Протягом року проводилась робота по збереженню фонду. Користувачів при записі до бібліотеки ознайомлювали з правилами, строками повернення літератури та бережливого ставлення до неї. Здійснювався дрібний ремонт книг. З метою поповнення бібліотечного фонду проводилася безстрокова акція «Подаруй бібліотеці книгу». Всього в 2017 році користувачами бібліотеки було подаровано 99 книг. Ведеться робота з боржниками. Проводиться телефонне нагадування боржникам про повернення книг.

          Щомісяця у санітарні дні проводилося прибирання фонду.

          Всі працівники дотримуються правил пожежної безпеки та ознайомлені з інструкцією з охорони праці.

 Сьогодні документальні ресурси Решетилівської центральної районної бібліотеки складають 24292 примірники.

Книжкові фонди протягом року поповнювались друкованими виданнями, які надходили при централізованому розподілі із ОУНБ та дарункованими книгами. Протягом року бібліотечні фонди Решетилівської ЦРБ поповнились на 720 примірників документів, з них:  442 - книги, 248 - періодика. Джерелами комплектування були: обмінно-резервний фонд, видання, що надійшли безкоштовно за Державною программою, подарунки від користувачів бібліотеки та авторів книг, книги взамін загублених читачами. Всього надійшло:

З обласної бібліотеки –273 прим.

Дарункові видання – 99  прим.

На заміну загублених – 38 прим.

З місцевого районного бюджету -32 прим.

За власний кошт – 0 прим.

Користувачі районної бібліотеки мали можливість користуватися журналами та газетами 40-ка найменувань.

Керуючись вимогами та положеннями основних інструктивних документів з фондів бібліотеки  вилучено 839 документів, з них фізично зношені – 582, морально застарілі – 219, загублені користувачами – 38.  

          Проводились заходи з метою збереження книжкових фондів. Здійснено їх впорядкування, очищення і розстановку. З метою збереження фонду впродовж року проводився поточний ремонт книг. В читальному залі ведеться робоча картотека «Реєстрації періодичної преси».

З метою удосконалення довідково-бібліографічної та інформаційної роботи з користувачами проводилась робота над вдосконаленням  довідково-бібліографічного апарату шляхом редагування систематичної картотеки статей. Вливалися нові картки, створювалися нові рубрики, а ті, що втратили свою актуальність вилучались.

В поточному році були відкриті такі нові рубрики:

- Систематична картотека статей: до 420-річчя від д.н. П.Могили, 110- річчя від д.н. С.П.Корольова, 80-річчя від д.н. Є.Гуцала, 65-річчя Ю.Винничука, 110-річчя від д.н. І.Вільде, 200-річчя від д.н. М.Костомарова, 155-річчя від д.н. М.Стельмаха, 110-річчя від д.н. О.Ольжича, 150-річчя від д.н. О.Маковея, 160-річчя від д.н. К.Ціолковського, 85-річчя від д.н. А.Солов’яненка, 160-річчя від д.н. Д.агалія, 80-річчя від д.н. В.Чорновола, 90-річчя від д.н. О.Бердника, до Дня Героїв Небесної Сотні;

- Краєзнавча картотека: до 205-річчя від д.н. Є.Гребінки, 190-річчя від д.н. Л.Глібова, 170-річчя від д.н. Ф.Вовка, 175-річчя від д.н. М.Лисенка, 100-річчя від д.н. В.Кашина, 95-річчя від д.н. А.Дімарова, 120-річчя від д.н. Ю.Кондратюка, 260-річчя від д.н. В.Боровиковського, 70-річчя від д.н. Є.Пілюгіна, 70-річчя від д.н. В.Пащенка, 130-річчя від д.н. М.Вавілова, 295-річчя від д.н. Г.Сковороди, 120-річчя від д.н. А.Головка, до 80-річчя утворення Полтавської області.

 

Основою роботи бібліотеки є її фонд, від складу якого залежить успіх роботи книгозбірні в цілому, виконання завдань, що стоять перед нею. Адже саме фонд визначає зміст, повноту та якість задоволення і розвитку інформаційних потреб користувачів. Чим краще підібраний фонд, тим якісніше бібліотека може задовольнити запити користувачів.

Фонд нашої бібліотеки універсальний, налічує 26261 примірників. Це: науково-популярні, навчальні, довідкові видання з питань історії, економіки, права, філософії, психології, етики, естетики, педагогіки, народознавства, мовознавства, природознавства, техніки, медицини, сільського господарства, мистецтва, художня та іноземна література.

Особливу цінність має довідковий фонд: енциклопедії, енциклопедичні словники, тлумачні, мовні словники, різноманітні довідники, атласи, краєзнавчі видання, календарі. Використання довідкових видань дозволяє читачам виробити стійкий інтерес до читання, глибше вивчити тему, зрозуміти прочитане.

      У 2014 році значна увага приділялась формуванню документальних ресурсів бібліотек. Книжкові фонди бібліотечної системи протягом року поповнювались друкованими виданнями, які надходили при централізованому розподілі із ОУНБ та дарункованими книгами. Протягом року бібліотечні фонди  Решетилівської центральної районної бібліотеки  поповнились  на 299 книги. Користувачі районної бібліотеки мали можливість користуватися журналами та газетами 21-го найменування. Всього за рік отримано 104примірники періодики.

      Основними джерелами поповнення фонду бібліотеки в 2014 році були:

—   передплата періодичних видань;

—   одержання літератури взамін загубленої читачами;

—   одержання літератури, подарованої бібліотеці;

—   обмінний фонд обласної бібліотеки.

      Взамін втрачених видань протягом року було отримано як компенсацію 43 примірники видань, більшу частину з яких склала художня література.

      Одним з джерел поповнення фонду бібліотеки є книгообмін. Протягом 2014 року до бібліотеки надійшло 212 примірників документів з обласної наукової бібліотеки ім.І.П.Котляревського.

      Поповнюється фонд бібліотеки за рахунок небайдужих читачів. Під час проведення краєзнавчих заходів місцевими авторами Нечитайло І.Я., Козюрою В.М., Ставицьким В.М.  були подаровані авторські книги. Жителі селища долучилися до акції «Подаруй бібліотеці книгу» в ході якої фонд бібліотеки поповнився на 43 книги. 

      Загальнодоступність нашої бібліотеки забезпечується перш за все відкритим доступом до її фонду, для цього в бібліотеці використовуються різні засоби розкриття фонду:

—   вільний доступ користувачів до фонду бібліотеки, 

—   розкриття фондів тематичними поличками,

—   перегляди біля книжкових полиць, 

—   списки нових надходжень літератури, періодичних видань,

—   цікаві нові надходження рекламуються на сайті бібліотеки. 

      Працівниками проводиться вивчення забезпеченості бібліотеки літературою з окремих тем та галузей. В 2014 році в читальному залі було проведено вивчення використання фонду краєзнавчої літератури.  

         Облік книг здійснюється в книзі сумарного обліку. Весь книжковий фонд бібліотеки та система каталогів розміщений по ППК, оформлений поличковими роздільниками з шифром та назвою розділу, окремо виділений фонд літератури підвищеного запиту. На книги з цього фонду ведеться картотека індикаторних талонів.

 

Основою роботи бібліотеки є її фонд, від складу якого залежить успіх роботи книгозбірні в цілому, виконання завдань, що стоять перед нею. Адже саме фонд визначає зміст, повноту та якість задоволення і розвитку інформаційних потреб користувачів. Чим краще підібраний фонд, тим якісніше бібліотека може задовольнити запити користувачів.

Фонд нашої бібліотеки універсальний, налічує 26102 примірників. Це: науково-популярні, навчальні, довідкові видання з питань історії, економіки, права, філософії, психології, етики, естетики, педагогіки, народознавства, мовознавства, природознавства, техніки, медицини, сільського господарства, мистецтва, художня та іноземна література.

Особливу цінність має довідковий фонд: енциклопедії, енциклопедичні словники, тлумачні, мовні словники, різноманітні довідники, атласи, краєзнавчі видання, календарі. Використання довідкових видань дозволяє читачам виробити стійкий інтерес до читання, глибше вивчити тему, зрозуміти прочитане.

У 2013 році значна увага приділялась формуванню документальних ресурсів бібліотек. Книжкові фонди бібліотечної системи протягом року поповнювались друкованими виданнями, які надходили при централізованому розподілі із ОУНБ та дарункованими книгами. Протягом року бібліотечні фонди Решетилівської центральної районної бібліотеки  поповнилис на 343 книги та 83 періодики.

Важливою умовою розвитку інформаційних ресурсів бібліотеки є щорічне поповнення бібліотечного фонду усіма видами документів. За 2013 рік фонд бібліотеки поповнився

Основними джерелами поповнення фонду бібліотеки в 2013 році були:

—   передплата періодичних видань;

—   одержання літератури взамін загубленої читачами;

—   одержання літератури, подарованої бібліотеці;

—   обмінний фонд обласної бібліотеки.

Взамін втрачених видань протягом року було отримано як компенсацію 43 примірники видань, більшу частину з яких склала художня література.

Одним з джерел поповнення фонду бібліотеки є книгообмін. Протягом 2013 року до бібліотеки надійшло 274 примірників документів з обласної наукової бібліотеки ім..І.П.Котляревського.

Поповнюється фонд бібліотеки за рахунок небайдужих читачів. Під час проведення краєзнавчих заходів місцевими авторами було подаровано 16 книг. 

Загальнодоступність нашої бібліотеки забезпечується перш за все відкритим доступом до її фонду, для цього в бібліотеці використовуються різні засоби розкриття фонду:

—   вільний доступ користувачів до фонду бібліотеки, 

—   розкриття фондів тематичними поличками,

—   перегляди біля книжкових полиць, 

—   списки нових надходжень літератури, періодичних видань,

—   цікаві нові надходження рекламуються на сайті бібліотеки. 

Працівниками проводиться вивчення забезпеченості бібліотеки літературою з окремих тем та галузей. В 2013 році в читальному залі було проведене вивчення використання розділів книжкового фонду «Сільське господарство»  та проведено парад читацьких думок «Краща газета та журнал в 2013 році». На абонементі проведено міні анкетування «Улюблені книги українських авторів, а на кафедрі юнацтва експрес-опитування серед молоді та оформлено «Дерево читацьких вподобань».

 

Облік книг здійснюється в книзі сумарного обліку. Весь книжковий фонд бібліотеки та система каталогів розміщений по ППК, оформлений поличковими роздільниками з шифром та назвою розділу, окремо виділений фонд літератури підвищеного запиту. На книги з цього фонду ведеться картотека індикаторних талонів.