День права «Насильству – СТОП!»

З метою привернення уваги молоді  до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насильницьких дій  працівниками Решетилівської центральної   міської бібліотеки спільно з спеціалістами правоохоронних органів та соціальних служб був проведений День  права «Насильству – СТОП!». Цього дня на зустріч з правоохоронцями до бібліотеки завітали першокурсники  Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І.Г. Боровенського. По даній темі перед юнаками та дівчатами  виступили начальник Решетилівського відділу ДРАЦС Шебітченко ОА., капітан Решетилівського відділення поліції Пащенко В.В., заступник начальника відділення Решетилівського бюро правової допомоги Шкурупій О.В. та начальник служби у справах дітей Гмиря Ю.А.

Під час зустрічі обговорювались питання щодо визначення насильства, як форми порушення прав, свобод і гідності людини, а також розглядали які є види  насильства та охарактеризували кожен із них. Правоохоронці ознайомили учнів з правилами, які допоможуть запобігти насильству в сім’ї, в школі, на вулиці та розповіли куди необхідно звернутьсь за підтримкою в разі здійснення насильства над ними. Молодь мала змогу переглянути й обговорити відеоролик по даній темі.

Бібліотекар Рагуліна О. провела з учнями бесіду біля книжкової виставки «Знай свої права», ознайомивши їх з нормативно – правовими актами, що захищають права, свободу і гідність людини.

Учасники заходу отримали пам’ятки та буклети «Протидія насильству в сімї та в навчальному закладі».

Захід в міській бібліотеці до Дня міста.

Нещодавно у читальному залі решетилівської книгозбірні було проведено спільний захід міської бібліотеки та територіального центру, у рамках якого відбулося засідання Університету ІІІ віку та усний журнал «Нове на літературній полиці та в житті людини», присвячений Дню міста та 75-ій річниці визволення Решетилівки від фашистської навали.

Перша сторінка  була присвячена виданій в 2017 році, і перевиданій в 2018 році збірці історико-краєзнавчих нарисів «Решетилівка – мій рідний край», яку представила Любов Біленька – соціальний працівник територіального центру. Розповідь про видання доповнив автор-упорядник Валерій Козюра, співавтори - В.Гайдар, Г.Кошкалда, М.Яресько.

Присутні з цікавістю переглянули відеоролик «Решетилівка. Відеохроніка», створений на основі матеріалів народної кіностудії «Промінь», а Наталія Зінюк, слухачка Університету ІІІ віку, читачка бібліотеки, зачитала власний вірш  «Моїй Решетилівці».

Під час другої  сторінки усного журналу - «Майбутнє Решетилівки. Нові технології на службі у громади», яку представили заввідділом обслуговування користувачів М.Яресько та Р.Стовбун, присутнім було запропоновано ознайомитися з проектом «Інноваційне містечко», який зміг би осучаснити наш населений пункт.

Під час третьої сторінки заходу - «Сучасне Решетилівки оспіване в піснях» був переглянутий краєзнавчий відео ролик «Без мови – немає народу».

Присутні на заході ознайомилися з виставкою-панорамою «Решетилівка – прогулянка крізь століття», яка розгорнута в читальному залі, де представлені краєзнавчі дослідження, тематичні теки з вирізками з періодичних видань, світлини різних років, що висвітлюють історію нашого краю.

1,2,3,4,5