Книжкова виставка

«Є мова – є Україна»

Щорічно 9 листопада наша держава відзначає День української писемності та мови. Цій даті приурочена книжкова виставка «Є мова – є Україна», яка експонується в читальному залі Решетилівської ЦМБ ім. О.М. Дмитренка. На виставці представлені книги, які допоможуть удосконалити знання з української мови. Адже за час війни кожен з нас ще більше зрозумів, наскільки важливо плекати, шанувати, розвивати та збагачувати нашу рідну мову. Тоді жоден ворог не зможе згубити ні мови, ні нас, як народу.

*****

Ілюстративна виставка 

«Свята Покрово, збережи захисників!»

   14 жовтня Україна щорічно відзначає три славетних свята: Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисників і захисниць України.

    До цієї дати в читальному залі нашої бібліотеки організували книжково – ілюстративну виставку «Свята Покрово, збережи захисників!». На виставці експонуються книги, що дозволять читачам зануритись в атмосферу славних героїчних часів козацької доби. Матеріали виставки також розповідають про тисячі українських захисників і захисниць, які сьогодні зі зброєю в руках воюють з ворогом в ім'я життя та світлого майбутнього нашої держави.

    Сьогодні, коли ми чуємо про потужні вибухи від ворожих ракет по всій території нашої країни, ми дякуємо нашим захисникам і захисницям за кожен прийдешній світанок! Вони бережуть наш мир і спокій, а ми в своїх молитвах звертаємось до Матері Божої з проханням зберегти життя українським воїнам та принести на рідну землю мир і добро.

 

  

 

*****

Семінар бібліотечних працівників

«Промоція читання та залучення читачів: підходи і можливості»

   До Всеукраїнського дня бібліотек, який цього року проходить під девізом Української бібліотечної асоціації «Бібліотека – спільнодія для твоєї мрії» Решетилівською центральною міською бібліотекою ім. О.М.Дмитренка проведено семінар бібліотечних працівників «Промоція читання та залучення читачів: підходи і можливості». Семінар відкрила директор Н.І.Денисенко, яка привітала колег із професійним святом та побажала і надалі працювати для задоволення читацьких інтересів українців у переможній, мирній країні. Бібліотекарі сільських бібліотек – філій ознайомилися з консультацією «Діяльність бібліотек в умовах війни», методичними матеріалами до 300 – річчя від дня народження письменника Григорія Сковороди. Кожна бібліотека представила свою роботу на І відбірковий тур обласного конкурсу «Барви українського слова» - це і відеопрезентації, і цікаво оформлені папки з матеріалами, які охоче переглянули колеги. Результати конкурсу традиційно будуть оголошені напередодні Дня української писемності та мови.

 

 

 

*****

 

 9 вересня 1769 року народився  Іван Петрович Котляревський, видатний український письменник, поет, драматург, зачинатель сучасної української літератури.

    Понад два століття живуть в українській літературі твори веселого полтавського мудреця - Івана Котляревського. Його поема «Енеїда» стала першим в українській літературі твором, написаним народною мовою. П'єса «Наталка Полтавка» стала «праматір'ю українського театру». Творчість Котляревського належить до невмирущих культурних цінностей українського народу.

   

*****

Сонях – символ Дня пам’яті захисників України

  Сьогодні, 29 серпня, День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

   Символом пам’яті у цей день є квітка соняха. Тому в нашій бібліотеці бажаючі змогли виготовити цю квітку – символ та розмістити на одязі, продемонструвавши свою шану та повагу до пам’яті героїв. Насправді, кожного дня українці повинні згадувати у думках і молитвах кожного, хто поклав своє життя на вівтар боротьби за нашу Перемогу. Низький уклін всім борцям за волю та їх неоціненний подвиг.

  

 

 

*****

Книжкова виставка «Україно, будь благословенна!»

    З нагоди Дня Державного Прапора та 31- ї річниці проголошення Незалежності України в читальній залі Решетилівської ЦМБ ім. О.М. Дмитренка підготували тематичну книжкову виставку «Україно, будь благословенна!». Експозиція виставки містить матеріали, що висвітлюють історичні й культурні аспекти становлення України, особливості національної символіки, визначні події та постаті у боротьбі за незалежність нашої держави, нинішнє героїчне протистояння російській агресії, світову підтримку в боротьбі за цілісність України.

  Щиро вітаємо українців з найважливішими державними святами! Хай кожен ранок починається з надії на Перемогу! Хай прапор України наповнює душу патріотизмом і прагненням до світлого майбутнього в незалежній квітучій Україні!

 

*****

«Серпень має три Спаси, три скарби золоті…»

    У серпні православні християни відзначають три важливих свята - Медовий, Яблучний і Горіховий Спас. Усі вони присвячені Спасителю Ісусу Христу. З кожним із цих свят пов'язана певна релігійна подія, а за народними традиціями у кожного із Спасів є безліч особливостей. Саме до цих свят, в день Преображення Господнього, в бібліотеці провели етнографічну годину « Три серпневих Спаса».

   Присутні більше дізналися про звичаї та традиції їх відзначення, відповідали на питання тест – вікторини «Усе про яблука». Із квітів, фруктів, що вирощені на щедрій і родючій українській землі, створювали та презентували патріотичні композиції. Презентації супроводжувались чудовими віршами, щирими побажаннями та українськими піснями. Кожен бажаючий мав можливість ознайомитись з літературою книжкової виставки « Святий Спас прийшов до нас», збагативши свої знання та духовний світ.

   Потім на всіх чекала «Лавка українських смаколиків» із медом, яблучними штруделями, маковими булками та запашним чаєм.

   Цей захід подарував присутнім не тільки гарний настрій, а й віру, надію на краще.

 

 

 

*****
Решетилівські етюди «Дивосвіт Євгена Пілюгіна»

7 серпня заслужений майстер народної творчості  України Євген Іванович Пілюгін відзначатиме свій 75 – річний ювілей. Цій даті були приурочені решетилівські етюди «Дивосвіт Євгена Пілюгіна», які відбулися в читальній залі Решетилівської ЦМБ ім. О.М. Дмитренка.

Окрім живопису, батику, витинанки, книжкової графіки, народної іграшки Євген Пілюгін малює шаржі та карикатури, а ще пише цікаві вірші та гуморески. На цій зустрічі Євген Іванович запропонував присутнім виставку  своїх витинанок, розмальовані гільзи від снарядів, виконані  для благодійного аукціону та  представив літературну сторінку своєї творчості. Він зачарував всіх читанням   авторських  віршів та гуморесок, що увійшли до  поетичних збірок «Гобелен» та «Рушники».

На зустрічі  були присутні рідні, друзі  та всі ті, хто щиро захоплюється творчістю Євгена Івановича. Захід пройшов в душевній, щирій атмосфері.  З  побажаннями для ювіляра виступили В.Ставицький, Г.Кошкалда, І.Циган, Л.Біленька, О.Шкурупій, В. Порожнета,  а працівники бібліотеки вручили Євгену Івановичу Подяку за активну співпрацю та з нагоди 75-річчя.

 

 

 

*****

Братам Капрановим – 55!

До ювілею Віталія і Дмитра  Капранових в бібліотеці провели літературну візитку «Брати Капранови – майстри слова». Брати-близнюки Капранови – майстри містики і поціновувачі якісної літератури, розслідувачі, мовознавці та етнографи. Капранови популяризують українську книгу, історію та культуру України, роблять вагомий вклад в розвиток літератури на її теренах. Присутнім було цікаво  ознайомитися з біографією та творчістю  відомих письменників, а також переглянути найпопулярніше відео  на історичному YouTube каналі Капранових «Історія України за 10 хвилин».

 

 

*****

Голосні читання "Молюсь за тебе, Україно!"

 

*****

8 липня – День родини в Україні

Родина до родини – народ. Українська родина – це вся Україна. На цій землі жили наші батьки, діди та прадіди. Тут коріння роду українського!Ми всі дуже любимо свою країну і віримо в її перемогу та світле майбутнє.

До дня родини в Україні, який припадає на 8 липня, в бібліотеці провели конкурсно – пізнавальну програму «Тільки родина, як зірка єдина». На зустрічі звучали поетичні твори про родину, сім’ю, у виконанні В.Ставицького та

Л. Пасічного. Присутні розповідали цікаві випадки з життя своєї родини, показували світлини, які принесли для фотовиставки «Родинна реліквія». В.Гайдар продемонстрував учасникам заходу дерево свого роду, яке він склав власноруч. Захід продовжила пізнавальна програма з вікторинами та конкурсами.

Колектив бібліотеки вітає всіх з Днем родини! Бажаємо кожній родині міцного здоров'я, благополуччя, злагоди, любові та мирного неба! Хай для кожного родина залишається надійною фортецею, де завжди зрозуміють, підтримають і допоможуть!

 

 

 

*****

«Артеміс Фаул» — серія фентезі-романів ірландского письменника Йона Колфера . Це бестселер міжнародного рівня, написаний для юних шанувальників пригодницьких історій. У центрі сюжету знаходиться хлопчик, чиї розумові здібності можна сміливо називати геніальними. Фаул не лише напрочуд розумний і кмітливий, а ще й безстрашний. Він завжди готовий до нових пригод, тому і знаходить їх постійно на свою юну голову. З персонажами Йона Колфера ви поринете в цікавий світ подорожей і пригод. Ми впевнені, що читаючи ці книги ви не будете нудьгувати.

 

*****

    В читальній залі бібліотеки відбувся черговий майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок – традиційних українських оберегів. Майстриня з Херсонщини, Довженко Євгенія Аркадіївна, розповіла історію ляльки-мотанки, як окремого виду культурної та історичної спадщини українського народу, продемонструвала різні види ляльок. Бібліотеарі ознайомили з літературою про їх виготовлення.

   Учасниками заходу стали дівчатка з мамами. В кожен виріб було вкладено любов, тепло долоньок та світлі думки. До ляльок, які будуть передані нашим воїнам та оберігатимуть їх на фронті, присутні прикріпили листи-побажання для захисників.

 

 


*****

 

Педагоги Калениківського ЗЗСО І-ІІІ ст. Муліка Ірина, Дубина Ірина, Кононенко Олена, Логвиненко Олена, Семененко Юлія продовжили вже традиційний цикл майстер - класів «Ляльки - обереги для наших воїнів».

Євгенія Аркадіївна Довженко, жителька Херсонщини, поділилась досвідом виготовлення ляльки – мотанки трьома способами.

Бібліотекарі запропонували увазі присутніх літературу, в якій розповідається про історію, традиції та технологію створення української народної ляльки.

По завершенню заходу гості центральної міської бібліотеки в своїх листівках побажали нашим захисникам скорішого повернення з Перемогою до рідних домівок!

 

 

 

 

               

 

Вгору