Український народ має багату і оригінальну культуру, надбану численними поколіннями. З давніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя. Вони закладені в українських звичаях, святах, обрядах, фольклорі. Це — світовідчуття та світосприймання нашого народу. Українські традиції пояснюють та обґрунтовують взаємини між людьми, між людьми і природою, духовну цінність кожної окремої людини, і народу взагалі.

       Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї — це не відокремлене явище в житті народу. Звичаї народу — це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому. А  взаємини і світовідчуття безпосередньо впливають на духову культуру  народу, що в свою чергу впливає на процес постання народної творчості. Саме тому народна творчість нерозривно зв’язана зі звичаями народу.

        Великий поет Тарас Шевченко, звертаючись до України, як до матері, що вічно страждає, питається:

Чи ти рано до схід-сонця
Богу не молилась?
Чи ти діточок непевних
Звичаю не вчила?

        Як бачимо з цих слів Шевченка, не вчити своїх дітей звичаїв — це такий же великий гріх для матері, як і гріх не молитися Богові.

      Рід наш прекрасний духовністю. Наші пращури відбирали найцінніші надбання, збагачуючи їх, і бережливо передавали з покоління до покоління. Українці вміли відчувати природу, черпати здоров’я, силу й красу з її лона; всі творчі сили людини були спрямовані на зміцнення сім’ї, свого роду. Отож і ми не забуваємо свого прямого обов'язку і продовжуємо справу наших предків.

      Колектив  бібліотеки у 2012 році створив у бібліотеці кімнату народознавства. Вона оформлена в українському стилі. Тут зібрані взірці давнього одягу, побутові речі, ікони, посуд, засоби ткацьких знарядь. Кожний, хто заходить в кімнату поринає у світ давнього побуту наших предків, усвідомлює, що він – українець, що в нього є своя рідна Батьківщина.

 

  

  

       З метою популяризації національних традицій, звичаїв, збереження історій рідного краю працівники бібліотеки у народознавчій кімнаті проводять різноманітні заходи.

       Вже стало традицією кожного року влаштовувати Новорічно-Різдвяні зустрічі у народознавчій світлиці центральної міської бібліотеки, де збираються члени клубу за інтересами «Ріднокрай» та народознавчої студії «Берегиня», що діють у міській бібліотеці та відділенні денного перебування Решетилівського територіального центру, щоб пригадати традиції святкування зимових свят. До заходу долучаються вихованці дитячої школи мистецтв, які доповнюють свято різдвяною колядкою.

           До світлиці запрошували настоятеля Свято -Успенської православної церкви отця Володимира, який розповідав про глибинний зміст дійства, що відбувається у святкові дні.

        Проведено майстер-клас з малювання диво-квітів, вогняних птахів, за участю заслуженого майстра народної творчості України, художника декоративно - ужиткового мистецтва Євгена Пілюгіна. Ще один майстер-клас з виготовлення писанок та мальованок проводили майстри виробничого навчання з живопису Решетилівського професійного художнього ліцею - Козлова Віта Вікторівна та Омельченко Валентина Борисівна. 

 

  

  

         З членами клубу за інтересами «Ріднокрай» проведено:

  • Етнографічний вечір «Добрий вечір тобі, пане господарю!»
  • Народознавче свято «У мить святого Воскресіння.
  •  

Щиро запрошуємо відвідати народознавчу кімнату та згадати минуле наших дідів, прадідів, вдихнути запах м’яти, чебрецю, любистку, відпочити душею і одержати задоволення від побаченого.

Вгору