Сухорабівська бібліотека

Мальовниче село Сухорабівка розкинулося на берегах швидкоплинного Псла. Гарна місцевість, хороші люди, добре облаштована бібліотека. Розміщена вона у двох світлих, просторих кімнатах. Квіти, затишок, спокій, царство Книг, вишивання… Порядкує всім цим Людмила Іванівна Гавриленко, залюблена у свою справу і своїх односельців, природу і квіти жінка. Особливою гордістю господині книгозбірні та членів клубу за інтересом «Оберіг», що діє при бібліотеці, є етнографічний куточок «Розгортаю життя, як сувій полотна», де зібрані вишивки жителів села, домоткані рушники та сорочки, старовинні предмети побуту. Цікаво молоді бути присутніми на засіданнях клубу, долучатися до історичної спадщини своїх односельців. На базі Сухорабівської СБ вивчено і запроваджено бібліотечний досвід по довідково – бібліографічному та інформаційному обслуговуванню користувачів. У 2009 році сільська бібліотека підключена до всесвітньої мережі Інтернету. Завдяки постійній турботі сільського голови Гавриленка Володимира Олексійовича про своїх односельців, стало можливим придбання комп’ютера для бібліотеки, а роком раніше, після того, як Сухорабівська громада виборола ІІІ місце в районному конкурсі на кращу громаду, було придбано ксерокс. Завдяки програмі Бібліоміст користувачі бібліотеки отримали чотири компютери, що значно допомагає їм в отриманні потрібної інформації

 

      «Моє село – окраса України!» - під такою назвою була проведена  краєзнавча година  в Сухорабівській сільській бібліотеці. Бо і справді наша Сухорабівка дуже гарна – як чудова квітка , вплетена у віночок  Полтавщини. Барви Сухорабівки зачаровують  людей, які приїжджають сюди вперше, так сильно, що їм хочеться повертатися ще і ще. Мальовничі береги Псла з численними урочищами,  Сухорабівська ГЕС, якій уже за шістдесят років, заповідний Кут, в якому між дубів - велетнів  красується школа. На заході діти ознайомилися з цікавими історичними згадками про Сухорабівку, захоплюючою легендою про село, яку написала випускниця школи, читали свої власні вірші та вірші випускників, які ввійшли до збірок поезій Віктора Ставицького  «До віри, до кохання, до добра» , «На вістрі неспокою» та «Краплини вранішньої роси». А ще подорожували розділами книжкової виставки «По Полтавщині на вітрилах часу», переглядали матеріали тематичної папки «Стежками рідного краю». Закінчувалася краєзнавча година парадом вишиванок.

    

      «Праця жертовна возносить людину, справи великі безсмертять її…» - таку назву мала  презентація книги «Лідер Решетилівської відбудови 80-х Іван Григорович Боровенський у калейдоскопі подій і спогадах сучасників». Це розповідь про ініціатора та організатора масштабної відбудовчої роботи на Решетилівщині у 80 – 90 - ті роки  ХХ століття, почесного громадянина Решетилівського району І.Г. Боровенського.

      Загальну характеристику книги підготували працівники відділення соціально - побутової адаптації територіального центру Любов Григорівна Біленька та Наталія Олександрівна Степанюк. Про задум  видання, роботу над ним, спогадами про І.Г. Боровенського поділився депутат районної ради,  упорядник і редактор І.І.Циган. Передмову і нарис - огляд  «Батько» написав Ю.Г.Дмитренко, соратник Івана Григоровича по відбудовчих процесах, депутат районної ради. У своєму виступі згадував епізоди, які характеризували  І.Г.Боровенського  як умілого керівника, організатора великих справ та доброго сім’янина, вірного товариша, талановиту особистість. Вдячністю та хвилюванням був сповнений виступ сільського голови В.О.Гавриленка, який пригадав свої зустрічі з героєм книги, відзначив роль та допомогу Івана Григоровича у вирішенні багатьох питань життєдіяльності села. Дочка  О.І.Танько з теплом і любов’ю розповідала про свого батька. Гармоніст і композитор В.Йова  разом з самодіяльним колективом «Душі криниця» виконали улюблені пісні Івана Григоровича.

      

Екскурсія до бібліотеки

Дитина - неповторна і дивовижна краплинка чистої, живої, джерельної води, яку треба берегти, цінити, любити і лише тоді вона перетвориться в повноводну річку, бездонне море, могутній океан - океан почуттів, емоцій, вражень...

Цього дня весело і гамірно було в бібліотеці – це до неї завітали вихованці дитячого садка «Пролісок». Сільський бібліотекар ознайомила дітей з правилами користування бібліотекою, запропонували малечі переглянути  дитячі  книги та  журнали. Цікавим доповненням до екскурсії були мультфільми. Всім дуже сподобалась цікава екскурсія.

Вечір – зустріч « До віри, до кохання, до добра»

Цікаво пройшов вечір – зустріч з поетом земляком Віктором Ставицьким «До віри, до кохання, до добра». Людська доля завжди була невід’ємною часткою долі Вітчизни, місця,  де кожен із нас народився. У Віктора Миколайовича є цілий материк, що лежить між берегами Псла і Говтви, під рідними з дитинства вербами і яворами. Назва йому – отчий край. Від нього автор ніколи не відривався, сприймаючи цю землю за всеньку Україну, з її славою та малими й великими бідами. Віктор Миколайович Ставицький народився в мальовничому селі Сухорабівка  Решетилівського району Полтавської області. Розкішна і чиста до первозданності навколишня природа не могла не забриніти поетичною струною в серці хлопця:

«Рідна земле, золота колиска,

Ти мій п’єдестал і оберіг,

Ще зеленим пагоном – хлопчиськом

Я пізнав тепло твоїх доріг.»

Любов до рідного краю, до своєї малої батьківщини Віктор Миколайович Ставицький  - поет із народу,  наш земляк висловив такими словами:

«Ніжна зоря світанкова встає,

Рідна земля її промені п’є.

Тут по стежинах між трав і гаїв

Ходять дитинство і юність мої…»

 

 

День безпечного Інтернету

Щоб запобігти негативним явищам та небезпекам, які очікують користувачів в Інтернеті, необхідно навчитися правильній поведінці користування сучасними Інтернет – технологіями. Хто володіє інформацією – той володіє світом. В дружній атмосфері відбулася година попередження «Безпечний інтернет» для дітей – користувачів сільської бібліотеки.  Учні преглянули відеоролики по темі, слайди з коментаріями, послухали повчальну казку та вірші про Інтернет. Поділилися власними міркуваннями про користь та шкоду комп’ютера та Інтернету. Активний діалог підкреслив зацікавленість, викликав море емоцій у дітей. А ще читачі взяли книги на свій смак.

    Бібліотекарем розроблений і розповсюджений буклет «День безпечного Інтернету». Користувачі отримали 12 буклетів з корисною інформацією.

  Бібліотека – територія дитинства. 

   Тут наймолодших читачів,

   Яскраві книги зустрічають,

   Веселка казок та віршів,

   Що в грі веселій оживають.

   І найменшенька дитина,

   Що не вміє ще читать,

   Ледь колисочку покине,

   Просить книжку показать.

      Для вихованців дитячого садочка «Пролісок»  проведено «Мандрівку книжковим містом», на чарівних вуличках якого дітей знайомили з сільською бібліотекою, правилами користування книгами, запрошували відвідати бібліотечні заходи, а щоб подорожуючі не втомлювалися, пригощали солодощами.

      Інтегрований урок – діалог «Комп’ютерна бібліотека», проведений з учнями 11класу, допомагає їм  зрозуміти, що оволодіння основами інформаційної культури підготує їх до будь - якого виду професійної діяльності, забезпечить здатність жити в інформаційному суспільстві, адже в індустрії інформаційних послуг роль бібліотеки підвищується.