"Мистецтво живого слова"

 

 

        У читальному залі Решетилівської районної бібліотеки відбулося свято – літературний вечір «Мистецтво живого слова», присвячене Дню слов’янської писемності і культури. Це свято відзначається щорічно 24 травня - в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, які засіяли слов’янську ниву зернами писемності, що вже 12 століть із покоління в покоління дає золотий колос і щедрі жнива.

            Літературний вечір був проведений бібліотекарем читального залу Вовканич О.М. та соціальним педагогом Решетилівського територіального центру Лифар Г.В.

Учасники заходу підтримували бесіду, виконували українські народні пісні, вірші, присвячені даній темі.

            Окрасою вечора стали українські вишиванки, в які були одягнені усі присутні.

Відзначаючи це свято, ми з глибокою вдячністю згадуємо духовний подвиг наших предків і надіємось, що прийдешні покоління не забуватимуть про це.

            Більш глибше і досконаліше із даною темою присутні могли ознайомитися з літератури, представленої на книжковій виставці «Безсмертя нації – її могутня мова».

            Учасники вечора мали змогу ознайомитись із унікальними фотоепізодами, представленими на фотовиставці, присвяченій традиційному фестивалю народної творчості «Решетилівська весна - 2011». Автор цих робіт – Гайдар В. І. – талановитий фотограф, краєзнавець.

 

"Минуть роки, минуть віки, а подвиг житиме завжди" 

 

 

17травня

        З нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги працівниками Решетилівської районної бібліотеки була підготовлена краєзнавча розвідка «Полтавщина та Решетилівщина у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр.» з учнями 9 класу Решетилівської школи І-ІІ ступенів.

Учні з цікавістю слухали бібліотекаря читального залу Ольгу Вовканич та завідуючу відділом обслуговування Марину Яресько, які розповіли про трагічні події 1941 року, коли Полтавщина була окупована німецько-фашистськими військами та про радісні вересневі дні 1943 року, під час яких був визволений наш рідний край.

Особливо молодь зацікавила розповідь про Героїв Радянського Союзу, уродженців Решетилівського краю.

Під час виступу були представлені книги, які експонуються на книжковій виставці «Минуть роки, минуть віки, а подвиг житиме завжди» у читальному залі районної бібліотеки.

А на абонементі до уваги читачів пропонується виставка забутих книг «Велика Вітчизняна війна в художній літературі», на яких виховувалося старше покоління: «Земля гуде» О.Гончара, «Сильные духом» Д.Медведева, «Повесть о настоящем человеке» Б.Полевого, «Василий Тёркин» А. Твардовського та інші.

 

"Прем’єра книги Валерія та Ігоря Козюр «Історичні силуети»"   

 

 

7травня

        Справжня синівська любов до України розпочинається з любові до рідного краю, знання його історії, якою б складною, часом трагічною і полиново-гіркою вона не була.

Наш край має не тільки багату і славну історію, а й «вдячних охоронців пам’яті людської», власних «Несторів - літописців», здатних скрупульозно, по зернинці, зібрати маловідомі факти з історії рідного краю і створити з них, для поколінь нинішніх і прийдешніх, яскраву мозаїку славного минулого.

Загальновідомо, що справжній історик мусить будувати свої дослідження виключно на достовірних конкретних фактах, почерпнутих із історичних першоджерел.

Саме такими дослідниками є уродженці Решетилівки, відомі далеко за межами Полтавщини, історики-краєзнавці Валерій та Ігор Козюри – автори більш ніж 20 книг з історії України. Вони глибоко і всебічно аналізують історичні джерела і, спираючись на архівні документи, заповнюють «білі плями» історії нашого краю.

Читачі Решетилівської районної бібліотеки мають можливість ознайомитися з книгами краєзнавців, які представлені на постійно діючій книжковій виставці «Літописці рідного краю», адже стало доброю традицією, що Валерій Миколайович дарує свої нові видання бібліотеці.

Решетилівські любителі краєзнавства, шанувальники творчості краєзнавців Козюр давно чекали на зустріч з авторами, і 1 квітня в читальному залі, який повністю заповнили небайдужі земляки, вітали Валерія Миколайовича.

Про життєвий та творчий шлях краєзнавця та його сина Ігоря розповіла завідуюча відділом обслуговування Марина Яресько. Бібліотекар абонементу Олена Єгорова представила нову книгу Валерія та Ігоря Козюр «Історичні силуети», яка вийшла в 2010 році і удостоєна диплома ІІ ступеня на конкурсі «Краща книга Полтавщини 2010 року» та книгу «Прощання з міфами».

На прохання працівників бібліотеки, автор розповів про своє нове видання, яке вже підготовлене до друку «З літопису рідного краю», де буде вміщено розділ «Решетилівська старовина».

Численні запитання автору поставили юні краєзнавці, які використовують матеріали подані в книгах Валерія та Ігоря Козюр для написання своїх шкільних наукових робіт.

З відгуками про творчість земляків на зустрічі виступили ветеран праці М.Я.Нечитайло, редактор газети «Решетилівський вісник» І.І. Циган, учитель історії Решетилівської гімназії ім. І.Л.Олійника Н.О.Ширшова, краєзнавець О.А.Тринчук, Почесний громадянин селища Г.Ф.Головко, соціальний педагог територіального центру Г.В.Лифар та інші.

Колектив «Пісенне джерело» Шкурупіївського СБК подарував учасникам масового заходу концерт.

Директор Решетилівської центральної районної бібліотеки Наталія Денисенко подякувала Валерію Миколайовичу Козюрі за цікаву зустріч з читачами бібліотеки та подаровані книги.

 

"Великдень – свято Воскресіння"  

 

 

29квітня

        У читальному залі Решетилівської районної бібліотеки була представлена виставка – панорама «Великдень – свято Воскресіння», присвячена одному із найсвітліших, найбільш шанованих у народі свят.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес! У цих величних словах вміщається вся глибина й цінність Божої любові – всемогутньої, всесильної, незбагненної, перед якого ніщо не в силі встояти. У Воскресінні Христовому воскресаємо й ми – в Його оживляючій любові, яка з духовного омертвіння й сердечного закам’яніння повертає нас до повноцінного життя за словом господа: «Любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає, і моліться за тих, хто вас переслідує».

            Ці неперехідні, вічні слова Господа западають у наші душі добірними зернами і дають потужні сходи, які ми впродовж свого життя повинні вирощувати, щоб згодом, коли постанемо перед Всесвітнім, принести Йому в дар щедрий урожай досконалості, осягнути яку без любові неможливо.

 

"Вороги юності і краси"

 

20квітня

        У Полтавській області вперше оголошено місячник боротьби з уживанням алкоголю серед молоді. Ініціатором є Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ». Мета місячника нагадати всім про шкідливість алкоголю. А також захистити підростаюче покоління від алкозалежності.

            У рамках цього місячника бібліотекарі Решетилівської центральної районної бібліотеки з учнями художнього професійного ліцею провели годину спілкування «Вороги юності і краси». В ході заходу учні обговорили вислови відомих людей про шкідливі захоплення і зробили висновок, що по – справжньому сучасний еталон краси – це людина, яка веде здоровий спосіб життя.

 

"Інтернет і книга – суперник чи союзник" 

 

20квітня

        Споконвіку книгу любили і поважали. Багато є висловлювань видатних людей про книгу: « Книжки – кораблі думки, що мандрують хвилями часу» ( Френсіс Бекон), «Завдання книг – полегшити, прискорити пізнання життя, а не замінити його» (Я. Корчак).

Працівниками відділу «Інтернет - центр» Решетилівської районної бібліотеки В. Панець та О. Дикопавленко була проведена година – суперечка « Інтернет і книга – суперник чи союзник?» для учнів 9 класу Решетилівської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. Школярі дізналися про історію виникнення книги та комп’ютера, ознайомилися з можливостями Інтернету. Дітям була надана можливість висловити свою думку про книгу і Інтернет.

1,2,3

Вгору