Година доброти 

«Повір у себе, ти багато можеш»

        2 грудня  в Решетилівській центральній районній бібліотеці відбулася година доброти  «Повір у себе, ти багато можеш» присвячена Міжнародному дню людей з особливими потребами,  та Міжнародному дню волонтерів, яку підготували завідуюча відділом обслуговування ЦРБ М.В. Яресько та соціальний педагог відділення соціально-побутової адаптації терцентру Л.Г.Біленька.

Говорили про головне призначення людини - доброту в душі та уміння співчувати. Саме такими якостями наділені гості заходу – члени волонтерської організації нашого селища, які надають всебічну допомогу воїнам АТО. Про діяльність цієї громадської організації розповіла натхненник однієї із груп Бардакова В.Г. та закликала приєднуватися до волонтерського руху в це непростий для країни час.

Ведучі розповіли про кожного з присутніх людей з обмеженими фізичними можливостями, представили виставку художніх робіт молодого художника Компанійця Олександра.

Свої творчі здібності продемонстрували Тетяна Коротка, Сергій Пуша, які мають особливі проблеми зі здоров’ям.

 

       В залі прозвучали українські патріотичні пісні з уст найменших солістів, вихованців Решетилівської школи мистецтв В.В.Писарєвої та українські народні пісні у виконанні самодіяльних артистів  вокального ансамблю «Журавка».

 

Година скорботи

«Голодомору чорні сторінки …»  

        26 листопада 2015 року у читальному залі районної бібліотеки відбулася зустріч - година скорботи «Голодомору чорні сторінки …», приурочена Дню пам’яті жертв Голодомору 1932- 1933 років та політичних репресій на Україні. Тема «Голодомору …» зібрала людей похилого віку, щоб згадати чорні сторінки історії України, вшанувати пам'ять померлих українців від голодної смерті, викликати співчуття до трагічної долі рідного народу, громадянську відповідальність за майбутнє України.

       Присутні запалили символічні свічки пам’яті та вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв голодомору та сталінських репресій.

      Велику зацікавленість, але й гіркі сльози від почутого та побаченого, викликала слайдова презентація та виступ  Кошової В.М., учителя історії Решетилівської гімназії ім. І.Л.Олійника.

      Своє слово про голодомор у 1932-1933 роках минулого століття сказали директор Решетилівського РТЦ Козарь Н.Ю., голова районної ради ветеранів Багно.В.І., журналіст районної газети « Решетилівський вісник» Дядченко Л.Є., пенсіонери Кошкалда Г.В., Гайдар В.І., Козлова К.І., Свиридко В.М., Борисова Т.І. Кожен з виступаючих говорив про жахливі картини Голодомору і стверджував, що голод був штучним, був спланованим геноцидом проти українського народу. І всі були єдині у думці, що подібне ніколи не повинне повторитися на землі України.

 

Патріотична година

21 листопада 2013 року уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію Україна – ЄС. Пізно ввечері на знак протесту проти такого рішення уряду на майдані Незалежності в Києві почали збиратися люди. Народний протест розвинувся в національну революцію…

       Минуло два  роки  з того моменту, як загинули вони – герої, яких народила революція Майдану. Чим була революція для кожного з нас? Для когось прогулянкою, для когось війною. Але в першу чергу Майдан став випробуванням на цінність особистості  людини, виміром людськості та гідності. Такими словами працівники районної бібліотеки розпочали патріотичну годину «День Гідності і свободи». Учні 4 кл. Решетилівської ЗОШ І-ІІ ст. ,зі сльозами на очах,  переглядали запропоновані  відео – ролики, в яких згадувались  ті страшні дні, години, хвилини боротьби з несправедливістю, співали разом з учителем та бібліотекарями  Гімн України.

       Під час заходу згадали про героїв Небесної Сотні, переглянули відео - ролики, кліпи, присвячені героям.

       Біля книжкової виставки «День Гідності та Свободи» бібліотекар В. Панець  декламувала   вірші Тетяни Домашенко та  юної авторки Ольги Базюк, присвячені героям Майдану, Україні.

 

 

  Свято

"Пригости мене розмовою – українською мовою" 

19листопада

        З нагоди Дня української писемності та мови в читальному залі районної бібліотеки відбулося свято «Пригости мене розмовою – українською мовою», яке, для ветеранів війни та праці, підготували працівники книгозбірні та відділення соціально-побутової адаптації районного центру соціального обслуговування.

        Після вступного слова присутні переглянули відеофільм «День української писемності та мови», а святкового настрою додав виступ чоловічого ансамблю народного самодіяльного фольклорного колективу «Пісенне джерело» Фрунзенського сільського клубу.

       Потім розпочався мовознавчий брейн-ринг, на якому команди «Ерудит» та «Словолюб» підбирали літературні відповідники до слів-суржиків, визначали авторів поетичних рядків, створювали за даними римами вірші та складали текст, всі слова якого починалися на вказану букву.

Капітани команд М.Я.Нечитайло та Г.В.Кошкалда зійшлись в двобої,

в якому складали з поданих слів прислів’я про мову.

        Нову інформацію про українську мову, активний відпочинок отримали всі учасники заходу, а члени команд – ще й грамоти за участь в мовознавчому турнірі.

 

Презентація книги Віктора Ревегука 

«Світлій памяті борців за волю України присвячується…»

В.Ревегук

        28 серпня 2015 року в Решетилівці  відбулася презентація книги педагога, відомого полтавського історика - краєзнавця  Віктора Ревегука «Полтавці - поборники державної незалежності України».

Збірник містить 93 коротких біографічних нариси уродженців Полтавщини – борців за незалежність України та дані про 98 полтавців, які загинули під час проведення антитерористичної операції, захищаючи свободу та територіальну цілісність своєї Батьківщини.

      На заході автора представив наш земляк, учасник АТО Анатолій Ханко.

      Центральна районна бібліотека та сільські бібліотеки отримали у свої фонди цю краєзнавчу книгу, яку використають у патріотичному вихованні молодих користувачів.

 

 

Виставка – інсталяція  

«Ходить Гарбуз по городу»

28серпня

       Літо вступає в пору поважної зрілості й неспішності. Вгамовує спеку своїх полуднів і встеляє ранки прохолодними росами. Прийшов серпень…

       Серпень збирає в комори щедрий врожай, нагадує про близьку осінь, попереджає прикметами про вдачу майбутньої зими. А ще це місяць збору урожаю і час жнив. Кажуть: «що у серпні збереш, з тим і зиму проведеш».

       В читальному залі районної бібліотеки для всіх бажаючих організована виставка - інсталяція  «Ходить Гарбуз по городу», на якому представлені щедрі дари серпневої днини. Також до уваги читачів періодичні видання, в  яких знайдуться поради на різні смаки і вподобання.

 

"Бібліолавочки" в Решетилівці 

 

14липня

     Чого тільки не придумають бібліотекарі, щоб привернути увагу своїх читачів. А особливо влітку. З метою реклами бібліотечних послуг та читання бібліотека започаткувала  нову форму роботи з читачами – «бібліолавочки» - літня читальна зала під відкритим небом.

     На дитячому майданчику та в парку працівники бібліотеки пропонували жителям селища переглянути свіжі періодичні видання, ознайомитися з інформаційним стендом «Книжкові смаколики» та новинками літератури.

 

     Літній читальний зал приваблює всіх - і старших, і  зовсім юних, кожен знайде собі  читання до смаку! Молодь найбільше цікавилася книгами українських та зарубіжних авторів, жінки – журналами по рукоділлю, чоловіків приваблювали періодичні суспільно-політичні видання.

 

Народознавче свято "Українська писанка – золотавість Великодня" 

25травня

     Щороку християнський світ у всій своїй повноті радіє безмірною радістю, святкуючи день Воскресіння Христового. Квітневе засідання клубу за інтересами «Ріднокрай», під назвою «Українська писанка – золотавість Великодня», було присвячене традиціям та звичаям, які притаманні найбільшому християнському святу - Великодню.

      Народознавче свято розпочалося виступом настоятеля Святомихайлівської української православної церкви Київського патріархату ієрея Михаїла, який розповів про історію свята, значення Воскресіння Господнього для людства.

   Невід’ємним атрибутом Великодня є писанка. Незабутній майстер-клас з її виготовлення провела для присутніх викладач Решетилівської дитячої школи мистецтв Зозуля Ольга Василівна.

    Члени клубу грали у великодні народні ігри, приймали участь у народознавчій вікторині, мовному конкурсі, які провели працівники бібліотеки Зінченко О.Д., Яресько М.В. та соціальний педагог територіального центру Біленька Л.Г.

     За дружнім столом учасники заходу співали українські пісні, пригощалися власноруч спеченою паскою.

 

Вдячні за подаровані книги 

         1 травня 2015 року заступник голови Полтавської обласної організації ВО "Свобода" Анатолій Ханко передав до Решетилівської районної бібліотеки та бібліотеки для дітей художні та історичні книги. Серед них і перший прозовий роман Ліни Костенко "Записки українського самашедшого".

     Урочиста передача книг відбулася під час обласного свята народного мистецтва "Решетилівська весна – 2015".

   "Читання книг – це той позитивний ефект, який допомагає розвивати наше мислення та уяву. Тільки правильна українська література виховає справжніх українців. Плануємо оновлювати бібліотечні фонди й надалі. Щиро вдячний всім, хто реалізував чудову ініціативу", – зазначив заступник голови Полтавської обласної організації "Свобода" Анатолій Ханко.

     Книгами різних жанрів з власної бібліотеки поділився житель Решетилівки, учасник антитерористичної операції Іван Черкун.

    Наші славні земляки, які не зважаючи на молодий вік, вже пройшли пройшли горнило війни впевнені, що тільки начитана людина може перемогти як зовнішнього так і внутрішнього ворога!

    Книги, подаровані бібліотеці, завжди знайдуть свого вдячного читача. Дякуємо!

1,2