• координує і спрямовує організаційно – методичну роботу бібліотеки; здійснює методичний моніторинг діяльності бібліотек району;
 • впроваджує маркетинг, що сприяє підтримці позитивного іміджу бібліотек, їх рекламі;
 • сприяє підвищенню кваліфікації бібліотечних працівників шляхом проведення семінарів, практикумів, стажувань, занять школи бібліотечного досвіду, популяризації професійної періодики;
 • надає методичну та практичну допомогу працівникам сільських бібліотек для покращення обслуговування користувачів, впровадження в практику роботи інноваційних форм та новітніх технологій;
 • розробляє методико – бібліографічні матеріали; сприяє проектному розвитку бібліотек: участь в програмах, конкурсах;
 • бере участь в соціологічних дослідженнях та використовує їх результати в роботі бібліотек;
 • надає індивідуальні та групові консультації працівникам сільських бібліотек.

 

Фонд – це серце бібліотеки. Від вмілого формування книжкового фонду залежить ефективність роботи бібліотек, їхня соціальна роль, громадське визначення. Основним завданням відділу та змістом роботи є формування фондів бібліотек з врахуванням економічного, соціального, культурного та духовного життя району. Відділ забезпечує поповнення книжкових фондів бібліотек за рахунок коштів місцевого бюджету, з книгообмінного та резервно-обмінного фондів обласної наукової бібліотеки м.. І.П.Котляревського, платних послуг та ін. фінансування. Здійснює технічну обробку нових надходжень літератури та розподіл її по бібліотеках району. Організовує ведення довідково-бібліографічного апарату, складовою частиною якого є система каталогів та картотек бібліотек, що розкривають зміст бібліотечних фондів. Щорічно звітує про рух бібліотечних фондів бібліотек району. Переплачує періодичні видання ЦМБ. Проводить планову перевірку по вивченню книжкових фондів, вилученню морально-застарілої, фізично-зношеної літератури та збереженню книжкових фондів. Згідно перспективного плану-графіку проводить перевірку книжкових фондів бібліотек. Проводить щоквартальну вибіркову перевірку книжкових фондів ЦМБ та контролює видачу особливо цінних книг. Збирає дані про відсутність в бібліотеках книг для доукомплектування фондів. Надає методичну допомогу, проводить консультації по питанню формування і зберігання бібліотечних фондів.

До ваших послуг у відділі більше 24 тисяч примірників вітчизняних та зарубіжних книг українською, російською, англійською мовами. Бібліотекарі відділу для Вас організовують та проводять:

 • тематичні виставки;перегляди літератури;літературно-мистецькі вечори;
 • презентації книг;
 • Дні інформації;
 • Пошук необхідної інформації можна здійснити за: алфавітним та систематичним каталогами, систематичною картотекою газетних та журнальних статей, краєзнавчою картотекою, картотекою сценаріїв.
 • Основні напрями роботи:

-висвітлення історії та сучасності нашої держави, її мови;

- популяризація кращих надбань літературної та культурної спадщини українського народу;

- правове виховання молоді;

- популяризація здорового способу життя та фізичної реабілітації;

- поширення серед населення екологічних знань;

- бібліотечне краєзнавство;

- організація дозвілля населення.

У відділі обслуговування створена затишна, комфортна атмосфера, де уважно прислухаються до думок, побажань користувачів різних вікових та соціальних груп, а також виконуються запити конкретної людини.

       У читальному залі щорічно обслуговуються 1140 користувачів віком від 15 років.

   Книжковий фонд читального залу представлений нормативними та законодавчими документами, енциклопедіями, довідковими виданнями, посібниками, виданнями з питань політики, історії, бізнесу, банківської справи, економіки, гуманітарних наук.

      В читальному залі зберігаються періодичні видання за попередні роки.

 

Пропонуємо до ваших послуг :

 • відкритий доступ до книжково-ілюстративних виставок актуальної сьогоденню тематики;
 • використовувати документи зі свого фонду в стінах читального залу;
 • постійно діючі: краєзнавча експозиція "Решетилівщина - край праці, творчості й добра", героїко - патріотична "Українці - нація героїв "

 

    Читальний зал - традиційне місце проведення культурно-просвітницьких акцій, літературно-мистецьких вечорів, презентацій нових книг, зустрічей з видатними земляками, зустрічі-діалогу з фахівцями.

На абонементі обслуговуються щорічно 1110 користувачів віком від 22 років.

Пропонує:

 • навчальну, галузеву та художню літературу
 • фонд літератури підвищеного запиту;
 • систему книжкових виставок та тематичних полиць, що розкривають фонд відділу.
 • Читач отримує додому не більше п’яти примірників документів.
 • При відділі працює клуб за інтересами «Ріднокрай», яке об’єднує однодумців, яким не байдужа книга, як джерело пізнання. Мета клубу – організація змістовного дозвілля користувачів бібліотеки і популяризація знань літературно – художнього змісту.

Протягом року триває акція «Подаруй в бібліотеку книжку»

 

Обслуговування користувачів здійснюють відділи бібліотеки: абонемент 1-4 класів, 5-9 класів і читальний зал. Сюди ідуть не тільки за книгою, а й за добрим словом і порадою, побути на цікавому масовому заході, поспілкуватися завжди раді працівники бібліотеки своїм наймолодшим читачам. На абонементі та читальному залі на їх чекають розмальовки, книжки, улюблені дитячі журнали.

Ви хочете знати більше інформації? То завітайте до читального залу. До Ваших послуг найкраща довідкова література з різних галузей знань та періодика. На виставці періодики представлена широка палітра газет та журналів: «Маленький розумник», «Мамине сонечко», «Умійко», «Пізнайко»,  « Яблунька», «Колосок» та ін. Для батьків і дітей оформлено книжкові виставки, функціонує діючий куточок права, привертає увагу експозиція дитячих поробок.

  

Окремої уваги заслуговує клуб англійської мови «English for children», засідання якого відбуваються у читальному залі кожного вівторка і п’ятниці.

 

 

Дошкільники, учні 1-4 класів, батьки, бабусі та дідусі обслуговуються на абонементі дошкільників та учнів 1-4 класів. Дітей радо зустрічають досвідчені бібліотекарі. Вони познайомлять Вас з улюбленими дитячими книжечками, навчать як вибрати книгу на свій смак і уподобання.

 

 

 

Роботу центру регламентують правила користування, обслуговування користувачів проводиться як за попереднім записом так і в живу чергу.

На сьогодні Інтернет-центр це:

¨ чотири робочих станцій,

¨ швидкісний канал зв’язку(1 Мbit|c),

¨ комп’ютерне обладнання з програмним забезпеченням та операційною системою Windows XP,

¨ зручне приміщення з новими меблями,

¨ одна година безкоштовного доступу до Інтернет-ресурсів,

¨ навчання та консультації по потребі для користувачів,

¨ можливість роздруку інформації, перенесення її на електронні носії,

¨ відправлення електронної пошти,

¨ складання вебліографічних списків,

¨ замовлення квитків через Інтернет,

¨ реєстрація учнів на ЗНО,

¨ замовлення перепусток в зону АТО,

¨ замовлення товарів та послуг через Інтернет.

В Інтернет-центрі бібліотекарі вивчають інформаційні потреби користувачів. З метою забезпечення якості, повноти пошуку інформації було розроблено вебліографічний довідник по темах, які користуються найбільшою популярністю. Інформаційні ресурси Інтернет широко використовуються в роботі бібліотеки.

Маючи «Інтернет-центр», який відповідає вимогам сьогодення, працівники нашої бібліотеки задовольняють будь-які наукові, професійні, освітні запити користувачів. Імідж бібліотеки зріс, збільшилася кількість користувачів, налагодилася співпраця з громадськими організаціями, навчальними закладами.

 

Міська бібліотека - філія № 1

    Решетилівська міська бібліотека - філія №1 розміщена в приміщенні місцевого будинку культури, в просторій світлій кімнаті. Завідує бібліотекою В'язовська Леся Володимирівна - освічений та енергійний молодий спеціаліст. Важливим напрямком бібліотечної роботи вважає  вивчення та задоволення запитів читачів, враховуючи при цьому індивідуальний підхід до кожного, виховання в них інформаційної культури, навиків самостійної праці з книгою, дбає про те, щоб бібліотека була місцем збереження книжкових скарбів, осередком цікавого спілкування та читацьких відкриттів. двері бібліотеки відчинені для всіх, хто шукає знань, друзів, однодумців. До послуг користувачів книжковий фонд та періодичні видання "Зоря Полтавщини", "Решетилівський  вісник", "Факти і коментарі", "Журавлик", "Казковий вечір", "Чорнобильский дзвін".

 

 

  

 

   Увагу відвідувачів привертають різноманітні книжкові виставки: краєзнавча виставка "Полтавщино, мій рідний краю, моя вишнева сторона", виставка - застереження "Зупинись - останній є шанс, ця планета не тільки для нас", виставка - рекомендація "У вільну хвилину", виставка - вернісаж"Жінко, ти завжди велична", виставка - калейдоскоп "Немає переводу добрим звичаям народу", літературні полиці "Родзинки сучасної української літератури", "Хвилююче слово пророка". Інформаційні зони в книгозбірні представляють куточок права "Хай сонцю і квітам всміхаються діти" та дитячий куточок "З книгою в майбутнє".

 

   Своїм читачам бібліотека пропонує заходи по відзначенню 90- річчя Решетилівського району, серед яких історико - краєзнавчий екскурс "Решетилівка минулого століття", книжково - ілюстративна виставка "Решетилівщина: історія та сучасність", дні інформації "Слово про мистецтво і майстрів Решетилівки" та "Роки, прожиті недаремно (почесні громадяни Решетилівки та Решетилівщини)".

 

1,2