Новомихайлівська бібліотека

В Новомихайлівській сільській бібліотеці відбулося свято «День відкритих дверей». На нього були запрошені та допомагали в проведенні бібліотекар Новомихайлівської ЗОШ І –ІІ ст. Білан О.Ю., вчитель початкових класів Щербак А.І. та учні 1 – 4 класів. Розпочався захід посвятою першокласників в читачі бібліотеки. Щоб ця подія краще запам’яталася, дітям  були вручені символічні значки з написом «Читач бібліотеки» та рекламний буклет «Новомихайлівська сільська бібліотека». Наступним етапом нашого свята стала «Мандрівка в чарівний світ українських казок».  В мандрівці  малята зустрілися з казковими героями – Півником і мишенятами, Козою – Дерезою, Паном Коцьким, Івасиком – Телесиком, Лисичкою – сестричкою та Вовком – панібратом. Книжкова виставка «Чарівний світ казки» ознайомила читайликів з творами Ш. Перро, братів Грімм, О.Пройслера, Г. - Х. Андерсена та народними казками. Завершилося свято літературною казковою вікториною «З якої це казки?».

 

А також користувачам запропоновані цікаві заходи:

– актуальна розмова «Твоя майбутня професія» проведена для учнів 7 – 9 класів. Присутнім були запропоновані ситуаційні ігри, які змогли виявити схильність кожного учня до тієї чи іншої професії;

– інформаційна хвилинка «Геній української і світової педагогіки Антон Семенович Макаренко»;

пізнавальна година «І хліб на вишиванім рушнику» ознайомила користувачів з інформацією: історія хліба, хліб у звичаях і повір’ях, приказках та прислів’ях, поезії, рецепти смачних та запашних виробів з тіста.

на святі села бібліотекар запропонувала вікторину «Село моє, колисочко дитинства» та представила краєзнавчу виставку – панораму «Нова Михайлівка – село наше мальовниче» з розділами:

 

1 «Природний оберіг» (ботанічна памятка природи державного значення «шарлаївський дуб).

2 Гордість нашої громади (відомості про академіка Прокопенка Олексія Андрійовича, автора книги «Шаги по матушке земле»; Хорольського Михайла Степановича – директора Державного підприємства «Український науково – дослідний конструкторсько – технологічний інститут еластомерних матеріалів і виробів».

3 Вони захищали наше майбутнє.

 

 

  

      До уваги користувачів сільської бібліотеки запропонована тематична поличка «Василь Симоненко: Ти знаєш, що ти людина?», на якій представлені книги письменника, статті з періодичних видань «Журавлик», «Зоря Полтавщини».

В Новомихайлівській СБ відбулася презентація книги Тетяни Домашенко «Небесна сотня воїнів Майдану». Події в нашій державі змусили автора  відреагувати на них вибухом почуттів та емоцій, які знайшли відображення в її поезії. В збірку ввійшло більше сотні віршів, спогадів, присвят та пісень – молитов. Своїм палким поетичним словом Тетяна Домашенко, голова Київського Міжрегіонального об’єднання «Організація патріотів України» пробуджує в душах читачів кращі риси свідомих українців – патріотів своєї Батьківщини.

«На пам’ятник Небесній Сотні

Вогнем сльозу гартую нині,

Щоб словом - кулею сьогодні

Служити Богу й Україні».  

    

 

 

 

Відвідувачів Новомихайлівської сільської бібліотеки зустрічає привітна молода жінка – Алла Григорівна Хорольська. Економіст за фахом, втративши роботу в сільськогосподарському підприємстві, прийняла бібліотеку. Невідомо, як почуває себе с/г підприємство, не втримавши спеціаліста, а бібліотека точно здобула. Алла Григорівна відповідальна, старанна, допитлива, інтелектуальна людина. І бібліотечна документація, і зовнішній вигляд, оформлених нею книжкових виставок, вказують на руку фахівця. Налагоджений тісний зв'язок  сільської бібліотеки із педагогічним та учнівським колективом Новомихайлівської школи І – ІІ ступенів у проведенні різноманітних масових форм популяризації літератури. Відчутна допомога бібліотечного активу, до якого входять мамині помічниці – дві доньки. А ще допомагає і домашній комп’ютер, який часто працює на бібліотеку. Любить і вміє Алла Григорівна вишивати, тому й прикрашає бібліотеку власними вишивками і вишивками своїх односельців.

 

 

 

 

 

 

 

 

Бібліотечний проект – діє

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина Україна,

Бо ти на всіх у нас одна.

В рамках бібліотечного проекту «Ми - українці» в сільській бібліотеці відбулися заходи з героїко – патріотичного виховання: історичний екскурс «Квіти в полі, там де Крути», година пам’яті «Афганістан – моя кривава рана», патріотичний урок «Ви першими стали за гідність, за волю», оформлено книжкову виставку «Ми всі одна сім’я, єдина ми родина, мільйони різних «Я», а разом – Україна», тематичні полички «Крути – бій за майбутнє» та «Небесна Сотня – герої не вмирають». Користувачам бібліотеки, учням 5 – 9 класів, розкриті теми Соборності України, афганської війни, події біля станції Крути, Революція Гідності.