професіонала»

    Семінар «Імідж сучасного бібліотекаря-професіонала» для бібліотекарів району проведено напередодні Всеукраїнського дня бібліотек. Семінар відкрила директор Решетилівської ЦМБ Н. І. Денисенко, яка акцентувала увагу на робочих моментах та привітала колег з професійним святом. На семінарі були розглянуті такі питання: калейдоскоп рекомендацій «Бібліотека і сучасність: пошук формули успіху», професійна панорама «Грані бібліотечної професії», урок бібліотечної майстерності «Кроки до читацької прихильності», консультація «Перевірка книжкового фонду бібліотеки». Бібліотекар Калениківської СБ Л. М. Терещенко та бібліотекар Решетилівської міської бібліотеки – філії №2 І.О.Вовк представили свої електронні презентації, подані на обласний конкурс «Бібліотека року Полтавщини». Бібліотекар Новомихайлівської СБ А. Г. Хорольська ознайомила колег із презентацією своєї роботи, яку присвятила Всеукраїнському дню бібліотек.

 

Школа бібліотечного досвіду

    Засідання школи бібліотечного досвіду «Презентуємо себе: реклама бібліотеки» проведено в Решетилівській міській бібліотеці – філії №1 для бібліотекарів району та Решетилівської ОТГ. Заняття школи відбулося за такою програмою: методична консультація «Соціокультурна діяльність бібліотеки: від традицій до новацій», презентація пам’ятки бібліотекарю «Бібліотека і реклама» (з досвіду роботи Бердичівської ЦМБС), практичне заняття «Розробка рекламних візитівок, проспектів, запрошень», обмін думками «Рекламуємо, інформуємо, пропонуємо». Практичними знаннями власного досвіду з питань реклами бібліотеки та її послуг поділилися з колегами бібліотекарі Шкурупій Н.І. (Друголиманська СБ) та Гавриленко Л.І. (Сухорабівська СБ).  

 

Семінар «Проектна діяльність бібліотеки»

     В Решетилівській центральній міській бібліотеці для працівників сільських бібліотек та бібліотек Решетилівської ОТГ  проведено семінар «Проектна діяльність бібліотеки».

 

    До програми семінару ввійшли: аналітична довідка по підсумках роботи бібліотек за минулий рік, методична консультація «Комплексна форма роботи з користувачами – цільові проекти та програми», порада фахівця «Проектна діяльність в роботі бібліотек, які обслуговують дорослих користувачів», рекомендація «Проектна діяльність в організації бібліотечного обслуговування дітей», професійне консультування «Робота з книжковим фондом бібліотеки», бібліотечний калейдоскоп «Обмін думками та досвідом».

 

   Для сільських бібліотекарів корисними стали матеріали обласного Дня професійного спілкування «Методична служба бібліотеки: час відвертої розмови» та презентація мультимедійного посібника «Крок за кроком», розробленого відділом документів із природничих та аграрних наук Полтавської ОУНБ ім. І.П. Котляревського.

 

Семінар

«Організація обслуговування різних категорій населення»

    Семінар «Організація обслуговування різних категорій населення» проведений для сільських бібліотекарів у центральній районній бібліотеці. Директор Решетилівської ЦРБ Н.І. Денисенко ознайомила присутніх із завданнями на наступний рік, особливостями планування та звітності.

    В програму проведення семінару ввійшли: методична консультація «Обслуговування користувачів в сільських бібліотеках», консультація «Облік, збереження книжкових фондів, ведення облікових документів», рекомендація «Особливості бібліотечного обслуговування  дорослих користувачів», методична порада «Плануємо роботу на 2018 рік», година професійного спілкування «Хочу поділитися своїм досвідом».

   Підведено підсумки районного конкурсу на кращу стендову презентацію «Я люблю свою бібліотеку!», переможцем якого стала бібліотекар Шамраївської СБ Левчук Мар’яна Василівна.

 

     

Засідання школи бібліотечного досвіду 

«Робота бібліотек по формуванню позитивної мотивації на здоровий спосіб життя серед користувачів»

    В Решетилівській селищній бібліотеці №1 відбулося засідання школи бібліотечного досвіду за темою «Робота бібліотек по формуванню позитивної мотивації на здоровий спосіб життя серед користувачів». До програми школи було включено: методичну інформацію «Молодь обирає здоровий спосіб життя», консультацію «Здоровий спосіб життя – з дитинства», обмін думками «Мотивація користувачів бібліотеки на здорове, активне життя». З досвідом роботи своєї бібліотеки поділилася бібліотекар Калениківської СБ Терещенко Л.М. 

    Жваво проведено аналіз домашнього завдання «Складання програми інноваційного масового заходу за темою школи», найцікавішою колеги визнали роботу бібліотекаря Потічанської СБ Піхулі Н.Г.

 

1,2,3

Вгору