Виставка-свято

«Духовна радість для сердець».

       В читальному залі Решетилівської центральної районної бібліотеки розгорнуто виставку-свято «Духовна радість для сердець», яка присвячена найбільшому християнському святу – Світлому Христовому Воскресінню.

  

      На виставці представлені видання, які розповідають про історію свята, його символи - фарбовані яйця, писанки, паски.

 

       Дбайливі господині можуть  віднайти нові рецепти великодніх страв, ідеї святкового декору.

       Нехай Великдень принесе у ваш дім тепло, радість, любов і затишок!

 

Гумор, що не старіє

        В наш зовсім нелегкий час, з масою проблем різного характеру дуже важко бути оптимістом та шукати позитив у чомусь. Але вірити в краще потрібно, і  не тільки вірити, але й вносити самому щось хороше та веселе в наше повсякденне життя.

      Як це й зробили під час проведення Дня гумору «Посміхніться на здоров’я», який для пенсіонерів, представників пільгових категорій організували та спільно провели  працівники центральної районної бібліотеки та працівники відділення соціально-побутової адаптації терцентру.

     Захід розпочався з інформаційного повідомлення про нашого славного земляка-гумориста О.І.Ковіньку, під час якого ведучі, соціальний педагог Любов Біленька та бібліотекар Ольга Зінченко, розповіли про його сповнений тяжких випробувань творчий і життєвий шлях. Ветеран  праці Кошкалда Г.В. поділився своїми спогадами про зустрічі з незабутнім сміхотворцем.

     Присутні переглянули відео презентацію «Талановитий гуморист Ковінька О.І.» та ознайомилися з книгами, представленими на книжковій виставці «Український народний гумор», яка зараз розгорнута в читальному залі районної бібліотеки.

      Гарний настрій подарував присутнім на заході аматор сцени Леонід Пасічний, який зачитав улюблені твори українських гумористів, а місцевий літератор Нечитайло М.Я. зачитав свою неопубліковану гумореску.

  

    Порадували  своїми виступами і юні любителі гумористичних творів. Майстерно декламували гуморески учень Решетилівської гімназії Дерев’янко Віталій, учень Решетилівського професійного аграрного ліцею Родзянко Олександр, учні Решетилівського художнього професійного ліцею Муха Оксана та Теліпко Владислав.

 

   

      Люди старшого віку підхопили естафету молоді та зачитали твори української народної гумористики: гуморески, анекдоти, дотепні історії.

      Закінчився захід жартівливими українськими піснями «Скрипка би не грала», «Варенички», «Цвіте, цвіте черемшина», які виконали ансамбль «Журавка» .

 

Патріотична година

«Дякуємо за героїзм та відвагу»

      Сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

      З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини, гордості за наших захисників Вітчизни  1  вересня в читальному залі районної бібліотеки була проведена патріотична година «Дякуємо за героїзм та відвагу», на якій учні Решетилівського художнього професійного ліцею,  зустрілися з учасником бойових дій в зоні АТО Іваном Черкуном.

      Зі вступним словом до присутніх звернулися працівники бібліотеки Олена Рагуліна та Марина Яресько, які розповіли про соціально-політичну ситуацію на Сході та закликали учнівську молодь ніколи не забувати про величний внесок наших земляків, які відважно захищають нашу державу від бандитських формувань і російських окупантів.

         З хвилюванням слухали школярі розповідь воїна-земляка.

  

      Іван Черкун розповів про особливості своєї служби, мужність наших земляків, які захищають цілісність і незалежність нашої країни на Донбасі, про взаємовиручку між бойовими товаришами, ставлення місцевого населення до українських військових, про допомогу волонтерів.

    Викладач Решетилівської дитячої школи мистецтв Владислав Варвянський, як пісенний подарунок для шанованого гостя,  виконав під супровід бандури українську народну пісню «Ой видно село».

      Розповідь воїна АТО пройшла крізь серця всіх присутніх. Наприкінці зустрічі викладачі художнього ліцею від імені всіх учнів подарували земляку  власноруч намальовану картину «Під мирним небом України» та побажали воїну здоров’я, удачі, щастя, мирного неба над головою.

  

 

Виставка - свято

"Одну Батьківщину ми маємо - її Україною звуть"

       24 серпня Україна святкує День Незалежності  - головне Державне  свято. Цій важливій даті приурочена виставка - свято "Одну Батьківщину ми маємо - її Україною звуть", яка організована в читальному залі бібліотеки.

      Література, що представлена на виставці, розповідає про нелегкий шлях України до своєї незалежності, про видатних українців, які прославили нашу державу та про сьогодення країни.

 

 

Книжкова виставка

"Прапорові барви України"

         Кожна нація, вибираючи незалежність і будуючи державу, обирає символи своєї єдності і сили, честі й гідності. До державних символів будь - якої країни належить і Державний Прапор.

       До Дня Державного Прапора, який наша країна відзначає 23 серпня, в бібліотеці організована книжкова виставка "Прапорові барви України".

         Вашій увазі  -    відео - презентація  книжкової  виставки.

  

 

Книжкова виставка

"Народні свята сепрневого дня"

       Серпень - вінець літа, найбагатший на дари природи. На цей місяць приходить найбільше свят .

    Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з  книжковою виставкою  "Народні свята серпневого дня", яка організована в читальній залі бібліотеки.

       Пропонуємо переглянути презентацію виставки.

 

 

 

 

Виставка-гербарій

«Цілющі джерела українського народу»

       Решетилівська земля багата на лікарські рослини, якими з глибокої старовини лікувалися наші предки. Про різноманіття рослинного світу нашого краю, цілющі властивості рослин, приготування з них відварів та способи їх вживання розповідає виставка-гербарій «Цілющі джерела українського народу», яка розміщена в «зеленій зоні» абонементу районної бібліотеки.

 

Книжкова виставка

«Один літній день рік годує»

      Літо – пора заготівель. Кожна господиня намагається забезпечити свою родину смачними запасами на весь рік.     

     На допомогу любителям домашнього консервування в читальному залі бібліотеки розгорнута книжкова виставка «Один літній день рік годує», де представлені книги та періодичні видання з рецептами овочевих та фруктових консервів, способами зберігання зібраного урожаю.

 

Книги рекомендують читачі

       Бібліотекарі часто рекомендують користувачам цікаві книги, а тепер і самі читачі можуть підказати іншим, що взяти в бібліотеці для читання.

    На абонементі бібліотеки підготовлена виставка-інсталяція «Валіза вражень», де користувачі залишають прочитані книги, які їм найбільше сподобалися. Читачі пишуть на них відгуки, описують свої враження, рекомендують прочитати. Тут присутня література різних жанрів на будь які смаки.

 

На Івана нічка мала

      7 липня - Різдво святого Іоана Хрестителя, найбільше з усіх свят на його честь. У цей день відзначається і одне з найулюбленіших в народі свято Івана Купала. Саме цього числа найкоротша ніч і найдовший день, а життєві сили природи досягають свого апогею і за народними повір’ями, трави і квіти набирають найбільшої сили.

      На  святі «На Івана нічка мала», яке відбулося в народознавчій вітальні районної бібліотеки, працівники бібліотеки розповіли про історію виникнення християнського свята, представили народознавчу літературу з  книжкової виставки «7 липня – Різдво Іоана Хрестителя».

 

        Про звичаї та традиції святкування купальського свята розповіли зав. відділенням соціально-побутової адаптації Наталія Степанюк, решетилівські літератори Євген Пілюгін та Микола Нечитайло.

      Традиційно на Івана Купала дівчата плетуть віночки, бо вірили, що вони захищають людину від хвороб, згубного ока, недоброго духу. Присутні на святі відтворили цю стародавню традицію і прийняли участь у конкурсі «Плетися віночку» на якому були визначені номінації на самий «патріотичний», «автентичний» та «романтичний» віночок.

      Купальські свята завжди супроводжувалися піснями, тож поки плелися віночки, пісенний колектив «Журавка» співав українські пісні про квіти.

За народними повір’ями кожна рослина з українського віночка – лікар, оберіг. Учасники заходу пригадали цілющі та оберігаючи властивості квітів та трав, відповідаючи на питання народознавчої вікторини.

    Народознавий захід лише трiшки пiдняв завiсу таїни над дивним свiтом уявлень, вiрувань наших предків, їх ставленням до природи i всього, що оточує людину. Присутні на святі дізналися багато цікавого та цінного і на згадку про свято понесли додому власноруч сплетені віночки.

Урок патріотичного гарту «З Україною в серці»

      Події останніх місяців га Сході України переконливо доводять, що любов до Батьківщини треба доводити не тільки словом, а й ділом. Прикладом стійкості та мужності стали для нас земляки, які зі зброєю в руках захищають територіальну цілісність нашої держави. 12 січня в читальному залі Решетилівської центральної районної бібліотеки відбувся урок патріотичного гарту «З Україною у серці» з  учнями Решетилівського аграрного професійного ліцею ім. І.Г.Боровенського.

      Оплесками зустріли присутні наших славних земляків, «свободівців» Анатолія Ханка та Віталія Пробийголову, які разом із побратимами простояли пліч-о-пліч на Майдані, а потім вирушили на фронт у складі батальйону «Азов», отримали бойові поранення.

        Ведучі заходу - бібліотекар районної бібліотеки Олена Рагуліна та завідуюча Фрунзенською сільською бібліотекою Леся В’язовська розповіли учням про боротьбу за волю і свободу героїв України.

        Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих на Сході України.

     Почесні гості бібліотеки розповідали про свій бойовий шлях, про настрої місцевих жителів Донбасу. Багато говорили про волонтерів, підтримку земляків, так Віталію Пробийголові життя врятували подарований народним депутатом Юрієм Бубликом шолом та бронежилет, який придбали решетилівські фермери.

       Як побажання всім захисникам рідної землі прозвучав вірш «Повертайтеся живими назад» у виконанні  соціального педагога Любові Біленької,  а пісенним подарунком була українські  пісні у виконанні самодіяльних артистів В.Йови, Г.Гайші, О. Лебединської.

       Завершився захід словами подяки  нашим землякам за мужність і силу, за подвиг, який буде жити в наших серцях. Викладачі аграрного ліцею Гусєва Г. та Самарська О. вручили нашим воїнам короваї та квіти з побажаннями на їх адресу міцного здоров’я, миру, незламного духу, віри у перемогу, добра та злагоди у їх родинах.

 

 

 1,2,3,4,5,6,7,8,9