Година доброго спілкування 

«Рівні серед рівних»

23 грудня

      «Рівні серед рівних» - під такою назвою пройшла година доброго спілкування приурочена Міжнародному дню інвалідів в читальному залі районної бібліотеки.

 

     Про вирішення потреб людей з обмеженими фізичними можливостями розповіла директор Решетилівського районного територіального центру Козарь Наталія Юріївна та привітала присутніх із святом.

       Юні вихованці Решетилівської дитячої школи мистецтв подарували присутнім незабутній пісенний подарунок. У виконанні Анни Наконечної прозвучала бандура, Владислава Пелиха – гітара, а найменші учасниці зустрічі, Софійка Гавриш, Софійка Цибулько та Попок Ліза, заспівали українські пісні.

     Соціальний педагог Біленька Л.Г. розповіла про особливих гостей – людей з обмеженими фізичними можливостями, але з різнобічними талантами. Наталія Табурець представила свої рукотворні роботи з паперу, Олександр Коломієць – живописні полотна з пейзажами рідного краю, Володимир Пуша зачитав гуморески.

     Особливо велике враження справив на всіх виступ учениці Художнього професійного ліцею Тетяни Короткої, яка за допомогою мови жестів виконала пісню. Якщо б навіть не звучала фонограма, всім було б зрозуміло, що висловлює душею виконавиця.

      Присутні переглянули відео кліп про досягнення українських параолімпійців.

    Закінчився захід дружнім чаюванням на якому привітали дитину війни, інваліда ІІ групи, активну учасницю бібліотечних заходів Найдьон Ніну Іванівну, яка в цей день була іменинницею.

 

 

Виставка – інформація

«За України майбуття я покладу і тіло, й душу» 

23 грудня

      В читальному залі Решетилівської ЦРБ організовано виставку – інформацію «За України майбуття я покладу і тіло, й душу».

     Історія твориться сьогодні. За становлення української держави наші співвітчизники нині платять найвищу ціну. Неоголошена війна на сході країни, щоденні смерті наших військових та мирних жителів Донбасу – об’єктивне підтвердження того, що боротьба за незалежність нашої держави ще не завершена.

    Виставка - інформація містить матеріали про Героїв Небесної Сотні та учасників АТО, про полтавців – безпосередніх учасників буремних подій нашої держави. В публікаціях ЗМІ є дані про наших земляків, загиблих в ході проведення АТО.

     Героїзм і жертовність українських військовослужбовців, які за покликом серця стають на захист суверенітету та цілісності нашої держави, додає віри в нашу перемогу. І ця виставка – данина памяті тим українцям, які виступили на захист цілісності й незалежності рідної землі.

       Ми цінуємо кожне ваше життя, бо ви – часточка нашої держави. Повертайтесь до дому живими.

 

Мистецька година 

"Видатні майстри художніх промислів Решетилівщини"

 

23 грудня

 

        Під такою назвою в краєзнавчій вітальні районної бібліотеки пройшло засідання клубу за інтересами «Ріднокрай». Тут зібралися всі ті хто любить народну творчість і сам нею займається.

       Сьогодні Решетилівка – один з найвідоміших сучасних центрів художніх промислів України. Таланти і виконавська майстерність вишивальниць, килимарниць зробили наше містечко відомим не лише за межами Полтавщини, а й за межами України. Вражають своєю красою решетилівські килими, які ніби ввібрали в себе всю красу полтавського краю. А Місцеві вишивальниці створюють справжні шедеври мистецтва, які викликають захоплення у найдосвідченіших поціновувачів народної творчості.

      На засідання клубу була запрошена майстриня по вишивці Надія Вікторівна Вакуленко. Вона заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва, лауреат обласних премій. Надія Вікторівна на зустріч принесла свої творчі роботи, зокрема жіночі сорочки, блузи, сукні, скатертини, рушники, які відзначалися своєю неповторністю, а також фото-композиція своїх виробів.

 

       Всіх присутніх вразив рушник під назвою «Хвала Україні», виконаний білим по білому технікою «прорізний прутик з настилками». Біла вишивка для Надії Вікторівни неначе символ чистоти і святості. Вона на простому білому полотні творить казку. Члени клубу переглянули відео Надії Вікторівни майстер-класу. На захід було запрошено майстриню-вишивальницю Людмилу Семенівну Кулик. За 40 років творчої діяльності не порахувати, скільки вона вишила-вигаптувала своїми руками чоловічих сорочок-чумачок, жіночих блуз, рушників, скатертин, серветок та інших виробів ужитково-прикладного мистецтва. Вона розповіла про свою творчість, ознайомила присутніх зі своїми виробами. В кожен виріб майстриня вкладала часточку своєї душі, часточку сердечного тепла. Та найбільше любові і тепла вклала вишиваючи для онучки весільну сукню. Цією красою були всі заворожені.

       За значний особистий внесок у збереження та розвиток народних-художніх промислів, високу майстерність – Людмила Семенівна відзначена високим званням «Заслужений працівник промисловості України».

      Секрет успіху цих двох жінок в таланті, наполегливій праці. Але коли дивишся їх роботи, відчуваєш, що вкладають в них майстрині дещо більше: частинку своєї душі. Завдяки цьому роботи їх не залишають людей байдужими, тож вони дійсно покликані дарувати радість.

      На завершення заходу під музичні мелодії про Україну, вишиванки за чашкою чаю довго ще спілкувалися один з одним. Згадували, що їх бабусі, мами вишивали, що самі вишивають і що вишивають зараз.

 

Книжкова виставка

 "Бібліотека – дім, де живе книга"  

3 грудня

      Книга для людини – це невичерпне джерело знань, мудрості, розради. Вона дає людині все: звеличує, навчає, розважає, дарує відчуття прекрасного.

     До Всеукраїнського дня бібліотек в читальному залі районної бібліотеки  організовано книжкову виставку «Бібліотека – дім, де живе книга». На виставці представлена література, що користується найбільшою популярністю у наших читачів.

 

За право жить завдячує народ полеглим і посивілим солдатам  

 

      Під такою назвою 25 вересня  в читальному залі районної бібліотеки для учнів 11 класів Решетилівської гімназії відбувся вечір пам’яті присвячений 71 – ій річниці визволення нашого краю від німецько – фашистських загарбників. Бібліотекар читального залу Зінченко О.Д. розповіла молоді про мужніх і відважних захисників рідної землі, які за бойову звитягу були нагороджені орденами і медалями та про пам’ятники і  пам’ятні знаки на честь воїнів-визволителів, які розташовані на території селища.  Присутні переглянули відеофільм про визволення Полтави.

 

     Значну допомогу у звільненні Полтавщини від німецьких окупантів надавали партизани, а організатором партизанського руху в Україні був наш земляк, двічі Герой Радянського Союзу, генерал – майор, командир партизанського з’єднання  Сидір Артемович Ковпак. Як відзначають утворення партизанського руху на батьківщині С.А.Ковпака у селищі Котельва  учні дізналися переглянувши фотоматеріали, що проектувалися на мультимедійну дошку.

       Бібліотекар кафедри юнацтва зробила огляд книг на воєнно-краєзнавчу тематику, які були представлені на книжково-ілюстративній виставці «Літопис подвигу».  

 

Тягар мирного атому 

5травня

      Працівниками районної бібліотеки та Решетилівського терцентру була проведена година скорботи «Тягар мирного атому», приурочена Дню Чорнобильської трагедії. У заході прийняли  участь ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, вдови померлих ліквідаторів, переселенці, ветерани війни та праці.

       Ведучі заходу згадали хроніку подій аварії на ЧАЕС, представили книжкову виставку «Терновий вінець Чорнобиля», на якій експонувалися книги з документальними матеріалами про події чорнобильської трагедії. Доповнив виступ відеосюжет про аварію та ліквідацію її наслідків, подвиг пожежників, спогади ліквідаторів.

      Про  квітневі дні 1986 року з болем у серці, про своїх побратимів, які відійшли у вічність, говорили наші земляки-ліквідатори І.І.Бунін, Є.П.Оверченко, Г.І.Сипко, О.Л.Омельяненко, В.М.Жадан, С.В.Вовк. Особливо зворушили присутніх спогади вдів Н.М.Семикоз, Л.В.Лукашенко, М.В.Рибчановської. Зі словами вдячності звернулася до решетилівців переселенка з Житомирщини Л.А.Ванцова, яку разом з родиною у 1991 році гостинно зустріли на нашій решетилівській землі, допомогли з роботою та житлом.

         До ліквідаторів-чорнобильців зі словами вдячності за мужність та героїзм звернулася начальник управління праці та соцзахисту населення РДА Л.С.Друб.

         Учасників зустрічі звеселили пісенні номери вокального ансамблю «Журавка».

 

 

1,2