Шамраївська бібліотека

 

      В Шамраївській сільській бібліотеці відбулося історично -  пізнавальне свято «Частинка славна України – моя Решетилівщина», присвячене 90 – річчю утворення Решетилівського району. Ведучі свята Чопенко Аліна та Савченко Ілона ознайомили присутніх з історією рідного краю, досягненнями району за ювілейний період. На святі бібліотекар Мар’яна Левчук презентувала збірку поета – земляка Анатолія Андрійовича Бігуна «Голос серця». Учні 5 – 9 класів мали можливість взяти участь у літературному брейн – ринзі.  

                                                                                                                                                        

 

 

 

Левчук Мар’яна Василівна – бібліотекар Шамраївської сільської бібліотеки. Оскільки бібліотека знаходиться в місцевій школі, то найчастіші її відвідувачі – непосидючі, до всього цікаві дітлахи та поважні старшокласники. Молода, енергійна, комунікабельна Мар’яна Василівна разом з ними і книги лікує, і бібліотеку обладнує, і масові заходи проводить. Тісно співпрацює бібліотекар і з педагогічним колективом, є помічником у проведенні виховних заходів.

 


           
          
          
          

 

 

В книгозбірні цвітуть вишиванки!

Маків цвіт і барвінку краса,

Ніжний хрестик калини й любистку –

Глянеш – щиро радіє душа!

      Шамраївська сільська бібліотека була і залишається острівцем збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, історії свого села.  Бібліотекар Левчук Мар’яна Василівна   спільно з педагогічним та учнівським колективом місцевої школи організували і провели родинне свято «Сорочка біла, вишита з піснями».  Свято стало радістю для тих, хто має щиру християнську душу і палке серце, сповнене любові до Батьківщини та її споконвічних традицій. Про  історію «хрещатого символу» та її значення у житті кожного українця,  відвідувачі дізнались під час мандрівки  актовим залом, де була розгорнута виставка робіт майстрині Левчук Ніни Михайлівни.

      Привертали увагу, милували око, заряджали позитивом вишиті картини, рушники, ікони.  Учасників заходу також було запрошено до  огляду книжкової виставки «Українські вишиванки, наче райдуги  світанки». Завдяки оригінальному оформленню експозиції, читачі мали змогу ознайомитись із сучасними та старовинними зразками вишивок. Діти із задоволенням слухали розповідь бібліотекаря про різні стилі, види та технічні прийоми вишивання. Адже кожен майстер вишиває свій виріб, дотримуючись традицій певного  регіону України, вкладаючи в нього тепло своїх рук.

 

 

 

 
Вчіться, діти! Мудра книжка

Скаже вам чогось багато.

З того, що колись другими

І посіяно, й пожато.

Перше наше знайомство з книгою відбувається, коли ми, іще маленькими, розглядали малюнки. Потім нам мама та бабуся, тато та дідусь читали перші казки. І, нарешті, навчившись читати самі, вже ніколи не розлучаємося з книгою. Читаючи книги, завжди дізнаємося про щось нове, цікаве, незвичне і захоплююче. Розкривати фонд нашої Шамраївської сільської бібліотеки, популяризувати книгу серед жителів місцевої громади допомагають різноманітні книжкові виставки, літературні ігри, уроки здоров’я, краєзнавчі подорожі, дитячі ранки, пізнавальні години.

Найактивнішими читачами та помічниками сільської бібліотеки є діти. Для учнів 1 – 4 класів в бібліотеці оформлено книжкові виставки «Пізнаємо світ» та «Чарівне світло казок», до оформлення якої доклали свого вміння та фантазії члени клубу за інтересами «Відчиняє двері казка». Активно та завзято готувалися читачі бібліотеки  до «Свята мами»: запрошували гостей, вчили вірші, виготовляли подарунки – вироби із солоного тіста, бісеру, кольорового паперу та так захопилися, що тих виробів вистачило і на подарунки, і на виставку власних робіт. 

Читачі, учні 5 – 9 класів, отримали корисну інформацію на уроках здоров’я та пізнавальних годинах «За вільну від тютюнового диму планету», «Наркоманія – дорога в безодню», до дня народження великого Кобзаря проведено літературну годину «Стежками Кобзаря».

Зацікавила своїми матеріалами виставка – вікторина «Знай свої права – виконуй свої обов’язки», які ми використали не тільки  у підготовці домашніх завдань, а й для підвищення освітнього рівня.

Ми завжди із задоволенням відвідуємо свою бібліотеку, слідкуємо за новинками книг та улюблених газет і журналів, беремо участь у бібліотечних заходах, спілкуємося із однолітками.

Альона Левчук,

читачка сільської бібліотеки      

 

 

Подарунок для матусі

До свята найрідніших,наймиліших, найкращих мам готувалися учні місцевої школи - користувачі сільської бібліотеки. Перші березневі дні у бібліотеці пройшли під гаслом «Виготов подарунок для мами власноруч». Майстер – клас для учнів молодших класів по виготовленню вітальної листівки провела бібліотекар Левчук Мар’яна Василівна. Кожен маленький мамин помічник бажав подарувати листівку, яку виготовив сам, приклавши багато зусиль, творчості, вміння і любові. При створенні подарунка враховувалися смаки кожної матусі -  улюблені квіти та кольори.

 

 

Гра - вікторина  «Мовний дивограй»

В нас українська мова промениста,

Доступна, лагідна, весела і дзвінка.

Багата, як земля, джерельно - чиста

І тепла, наче мамина рука.

Вона дзвенить у срібному джерельці,

У дивних квітах, у дзвінкій росі.

Вона живе й співа в моєму серці,

Її ми дуже любимо усі.

 

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова. І коли, як не сьогодні, хочеться заявити на увесь світ: «Живи наша рідна,  українська мово!».

Бібліотекар Шамраївської СБ для учнів 5 - 9 класів провела гру - вікторину «Мовний дивограй».  Поділившись на 2 команди,  діти активно брали участь у конкурсах на кмітливість,відповідали на загадки - питання, загадки – жарти, зачитували вислови відомих людей про рідну мову. Учні проявили швидкість мислення та логіку, показали знання правил правопису, коли  добирали   закінчення до прислів’я, складали із вирізаних літер слова, вставляли пропущені літери. Учасники заходу весело та з користю провели час, збагатилися мовними знаннями, позитивними емоціями та командним духом.

 

Говоріть, як колись нас навчала матуся,

Говоріть, як навчав у дитинстві татусь,

Легко так, вільно так, щоб слова були в русі,

Не тримайте слова, віддавайте комусь.

Мелодійні, дзвінкі, українські слова.

Говоріть про любов і про віру у щастя,

Уникайте мовчання, нудьги і ниття,

Говоріть, хай в розмові слова веселяться,

Говоріть і продовжуйте мові життя.

   

Бібліотека – море книг,

Бібліотека – храм науки…

Переступайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки.

Під таким гаслом відбулася урочиста посвята «Через маленьку книгу у великий світ» учнів 1 класу Шамраївської ЗОШ І – ІІ ст. Захід став дійсно святом, яке запам’яталося. Королева Бібліотеки, Книжка та Журнал ввели маленьких користувачів в чарівний світ друкованого слова, царство Бібліотеки. Разом з цими героями діти приймали активну участь в літературних конкурсах, вікторинах, іграх. Юні користувачі отримали гарно оформлені читацькі формуляри та подарунки.

Учні 1 – 4 класів та їх батьки стали учасниками театралізованого свята «В гостях у героїв казок та мультфільмів», в ході якого пригадали героїв казок, повчальні епізоди з них та пісні до улюблених екранізованих казок та мультфільмів. Весело сприймалися «акторські» замальовки з улюблених творів у виконанні самих дітей. Позитивні емоції, гарний настрій та солодкі призи отримали всі учасники свята.