Мовознавча подорож «Портрет твоєї мови».

Решетилівські рукодільниці поважного віку на засіданнях клубу «Умілі руки», який діє при відділенні денного перебування територіального центру діляться досвідом, опановують нові техніки плетіння гачком. А ще, під час таких зустрічей, вони мають можливість пригадати безсмертний твір І. Котляревського «Енеїда», який їм вголос читає Анатолій Іванович Хроменков, який таким чином вдосконалює свої знання української мови.

А з нагоди Міжнародного дня рідної мови  завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки М. Яресько провела для членів клубу мовознавчу подорож «Портрет твоєї мови», де пригадала історію виникнення свята, запропонувала присутнім перевірити свої знання з рідної мови в конкурсі «Говори українською правильно!».

Доповнив захід іскрометний гумор П. Глазового, який неперевершено продекламував аматор  сцени Л.Пасічний. Авторський твір зачитав  відомий решетилівський літератор М. Нечитайло.

 

  

Присутніх  зацікавила викладка книг «Геніально про українську мову», підготовлена працівниками бібліотеки.

 

Добра традиція – дарувати книги.

Цього року фонд районної книгозбірні  поповнився цікавою літературою на всі смаки, але найцінніші книги – це ті, що подаровані нашими читачами.

Бібліотека щиро вдячна дарувальникам 2018 року: А. Ханку, В. Василенку, О. Довженку, Т. Головашич.

А нещодавно більше двох десятків романів про кохання, які користуються неабияким успіхом у жінок, подарувала жителька с. Тури Усик Валентина Іванівна.  

Ми впевнені – нові надходження обов’язково знайдуть свого читача, а  добра справа дарування повернеться  добром.

Завітайте до книгозбірні та виберіть книгу для приємного читання.

   

 

Шановні жителі громади!

Пропонуємо Вашій увазі нову книгу «Решетилівщина – мій рідний край: історико-краєзнавчі нариси» /  М. Кісіль та ін.; за заг. ред. І. В. Козюри. – Полтава: ТОВ «АСМІ», 2017. – 198 с.: іл., портр.

Книга містить історико-краєзнавчі матеріали про Решетилівщину: її найдавніше і ближче минуле, розповіді про відомих людей краю, про побут і звичаї населення, славні традиції, здобутки і втрати на непростому історичному шляху.

Це видання може бути використана як краєзнавчий посібник для учнів, студентів, викладачів краєзнавства, а також стане у пригоді широкому загалу читачів, яких цікавить минуле і сучасне рідного краю.

З книгою ви можете ознайомитися у відділі  обслуговування Решетилівської ЦРБ.

 

      

 

 

Книжкова виставка до Дня Святого Валентина

До Дня Святого Валентина, свята, яке сповнює надією і романтикою серця всіх людей, в читальному залі районної бібліотеки відкрилася виставка-свято «Ця вічна загадка любові».

Тут кожен відвідувач зможе знайти собі художню книгу про кохання, познайомитися з історією виникнення свята, з легендами про Святого Валентина. На «дереві кохання», що відтворили бібліотекарі, кожен користувач може залишити свою валентинку з побажанням.

Тож запрошуємо всіх бажаючих до бібліотеки.

 

 

 

 

 

Різдвяні зустрічі в народознавчій світлиці

 

Вже стало традицією кожного року влаштовувати новорічно-різдвяні зустрічі в народознавчій світлиці центральної районної бібліотеки, де збираються члени клубу за інтересами «Ріднокрай» та народознавчої студії «Берегиня», що діють у районній бібліотеці та відділенні денного перебування Решетилівського територіального центру, щоб пригадати традиції святкування зимових свят.

Захід розпочався з щирих привітань з Різдвом Христовим та Новим Роком від директора районного територіального центру Наталії Козар та голови районної ради ветеранів Віктора Багна.

А далі присутні занурилися в українську обрядову минувшину, коли ввечері 6 січня, сходить перша зоря, і українська родина сідає вечеряти. Таке родинне зібрання відтворили на заході Господар і Господиня (Любов Біленька та Леонід Пасічний), їх донечка (Аліса Задоркіна) та кума Ольга ( Ольга Зінченко). Жінки застелили стіл святковою скатертиною, не забувши покласти під неї сіно, а ще по кутах часник, щоб родина трималася вкупі, як зубчики часнику, цукор, щоб життя було солодке і довге. Поставили на стіл 12 страв. Господар заніс до світлиці дідуха з жита та віншував родину із Святим Вечором. Учасники заходу дізналися і про те, як на це свято благословляють худобу святим хлібом і закликають її на добро «щоб ти звіра не боялася, грому не лякалася, та щоб минали тебе чорні напасті», як замовляють стихії, щоб «не робили шкоди на ярині і на житі».

А вже як поставили «кутю на покуті», то задзвеніли срібні дзвіночки під вікном, зайшли колядники із зіркою і розпочалося чарівне різдвяне дійство... Вихованці дитячої школи мистецтв колядували, Христа прославляли, миру, достатку, віку довгого бажали. Колядку «Добрий вечір тобі, пане Господарю», яку підхопили всі гості світлиці.

Про глибинний зміст дійства, що відбувається у ці святкові дні, розповів настоятель Свято - Успенської православної церкви отець Володимир.

Святкового настрою учасникам дійства додав майстер-клас з малювання диво-квітів, вогняних птахів, які провів заслужений майстер народної творчості України, художник декоративно-ужиткового мистецтва Євген Пілюгін.

Зустріч супроводжувалася жартами, піснями, щедрівками. Учасники свята пригощали один одного різдвяними стравами та ділилися секретами приготування різдвяної куті. В такій теплій атмосфері присутні отримали заряд позитивних емоцій на цілий рік.

1,2,3,4,5