Правовий калейдоскоп «Єдний критерій істини – закон»

     В рамках Всеукраїнського Тижня права в  читальній залі міської бібліотеки був проведений правовий калейдоскоп «Єдиний критерій істини – закон», на який завітали учні 32-ї та 33-ї групи ДНЗ «Решетилівський професійний ліцей ім. І.Г.Боровенського».

       З повідомленням «Запобігання та протидія дискримінації в Україні» перед молодими людьми  виступила головний спеціаліст відділу Решетилівського бюро правової допомоги І.О.Федорова. Учні дізналися, що таке дискримінація, в яких формах вона може проявлятися, як на неї реагувати, що відстояти свої права.

      Про  торгівлю людьми  -  злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так і сексуальної , йшлося в інформаційному повідомленні фахівця із соціальної роботи Решетилівського районного центру у справах сім’ї, дітей та молоді О.Л.Вовк «Торгівля людьми - порушення прав людини». Виступ було доповнено переглядом відеофільму «Життя на продаж», з якого  підлітки дізналися про небезпеку незаконного працевлаштування, засоби захистити себе від небезпеки.

      Бібліотекар відділу обслуговування користувачів О.Рагуліна презентувала юним читачам книжкову виставку «Права громадян», де була представлена література та буклети на правову тематику, і звернула увагу юних читачів на книги про сучасне рабство В.Маларерека «Наташі: сучасна світова секс-торгівля» та І.Роздобудько «Перейти темряву».

 

        Проведений захід засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.

 

Година мужності

«Революція Гідності і Свободи: історія і сьогодення»

21 листопада в нашій країні відзначається День Гідності та Свободи. Нашу державу і  народ змінили  дві революції –  Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Цим подіям була присвячена година мужності «Революція Гідності і Свободи: історія і сьогодення» на яку запросили учнів 9-Г класу Решетилівської гімназії ім.І.Л.Олійника.

Бібліотекар ІІ категорії читальної зали відділу обслуговування дітей А.Чеверденко розповіла про хід подій на Майдані в ті дні, про те, як українці зробили свідомий вибір, коли перебороли страхи і взяли на себе відповідальність за долю країни.

Діти, затамувавши дихання, переглянули документальні кадри про ті події, вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної Сотні та воїнів загиблих під час АТО.

З нагоди пам’ятної дати в читальному залі була розгорнута книжкова виставка «Вільні творять майбутнє», книги та періодичні видання з якої  представила М.Яресько – заввідділом обслуговування користувачів. Особливу увагу юнацтва привернули книги Тетяни Домашенко «Небесна Сотня воїнів Майдану», «Ангели-охоронці» та повість М.Рудневича «Я з Небесної Сотні».

Цей захід - нагадування підростаючому поколінню про те, якою ціною здобуто свободу на новий шанс для країни стати справжньою європейською державою. Тож, будьмо гідними пам'яті наших Героїв!

«Слово! Ти твердая крице!».

В читальному залі Решетилівської центральної міської бібліотеки відбулося засідання клубу за інтересами «Ріднокрай» та літературно-мистецької вітальні «Калинові дзвони» відділення денного перебування терцентру, присвячене Дню української писемності та мови під назвою «Слово! Ти твердая крице!». Свято розпочалося з перегляду відеофільму «9 листопада – День української писемності та мови», де розповідалося про Нестора літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія, першого українського історика, на честь якого і встановлене свято. Другий відеофільм  - «Цікаве про українську мову», розповідав до яких мов найбільш близька українська, яких букв найбільше, а яких найменше, та ще багато різноманітних цікавинок з філології.

  

  

Ведучі заходу – завідуюча відділу обслуговування користувачів ЦМБ М.Яресько та  соціальний працівник терцентру Л.Біленька, надали слово гостю, запрошеному на свято – талановитому журналісту, редактору районної газети «Решетилівський вісник», члену Національної спілки журналістів України, лауреату літературно-мистецької премії ім. І.П.Котляревського І.І. Цигану. Наш земляк  розповідав про свій творчий шлях, про зустрічі з неординарними творчими особистостями: О.Дмитренком, Н.Баклай, М.Степаненком. Особливо зацікавив присутніх той факт, що саме Олексій Дмитренко, з великою долею ймовірності, був героєм «Пісні про рушник» А.Малишка.

Пісенним подарунком, для запрошених на захід людей поважного віку, став виступ викладача Решетилівської дитячої школи мистецтв В.С.Коломієць, яка виконала українські пісні під акомпанемент бандури.

Від  ліричного до  веселого настрою спонукав виступ Леоніда Пасічника – неперевершеного читця гумористичних творів. На прохання присутніх він зачитав і безсмертний твір П.Глазового «Кухлик».

 На святі прозвучали поезії  видатних українських поетів у виконанні   поціновувачів поетичного слова В.П.Белявської, Т.І. Борисової, Н.О.Зінюк, Г.В.Кошкалди, А.І.Хроменкова. 

  

Ветеран педагогічної праці В.М.Мірошниченко зачитала зворушливі  вірші, які  написали її учні. 

Кожен присутній на заході вкотре переконався, яка красива, мелодійна наша мова, настільки вірні слова Василя Симоненка: «Без мови, без святості душі, без думки про завтрашній день немає громадянина».

Бібілотекар І категорії відділу обслуговування користувачів

О.О. Рагуліна

 

«Народ мій є! В його гарячих жилах козацька кров пульсує і гуде!».

«Народ мій є! В його гарячих жилах козацька кров пульсує і гуде!». Під такою назвою в читальному залі центральної міської бібліотеки відбувся конкурсно-розважальний захід присвячений Святій Покрові, Дню українського козацтва та Дню захисника України. 

Соціальний працівник  відділення денного перебування територіального центру Л.Біленька  розповіла чому саме на  Покрову Пресвятої Богородиці відзначають День українського козацтва та День захисника України.

Бібліотекар О.Рагуліна ознайомила присутніх з літературою на історично-військову тематику, яка представлена на книжкових виставках «Велична епоха козацтво» та «Війна пройшла по їхніх долях».

   

Інформація викладена в друкованих виданнях допомогла віднайти вірні відповіді на питання конкурсів, під час яких чотири команди, на які розділилися учасники заходу, розгадували кросворд «Велична епоха - козацтво», давали питання на відео вікторину «Козацькі бійки», пригадували та співали козацькі пісні.

 

 

В запеклій боротьбі перемогла команда «Козаки-розбійники», капітан В.Гайдар.

Присутні отримали грамоти, поновили свої знання про славне минуле рідної країни, приємно та змістовно провели свій час.

 

День права «Насильству – СТОП!»

З метою привернення уваги молоді  до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насильницьких дій  працівниками Решетилівської центральної   міської бібліотеки спільно з спеціалістами правоохоронних органів та соціальних служб був проведений День  права «Насильству – СТОП!». Цього дня на зустріч з правоохоронцями до бібліотеки завітали першокурсники  Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І.Г. Боровенського. По даній темі перед юнаками та дівчатами  виступили начальник Решетилівського відділу ДРАЦС Шебітченко ОА., капітан Решетилівського відділення поліції Пащенко В.В., заступник начальника відділення Решетилівського бюро правової допомоги Шкурупій О.В. та начальник служби у справах дітей Гмиря Ю.А.

Під час зустрічі обговорювались питання щодо визначення насильства, як форми порушення прав, свобод і гідності людини, а також розглядали які є види  насильства та охарактеризували кожен із них. Правоохоронці ознайомили учнів з правилами, які допоможуть запобігти насильству в сім’ї, в школі, на вулиці та розповіли куди необхідно звернутьсь за підтримкою в разі здійснення насильства над ними. Молодь мала змогу переглянути й обговорити відеоролик по даній темі.

Бібліотекар Рагуліна О. провела з учнями бесіду біля книжкової виставки «Знай свої права», ознайомивши їх з нормативно – правовими актами, що захищають права, свободу і гідність людини.

Учасники заходу отримали пам’ятки та буклети «Протидія насильству в сімї та в навчальному закладі».

Захід в міській бібліотеці до Дня міста.

Нещодавно у читальному залі решетилівської книгозбірні було проведено спільний захід міської бібліотеки та територіального центру, у рамках якого відбулося засідання Університету ІІІ віку та усний журнал «Нове на літературній полиці та в житті людини», присвячений Дню міста та 75-ій річниці визволення Решетилівки від фашистської навали.

Перша сторінка  була присвячена виданій в 2017 році, і перевиданій в 2018 році збірці історико-краєзнавчих нарисів «Решетилівка – мій рідний край», яку представила Любов Біленька – соціальний працівник територіального центру. Розповідь про видання доповнив автор-упорядник Валерій Козюра, співавтори - В.Гайдар, Г.Кошкалда, М.Яресько.

Присутні з цікавістю переглянули відеоролик «Решетилівка. Відеохроніка», створений на основі матеріалів народної кіностудії «Промінь», а Наталія Зінюк, слухачка Університету ІІІ віку, читачка бібліотеки, зачитала власний вірш  «Моїй Решетилівці».

Під час другої  сторінки усного журналу - «Майбутнє Решетилівки. Нові технології на службі у громади», яку представили заввідділом обслуговування користувачів М.Яресько та Р.Стовбун, присутнім було запропоновано ознайомитися з проектом «Інноваційне містечко», який зміг би осучаснити наш населений пункт.

Під час третьої сторінки заходу - «Сучасне Решетилівки оспіване в піснях» був переглянутий краєзнавчий відео ролик «Без мови – немає народу».

Присутні на заході ознайомилися з виставкою-панорамою «Решетилівка – прогулянка крізь століття», яка розгорнута в читальному залі, де представлені краєзнавчі дослідження, тематичні теки з вирізками з періодичних видань, світлини різних років, що висвітлюють історію нашого краю.

1,2,3,4,5