Історична година

«Український шлях до Конституції»

Напередодні Дня Конституції України в актовому залі територіального центру, бібліотекар Решетилівської центральної міської бібліотеки спільно з соціальним педагогом територіального центру для відвідувачів Університету ІІІ віку провели годину історії «Український шлях до Конституції».

          На початку заходу всіх присутніх привітали з державним святом начальник управління праці та соціального захисту населення Пономаренко Г.І., голова Ради ветеранів Багно В.І.. Вони побажали учасникам заходу мирного неба,  щоб Основний Закон держави не був тільки на папері, а захищав права і свободи громадян.

  

          Відвідувачі прослухали інформаційний матеріал «Конституція України – могутній акорд держави-нації» про довгий і важкий шлях становлення Основного Закону нашої країни та дали відповіді на питання правової вікторини, яку підготувала бібліотекар Рагуліна О.О.. Соціальний педагог Біленька Л.Г. додала, що Конституція нашої держави найдемократичніша у світі, а українці -- найспівучіша нація. Вона зачитала для всіх легенду про дівчину-Україну, яку Господь обдарував піснею.

  

          Приємні хвилини поезії слухачам подарували Кошкалда Г.В. та Нечитайло М.Я., які прочитали свої вірші про рідне місто Решетилівку, а  Пасічний Л.Г. підготував  для присутніх гуморески на актуальні для українців теми.

    

Захід доповнила тематична поличка «Україна. Конституція. Держава.»

 

Решетилівка вишиванками цвіте

   17 травня українці відзначають День вишиванки - це міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. 

Українська вишиванка – це свого роду сімейний оберіг, символ, який пройшов крізь покоління, єднає рід і вшановується як святиня. Маючи таку красу, ми отримуємо енергію наших предків, пишаємось минулим та гордо дивимось у майбутнє.
Решетилівщина – край гобеленів та вишиванок. Решетилівський рослинний килим та вишивку білим по білому занесено до Національного переліку нематеріальної спадщини України. Вишивка вплетена в історію нашого краю і правічні традиції живуть і донині. 

Жителі нашої громади у вишиванках зібралися на свято «Решетилівка вишиванками цвіте», яке організувала і провела Решетилівська центральна міська бібліотека.

 

Працівники бібліотеки розгорнули книжкову виставку «Бережи українське – носи вишиванку», де були представлена література про традиційну українську вишивку та періодичні видання «Вишиванка», «Українська вишивка», «Майстерня вишивки».

Юні читачі бібліотеки, учні 3-го класу Решетилівської ЗОШ І ст. виконали композицію «Решетилівка вишивана».

У виконанні дорослих користувачів міської книгозбірні прозвучали поетичні рядки присвячені вишиванці.

Відбулася святкова фото сесія присвячена Дню вишиванки.

 

«Гіркий присмак Чорнобиля»

   Решетилівська міська бібліотека – це місце зустрічі людей старшого і молодшого покоління, яких поєднує жага нових знань, активна життєва позиція, любов до книги і читання.

   В кінці квітня у читальному залі книгозбірні відбулося засідання Університету ІІІ-го віку районного територіального центру на тему «Гіркий присмак Чорнобиля», на який були запрошені учні Решетилівського професійного художнього ліцею. Присутні ознайомилися зі страшною статистикою людських втрат, до яких призвела найбільша техногенна катастрофа, пом’янули хвилиною мовчання пам’ять загиблих пожежників та ліквідаторів аварії на ЧАЕС. 
Заввідділом обслуговування Яресько М.В. розповіла про книги, які були представлені на книжковій виставці «Чорнобильський набат».

   У другій частині заходу – екологічного турніру «Зберігати, а не споживати», який був присвячений Дню довкілля та Дню Матері-Землі, відбулися змагання між командою молодих, енергійних учнів ліцею «Совушки» (капітан Мінєєва Руфіна) та командами «Червона горобина» (капітан Олефір М.І), «Сірі сойки» (капітан Гайдар В.І.), які складалися з досвідчених людей поважного віку. 

   Всі присутні зацікавлено спостерігали за учасниками, які дружно та впевнено виконували завдання чотирьох турів «Гірчить Чорнобиль, крізь віки гірчить», «Нас зібрала одна природа», «Птахи», «Розділяємо – природу зберігаємо», а вболівальники перевіряли свої знання з екології під час бліц-вікторини.

   Найбільший інтерес викликав останній тур конкурсу, під час якого потрібно було розділити умовне «сміття» для подальшої переробки по «сміттєвих контейнерах». 
Команди з перемінним результатом набирали майже однакові бали, але в запеклій боротьбі, з перевагою в один бал, перемогла команда «Червона горобина». Гравці були нагороджені грамотами та солодкими призами, але головне – отримали задоволення від спілкування, збагатилися новими знаннями, активно відпочили.

 

«Здоров’я і спорт поруч ідуть»

   Здоров’я – це цінний скарб, про який треба піклуватися щодня. Головний фактор збереження та зміцнення здоров’я – фізична культура та різноманітні засоби рухової активності людини. Щоб нагадати про це молоді на бібліоруханку «Здоров’я і спорт поруч ідуть» були запрошені учні Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І.Г. Боровенського. Бібліотекар Рагуліна О. розповіла присутнім про користь фізичної культури і спорту та повідомила найцікавіші факти, що пов’язані із здоров’ям людини.

На заході молодь із задоволенням виконувала вправи відеоруханки «Бути здоровим, бути сучасним», які для них запропонувала завідуюча Інтернет – центром Стеценко Ю. Цей комплекс вправ вони зможуть повторювати під час перерви прямо в аудиторії, для збагачення організму енергією, поліпшення рухливості суглобів, збільшення гнучкості тіла та припливу крові до всіх м’язів, що дуже корисно при малорухливому способу життя.

 

  Зацікавила і пожвавила молодих відвідувачів і бібліотечна гра «Гімнастика для розуму і не тільки», яку провела завідуюча відділом обслуговування Яресько М. В ході гри учні поділилися на команди та енергійно подорожували відділами книжкового фонду у пошуках потрібної книги. Переможців гри нагородили гучними оплесками.

Усі бажаючі мали змогу переглянути тематичну поличку «Абетка здоров’я». Захід закінчився в бадьорому, піднесеному настрої, учні подякували за корисну інформацію та пообіцяли підтримувати і зміцнювати своє здоров’я.

 

Весняні дарунки

Весна… Вже сама згадка про неї будить у серці щемку радість, тривогу. Це свято оновлення і відродження природи. В цю пору вже оживає і наповнюється радістю.  Весну оспівали в своїх творах поети та письменники, змалювали художники, але найкращі картини малює навесні сама природа. Яскраві килими первоцвітів – це подарунки весни.

«Якщо тобі давно не дарували квітку, візьми одну, решту залиш іншим, таким як ти». Такими словами прикрашено книжкову поличку «Весняні  дарунки», що підготували бібліотекарі цими весняними днями. Кожен бажаючий може взяти для себе в подарунок весняну квітку з кошика. Також до уваги користувачів книги та  періодичні видання, що піднімають настрій.

 

До Міжнародного дня птахів

До Міжародного дня птахів в Решетилівській ЦРБ організовано книжково - ілюстративну виставку «Птахи в нашому житті».                  

Міжнародний день птахів — інтернаціональне екологічне свято, яке щорічно відзначається 1 квітня, після підписання в 1906 році Міжнародної конвенції по охороні птахів в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».
            Відзначення Дня птахів збігається з часом їх повернення додому. Саме в цей час, в очікуванні пернатих, розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Повернення птахів святкувалося, також, як прихід весни. Епіграфом виставки стали слова Конфуція: «Боги дали нам птахів, щоб ми бачили кожний день, що таке краса. Проте ми рідко дивимося в небо і забуваєм про красу й свободу».

На виставці представлена література, що розповідає про  долю пташок . А вона часто залежить від нашої поведінки. Особливо болісно впливає господарська діяльність людини: розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав… Усе це може призвести до зникнення багатьох видів птахів.

Про птахів, які підлягають охороні, читачі можуть дізнатися  з Червоної книги України. Інші книги ознайомлюють з різноманіттям пташиного  Виставка доповнена статуетками, картинами із  зображенням різноманітних птахів.

 

 

1,2,3,4,5