Покровська бібліотека

        С.Покровське – найбільше із сіл Решетилівського району, проживає в ньому близько 2,5 тис. населення. У Покровському функціонують такі підприємства, як «Нібулон», «Елеватор «Подоляка»», «Комбікормовий завод», «Полтавський елеватор», «Решетилівський елеватор», ф – ма «Гарант», агрофірми «Мрія» та «Бурат - агро», залізнична станція Південної залізниці. Має село і свою сільську бібліотеку. Нещодавно її переведено в інше приміщення, книжковий фонд розмістився у двох просторих, світлих кімнатах. Дипломований фахівець, завідуюча Покровською СБ Тетяна Олександрівна Ткаченко тісно співпрацює із шкільною бібліотекою, учнівським та шкільним колективом ЗОШ |-||| ступенів. Кожен районний, а не рідко і обласний конкурси, як то «Найкращий читач року», «Моя мала Батьківщина», не відбувається без участі представників цієї бібліотеки. Майже щорічно фонд сільської бібліотеки поповнюється за рахунок коштів сільської ради. Підписка періодичних видань частково відбувається за рахунок спонсорських коштів, які виділяються не тільки через розуміння спонсорами важливості цієї справи, а й спрацьовує власне авторитет бібліотекаря. Важливим напрямком бібліотечної діяльності Тетяни Олександрівни є виховання духовності у користувачів, бо сама вона любить Бога, людей і навколишній світ. Завдяки участі Покровської СБ в проекті програми Бібліоміст її користувачі мають доступ до інформації мережі Інтернет.

 

Шевченківські дні в бібліотеці

«Щовесни коли тануть сніги,

І на рясті засяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам'ять Шевченка»

Під час проведення Шевченківських днів користувачі сільської бібліотеки взяли участь у літературних читаннях «Образ жінки в творчості Тараса Григоровича Шевченка». Для ветеранів праці, пенсіонерів та людей з обмеженими фізичними можливостями захід проведено спільно з будинком соціального піклування. Завідуюча сільською бібліотекою Ткаченко Т.О. ознайомила присутніх із маловідомими фактами біографії Великого Кобзаря, тему жіночої долі в творчості поета у своєму виступі розкрила соціальний працівник Дударєва Т.І. Присутні читали улюблені вірші з «Кобзаря»: «Русалка» - Шкурупій А.І., «Лілея» - Борисова Н.М., «Тополя» - Дударєва Т.І., а Сичова Ніна Василівна декламувала напам’ять уривок із поеми «Катерина», який пам’ятає ще з дитинства. На святі було місце і поезії, і українським народним пісням, які дарував слухачам ансамбль «Мелодія душі».

 

Шевченківські дні в бібліотеці

«Щовесни коли тануть сніги,

І на рясті засяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам'ять Шевченка»

Під час проведення Шевченківських днів літературні Шевченківські читання «Образ жінки в творчості Тараса Григоровича Шевченка» відбулися в Покровській громаді.

Для ветеранів праці, пенсіонерів та людей з обмеженими фізичними можливостями захід проведено в будинку соціального піклування. Із вступним словом «Жіноча доля в творчості поета» виступила соціальний працівник Дударєва Т.І. Завідуюча сільською бібліотекою ознайомила присутніх із маловідомими фактами із біографії Великого Кобзаря, зокрема про особисте життя Тараса Григоровича Шевченка. Пенсіонери читали вірші з «Кобзаря»: «Русалка» - Шкурупій А.І., «Лілея» - Борисова Н.М., «Тополя» - Дударєва Т.І., а Сичова Ніна Василівна читала напам’ять уривок із поеми «Катерина», який пам’ятає ще з дитинства. Художні поетичні виступи супроводжувались виступом ансамблю «Мелодія душі». Звучали вірші та українські народні пісні.

Свято весни, краси і маминої ніжності

Тематичний вечір «Свято весни, краси і маминої ніжності» проведено в залі сільського будинку культури для жителів села. Захід підготовлений завідуючою сільською бібліотекою Ткаченко Т.О. та директором будинку культури Веклич Н.В.

До уваги користувачів сільською бібліотекою запропонована електронна презентація «Тобі єдиній – найкращі квіти, слова найтепліші». Із словами вітання до присутніх звернулася сільський голова Колотій О.В. А жіночий ансамбль «Барви життя», гурт «Надвечір’я», танцювальний колектив «Болівуд Денс», талановите виконання дуетів, солістів, гумористів радували слухачів концертними номерами. Завершилась святкова програма троїстою музикою і пригощанням присутніх смачним короваєм.

Цей чудовий відпочинок для жителів села відбувся завдяки підтримки сільського голови Колотій О.В., яка подбала про закупівлю нової апаратури, сценічних костюмів, екранної дошки та відео проектора для закладів культури.

 

 

Решетилівщина на весь світ прославилася своїми неповторними художніми промислами вишивки, ткацтва та килимарства. Для учнів школи було проведено вечір - зустріч «І на тих рушниках земля рідна моя» з колишнім учителем і директором школи Данько В.К. Перебуваючи на заслуженому відпочинку вона вишиває, як говорить «для душі» та дарує свої вироби рідним і знайомим на згадку. Усіх зацікавила розповідь майстрині про кольорову гаму та символіку вишивання, про те, що рушники є невід’ємною частиною при всіх життєвих подіях: хрестинах, вінчанні та похованні. Рушник супроводжує людину на протязі всього її життя.

Із захопленням переглядають користувачі сільської бібліотеки виставку «Барви української вишивки», на якій поруч із книгами представлені роботи місцевих майстринь.

Нам пощастило жити в час небувалого злету науково – технічного прогресу, жити у Столітті інформації. Нові засоби комунікації в бібліотеці дають змогу користувачам здійснювати віртуальні подорожі та екскурсії «Музеями міста Полтава», «Україна: віхи історії», «Світові природні ресурси», «Подорожі країнами Європи», «Спорт цікавий і корисний».

 

 

 

 

Пункт вільного доступу до Інтернету відвідують користувачі різного віку і кожен знаходить для себе інформацію потрібну і корисну. Серед дітей молодшого та шкільного віку популярні розвиваючі і повчальні ігри «Я - пожежник», «Правила дорожнього руху», «Математичний бій», «Кого (що) тобі нагадують ці звуки». Он – лайн – ресурси допомагають у навчанні, пошуку роботи, веденні бізнесу та присадибного господарства.

Як обрати хорошу книгу сучасного автора.

Обираючи книгу для своєї дитини більшість батьків орієнтується на рекомендації фахівців, на розгорнені  тематичні полички: «Чарівний світ казки», «У світі пригод», «Нові книги». Допоможе в цьому питанні також і рекомендований список літератури «Книги сучасних авторів».

 

Якщо для молодших школярів початок літа – це активний відпочинок, то для старшокласників випускників це пора вибору в подальше життя. І тут на допомогу приходить сучасна бібліотека і Інтернет. Веб –перегляд «Галерея професій для майбутнього майстра», Інтернет - калейдоскоп «Сьогодні ти учень, а завтра студент».

 

 

Вибір професії не даремно називають другим народженням людини. З цього приводу відомий педагог і психолог К.Д. Ушинський написав «Якщо ви вдало виберете працю і вкладете в неї душу,то щастя саме вас знайде».

«Квітни мово наша рідна».

Літературно-музична композиція проведена до дня Української мови і писемності.

«Бринить – співає наша мова, чарує, тішить і п’янить».З давніх часів доля Української мови дивує своїми зигзагами. Рідна мова – то неоціненне духовне багатство, в якому народ живе. Барвисте українське слово звучало в усній народній творчості. У віршах та піснях. Книжкова виставка

Українська мова без зайвого прикрашення, має надзвичайно ніжний звуковий аромат, бо плекалася з великою Любов’ю на протязі тисячоліть.

«О слово рідне!Подарунок мами.

І пісня ніжна, і розрада нам

Я всі м на світі поділюся з вами,

Та слова рідного нікому не віддам!»

Екологічні проблеми сьогодення здається на сьогодні не можуть не хвилювати кожного із нас.З кожним днем все більше нагромаджується викидів в атмосферу, переповнив сміттєзвалища .

Та найбільш загрозлива ситуація зі станом питної води. Деякі райони України уже потерпають від нестачі якісної питної води. O«Цариця вода»об більше розкрити  цю проблему в бібліотеці проведено день екології . Була оформлена книжкова виставка «Вода – основа життя». Виготовлено плакати :«Там де вода – там життя», «Вода – Господні очі», «Допоможеш воді – зарадиш біді». Для відвідувачів продемонстровано відео – фільм з Інтернету «Вода». Захід проводився з метою, щоб виховати шанобливе ставлення до води.

Бібліотекою проводиться така форма роботи з користувачами як виставки власних робіт

«Руками створена краса».

 

 

 

 

 

 

Світ кожного із нас починається із краю де ми живемо. Урок історії «Сила держави - єдність народу» проведений для учнів школи. Увагу користувачів привернула книжкова виставка «Україна: віхи історії» З давніх давен, з княжих часів ідея соборності не переставала хвилювати державотворців і політичних діячів, полководців і дипломатів, літописців і письменників. Лонгин Цегельський, український громадсько-політичний діяч ХХ ст., дипломат, адвокат, журналіст та видавець сказав про день 22 січня так: «Це така дата, що її виучувати будуть на пам'ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі, як битва над Калкою, як битва під Полтавою або зруйнування Січі»

 

      Для учнів середнього шкільного віку проведено краєзнавчий калейдоскоп «Край мій, тут я живу». Захід  допоміг юним жителям більше дізнатися про історію рідного села,  відомих земляків, пам’ятні місця та виробничі досягнення. В бібліотеці діє книжкова виставка «Полтавщина – благодатний край», краєзнавчі матеріали якої завжди викликають інтерес у читачів.

 

 

 

      Сучасний світ не може існувати без новітніх технологій. В наші бібліотеці продовжує працювати Інтернет - центр, в якому мають змогу доступу до всесвітньої мережі Інтернет всі верстви населення. Центром надаються консультації, проводиться навчання з основ роботи на персональному комп’ютері. Щоб закріпити знання роботи на ПК була проведена інформаційна гра «Комп’ютер в нашому житті».

Під шаленством весняних злив…»

«Я воскрес, щоб із вами жити

      З нагоди відзначення 80 - річчя з Дня народження поета, журналіста, правозахисника Василя Симоненка в бібліотеці було проведено літературний вечір «Народ мій є, народ мій завжди буде». Як сліпучий метеорит, на мить спалахнув він на небосхилі українського письменства, щоб навіки увійти у безсмертя. Саме тому, що він жив, любив, страждав, творив і згорів за рідну землю, за людей – Батьківщина повік не забуде його. Ще і сьогодні ми знову виразно чуємо його бадьорий юнацький голос, що лунає як здійсненне пророцтво:

      Урок історичної пам’яті «Подвиг, що не можна забути», пройшов в рамках заходів,  присвячених 70 – річчю перемоги над нацизмом. Жителі громади вшанували односельців, що загинули в роки війни 1941 – 1945 років. Сільський голова Колотій О.В., голова ради ветеранів Антонець О.П. звернулися до присутніх зі словом та щиро побажали всім міцного здоров’я і мирного неба. Учні школи запропонували літературно - мистецьку композицію. В бібліотеці оформлена розгорнута книжкова виставка «Шляхами болю й перемоги».

      Щоб розвивати у своїх користувачів почуття любові до рідного краю сільською бібліотекою постійно проводяться заходи патріотичної тематики. З учнями  місцевої школи було проведено: краєзнавчу гру «Ми - українці - патріоти», географічне лото, віртуальну подорож «Люби, шануй, оберігай усе, що зветься Україна», під час яких діти знаходили відповіді на запитання з історії та географії України і своєї малої батьківщини, пояснювали значення історичних та географічних назв, вправлялися у продовженні прислів’їв та пояснювали їх значення.

      Рідний край, рідна земля, Батьківщина, Україна… Які це прості і разом з тим    прекрасні і святі для нас слова. Кожна людина завжди з великою любов’ю і душевним трепетом згадує місце де народилася, де минуло її дитинство. То маленька батьківщина кожного з нас, де живуть мама, тато, бабуся, брати і сестри. І якщо скласти наші маленькі батьківщини, вийде велика держава – Україна.