Середа, 22.11.2017, 04:49

Меню сайту

Народознавча світлиця

      

Немає в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилася, землі, на якій зросла…

Упродовж багатьох століть український народ безупинно творив своє, тільки йому властиве, духовне середовище, наповнюючи його своєрідними звичаями, ритуалами.

Звичаї народу – це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, але і в його історичному минулому.

Народні звичаї охоплюють усі ділянки родинного, громадського і суспільного життя. Це ті неписані закони, якими керуються в щоденних і найбільш всенаціональних справах. Звичаї, а також мова – це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю.

В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, свій родовід, карається людьми і Богом. Він блукає по світі як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо він загублений для свого народу Щоб по-справжньому любити рідний край, бути гідним патріотом своєї Батьківщини, необхідно вивчати його історію, мову, культуру.

Тому колектив нашої бібліотеки у 2012 році своїми зусиллями створив у бібліотеці кімнату народознавства. Вона оформлена в українському стилі. Тут зібрані взірці давнього одягу, побутові речі, ікони, посуд, засоби ткацьких знарядь. Кожний, хто заходить в кімнату поринає у світ давнього побуту наших предків, усвідомлює, що він – українець, що в нього є своя рідна Батьківщина.

   

 

 

 

З метою популяризації національних традицій, звичаїв, збереження історій рідного краю працівники бібліотеки у народознавчій кімнаті проводить різноманітні заходи.

Спільно з дитячою школою мистецтв для учнів проведено літературно-музичну годину «Соборна, єдина моя Україна». Захід охопив період сивої давнини України, побуту її народу, народні , релігійні, родинні традиції, обряди. Працівники бібліотеки розповіли про  символи в житті українців, читалися прислів’я, приказки. Діти пригадували ті, приказки, які знали самі та виконували українські пісні.

Для учнів художнього ліцею проведені краєзнавчі мандри «У бібліотеці побувай, дізнайся про свій рідний  край».

- З членами клубу за інтересами «Бібліофіл» проведено:

- урок народної мудрості «Що не родина – своя історія»,

- народознавчу годину «Сяйво Великодньої писанки»,

- бібліографічний огляд літератури «І проспівав жайворонок у рідному краї» до 200-річчя від дня народження Є.Гребінки,

- бібліографічний огляд літератури «Спалахнула щоб не згаснути» до 141- річниці з дня народження Л.Українки.

До Міжнародного дня рідної мови з учнями Аграрного ліцею проведено літературний ранок «Що за дивна сила слова».

До народознавчої кімнати проводяться екскурсії  всім небайдужим, хто цікавиться історією нашого краю, його традиціями, звичаями, а також кожен користувач  бібліотеки по бажанню  може проводити свій час у кімнаті.
 

Завдяки проведенню таких заходів  діти розуміють, що вони є частинкою великого українського народу, незалежно від національності, що Гімн, Прапор і Герб України є святі символи для українців, що володіння українською мовою є першою ознакою поваги до українського народу.

 Щиро запрошуємо відвідати народознавчу кімнату та згадати  минуле наших дідів, прадідів, вдихнути запах м’яти, чебрецю, любистку, відпочити душею і одержати задоволення від побаченого.

 

Вверх