• координує і спрямовує організаційно – методичну роботу бібліотеки; здійснює методичний моніторинг діяльності бібліотек району;
 • впроваджує маркетинг, що сприяє підтримці позитивного іміджу бібліотек, їх рекламі;
 • сприяє підвищенню кваліфікації бібліотечних працівників шляхом проведення семінарів, практикумів, стажувань, занять школи бібліотечного досвіду, популяризації професійної періодики;
 • надає методичну та практичну допомогу працівникам сільських бібліотек для покращення обслуговування користувачів, впровадження інноваційних форм та новітніх технологій в практику;
 • розробляє методико – бібліографічні матеріали; сприяє проектному розвитку бібліотек: участь в програмах, конкурсах;
 • бере участь в соціологічних дослідженнях та використовує їх результати в роботі бібліотек;
 • надає індивідуальні та групові консультації працівникам сільських бібліотек.

 

      Книжковий  фонд – це серце бібліотеки. Від професійного формування книжкового фонду залежить ефективність роботи бібліотек, їхня соціальна роль, громадське визнання. Основним завданням та змістом роботи відділу є формування фондів бібліотек із врахуванням економічного, соціального, культурного та духовного життя району. Відділ забезпечує поповнення книжкових фондів бібліотек за рахунок коштів місцевого бюджету, з книго-обмінного та резервно-обмінного фондів обласної наукової бібліотеки ім. І.П.Котляревського, платних послуг та інших джерел фінансування. Здійснює технічну обробку нових надходжень літератури, розподіл її у бібліотеки району. Організовує ведення довідково-бібліографічного апарату, складовою частиною якого є система каталогів та картотек бібліотек, що розкривають зміст бібліотечних фондів. Щорічно звітує про рух бібліотечних фондів бібліотек району. Передплачує періодичні видання. Проводить планову перевірку книжкових фондів, вилученню морально-застарілої, фізично-зношеної літератури. Проводить щоквартальну вибіркову перевірку книжкових фондів  та контролює видачу особливо цінних книг. Збирає інформацію про  незадоволений запит читачів  для доукомплектування фондів. Надає методичну допомогу, проводить консультації з питань формування і зберігання бібліотечних фондів.

      До ваших послуг у відділі більше 24 тисяч примірників вітчизняних та зарубіжних книг українською, російською, англійською мовами, періодичні видання. Працівники відділу для Вас організовують та проводять:

 • перегляди літератури;
 • літературно-мистецькі вечори;
 • презентації книг;
 • Дні інформації;

Основна  тематика популяризації книг:

-висвітлення історії та сучасності нашої держави, її мови;

- популяризація кращих надбань літературної та культурної спадщини українського народу;

- правове виховання молоді;

- популяризація здорового способу життя та фізичної реабілітації;

- поширення серед населення екологічних знань;

- бібліотечне краєзнавство;

          - організація дозвілля населення.

     У відділі обслуговування панує затишна, комфортна атмосфера, з любов'ю і теплотою  створена працівниками. Тут вас  уважно вислухають, зважать на вашу  думку, врахують побажання,  виконують конкретні запити кожного.

    Пошук необхідної інформації ви можете здійснити за допомогою алфавітного та систематичного каталогів, систематичної картотеки газетних та журнальних статей, краєзнавчої картотеки, картотеки сценаріїв.

       Для проведення вашого дозвілля створені і діють клуби за інтересами  "Ріднокрай", "Ровесник", засідання яких проводиться цікаво і змістовно.

      Кожної середи фахівці Решетилівського бюро правової допомоги надають безоплатну правову допомогу для жителів Решетилівської ОТГ  та сільських громад району безпосередньо у читальній залі відділу обслуговування бібліотеки.

         У читальній залі щорічно обслуговується близько  1140 користувачів.

 

  

 Для користувачів пропонуємо такі послуги:

 • відкритий доступ до книжково-ілюстративних виставок актуальної  тематики;
 • використання документів  книжкового  фонду та періодичних видань у читальній залі;
 • ознайомлення із постійно- діючими:  краєзнавчою експозицією "Решетилівщина - край праці, творчості й добра", героїко - патріотичною "Українці - нація героїв ";
 • організацію і проведення тематичних, пізнавальних та розважальних заходів;
 • виконання інформаційних довідок;

     Читальна зала - традиційне місце проведення культурно-просвітницьких акцій, літературно-мистецьких вечорів, презентацій нових книг, зустрічей з видатними земляками, зустрічі-діалогу з фахівцями.

$IMAGE

          На абонементі обслуговуються щорічно близько 1110 користувачів.

Для читачів пропонуємо:

 • навчальну, галузеву та художню літературу відкритого доступу;
 • фонд літератури підвищеного запиту;
 • систему книжкових виставок та тематичних полиць, що розкривають фонд відділу.

        Постійно триває акція «Подаруй в бібліотеку книжку».

 

       Обслуговування користувачів здійснюється: на абонементі дошкільників та учнів 1-4 класів, на абонементі учнів 5-9 класів та організаторів дитячого читання,  в читальній залі. Користувачі не тільки знайомляться із  книгою, а й звертаються за порадою, приходять почути добре слово, відвідати  цікавий масовий захід, поспілкуватися.  Завжди  щиро раді працівники бібліотеки своїм наймолодшим читачам. На абонементі та  в читальній залі на них чекають журнальні розмальовки, книжки, улюблені дитячі журнали із кросвордами, ребусами, іграми, саморобками, різноманітними розвиваючими та пізнавальними матеріалами.

       Ви хочете знати більше інформації? То завітайте до читальної зали. До ваших послуг найкраща довідкова література з різних галузей знань та періодика. На виставці періодики представлена широка палітра газет та журналів: «Маленький розумник», «Мамине сонечко», «Малятко», «Колобочок»,  « Яблунька», «Колосок» та ін. Для батьків і дітей  створені  книжкові виставки, функціонує діючий куточок права, родинний куточок, привертає увагу експозиція дитячих поробок.

  

           Окремої уваги заслуговує клуб англійської мови «English for children», засідання якого відбуваються у читальній залі кожного четверга.

 

 

         Дошкільники, учні 1-4 класів, батьки, бабусі та дідусі обслуговуються на абонементі дошкільників та учнів 1-4 класів. Дітей радо зустрічають досвідчені бібліотекарі. Вони познайомлять Вас з улюбленими дитячими книжечками, навчать як вибрати книгу на свій смак і уподобання.

 

 

 

 

         Роботу центру регламентують правила користування.  Обслуговування користувачів проводиться як за попереднім записом так і в живу чергу.

На сьогодні Інтернет-центр це:

¨ п'ять  робочих станцій,

¨ швидкісний канал зв’язку(1 Мbit|c),

¨ комп’ютерне обладнання з програмним забезпеченням та операційною системою Windows XP,

¨ зручне приміщення з новими меблями,

¨ безкоштовний доступ до Інтернет-ресурсів,

¨ безкоштовне навчання та консультації  для користувачів,

¨ друк, перенесення інформації  на електронні носії,

¨ відправлення електронної пошти,

¨ складання вебліографічних списків,

¨ замовлення квитків через Інтернет,

¨ реєстрація учнів на ЗНО,

¨ замовлення перепусток в зону АТО,

¨ замовлення товарів та послуг через Інтернет.

         В Інтернет-центрі працівники  вивчають інформаційні потреби користувачів. З метою забезпечення якості, повноти пошуку інформації  розроблено вебліографічний довідник по тих темах, які користуються найбільшою популярністю. Інформаційні ресурси Інтернет широко використовуються в роботі бібліотеки.

      Маючи «Інтернет-центр», який відповідає вимогам сьогодення, працівники  бібліотеки задовольняють будь-які наукові, професійні, освітні запити користувачів. Імідж бібліотеки зріс, збільшилася кількість користувачів, налагодилася співпраця з громадськими організаціями, навчальними закладами.

 

Міська бібліотека - філія № 1

    Решетилівська міська бібліотека - філія №1 розміщена в приміщенні місцевого будинку культури, в просторій світлій кімнаті. Завідує бібліотекою В'язовська Леся Володимирівна. Важливим напрямком бібліотечної роботи вважає  вивчення та задоволення запитів читачів, враховуючи при цьому індивідуальний підхід до кожного, виховання в них інформаційної культури, навиків самостійної праці з книгою, дбає про те, щоб бібліотека була місцем збереження книжкових скарбів, осередком цікавого спілкування та читацьких відкриттів. двері бібліотеки відчинені для всіх, хто шукає знань, друзів, однодумців. До послуг користувачів книжковий фонд та періодичні видання "Зоря Полтавщини", "Решетилівський  вісник", "Факти і коментарі", "Журавлик", "Казковий вечір", "Чорнобильский дзвін".

 

 

  

 

   Увагу відвідувачів привертають різноманітні книжкові виставки: краєзнавча виставка "Полтавщино, мій рідний краю, моя вишнева сторона", виставка - застереження "Зупинись - останній є шанс, ця планета не тільки для нас", виставка - рекомендація "У вільну хвилину", виставка - вернісаж"Жінко, ти завжди велична", виставка - калейдоскоп "Немає переводу добрим звичаям народу", літературні полиці "Родзинки сучасної української літератури", "Хвилююче слово пророка". Інформаційні зони в книгозбірні представляють куточок права "Хай сонцю і квітам всміхаються діти" та дитячий куточок "З книгою в майбутнє".

 

   

1,2