"Решетиліські смушки історія розквіту та занепаду"

 

31березня

        Решетилівка здавна славилася своїми ремеслами, але якщо вишивкою, килимарством ще займаються сучасні майстри, то такі стародавні промисли, як чинбарство, лимарство, шевство, кушнірство забуті в наш час, більше того, сучасна молодь навіть не чула про них. Раніше в Решетилівці були найбільш шанованими майстри саме цих втрачених ремесел, адже вони виготовляли так звану «решетилівську смушку» - оброблену шкіру молодого ягняти, каракуль. Шапки з решетилівських смушок носили і прості козаки і старшини, шерсть з решетилівської вівці надала змогу розвинутися килимарству, завдяки чому Решетилівка стала одним із центрів народних промислів на Україні.

Славній історії решетилівської смушки була присвячена краєзнавча година «Решетилівські смушки: славна історія та печальне сьогодення», яку провели бібліотекарі відділу обслуговування Ольга Вовканич та Олена Рагуліна для групи живописців Решетилівського Художнього ліцею (викладач В.В.Козлова). Учням продемонстрували вироби з каракулю, представили посібник по історичному краєзнавству «Зі смутком про решетилівські смушки», який підготувала Наталія Олександрівна Ширшова, керівник історико-краєзнавчого гуртка «Стежинами рідного краю», спільно з гуртківцями - учнями Решетилівської гімназії.

         Майбутні художники ознайомилися з краєзнавчими та народознавчими виставками, представленими в бібліотеці, ознайомилися з літературою на цю тему.

 

 "Година пам’яті" 

 

 

«197-а річниця від дня народження Т.Г. Шевченка»

        11 березня у відділі «Інтернет - центр» Решетилівської центральної районної бібліотеки для учнів 9 класу Решетилівської ЗОШ І-ІІ ст.. була проведена година пам’яті, присвячена 197-ій річниці від дня народження великого митця, поета, художника – Тараса Григоровича Шевченка. Завідуюча відділом «Інтернет - центр» Панець В.П. розповіла дітям про козацьке коріння Т.Г.Шевченка, показала роботи Шевченка – художника. Бібліотекар Єгорова О. В. запропонувала переглянути книжкову виставку «Кобзар» у нашій оселі».

 

"«Бібліофіл» - клуб любителів книги" 

 

 

        14 лютого в районній бібліотеці відбулося засідання клубу за інтересами «Бібліофіл», яке діє при абонементі відділу обслуговування. Присутніми були члени клубу, які на цей раз прийшли зі своїми подружніми парами, адже перше засідання, в цьому році, розпочалося літературним вечором «Всьому початком є любов», присвяченому Дню всіх закоханих. Про історію свята, цікаві факти з життя відомих людей розповіли бібліотекарі Олена Єгорова та Олена Рагуліна. Члени клубу читали вірші про кохання, співали пісні.

Присутні обговорили план роботи клубу на 2011 рік, внесли свої пропозиції.

Наступний захід «Коло друзів за кухликом чаю», провела завідуюча відділом обслуговування Марина Яресько. Вона розповідалося про властивості різних сортів чаю, традиції чаювання у різних народів світу, а також про традиційні українські напої.

Такими заходами бібліотека намагається задовольнити не лише читацькі інтереси користувачів, а й відкрити нові горизонти пізнання, об’єднати однодумців.

 

"Вода – чудо природи"  

 

 

2лютого

        Вода – колиска життя на Землі, безцінний дар природи, найважливіший її мінерал. Без води життя на Землі неможливе. Воді багато присвячено і віршів, і казок, і прислів’їв та приказок, загадок. Для учнів 1 класу Решетилівської ЗОШ І-ІІ ступенів(класний керівник Деркач Л. В.) працівники відділу «Інтернет - центр» провели годину спілкування «Вода - чудо природи». Діти відгадували загадки, відповідали на питання вікторини. Слухали казку, переглянули презентацію «Вода - чудо природи».

 

"Сила держави – єдність народу"  

 

 

2лютого

        Відлунали Різдвяні свята. І фактично першим святом державного та історичного значення є День Соборності України. Колись один український інтелектуал написав: «Історію неможливо змінити, треба тільки мати відвагу знати її правду…». Саме для того, щоб глибше дізнатися про факт відродження незалежної соборної державності 22 січня 1919 року, в читальному залі Решетилівської районної бібліотеки зібралися члени літературно-мистецької вітальні «Калинові дзвони», яка діє при відділенні соціально-побутової реабілітації управління праці та соціального захисту населення РДА. Захід на тему «Нероздільна і єдина, наша славна Україна» розпочався виступом аматорів народного-фольклорного колективу «Пісенне джерело».

Ідеї єдності і соборності батьківських земель, як і ідеї незалежності і державного суверенітету була присвячена година державності «Сила держави – єдність народу», яку запропонувала ветеранам праці бібліотекар районної бібліотеки О.Рагуліна. Виступ доповнила завідуюча відділом обслуговування М.Яресько, яка представила книжкову виставку «Україна соборна» та провела інформаційний дайджест «Україна: віхи історії».

Піднесеними та емоційними були виступи ветеранів праці, любителів поезії Бабир О.І., Сук Л.І, Козлової К.І. та Пасічного Л.Г., які зачитали вірші про Україну. Від молодого покоління, з поетичними рядками про єдність нашої держави, виступила завідуюча відділом соціальної адаптації Антонець Ю.П. Нікого не залишили байдужими проникливі та справедливі слова Почесного громадянина Решетилівки Ганни Федорівни Головко, яка по народному мудро розповіла про значення дружби між народами та вказала на причини сьогоднішніх негараздів.

Культорганізатор відділення Г.В.Лифар закликала до єдності, толерантності, любові до своєї Батьківщини та щиро подякувала працівникам районної бібліотеки і від імені керівництва управління праці та соціального захисту РДА вручила Подяку за активну співпрацю у підготовці та проведенні тематичних заходів для ветеранів війни і праці та інвалідів району. Денисенко Н.І., директор районної бібліотеки, запросила ветеранів приймати участь не тільки в масових заходах, а й запропонувала надати допомогу в опануванні комп’ютерної грамотності, та користуватися послугами інформаційного відділу «Інтернет-центр».

На закінчення заходу аматори народного колективу своїм запальним виконанням українських народних пісень подарували присутнім справжнє свято, і вони, забувши про свій пенсійний вік, пустилися в танок.

 

1,2,3