11 травня 2017 року Рада ЄС офіційно затвердила надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом. Тепер на шляху українців до безвізових подорожей залишилось дві формальності - законодавчий акт повинні підписати президент Європарламенту та посол головуючої в ЄС Мальти, а згодом його опублікують в Офіційному журналі ЄС, повідомляє vsetutpl. Через 20 днів після цього, тобто приблизно 11 червня 2017 року, громадяни України зможуть подорожувати до більшості європейських країн без віз.

Однак, безвізовий режим України з ЄС передбачає врахування безлічі різноманітних нюансів. Як і більшість бюрократичних процедур, це нововведення викликає в наших співвітчизників чимало запитань. Найчастіше плутанина виникає із тим, які документи потрібно оформити для безперешкодного перетину кордону, а також які країни все ще не скасували обов'язкових віз для громадян України. Сьогодні спробуємо знайти відповіді на найпоширеніші та найважливіші питання щодо "безвізу".

Країни Європи які можна буде відвідувати без віз?

Після введення безвізового режиму з ЄС власники українських закордонних біометричних паспортів зможуть відвідувати 30 європейських країн без обов'язкового оформлення візи. Зокрема, безвізові подорожі з метою туризму, шопінгу, відвідин родини або у справах бізнесу гарантовані українцям у такі країни: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція. Окрім цього, безвізовими стануть також європейські карликові держави (в тому числі, Монако та Ватикан).

Як бачимо, в переліку є країни, що не входять до складу ЄС (Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн), однак вони є частиною шенгенського простору, а отже автоматично надають право українцям на безвізовий в'їзд. Водночас, у списку вказані країни, які не входять до зони Шенген, однак є частиною Європейського Союзу (Хорватія, Румунія, Болгарія та Кіпр), тому також погоджуються на умови "безвізу" для України.

Нагадаємо, що громадяни України вже зараз мають право подорожувати без віз до таких країн Європи, як Туреччина, Македонія, Боснія та Герцоговина, Сербія, Чорногорія і Албанія.

Країни світу які можна буде відвідувати без віз після введення безвізового режиму?

Нещодавно президент України Петро Порошенко заявив, що з часом, після введення "безвізу", українці зможуть також вільно відвідувати понад 35 країн Латинської Америки та Азії. За словами президента, між ЄС і цими країнами також діє угода про безвізовий режим, а тому ці держави можуть автоматично надати українцям право на безвізові подорожі. Водночас, ця інформація не зовсім відповідає дійсності.

Угоди про скасування візового режиму, за якими ЄС узгодив взаємне скасування віз із низкою держав за межами європейського континенту, не передбачає автоматичного скасування ними віз для третіх держав, в тому числі України.

Українське МЗС пояснює цю ситуацію так - безвізовий режим з ЄС не передбачатиме скасування віз у неєвропейські держави. Це стане можливим лише в разі успішних переговорів України з даними державами про взаємне скасування віз.

Разом з тим, після завершення перехідного періоду та за умови, що Україна не порушуватиме правил "безвізу", відкритими для в'їзду можуть стати так звані заморські території деяких країн ЄС (зокрема, Франції, Нідерландів та Іспанії). Окрім цього, можливий позитивний досвід "безвізу" з ЄС можна буде використовувати як аргумент під час перемовин між нашою державою та США, Канадою чи Великою Британією у справі скасування віз.

Документи які потрібно мати для перетину кордону

Для перетину кордону в умовах безвізового режиму з Європейським Союзом, громадяни України повинні надати такі документи:

- біометричний закордонний паспорт;

- підтвердження мети поїздки та місця проживання;

- медичне страхування.

Для тих, хто подорожує у справах бізнесу, підтвердженням мети поїздки може бути запрошення на зустріч, документ про ділові відносини або квиток на подію, яку ви плануєте відвідати. Під час туристичних та приватних подорожей, можна надати бронювання номера в готелі чи запрошення від друзів, зворотній квиток (якщо ви не подорожуєте автомобілем) або поліс цивільної відповідальності (за умови подорожі автівкою).

Ви також зобов'язані довести, що маєте достатньо коштів на період вашого перебування в межах ЄС. При цьому, кошти можуть бути не лише у формі готівки чи тревел-чеків, але й на кредитній картці. Кожна країна Європи самостійно визначає необхідну суму грошей на один день перебування. В середньому ця сума становить від 50 до 100 євро.

Скільки часу можна буде перебувати в ЄС без візи?

Безвізовий режим дозволятиме вам перебувати на території ЄС до 90 днів впродовж будь-якого періоду в 180 днів. При цьому, ви матимете змогу багаторазового в'їзду в країни ЄС чи зони Шенген. Схоже правило зараз діє для власників шенгенських віз.

Для того, щоб працювати в Європі після підписання "безвізу", українцям і надалі потрібно буде отримувати робочу візу. Віза також знадобиться для довгострокового навчання в Польщі або інших країнах ЄС.

Важливий знати! Бізнес-поїздки і відрядження, оплачувані українським роботодавцем, не вважаються "роботою в ЄС" і є законною підставою для безвізових поїздок.

Чи потрібно буде оформлювати бізнес-візу для подорожей в ЄС у справах бізнесу?

З червня 2017 року для подорожей у справах бізнесу вам більше не потрібно буде оформлювати бізнес-візу. Водночас, віза або ж дозвіл на тимчасове перебування знадобиться тим, хто планує перебувати у зоні Шенген або у країнах ЄС довше ніж 90 днів впродовж півріччя.

Що робити із дійсною візою після введення безвізового режиму?

Якщо у момент, коли безвізовий режим України з Євросоюзом набере чинності, у вас буде дійсна національна або шенгенська візи, ви зможете продовжувати ними користуватись аж до кінця їх терміну.

Чи можна в Україні мати два закордонних паспорти, якщо один із них біометричний?

Так, громадяни України можуть мати два закордонних паспорти, якщо один із них біометричний. Ніхто не може змусити вас виробити біометричний закордонний паспорт - ви можете і надалі використовувати паспорт старого зразка до кінця терміну його дії. Проте, для перетину кордонів з ЄС власникам звичайних паспортів (навіть після введення безвізового режиму) потрібна буде віза.

У підсумку, виділимо три основні правила "безвізу", які повинен пам'ятати кожен українець:

- безвізові подорожі будуть можливими лише для власників біометричного закордонного паспорта;

- "безвіз" надає вам право перебувати в Єврозоні не більше 90 днів впродовж півріччя;

- для того, щоб легально працювати в ЄС та одержувати за це гроші, необхідно оформити робочу візу.

 

Свято - зустріч

«Вклоняюсь матері низенько»

       У травні, коли прокидається від сну природа, коли починає квітувати земля, теплий весняний вітер приносить нам День матері та Всесвітній день сімї. Щоб вшанувати матерів - решетилянок, привітати родини селища зі святами працівники районної бібліотеки та територіального центру провели в танцзалі ЦКД «Оберіг» свято-зустріч «Вклоняюсь матері низенько».

       З хлібом-сіллю ведучі свята, Біленька Л.Г., Зінченко О.Д., Яресько М.В., вітали шановних гостей. Після історичної довідки про походження свят, слова привітання прозвучали від голови ветеранської організації Багна В.І.

      З пісенними дарунками завітав на захід народний фольклорний колектив «Пісенне джерело» Решетилівського сільського клубу. Сподобалися глядачам ліричні пісні у виконанні солістки колективу Ольги Коваль, шквал аплодисментів викликав виступ чоловічого ансамблю «Решетилівські козаки», ветеран народної самодіяльності Л.Пасічний зачитав вірші та виконав проникливі пісні А.Матвійчука.

      З власними поетичними творами, присвяченими найріднішій людині на світі – мамі, виступили талановиті жінки - Головач В.А., жителька с. Лобачі, та решетилянка Гребенюк О.Т.

     Захід продовжився за святковим колективним столом, де в перервах між частуванням були проведені веселі конкурси на кращу вітальну листівку до Всесвітнього дня сім’ї, присутні чоловіки проходили «Смуга перешкод», а під українські веселі пісні всі присутні грали в народну гру «Струмочок».

     

     

 

 

Екологічний конкурс

«Ми люди поки є природа».

       З дитячих років ми звикли до чарівної краси природи. Але ніколи людина не відчувала такої гострої тривоги за наш спільний дім, як в останні десятиріччя. Щоб внести свою частку в збереження рідної природи 20 квітня в читальному залі центральної районної бібліотеки був проведений екологічний конкурс «Ми люди поки є природа» присвячений Міжнародному Дню Землі та Дню Чорнобильської трагедії. На захід були запрошені учні Решетилівського професійного аграрного ліцею та ветерани праці.

       В інтелектуальному двобої зійшлися представники старшого покоління - команда «Шовкова косиця», та учнівської молоді - команди «Нарциси» та «Книголюби».

      Після виконаних завдань «Розминки», команди відповіли на запитання двох турів інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?», які провела завідуюча відділом обслуговування М.Яресько.

     В перервах конкурсу присутні переглянули відеоролик «Людина вбиває планету», а болільники прийняли участь в екологічній вікторині.

      За підсумками журі, в складі якого були соціальний педагог Л.Г.Біленька, тренер клубу інтелектуальних ігор «Арістотель» Є.Гмиря, бібліотекар кафедри юнацтва О.О. Рагуліна, перемогла команда «Шовкова косиця».

      Всі учасники конкурсу були нагороджені грамотами та солодкими призами, які надала приватний підприємець О.Глазкова.

   Конкурсна програма поєднувалася із оглядом книжкової виставки «Атомне століття раною горить…» та премєрою видання «Чорнобиль-30. Книга слави памяті: Полтавська область», які провела для присутніх бібліотекар кафедри юнацтва О.О. Рагуліна.

    Старші й молодші учасники заходу дізналися багато корисної інформації зі світу природи та екології, ознайомилися з літературними новинками та отримали насолоду від спілкування.

Лекція

"Не допустимо насильства у сім’ї"

       Насильство є порушенням прав людини, які держава має відстоювати та захищати. Серед них, наприклад, право на життя і фізичну недоторканність, право не бути об’єктом знущань або жорстокого, нелюдського чи принизливого поводження та інші.

     Способи боротьби із домашнім насильством, запобігання його проявам та подолання наслідків обговорила із зацікавленими громадянами фахівець Решетилівського бюро правової допомоги.

    5 квітня 2017 року в приміщенні Решетилівської центральної районної бібліотеки пройшла лекція під назвою «Попередження та припинення домашнього насильства». Керівник бюро, Наталія Черниш пояснила слухачам поняття домашнього насильства, його види та відповідальність за вчинення таких дій, а також назвала державні органи та громадські організації, що протидіють насильству в сім’ї. У свою чергу, постраждалим від домашнього насильства надаються й безкоштовні послуги бюро правової допомоги. Зокрема, особа, що є потерпілою або свідком у кримінальному провадженні, й одночасно належить до суб'єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу, має право на представництво її інтересів адвокатом за рахунок держави. Крім цього, працівниками бюро надається безоплатна первинна та вторинна правова допомога при розірванні шлюбу чи стягненні аліментів, захисті інших особистих чи майнових прав громадян.

   По завершенні лекції обговорювались, також, проблемні моменти захисту прав потерпілих від цього виду правопорушень: «Заявляти про скоєння щодо вас будь-якої форми домашнього насильства, чи ні – ваше право і ваш вибір, але будь-яке правопорушення має бути покарано для того, щоб воно не повторилося знову. Томугромадянам необхідно у повному обсязі використовувати свої права,гарантовані законодавством», - підвела підсумок юрист.

    Нагадуємо, що кожен має право звернутися для отримання безкоштовних консультацій та роз’яснень законодавства до Решетилівського бюро правової допомоги за адресою: с-ще Решетилівка, вул. Покровська, 11 або за телефоном (05363) 2-11-50. Режим роботи: з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 18:00.

    5 квітня 2017 року головним спеціалістом відділу Решетилівське бюро правової допомоги Владиславом Рогом було вкотре проведено консультування громадян в Решетилівській центральній районній бібліотеці на базі якої діє дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги згідно спільного графіку.

   Цього разу громадяни зверталися з питаннями, які переважно, стосувалися розпорядження особами своїм майном, встановлення сервітутів, виникнення, зміни або припинення зобов’язань. Головний спеціаліст під час консультації  дав роз’яснення із спадкового, договірного та земельного права.        

    Дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги при Решетилівській центральній районній бібліотеці працює щосереди з 10:00 до 11:00.    

    Водночас, у кожного є можливість звернутися для отримання безкоштовних консультацій та роз’яснень законодавства безпосередньо до Решетилівського бюро правової допомоги за адресою с-щи Решетилівка, вул. Покровська, 11 або за телефоном (05363) 2-11-50. Режим роботи: з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 18:00

 

1,2,3,4,5,6,7,8,9