Зустріч з правоохоронцями «Булінг в молодіжному середовищі: причини, наслідки, попередження»

19 вересня в Решетилівській центральній міській бібліотеці учні Решетилівського професійного художнього ліцею зустрілися з правоохоронцями,  щоб обговорити важливу на сьогоднішній день проблему «Булінг в молодіжному середовищі: причини, наслідки, попередження».  

Бібліотекар О. Рагуліна  ознайомила  присутніх з поняттям булінг, які існують види булінгу та як його попередити. Свій виступ вона доповнила  відеороликом  «Булінг. Безпечна школа». 

Якщо булінг переростає в насильство, то особа, що спричинила насильницькі дії притягується до кримінальної відповідальності. Про це учням ліцею  розповів капітан поліції, інспектор сектору ювенальної провенції  Решетилівського відділення поліції ГУНП України в Полтавській області Пащенко В.В.  Він   повідомив юнакам та дівчатам  куди слід звертатися  у випадках жорстокого поводження з ними. Капітан поліції нагадав також, що  кримінальну відповідальність будуть нести особи за крадіжки,  збут наркотичних засобів та доведення особи до самогубства. Він наголосив, що  перед тим, як здійснити неправомірні дії, слід добре подумати до яких наслідків це призведе.

 Причиною самогубств можуть стати розповсюджені сьогодні компютерні ігри.  З інформаційним повідомленням  «Яку загрозу несуть сучасні суїцидальні  ігри для підлітків» перед молоддю виступила начальник служби у справах дітей РДА Гмиря Ю.А. Вона розповіла про  вже відомі небезпечні ігри такі як «Синій кит», «Червона сова», «Білий ведмідь», а також нову гру «Мо – мо» і закликала присутніх берегти себе від необдуманих вчинків та небезпечних наслідків.

По завершенню  заходу  учні отримали буклети  «Зупинимо булінг разом!» які були підготовлені  Решетилівським  відділом державної реєстрації актів цивільного стану.

  

 

Перший урок для учнів ліцею «Українці серед інших європейських націй» в бібліотеці.

На перший урок, за темою «Українці серед інших європейських націй», в читальний зал Решетилівської центральної міської бібліотеки завітали учні та викладачі Решетилівського художнього професійного ліцею.

Завідуюча відділом обслуговування користувачів Марина Яресько  підготувала до Дня знань захоплюючу подорож рідною Батьківщиною та країнами Європи. Під час історичної довідки «Акт проголошення незалежності» підлітки пригадали головні державотворчі події нашої країни. Молоді люди висловлювали свою думку про те, чому Україна хоче вступити в ЄС, що таке європейські цінності, відповідали на питання вікторини «Наша історія, наша спадщина».

Присутні ознайомилися з найкращими книгами про історію та сьогодення України, про європейські країни, представленими на виставці «Я буду славить Україну, доки горить моя свіча» та книжковій поличці «Подорож країнами Європи».

Урок продовжився у відділі музею ткацтва і вишивки Решетилівського районного краєзнавчого музею, де директор Юрій Кісіль, захоплююче розповів підростаючому поколінню про історію виникнення, розвитку народних ремесел на Решетилівщині та про знаних у світах решетилівських майстрів вишивки і ткацтва.

Проведені заходи сприяли вихованню та розвитку цілісного ставлення особистості до Батьківщини, суспільства та окремої людини, розширенню кругозору та здатності висловлювати свою думку.

 

 

Бібліотечні заходи до Дня Незалежності України в Решетилівці.

 Увечері 24 серпня юні жителі Решетилівки зібралися біля спорткомплексу «Колос», щоб прийняти участь в патріотичних заходах,  присвячених Дню Незалежності України, які провели працівники Решетилівської центральної міської  бібліотеки та бібліотек-філій міста.

Допомогли  створити святковий настрій  вчителі Решетилівської дитячої школи мистецтв Боровенська Ліна, Зозуля Ольга, та їх  учениці Даринка та Ліза, які всім бажаючим наносили на обличчя фарбу, що легко змивається, зображення української символіки.

 

У ході акції «У жовто-блакитному вимірі», діти повинні були пальцями рівномірно розфарбувати карту України в національні кольори.

  

Під час патріотичного квесту  «З Україною в серці живу» команди виконували завдання на тематичних локаціях, таких як: «Сторінками історії України», «Літературна  Україна», «Пісенний вернісаж», «Україна туристична», «Символіка Решетилівщини».

  

У змаганнях прийняли участь  вихованці  Решетилівської гімназії ім.І.Л.Олійника, найактивнішими були  учні 7-Б класу (класний керівник Шаповал валентина Петрівна) та 9-Г класу (класний керівник Ігнатенко Катерина Михайлівна).

В запеклій боротьбі перемогу здобула команда «Україночки», в складі учениць 9-Г класу Синенко Тані, Харченко Юлії та їх подруги Гроди Марини. Патріотичний квест був проведений за підтримки Решетилівської міської ради, яка виділила кошти на пам’ятні призи переможцям та  всім учасникам заходу.

 

Учні, бібліотекарі із задоволенням долучилися до фотосесії «З Днем народження, моя Україно», яку організував сектор культури та туризму Решетилівської РДА.

Закінчився захід акцією «Бажаємо тобі, моя країно…», під час якої молоді жителі міста написали свої побажання рідній державі на паперових голубах і за допомогою повітряних кульок  відправили їх в небо.

Проведені патріотичні заходи послужать формуванню ціннісних орієнтирів та громадянської самосвідомості дітей та молоді, підвищенню рівня їх знань про традиції та свята, історію, державний устрій України, вихованню національної свідомості і людської гідності, глибокої поваги та любові до Батьківщини серед дітей та молоді, сприяння підвищенню мотивації до проведення змістовного дозвілля на свіжому повітрі. 

 

 Всеукраїнський дитячий шаховий турнір

   З 3 по 7 липня в приміщенні Решетилівської центральної міської бібліотеки проходить відкритий Всеукраїнський дитячий шаховий турнір «Решетилівка 2018» за сприянням голови обласної ради Біленького О.Ю. та народного депутата України Герасимова А.В.
   На старт змагань вийшли 24 учасники віком від 7 до 12 років з чотирьох областей України: Полтавська (м. Полтава, м. Решетилівка, м. Лубни), Дніпропетровська (м. Дніпро), Київська (м. Ірпінь) та Луганська (м. Старобільськ, м. Луганськ).
   На турнір діти прибули зі своїми тренерами та батьками, які підтримують та наставляють малечу на перемогу.

     До складу суддівської колегії увійшли: президент Полтавської обласної федерації шахів, арбітр ФІДЕ Щербов Г.А., віце-президент Полтавської обласної федерації шахів Малимоненко Ю.Б. та заступник головного судді, головний організатор турніру – Невмержицький М.І. (суддя 1 категорії). Михайло Іванович докладає чимало зусиль для розвитку та поширення серед підростаючого покоління такого виду спорту, як шахи.

 

     На відкритті турніру був присутній начальник відділу освіти, спорту, культури та туризму Король І.І. Він висловив думку про те, що приємно проводити змагання такого рівня саме в нашому місті, побажав юнакам і дівчатам перемоги та нових звершень.
     5 липня для всіх учасників буде організована екскурсія визначними місцями м. Полтави. 

     Підсумки командного турніру буде оголошено 7 липня. На переможців чекають медалі, грамоти і грошові винагороди.

1,2,3,4,5