Понеділок, 23.10.2017, 14:21

Меню сайту

Новини1.1

Книжкова виставка «Калина – символ України»

         Калина – найулюбленіша в Україні рослина родини жимолостевих. Це символ самої України. Калина супроводжує українців у багатьох обрядах: заручинах, весіллі та хрестинах. Її використовують у кулінарії та для лікування. Про неї складено безліч пісень, прислівїв, загадок.

Калина гарна в усі пори року, та восени вона особливо гарна, бо  пишається червоними ягодами, що так нагадують коралове намисто, яким любили прикрашати себе жінки-українки.

         В читальному залі районної бібліотеки представлена до перегляду книжкова виставка «Калина – символ України».

Читачі можуть ознайомитися з книгами та періодичними виданнями, де згадується ця легендарна рослина. Тут можна дізнатися  кулінарні й лікувальні рецепти з цілющої ягоди, прочитати  твори народного фольклору про неї.

Виставка прикрашена листям та кетягами калини. Поруч стоїть інсталяція «Дівчина-осінь», у вінку з  калиною, адже ця ягода є ще й символом дівчини, жінки.

 

Всеукраїнський день бібліотек разом з учнівською молоддю селища

До Всеукраїнського дня бібліотек районна книгозбірня провела з учнівською молоддю селища заходи спрямовані на висвітлення ролі бібліотек  в сучасному суспільстві, значення книги, читання в розвитку особистості.

Бібліошоу «Читати – щоб знати, знати – щоб перемагати» працівники районної бібліотеки провели для учнів ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей». Розпочався захід з відео презентації «Кращі бібліотеки світу», яку підготувала бібліотекар навчального закладу Калініченко О.

Завідуюча відділом обслуговування Яресько М. та бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О. провели тест-вікторину «Історичний шлях книги», гру «Перевертні», бліц-турнір «Екскурсія бібліотекою».

Команди знавців завзято виконували вправу «Літературна канапка», «Театр «Мім», завдання «Знавці літератури» та «Дари Латина з Полтавщини».

Під час інтелектуальних ігор молодь мала змогу перевірити свої знання з літератури, історії книги. Учні пригадали структуру бібліотеки, навчалися орієнтуватися в книжковому фонді.

В інтелект-кафе «Пізнай світ з книгою» в районну бібліотеку завітали першокурсники Решетилівського професійного художнього ліцею. Після ознайомчої екскурсії бібліотекою, яку провела бібліотекар читального залу Зінченко О., ведуча заходу  Рагуліна О. ознайомила присутніх з «меню» інтелект-кафе.

Холодні закуски складалися з «Бутербродів біологічних багатошарових» та салату «Життя видатних людей», які перевірили ерудованість юних користувачів.

Смакували учасникам і перші страви, що включали в себе суп «Країни світу» та борщ україномовний, під час «дегустації» яких учні перевіряли знання з географії та української літератури.

 На другі страви були запропоновані котлети «Спортивні» та рагу «Географічне», де необхідно було пригадати спортивні ігри та історію географічних відкриттів.

Солодкі напої «Міфологічний» та «Чудесний» вимагали знань античного світу.

Юні знавці не тільки перевірили свої знання з різних дисциплін, а й зрозуміли важливість читання, адже виконання завдань вимагало широких знань.

 

Семінар «Збереження бібліотечного фонду: стан, проблеми та перспективи».

 

   В Решетилівській ЦРБ для бібліотечних працівників відбувся семінар «Збереження бібліотечного фонду: стан, проблеми та перспективи». Слухачам семінару запропоновані методичні рекомендації за матеріалами обласного семінару – практикуму, бібліопортфель «Сучасні можливості бібліотек при формуванні, збереженні та використанні книжкових фондів», година фахівця «Якісний книжковий фонд – основа якісного обслуговування користувачів», інформація «Бібліотечні картотеки та каталоги», година професійного спілкування. Про спільну роботу бібліотек та Пенсійного фонду, Пенсійну реформу говорив з присутніми начальник Решетилівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області В.І.Половка.  

Колеги також обговорили етапи підготовки домашнього завдання до Всеукраїнського дня бібліотек – інформаційних, рекламних матеріалів  «Бібліотека для громади».

 

1,2,3,4,5,6,7,8,9

Вверх