Різдвяні традиції рідного краю

   З традиційними колядками та щирими привітаннями завітали учні Глибокобалківської ЗОШ І - ІІ ступенів та вихованці дитячого садка «Малятко» до працівників молочно - товарної ферми ІМК ТОВ «Бурат - Агро». Сільський бібліотекар Доля Людмила Миколаївна та вчитель молодших класів Лисяк Людмила Анатоліївна разом із дітьми  провели етнографічну розвідку щодо різдвяних традицій рідного краю. Результати цієї роботи лягли в основу нашого святкового дійства. Колядкова пісенна поезія багата і різноманітна, має глибоке і міцне коріння в історії українського народу.

  Ведучі свята Доля Аліна та Сорока Катерина познайомили присутніх із сутністю свята та виконали оригінальну колядку «Добрий вечір, люди» у сучасній обробці.  Альона, Дар’я та Артур Нетребки додали святкового настрою чудовими колядками,  а сестри Альбіна та Анастасія Жадан прочитали вірші українських поетів на Різдвяну тематику. Наймолодші учасники Костя та Анастасія Зінченки своїм виступом нагадали кожному  слова Спасителя «Будьте , як діти…» . Тільки чистим, відкритим серцем,   ми зможемо відчути Різдвяну радість. Доля Дмитро виконав елемент обрядодійства засівання: «Сію,сію жито, щоб в злагоді жити.., сію, сію просо, щоб Вам добре жилося…», лунало в затишній побутовій кімнаті для тваринників. Цікаво доповнив цей обряд Зінченко Артем. На завершення свята солісти етнографічного гурту Хаірбекова Д., Юрченко А. та Гордійчук К. виконали надзвичайно зворушливу пісенну колядку «Українському народу».

  Господарі щиро подякували та щедро обдарували юних колядників солодкими гостинцями. Ведучий спеціаліст, зоотехнік господарства Стратічук С.В. побажала всім присутнім здоров’я, добробуту та миру , а дітям – ще й гарного навчання. До цих побажань приєдналася завідуюча фермою  Баранова Н.Г.

«Слава в вишніх Богу і на землі мир !..» - саме так  возвістили Янголи роду людському  про народження Спасителя. Дай , Боже, щоб мир перебував у наших душах, щоб мир настав на нашій благословенній українській землі. «Христос народився! Славімо Його!»  

«Коли вечеря скінчилась,

Знову Богу помолились

І всією сім’єю

Почали колядувати.

Як то любо та мило,

Коли дідусь і онук,

Бабуня, син і мати

Творять Боже діло;

Тоді Бог, любов і мир

Єднають їх в єдину

Святую родину…»

                                 Митрополит Феодосій,  

                                уривок з твору «Різдвяні спогади»

 

  

                                                         

Бліц - шок

«Голокост – лихо століття»

   В історії нашої держави не одна трагічна сторінка і, на жаль, як свідчать сьогоднішні події, не остання. 27 січня весь світ перебуває в жалобі  по  жертвах Голокосту. В концтаборах, які створили нацисти Освенцім, Белжец, Майданек, Собібор та Треблінка було закатовано близько 6,5 млн. євреїв, 1,5 млн. з них були діти. За період гітлерівської окупації в Україні загинуло 1 млн. 600 тис. євреїв. Трагедія Бабиного Яру вражає своєю реальністю – 100 тис. осіб.

   Геноцид був втіленням гітлерівської політики «остаточного розв’язання єврейського питання».

   Минуло вже стільки років, зовсім мало залишилося свідків тих подій, тому наш священний обов`язок відноситися з пошаною до  всіх жертв нацистів, пам`ятати про них, розповідати дітям про ті  страшні події, щоб вони не  залишалися байдужими. Виховувати в  них почуття гуманності та сприяти формуванню толерантності у відносинах з іншими.

   В Глибокобалківській сільській бібліотеці пройшов бліц - шок «Голокост – лихо століття»,  на який були запрошені учні 6 - 7 кл.  Їхній увазі була представлена книжкова виставка до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту «Розстріляне дитинство: в серці страх, в серці біль, в серці розпач…», присвячена пам’яті дітей, страчених у Бабиному Яру. Важко було розповідати про такі страшні сторінки в історії всього світу, а особливо, коли зважити на те, що значна частина цих жертв була у нас на Україні.

Якими б жахливими не були ці факти,  про них повинні знати всі. Можливо тоді ми станемо краще відноситися до тих, хто нас оточує, якої б раси та віросповідання вони б не були. Головне пам`ятати « Усе, чого тільки бажаєте, щоб чинили вам люди,  те саме чиніть їм і ви» (Євангелія від Матвія 7:12).

 

                                                                                                                                  

Доки живемо – пам’ятаємо!

70 років минуло з часу перемоги над нацизмом. Та біль від втрат людських життів не вщухає,  особливо у свідків  жахіть тієї війни. Мало залишилося учасників тих подій, тому й намагаємося приділяти їм увагу не тільки у свята.

Єдиний ветеран, який проживає у нашому селі – Доля Іван Іванович, скромний та доброзичливий, має багато нагород. На фронт Іван Іванович пішов зовсім юним. Сільський бібліотекар та учні місцевої школи відвідали його,  поспілкувалися, привітали зі святом та подарували символ пам’яті  – червоний мак.

 

Робота клубу за інтересом «Корисне дозвілля»

Клуб за інтересом «Корисне дозвілля» продовжує свою роботу. Члени об’єднання перебувають в постійному творчому пошуку, працюють натхненно, із задоволенням. Самі навчаються новому та зацікавлюють  всіх користувачів бібліотеки до створення гарних та корисних речей своїми руками. Нещодавно освоїли новий вид декоративно – прикладного мистецтва – канзаші. Діти виготовили жовто – блакитні квіти із атласних стрічок і передали їх в Полтавський госпіталь для поранених бійців українського війська. У подарунки вкладено стільки любові, що вони будуть захисникам оберегами.

 

 

СЛАВА УКРАЇНІ!  ГЕРОЯМ СЛАВА !

      Минув рік  трагічних подій 18 - 20 лютого 2014 року в Києві на Майдані. Біль від тих втрат не вщухає, а лише зростає. Ми втрачаємо найвідданіших, найсміливіших захисників  нашої Батьківщини, тих, хто виборював нашу Незалежність тоді, і тих, хто продовжує відстоювати її зараз. Дорогою ціною ми платимо за право бути незалежними, але ми віримо, що наша боротьба не марна, Україна вистоїть, бо має таких синів  та доньок. І ще, спільне прагнення бути господарями у своїй країні,  згуртовує весь наш український народ.

  20 лютого в нашій сільській бібліотеці було проведено захід до вшанування Героїв Небесної Сотні.  Спільно з дітьми ми зробили «Дерево пам`яті» з пташками, які символізують наших Героїв. Вони завжди в нашому серці. Ми низько вклоняємося тим, хто загинув в боротьбі за наше щасливе майбутнє,  вдячні тим,  хто захищає нас зараз. Пам`ятаємо і цінуємо все, що ви для нас робите. Низький уклін Вам за це.

У нашій пам’яті Ви назавжди лишились,
Історія одна, і Ви – її частина.
Ви тільки знайте, браття, ми за Вас молились,
І молимось: за Вами – ненька Україна!

 

СЛАВА УКРАЇНІ!  ГЕРОЯМ СЛАВА !

                                                                                                                 

 

Бенефіс бібліотеки

На початку жовтня пройшов бенефіс нашої сільської бібліотеки, на який завітали учні 1 – 4 класів Глибокобалківської ЗОШ І – ІІ ступенів разом із своєю вчителькою Лисяк Л.А. Мета цього заходу – сформувати у школярів загальне уявлення про бібліотеку, ознайомити та поглибити їх знання про користування бібліотекою, книгою, ближче познайомити їх з періодикою – газетами та журналами, сформувати в учнів уміння вибирати книги для самостійного читання, орієнтуватися у книжці і серед книжок.

До уваги школярів були представлені книжкові виставки – постійнодіючі та тематичні: «Свята і традиції рідного краю», «Ваше дозвілля», «Трагедійні уроки історії України» та інші. Наглядність книжкової виставки залежить від матеріалів, які її наповнюють, тому деякі з них доповнені виробами, виготовленими власноруч, а також вишивками, подарованими нашими односельцями.

Завершальним етапом заходу стало вручення грамот та невеликих подарунків нашим найкращим та найактивнішим читачам.

Тож нехай книга залишається для всіх і для кожного справжнім другом, мудрим порадником, джерелом знань, а ми, бібліотекарі, завжди готові допомогти своїм читачам у виборі потрібної інформації.

 

Бібліотека - ключ до всіх знань,

ключ доступний кожному.

Завдання бібліотекаря - навчити читачів користуватися цим ключем і використовувати його в своєму житті. Основний напрямок роботи нашої бібліотеки – робота з дітьми та молоддю. Формування майбутньої сутності людини відбувається в дитинстві. Тому від того, яку інформацію ми доносимо до них, те до чого ми їх залучаємо, які знання ми в них закладаємо, як вони проводять вільний час, залежить їхнє сьогодення і майбутнє. Задля позитивного результату в цьому напрямку, бібліотека тісно співпрацює зі школою, шкільним колективом, батьками.  Наша співпраця спрямована на навчальний, виховний та культурний розвиток читачів-дітей.

Тривалий час книга була єдиним і основним джерелом інформації. Сьогодні світ заполонили новітні технології. Не маючи нових надходжень, важко зацікавити чимось дітей, які основну частину вільного часу проводять з мобільними телефонами та комп`ютерами, тому бібліотекарю доводиться прикладати багато зусиль задля зацікавлення користувачів. Саме з цією метою було створено клуб за інтересом «Країна дозвілля», девіз якого «Дива доступні кожному, результат захоплюючий всіх» . Робота клубу спрямована на залучення дітей до проведення корисного та цікавого дозвілля : читання книги чи заняття якимось видом рукоділля.  Задля цього заплановано та проведено ряд заходів:  художні читання, книжкові виставки-експозиції, створюються тематичні папки, проводяться відповідні масові заходи і т.п .. Ведеться робота по ознайомленню користувачів з народними традиціями, звичаями, обрядами, їх значущості в нашому житті, та залученні читачів до продовження та збереження цих традицій. Проводяться майстер-класи по різних видах рукоділля, організовуються виставки робіт. Діти залучаються до участі в різних акціях, конкурсах.

Робота клубу допомагає оволодіти дитині різними видами рукоділля, обрати для себе те, що найбільше до вподоби, тим самим залучити їх до корисного дозвілля та праці з книгою, адже будь-яке хоббі тісно пов`язане з книгою : саме в ній заховані всі найбільші скарби – знання та вміння:

 Дружба з книгою – це свято,

Не було б його у нас,

Ми б не знали так багато,

І не вміли б так багато,

Наші книги – просто КЛАС!!!

Ніхто не говорить про те, що потрібно відмовитись від сучасних технологій, але все корисне в міру, і надмірне захоплення комп`ютерними технологіями шкодить здоров`ю, не забуваймо про це і залучаймося до корисного та цікавого дозвілля: яке саме – обирати вам. А книга завжди буде вірним і мудрим порадником для вас. Не забуваймо про це, і частіше звертаймось до неї.

Нещодавно ми відзначили 67-му річницю великої Перемоги.  В нашій сільській бібліотеці відбувся масовий захід «Із книжок про війну, про бої ми читаємо» , на який були запрошені учні 1-4 класів Глибокобалківської загальноосвітньої школи.   

До їхньої уваги були представлені книги про бойове дитинство та героїчний подвиг нашого народу у роки війни . Доповненням до книжкової виставки послугував краєзнавчий матеріал «У подвигу багато граней» про події, що відбувалися в нашому селі в період Великої Вітчизняної війни, зібраний пошуковим загоном «Юний краєзнавець»  Глибокобалківської ЗОШ та її колишнім керівником Убийвовком Олексієм Олександровичем. З великим задоволенням його вивчають не лише молодше, а й старше покоління наших читачів. Подібні матеріали мають велике значення, адже це - історія, яку ми повинні знати і пам’ятати.

 

1,2