Виставка-досьє «Святині мого народу».

Щороку, 28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, в Україні на державному рівні відзначається православне свято - День хрещення Київської Русі – України.

З нагоди цієї визначної події в читальному залі центральної міської бібліотеки розгорнута виставка-досьє «Святині мого народу». На ній  представлена література, з якої користувачі книгозбірні можуть дізнатися  про історичну подію, що відбулася у 988 році та стала ключовою і вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Русі.

Окремий розділ присвячено постаті київського  князя Володимира Великого, якого церква визнала святим рівноапостольним, адже хрещення пов'язують саме з його ім'ям.

Зацікавлять  читачів представлені на виставці фотоальбоми, на сторінках яких зображені численні святині й історичні памятки Києва. Серед них – собор Святої Софії, Києво-Печерська лавра, Успенський собор, Михайлівський Золотоверхий собор та інші.

Нехай це свято назавжди залишається символом духовної та національної єдності українського народу, дарує всім щедрої Божої благодаті, миру, духовної наснаги, міцного здоров’я та довголіття.

 

  

 

 

 

     Передати книгу в дар бібліотеці - значить подарувати книзі друге життя і справжнє задоволення багатьом читачам на довгі роки. Багато користувачів нашої бібліотеки приносять чимало цікавої, потрібної літератури.
Останніми днями відразу дві небайдужі мешканки нашого міста – Людмила Лукашенко та Альона Трудненко – поділилися книгами з власних бібліотек.

 

     


Це і художні видання, серед яких класика, детективи, і література по саморозвитку, нетрадиційним методам лікування, тощо.
Щиро дякуємо Вам!

Газета  «Правовий вісник» в бібліотеках Решетилівщини.

 

Нещодавно працівники Решетилівського бюро правової допомоги передали центральній міській бібліотеці комплекти щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» за 2020 рік, які будуть поширені серед бібліотек району.

Видання має сприяти підвищенню рівня правової освіти населення, поінформувати про найбільш знакові правові події в Україні та області, роз’яснити актуальні правові питання сьогодення, висвітлювати діяльність системи безоплатної правової допомоги Полтавської області.

Квітневий номер газети  - це тематичний спеціальний випуск. До уваги читачів новини, коментарі, роз'яснення чинного законодавства, що стосуються протидії поширення коронавірусу в Україні.

 

   

Серед постійних рубрик видання: земельні та громадські радники інформують, думка спеціаліста, адвокат консультує, приклади успішного захисту, зміни законодавства, сторінка регіонального представника Уповноваженого Верховної ради з прав людини. Стануть в нагоді читачам і зразки документів правового та процесуального характеру.

 

 

Книга. Природа. Екологія

На сьогодні одним із болючих питань планети – є питання охорони довкілля, адже не всі люди піклуються про стан навколишнього середовища, а й часто наносять шкоду, яку роками не можна виправити. Тому в 1972 році на 27-й сесії Генеральної Асамблеї ООН був проголошений Всесвітній день охорони навколишнього середовища.
Це свято є для Організації Об'єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес та відповідні дії. У 2000 р. в цей день розпочато програму ООН ''Тисячоліття довкілля – приступити до дій''. Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля.
Пам’ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити навколишнє середовище чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас.
До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища в Решетилівській центральній міській бібліотеці підготовлені підбірки книг на екологічну тематику, які будуть цікавими як для старшого покоління, так і для найменших читачів.
У виданнях висвітлюються еколого-правові проблеми збереження довкілля, заходи охорони земель, використання відновлюваних джерел енергії та промислових і побутових відходів.

 

  

 

 

Вітаємо з️ Днем вишиванки!!!! 

Коли вдягаю вишиванку,

Немов в любові признаюся

Своїй країні ніжно й палко,

Вдягну і Господу молюся.

 

 

 

 

До Дня пам’яті та примирення

Пам’ятаємо! Перемагаємо! До Дня пам’яті та примирення (8 травня)

та 75 –річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня)

У 2020 році світова спільнота відзначає 75 років перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Друга світова - це не просто частина історії, а й наша совість, наш біль, наша гордість. Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для всього світу була ця жорстока війна і якою ціною дісталась перемога. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Про події тих днів нагадують меморіальні дошки, пам’ятники. Та найголовніший меморіал – людська пам’ять, відображена в книгах.

Впродовж 75-ти років про героїв Другої світової було написано чимало поетичних творів, романів, наукових робіт, аналітичних статей, документалістики. Представлені книги розповідають про героїчне минуле борців проти нацизму та про злочини проти людяності, скоєні в 1939 – 1945 роках. В Книгах Пам’яті України названо імена наших співвітчизників, воїнів Другої світової війни, котрі героїчно загинули і пішли в безсмертя за честь, свободу і незалежність нашої держави.

8 і 9 травня ми вшановуємо подвиг ветеранів, котрі боролися з нацизмом і перемогли його. Пам’ятаємо також всіх, кого торкнулась війна - військовополонених, остарбайтерів, підпільників, дітей війни.

Пропонуємо переглянути фото, на яких зображені земляки - ветерани Другої світової, що були запрошені на бібліотечні заходи в травневі дні різних років.

  

  

 

 

Доброго дня. 

Пропонуємо Вам прийняти участь у міні вікторині "На трьохсотій версті од Києва", присвячена 80 річчю з дня народження Олексія Дмитренка, нашого земляка письменника, лауреата Шевченківської премії безмежно люблячого свій рідний край...

Питання до міні-вікторини «На трьохсотій верстві…»
1. Як називається оповідання, яке починається словами: «На трьохсотій верстві од Києва…»?
2. Скільки ярмарок було в Решетилівці?
3. Скільки всього православних церков було в Решетилівці?
4. З якого матеріалу були виготовлені цвяшки, якими чоботар дід Лаврін підбивав чоботи?
5. Що решетилівське зникло? Що решетилівське прорідили, прочесали? Що решетилівське кусається.

 

 

До 80-р. від дня народження Олексія Дмитренка.

"Я, України неспокійний син"

 

 

 

 

    

Вгору