Вони собою світ закрили

   У читальному залі районної бібліотеки відбулося захід, приурочений до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, під назвою « Вони собою світ закрили!»

   Після вступного слова ведучих засідання Біленької Л. Г., соціального працівника територіального центру, Зінченко О. Д., бібліотекаря районної бібліотеки, хвилюючим був виступ-спогад про свою участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ліквідатора Одокієнка М. П. Він розповів дуже багато про свого товариша по навчанню Кібенка Віктора, героя – пожежника, який одним із перших разом із своїми колегами вступив у двобій з радіоактивним вогнем і закрив від біди багатьох і багатьох людей та загинув закриваючи мирних людей від атомної небезпеки.

   На заході був присутній житель с. Михнівка Красільник С. П., який теж поділився спогадами про те, як він брав участь у ліквідації наслідків страшної екологічної біди.

   Після перегляду відеоряду про події 1986 року на ЧАЕС присутні разом Криволапчук В. М., потерпілою від аварії на ЧАЕС, жінкою , переселеною із зони Чорнобильського лиха, ніби заново пережили події та жахи того періоду.

   Захід доповнила книжкова виставка «Атомне століття раною горить», де була представлена література про екологічну катастрофу XX ст.

 

В рамках Всеукраїнського тижня права

   7 грудня в рамках  проведення Всеукраїнського тижня права в читальному залі Решетилівської ЦРБ пройшла зустріч – діалог з фахівцями «Кримінальна відповідальність неповнолітніх: правопорушення та покарання». На зустріч були запрошені спеціалісти правоохоронних органів та учні 8 і 9 класів Решетилівської ЗОШ І – ІІ ступенів.

   Бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О.О. нагадала присутнім, що 10 грудня  вся світова спільнота відзначає День прав людини, який було започатковано в пам'ять проголошення Генеральною асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Бібліотекар порадила підліткам вивчати свої права, а також не забувати про обов’язки, дотримуватись Конституції та Законів України, не  посягати на права і свободу, честь і гідність інших людей.

    Начальник  відділу державної реєстрації актів цивільного стану Шебітченко О.А. розповіла учням про загальнонаціональний Право просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», що реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів. Вона пояснила школярам, що одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Олена Анатоліївна проінформувала підлітків як можна кожному захистити свої права.

   Під час заходу було  обговорено питання толерантності у підлітковому середовищі. Інспектор ювенальної превенції  Решетилівського відділення поліції Пащенко В.В. висвітлив перед присутніми  проблему правопорушень серед неповнолітніх. Він звернув увагу учнів на адміністративну і кримінальну відповідальність, види покарань, які можуть бути застосовані до підлітків в разі правопорушень. Та найголовніше, правоохоронець застеріг  школярів від вчиненнями неправомірних дій, бо дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки, результат яких – кримінальна відповідальність.

 

   До уваги учасників зустрічі інспектор Решетилівського районного сектору з питань пробації Павлюченко В.В. представила відеофільм «Діти за гратами». Він змусив школярів задуматись над тим, до яких наслідків може призвести необдуманий вчинок.

   Заступник начальника відділу «Решетилівське бюро правової допомоги» Черниш Н.А. навела школярам конкретні життєві  ситуації, в які вони можуть потрапити  та  порадила як себе поводити в цих випадках,  коли і куди необхідно звертатися в разі потреби.

   Захід доповнила книжкова виставка «Закон. Право. Обов’язок», на якій була представлена література по праву.

   Під час зустрічі школярі задавали питання, які їх турбують та отримували вичерпну і кваліфіковану відповідь. Проведення таких заходів  сприяє інформованості  підлітків про конституційні права, обов’язки,  можливість їх реалізації і захисту, а також дає можливість попередити правопорушення  та отримати навички дій у складних ситуаціях.

 

Пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933рр.

    Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, ніж голод 30-х років ХХ століття історія України не знає. Похоронним дзвоном по всій нашій землі прокотилася страшна чума Голодомору. Ніколи світ не бачив такого штучно створеного лиха. Ніколи про горе настільки великого масштабу так голосно не мовчали в той час, коли близько 10 мільйонів людей просто щезли з лиця землі, ніби й не народжувалися, не росли, не кохали, не плакали, не сміялися, не жили…

23 листопада в Решетилівській ЦРБ пройшов День бібліографії «Голодомор 1932 – 1933рр. – українська гуманітарна катастрофа ХХ століття». На захід були запрошені учні 9 класу Решетилівської ЗОШ І – ІІ ступенів.

Ведучі О. Д. Зінченко та О. О. Рагуліна ознайомили присутніх з історичними довідками, свідченнями очевидців та продекламували вірші про страшні роки лихоліття. Завідуюча відділом Інтернет – центр Ю. В. Стеценко продемонструвала документальне відео “Жертви голодомору” та “Остання молитва”, які нікого не залишили байдужим, бо зображували жахливі фотофакти…

 

Хвилиною мовчання та скорботи із запаленою свічкою учні вшанували світлу пам’ять невинних жертв Сталінського терору. Захід доповнила тематична виставка літератури «І свічка палала в скорботі».

   Кожен із присутніх зміг відчути та усвідомити, що заради незатьмареного щасливого життя ми всі повинні зробити все можливе, аби нічого подібне тій людиновбивчій трагедії не повторилося. Ніколи і ніде.

                       

Нові надходження літератури

   Гарна книжка допоможе чудово провести свій вільний час  осінньої  пори. Решетилівська центральна районна бібліотека запрошуємо Вас ознайомитися з новими надходженнями літератури.

Книжкова виставка «Калина – символ України»

   Калина – найулюбленіша в Україні рослина родини жимолостевих. Це символ самої України. Калина супроводжує українців у багатьох обрядах: заручинах, весіллі та хрестинах. Її використовують у кулінарії та для лікування. Про неї складено безліч пісень, прислівїв, загадок.

   Калина гарна в усі пори року, та восени вона особливо гарна, бо  пишається червоними ягодами, що так нагадують коралове намисто, яким любили прикрашати себе жінки-українки.

   В читальному залі районної бібліотеки представлена до перегляду книжкова виставка «Калина – символ України».

   Читачі можуть ознайомитися з книгами та періодичними виданнями, де згадується ця легендарна рослина. Тут можна дізнатися  кулінарні й лікувальні рецепти з цілющої ягоди, прочитати  твори народного фольклору про неї.

   Виставка прикрашена листям та кетягами калини. Поруч стоїть інсталяція «Дівчина-осінь», у вінку з  калиною, адже ця ягода є ще й символом дівчини, жінки.

 

Всеукраїнський день бібліотек разом з учнівською молоддю селища

   До Всеукраїнського дня бібліотек районна книгозбірня провела з учнівською молоддю селища заходи спрямовані на висвітлення ролі бібліотек  в сучасному суспільстві, значення книги, читання в розвитку особистості.

   Бібліошоу «Читати – щоб знати, знати – щоб перемагати» працівники районної бібліотеки провели для учнів ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей». Розпочався захід з відео презентації «Кращі бібліотеки світу», яку підготувала бібліотекар навчального закладу Калініченко О.

   Завідуюча відділом обслуговування Яресько М. та бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О. провели тест-вікторину «Історичний шлях книги», гру «Перевертні», бліц-турнір «Екскурсія бібліотекою».

  Команди знавців завзято виконували вправу «Літературна канапка», «Театр «Мім», завдання «Знавці літератури» та «Дари Латина з Полтавщини».

   Під час інтелектуальних ігор молодь мала змогу перевірити свої знання з літератури, історії книги. Учні пригадали структуру бібліотеки, навчалися орієнтуватися в книжковому фонді.

   В інтелект-кафе «Пізнай світ з книгою» в районну бібліотеку завітали першокурсники Решетилівського професійного художнього ліцею. Після ознайомчої екскурсії бібліотекою, яку провела бібліотекар читального залу Зінченко О., ведуча заходу  Рагуліна О. ознайомила присутніх з «меню» інтелект-кафе.

   Холодні закуски складалися з «Бутербродів біологічних багатошарових» та салату «Життя видатних людей», які перевірили ерудованість юних користувачів.

   Смакували учасникам і перші страви, що включали в себе суп «Країни світу» та борщ україномовний, під час «дегустації» яких учні перевіряли знання з географії та української літератури.

   На другі страви були запропоновані котлети «Спортивні» та рагу «Географічне», де необхідно було пригадати спортивні ігри та історію географічних відкриттів.

   Солодкі напої «Міфологічний» та «Чудесний» вимагали знань античного світу.

   Юні знавці не тільки перевірили свої знання з різних дисциплін, а й зрозуміли важливість читання, адже виконання завдань вимагало широких знань.

 

Семінар «Збереження бібліотечного фонду: стан, проблеми та перспективи».

 

   В Решетилівській ЦРБ для бібліотечних працівників відбувся семінар «Збереження бібліотечного фонду: стан, проблеми та перспективи». Слухачам семінару запропоновані методичні рекомендації за матеріалами обласного семінару – практикуму, бібліопортфель «Сучасні можливості бібліотек при формуванні, збереженні та використанні книжкових фондів», година фахівця «Якісний книжковий фонд – основа якісного обслуговування користувачів», інформація «Бібліотечні картотеки та каталоги», година професійного спілкування. Про спільну роботу бібліотек та Пенсійного фонду, Пенсійну реформу говорив з присутніми начальник Решетилівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області В.І.Половка.  

   Колеги також обговорили етапи підготовки домашнього завдання до Всеукраїнського дня бібліотек – інформаційних, рекламних матеріалів  «Бібліотека для громади».

 

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10