Презентація поетичної збірки В. Ставицького "Неопалима купина"

 

        В читальній залі районної бібліотеки відбулася презентація четвертої збірки поезій місцевого автора Віктора Ставицького. Захід підготували і провели працівники районної бібліотеки та відділення соціально-побутової адаптації Решетилівського теротиріального центру .

    «Неопалима  купина», так називається нова збірка віршів В. Ставицького, за яку автору в 2016 році було вручено щорічну районну літературно-мистецьку премію ім. О.Дмитренка. Презентація цієї збірки зібрала чимало любителів поезії, шанувальників творчості «калениківського» поета. Ведучі заходу  Рагуліна О., та Біленька Л. розповіли про життєвий та творчий шлях  В. Ставицького,  дали анотацію на нову збірку поезій.

      З виходом нової книги та врученням літературно – мистецької премії  ім. О.Дмитренка Віктора Миколайовича привітали Циган І., головний редактор районної газети «Решетилівський вісник», Кошкалда Г., Нечитайло М.,  місцеві літератори,  Голуб Л., методист сектору освіти, сім’ї та  молоді,     Жалій Н., завідувач відділенням соціально-побутової адаптації Решетилівського РТЦ,  Плюта В., директор Решетилівської школи мистецтв, Пасічний Л., ветеран культмасової роботи, Порожнета В., велика прихильниця віршів  Ставицького.

       Окрасою заходу були пісні на вірші Віктора Миколайовича у виконанні В. Йови, самодіяльного композитора, ветерана військової служби, дитини війни. Особливо запам’яталися нові  твори «Білим по білому» та гімн Решетилівки, які  прозвучали в аудіо - записі у виконанні викладачів  Решетилівської дитячої школи мистецтв.

        Презентація нової книги закінчилася  теплою бесідою  про вічне та нетлінне мистецтво поетичного слова за чашкою чаю з цілющих трав.

 

 Обласне свято народної творчості

"Решетилівська весна - 2016" 

         22 травня обласне свято "Решетилівська весна" зібрало в селищі велику кількість майстрів народного мистецтва, шанувальників та гостей з інших регіонів України.

      Решетилівська центральна  районна бібліотека розгорнула на святі «Бібліотечне містечко», де була представлена краєзнавча книжкова виставка «Щедрий ужинок з літературної ниви Решетилівщини».

       Свою нову дослідницьку працю «Решетилівка: на скрижалях історії» тут представляли краєзнавці Ігор та Валерій Козюри. Гості мали змогу поспілкуватися з авторами та придбати нове видання.

 

        Поруч «Бібліотечне кафе», на якому «пригощали» сучасною українською книгою, а ще варениками,  короваєм, печивом, узваром.

 

       Жителі та гості селища залюбки фотографувалися біля ляльки «Веснянка – решетилянка», яка тримала в руках кошик з жартівливими передбаченнями і кожний бажаючий міг дізнатися про своє майбутнє.

День пам’яті "Чорнобиль вічно берегтиме хрест своєї чорної біди!"  

        Минуло 30 років після аварії на Чорнобильській АЕС, виросло нове покоління. Але Чорнобильська катастрофа торкнулася доль мільйонів людей, багатьох з них, на жаль, уже немає серед нас. Наші земляки також ризикували своїм життям і здоров’ям заради майбутнього, тож в переддень трагічної дати, 25 квітня, в читальній залі районної бібліотеки зібралися ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, вдови учасників, переселенці із зони Чорнобиля.

        Скорботні слова пам’яті, сумна статистика, яку представили ведучі заходу бібліотекар Ольга Зінченко та соціальний педагог Любов Біленька, доповнені документальними кадрами фільму, стали переконливими аргументами того, що діяльність  людини може призвести до непоправних наслідків та жертв.

       Присутні запалили свічу пам’яті та вшанували хвилиною мовчання пам’ять померлих людей, які віддали своє життя під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

       Зі своїми спогадами виступили ліквідатори, вдови померлих ліквідаторів, переселенці з зони Чорнобиля.

 

     Цікавою була розповідь пенсіонера, в минулому інженера-електронщика, Хроменкова А.І., який прокоментував перші унікальні документальні кадри відео - зйомки технічного стану реактора і всієї Чорнобильської АЕС.

      Начальник управління праці та соціального захисту населення Решетилівської РДА Пономаренко Г.І. та заступник директора територіального центру Сутула Ж.О. розповіли про надання пільг чорнобильцям, соціальні гарантії, які стосуються цієї категорії громадян. 

       Музичним дарунком для гостей та учасників заходу став виступ  вихованців Решетилівської дитячої школи мистецтв, викладача Писарєвої В.В. 

       Юні «зірочки» Зозуля Марічка, Попок Ліза, Рязанцев Назар, Стойка Яна, Стешенко Юля, Крамар Валерія співали пісні про батьків, козацьку славу та про наш рідний край.

1,2

Вгору