Пропонуємо Вашій увазі віртуальні виставки , на яких представлені найцікавіші книги з фондів

Решетилівської міської бібліотеки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вони боролися за волю України

 

… Держава не твориться в будучині,

                                                                                         Держава будується нині.

О. Ольжич.

Ми живемо в складний, але дуже цікавий і важливий для нашого народу час. Здобувши нарешті незалежність, ми поволі відроджуємо кращі надбання історії, культури, потроху здобуваємо авторитет серед цивілізованих країн світу. Хоч і слабкі ми ще економічно, хоч багато ще важливих справ у нас попереду, але віримо, що шлях, обраний нашим народом, буде світлим і результативним.

Проте мало відродитися економічно. Головне, на нашу думку, віднайти сили, щоб піднести моральний, духовний рівень народу, відродити кращі риси нашої нації. Зараз необхідно переосмислити своє буття, переорієнтуватись, залишити стереотипи старого мислення, відчути себе повноцінними людьми.

Незалежна Україна є. На неї дедалі більше зважає світ, і справа полягає в тому, що мусить її доля боліти не тільки світові, а й самим нам, українцям. Біда в тому, що України в Україні ще замало, замало в наших душах і почуваннях – і в цьому корінь нашого зла, корінь нашої невлаштованості.

Здобувши свободу, ми сподівались, що самі собою прийдуть і добробут, і знання історії, і мова. Але добробут треба здобувати преважкою працею, історію – вивчати, мову – відроджувати. І не завтра, а сьогодні. Від нас залежить майбутнє. Від нас!

До вашої уваги пропонуємо книги, герої яких – справжні українці, які в різні періоди історії боролися за свободу і незалежність нашої Батьківщини.

 

Дмитрук В. Г. Вони боролися з волю України / В. Г. Дмитрук . – Луцьк: ВАТ «Волинська обласна друкарня», 2007. – 1072 с.

         У книзі на глибокому аналізі історичних подій, на численних архівних документах та спогадах учасників національно-визвольної боротьби українського народу автор відтворює захоплюючу і трагічну сторінку історії боротьби українського народу за незалежність нашої Вітчизни в 1917-1959 рр., який вистояв і переміг в двобої з коричневими і червоними окупантами, що з різних боків навалювалися на нашу Батьківщину.

Книга, за задумом автора, повинна бути не лише посібником, але й довідником, де читач зможе знайти відповідь на питання, що сьогодні найбільш хвилюють людей – про роль і місце національно-визвольної боротьби українського народу за свою незалежність, про те, який вклад у цю боротьбу внесла УПА.

Автор увічнює пам’ять синів і дочок української землі, мільйони яких було замордовано, убито, знищено у катівнях та голодоморами більшовицькою владою у ХХ столітті на Україні.

 

 

Кармелюки: До історії Запорозького полку ім. отамана Янка Кармелюка Армії УНР/ Ред.-упоряд. Р. Коваль. – К.: Історичний клуб «Холодний Яр»; Вінниця: ДП «Державна картографічна фабрика», 2012. – 160 с.

         Це книжка спогадів старшин Армії УНР про Кармелюцький курінь, який згодом переріс у Кармелюцький полк. У збірці вперше опубліковано невідомий досі «Короткий нарис історії Запорозького куреня ім. отамана Янка Кармелюка», а також нариси Романа Коваля про старшин-кармелюківців, «Неповний список старшин Окремого гайдамацького куреня ім. Я. Кармелюка та Запорозького полку ім. Я. Кармелюка» і документи про цю частину.

         На бойовому прапорі кармелюків – сотні перемог над більшовиками, денікінцями і задурманеними земляками, які допомагали більшовикам встановлювати владу російського народу.

         Шановні читачі, пройдіться разом з лицарями-кармелюками їхніми шляхами, всіяними тисячами московських трупів та сотнями тіл своїх побратимів  Нехай пам’ять про ці криваві шляхи викрешує у твоєму серці іскру любові до України і ненависті до її ворогів.

         Події вібуваються в Києві, Бессарабії, Білгородщині, Придністров’ї, Румунії та на території сучасних Вінницької, Житомирської, Івано-Франківскої, Київської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської та інших областей України.

 

 

Мірчук П. Карпатська Україна (витяг з «Нарису історії ОУН 1920-1939 роки»)   / П. Мірчук  . – К.: Українська видавнича спілка, 2009. – 87 с.

         Історія нашої багатостраждальної України має чимало прикрих випадків, коли прагнення українців жити у власній державі були розбиті міжусобними князівськими чварами, політичною недалекоглядністю, бездарністю керівників і ворожою дією з боку лихих сусідів. Усе це не тільки фізично винищувало українців, а й десятиліттями вбивало зневірою майбутні покоління, які тільки сподівалися на гідне життя.

         У цьому ланцюжку закономірностей приклад Карпатської України виглядає певним викликом загальному плину світової історії. Адже мало який етнос зберіг би свою самобутність, перебуваючи під впливом кількасотрічного національного, культурного, духовного і економічного гніту, як це було із закарпатськими українцями.

         Події Карпатської України дуже яскраво продемонстрували, що населення Закарпаття вважає себе українцями і прагне завжди бути невід’ємною частиною Української держави.

         Ця книга видана до 70-річчя Карпатської України та збройної боротьби «Карпатської Січі» за незалежність. До збірки увійшли праця відомого історика Петра Мірчука, іменний покажчик діячів націоналістичного руху Закарпаття та низка актуальних статей відомих публіцистів, журналістів та лідерів громадських патріотичних рухів.

 

Дейчаківський І. Василь Савчак – «Сталь» - провідник ОУН Буковини                / І. Дейчаківський. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2006. – 80 с.

         Про Василя Савчака – «Сталя», - легенди ходили вже за життя. Талановитий організатор, сміливий підпільник і самовідданий український патріот, він усе своє свідоме життя  поклав на вівтар боротьби за свободу і незалежність свого народу. Його ім’я, ненависне ворогам, наводило на них жах, спонукаючи до мобілізації всіх сил окупаційної більшовицької машини знищення.

         Василеві судилося пройти своє недовге життя солдатом і ним же загинути… Загинути у бою, загинути героєм, як його далекі предки – руські лицарі й козацькі отамани, для яких свобода і честь були частиною їхнього земного буття.

         Завдяки спогадам учасників подій, свідченням очевидців та архівним документам розповідь про замовчуваного десятиліттями провідника ОУН Буковини перетворюється у широку панораму українського підпільного життя краю, про який досі було відомо надто мало.

 

Савчук Б. Лики мужності / Б. Савчук. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2007. – 176 с.

         Три історико-публіцистичні нариси оповідають про людей, які не скорилися жорстокому радянському режимові. При цьому головна сюжетна лінія будується на реальних фактах зі збереженням справжніх імен. Автор показує складні світосприйняття та переживання Олени Кузич, яку одинадцятирічною дівчинкою разом із мамою і сестрою вивезли на сибірське поселення. Глибоким трагізмом і героїзмом переповнена життєдіяльність підпільників Софії Уграк та Антона Геника,що зуміли народити і виховати двох синів у підземних криївках. Прикладом незламності і непокори слугує Марія Арсенич, яка пішки дійшла із Сибіру до рідного села на Косівщині.

         Всі три нариси повною мірою відображають увесь трагізм і героїзм західних українців, які, опинившись у тенетах жорстокої репресивної машини, не зрадили власному національному «Я», не втратили своєї людської гідності. Виразні, яскраві, правдиві життєві картини мужності та прагнення до волі схвилюють, змусять здригнутися читача, незважаючи на його національність, не залишатимуть байдужою цивілізовану людину будь-якої країни світу.

 

 

Дочинець М. І. Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії: [Роман] / М. І. Дочинець. – Ужгород: Карпати, 2012. – 328 с.

         В центрі роману «Криничар» – українська душа, що не заблукала в історії, не зломлена і не стомлена поразками, як сама Україна, - душа тонка, мудра, діяльна, що черпнула від землі і від неба, що оживляє  і якісно міняє довколишній простір і людей. Твір відкриває незглибимий вимір народної традиції, карпатської звичаєвості, живої етики і естетики. Це проявляється в умінні показати душу окремої людини як живої частинки світової душі. Усе це подано в шатах високої образності й дивовижно багатої лексики.

         Через те, мабуть, цю книжку Мирослава Дочинця відомий літературознавець Петро Сорока назвав «наймудрішим художнім твором сучасної української літератури».

 

       

 

2

Вгору