В центральній міській бібліотеці ім О.М. Дмитренка організовані виставки на тему «Конституція для всіх і дорослих, і малих», які присвячені Дню Конституції України, та знайомлять з історичними передумовами прийняття Основного Закону України. Читачі переглянули виставку та прослухали розповідь про Основний закон України, який фіксує головні юридичні та політичні аспекти відносин між державою та суспільством.

 
 

*****


   Семінар бібліотечних працівників Решетилівської МТГ «Робота бібліотек з книжковим фондом в сучасних умовах» зібрав колег для розгляду важливих питань. Відкрила його директор Решетилівської ЦМБ ім. О.М.Дмитренка Наталія Денисенко. На семінарі у професійній розмові були розглянуті рекомендації Міністерства культури та інформаційної політики України щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв'язку зі збройною агресією російської федерації проти України. З матеріалами онлайн - семінару Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П.Котляревського бібліотекарів ознайомила провідний методист Н.Кононенко, завдання поточних перевірок, очищення та збереження книжкових фондів висвітлені у консультації провідного бібліотекаря відділу комплектування та обробки літератури Л.В’язовської. Працівники сільських бібліотек – філій поділилися своїми турботами, напрацюваннями та проблемами, було обговорено підготовку до обласного конкурсу «Барви українського слова».

 
 

*****

 

#УІК_Незалежність_30

Олексій Кононенко, автор серії книжок «Українська міфологія», знайомить з чарівним світом української міфології, з багатством фольклору, що являє собою складову художньої культури народу.

Міфи, легенди, вірування, замовляння, закликання переходять із століття в століття, від покоління до покоління. Ці нетлінні духовні скарби далеких пращурів з їхньою чарівною образністю і символікою, не звичними для нас божествами, духами та персонажами, яким притаманна надлюдська магічна енергія.

На основі досліджень, етнографічних праць, спостережень і розвідок дбайливо зібрано великий матеріал - з маленьких осколків знань і відомостей, що дійшли до тебе, юний допитливий Читачу, з глибини століть, складається велична картина світобачення далекого слов'янського предка.

Тож, не гай часу і скоріше поринь у чарівний світ історії наших далеких предків.

 

*****

 

Оберіг для захисників

  Сьогодні всім нам потрібні позитивні емоції та підтримка, а особливо тим жителям України, які змушені були покинути власні домівки. Підтримка потрібна і українським захисникам, які щодня наближають нашу перемогу. І яка обов’язково буде!

   В читальній залі бібліотеки діти та молодь виготовляли ляльки – обереги для наших воїнів. Майстер – клас з виготовлення оберегів для решетилівців та гостей міста провела майстриня з Херсонщини Довженко Євгенія Аркадіївна. До ляльок – мотанок присутні прикріпили листи – побажання для захисників. В кожен виріб було вкладено нашу любов, тепло долоньок та світлі думки, які обов’язково будуть оберігати і додавати сил українським захисникам.

  

  

  

 

*****

   
  19 травня – Всесвітній день вишиванки. Здавалось би, війна — то далеко не найкращий час одягати вишиванку. Але історія доводить протилежне. В усі часи вишиванка була і є оберегом української нації. Вишиванка – наша гордість, наша духовна броня. Символ віри, надії, любові. Символ сміливості, боротьби та перемог.

   Вишиті сорочки є символом непохитності духу та відваги. І в день нашої перемоги над агресором ми одягнемо саме їх.

 

  В Решетилівці Всесвітній день вишиванки об'єднав українців з Херсону, Луганська, Донецька, Сум, Харкова, Запоріжжя та інших куточків України!

  Ми всі – разом!

 

   

   

   

   

    

   

 

 *****

  Бібліотека - це місце розради і відпочинку, цікавих зустрічей і нових знайомств. Щоб поспілкуватися та отримати нові знання про талановитих українських художників, до нашої бібліотеки завітала молодь.

   Тримаємось, розвиваємось та читаємо книги!

   

    

*****

    Українська письменниця Таня Малярчук отримала міжнародну літературну премію острова Узедом за німецький переклад книги «Забуття». Журі премії назвали творчість авторки «щирим запитанням про свою ідентичність та красномовними спогадами про історію України».

    Роман Малярчук, опублікований у 2019 році, розповідає про українського народного героя, історика, публіциста В’ячеслава Липинського, який все життя мріяв бачити Україну незалежною державою. Українською мовою книжка має назву «Забуття», а німецькою – «Синій кит пам’яті».

     

    

*****

  #УІК_Незалежність_30 

      До вашої уваги дві книги української письменниці Насті Мельниченко «Що знаходять в Хрулях» і «Від Хрулів до Зюзюків» - це пригодницькі повісті.

Двоє хлопчаків, Святик і Сашко, потрапляють з міста у глухе село, яке має назву Хрулі, де ув’язуються у справжні відьмацькі пригоди. А чи готові вони встояти перед спокусою всемогутності? Про все це і значно більше в першій повісті - «Що знаходять в Хрулях».

     В другій книзі «Від Хрулів до Зюзюків» розповідається про те, що навіть найнудніша домашка може обернутися на пригоду, якщо у книжку з біології 70 років тому хтось сховав таємниче послання. Троє друзів і їхня нестримна тітка беруться розплутати таємницю і знайти заховану правду, склавши докупи багато пазлів.

     Ці захоплюючі книги чекають на вас, з ними ви весело і змістовно проведете свій час.

*****

  #УІК_Незалежність_30 

     Українська жінка – це особливий та унікальний феномен, який не має аналогів у світі. Своїм талантом українські жінки внесли вагомий вклад в культуру, мистецтво, політику, літературу та інші сфери життя рідної країни та світу.

     «Благословенне жіноче ім’я – Україна (жіночі портрети країни)» - це книга, що створена як образ країни в портретах 30 видатних жінок, таких як Леся Українка, Лариса Кадочникова, Алла Горська, Катерина Білокур, Софія Окуневська, Ліна Костенко та інші.

 

      

 

 

               

 

Вгору