«Бібліоміст» - це партнерська робота IREX, USAID та Міністерства культури і туризму України на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США,

«Бібліоміст» співпрацює з Українською бібліотечною асоціацією (УБА), центральними й місцевими органами влади та бібліотеками на всій території України.

Програма «Бібліоміст» розбудовує сучасну систему публічних бібліотек в Україні шляхом;

- оснащення комп’ютерами та допоміжним обладнанням біля 1500 бібліотек, щоб громадяни мали кращий доступ до інформації;

- навчання більше ніж 1500 бібліотекарів користуватися новітніми технологіями, щоб краще обслуговувати відвідувачів, а також створення 25 тренінгових центрів для бібліотекарів по всій країні;

- надання допомоги бібліотекарям щодо здійснення адвокаційної діяльності з метою отримання ресурсів, необхідних для задоволення громадських потреб;

- сприяння кращому усвідомленню суспільством важливої ролі бібліотек і бібліотекарів та надання їм відповідної підтримки.

Працівники нашої бібліотеки вже давно відчули необхідність змін у своїй роботі, створення передумов для якісно нового інформаційного обслуговування користувачів шляхом надання вільного доступу не лише до друкованих, а й електронних документів. Нові сучасні потреби користувачів неможливо задовольнити лише традиційними інформаційними ресурсами. В районі потрібна нова модель бібліотеки, наповнена новим змістом. Тому колектив бібліотеки у 2010 році вирішив прийняти участь у конкурсі програми «Бібліоміст» «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» за підтримки Решетилівської районної адміністрації, Решетилівської районної ради, районного відділу культури і туризму, сільськими радами та спонсорами. Даний проект відображає реальні потреби наших територіальних громад і орієнтований на створення всіх передумов для розширення доступу до різноманітної інформації населення Решетилівського району.

Бібліотека одержала перемогу і вже у листопаді 2011 року відбулося відкриття Інтернет-центру у:

Решетилівській районній бібліотеці для дітей,

Покровській сільській бібліотеці,

Сухорабівській сільській бібліотеці,

Друголиманській сільській бібліотеці.

За рахунок гранту бібліотеки одержали 15 комп”ютерів, 4 сканери, 4 принтери, 15 веб-камер з навушниками та мікрофонами, ліцензійне програмне забезпечення.

В результаті підключення бібліотек району до мережі Інтернет з’явилася можливість:

-здійснення технічного оновлення бібліотек,

-надання вільного доступу користувачів до Інтернету,

-збільшення кількості користувачів,

-відкрило величезні можливості доступу до каталогів найвідоміших бібліотек України та світу,

-це нові он-лайнові технології,

-налагодження звязків з іншими бібліотеками ( професійне спілкування, проведення skypе-конференцій та ін.)

-впровадження інноваційних технологій у діяльність бібліотеки,

-підвищення якості та оперативності інформаційно-бібліографічного обслуговування користувачів,

-розширення спектру бібліотечно-інформаційних послуг,

-нові можливості у навчанні, роботі,

-підвищення професійного та фахового рівня бібліотекарів,

-створення відповідного іміджу для бібліотеки.

Користувачами Інтернет-центру є представники найрізноманітніших верств населення району - це вчителі, працівники медичних установ, держслужбовці, безробітні, пенсіонери. Значну частину становлять студенти та учні місцевих шкіл, які можуть отримати допомогу у підготовці курсових, рефератів та контрольних робіт, а також мають можливість вільно спілкувати з друзями в соціальних мережах.

Бібліотечні працівники Решетилівського району пройшли навчання за програмою «Бібліоміст» у регіональному тренінговому центрі обласної наукової бібліотеки ім. І.П.Котляревського за трьома модулями. У рамках навчання бібліотекарі районної бібліотеки, Сухорабівської, Жовтневої, Друголиманської сільських бібліотек, учасники реалізації проекту, одержали додаткові можливості професійного зростання, якісного і оперативного надання користувачам бібліотечних послуг, оволодіння основами комп’ютерної грамотності, методикою пошуку, відбору та обробки інформації здобуття практичних навичок роботи у середовищі популярних інформаційних сервісних програм Інтернету, електронних ресурсів інших бібліотек України та зарубіжжя. Учасники тренінгу успішно виконали поставлені перед ними завдання пройшли тестування та отримали сертифікати.

Завдяки даному проекту бібліотеки Решетилівщини стали дійсно центрами громад, де користувачі можуть швидко отримати найрізноманітнішу інформацію, навчитися основам компютерної грамотності, поспілкуватися по програмі Skуpе з рідними, знайомими, знайти друзів, відправити електронного листа, роздрукувати необхідну інформацію, реферати, курсові.

Вгору