"Засідання клубу «Орхідея»"

 

 

        Відбулося засідання клубу «Орхідея». Члени клубу з цікавістю слухали історію виникнення виду рукоділля « Квілінг», переглянули сайти в мережі Інтернет, де знайшли багато гарних виробів. Також ознайомилися із технікою виконання та самі спробували зробити декілька виробів.

Квілінг – це не лише простий вид рукоділля, який потребує мінімум затрат, а й найкращий засіб приємно вразити дорогу Вам людину.

 

"Свічка 33-го не згасне" 

 

 

Неврожай від Бога, а голод від людей

Народна приказка

            25 листопада, в переддень пам’яті жертв голодомору працівники районної бібліотеки та соціальний педагог територіального центру Лифар Г.В. провели вечір пам’яті «У той рік заніміли зозулі, накувавши знедолений вік». На захід були запрошені люди старшого покоління: ветерани війни та праці, очевидці трагедії 1932 -1933 та 1946 -1947 років. Захід розпочався хвилиною мовчання по вшануванню пам’яті мільйонів українських селян, котрі загинули мученицькою смертю від голоду, пам’яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої з трагедій ХХ століття.

Зі своїми спогадами, які неможливо було слухати без сліз, виступили очевидці: Галина Федорівна Головко, Микола Степанович Козюра, Микола Якович Нечитайло, Лідія Іванівна Сук, Леонід Григорович Пасічний, Михайло Іванович Танько. Свічку Пам’яті надали право запалити Почесному громадяну Решетилівки – Миколі Степановичу Козюрі. Потім її передавали по черзі кожному учаснику заходу від серця до серця.

Народна пам’ять про голодомор 1932-1933 рр. та 1946-1947 рр. живе у творах письменників. Про повість нашого земляка Володимира Шкурупія «Чи я в лузі не калина» та книги представлені на книжковій виставці «Свічка 33-го не згасне» розповіли учасникам заходу бібліотекар Рагуліна О.О. та зав. відділом обслуговування Яресько М.В.

 

"Наші права – щасливе дитинство"  

 

19жовтня

        Проведена правова година « Наші права – щасливе дитинство » з учнями 3-Б класу – класний керівник Золотарьова Л.М. Завідуюча інтернет – центром Пономаренко Л.В. розповіла дітям про їх права і обовязки , а також було переглянуто мультфільми на правову тематику.

 

"Паління чи здоров’я – обирайте самі" 

 

3жовтня

        Працівниками Решетилівської районної бібліотеки – Вовканич О.М., Рагуліною О.О – для учнів 9 - Г класу Решетилівської гімназії ім. І.Л. Олійника був проведений вечір – діалог «Паління чи здоров’я – обирайте самі». Учні разом із класним керівником Ігнатенко К.М. прийняли активну участь в керованому обговоренні цієї актуальної для їхнього віку теми, даючи обґрунтовані відповіді на запитання.

Уважно вислухавши виступ бібліотекарів, діти серйозно замислилися про шкідливий вплив тютюну на здоров’я – найбільшу людську цінність, яку на жаль, багато людей починають цінувати та берегти, вже втративши значну частину цього скарбу.

 

"Урок майстерності «Бісероплетіння»"  

 

22червня

        В наші дні велику популярність отримують прикраси ручної роботи. Особливу увагу юні модниці приділяють виробам з бісеру. Ці вироби виглядають дуже красиво і оригінально. Бісероплетіння розвиває фантазію, дозволяє самому створювати схеми і способи виготовлення виробів. Використовуючи бісер, можна створювати всілякі кольє і намиста, браслети і каблучки, ними прикрашають одяг, роблять іграшки, сувеніри, оздоблюють картини та ікони.

У відділі «Інтернет - центр» на засіданні члени клубу «Орхідея» з цікавістю слухали історію виникнення самого бісеру та бісероплетіння. Дізналися про батьківщину бісеру, про секрети виробництва, різні стилі бісероплетіння, переглянули підшивку журналів «Модный», та декілька сайтів в Інтернет – мережі, де знайшли багато цікавих і красивих витворів.

 

"Україна – аграрна держава"

   

14 червня

        У читальному залі Решетилівської районної бібліотеки представлена книжкова виставка «Україна – аграрна держава», у якій можна знайти корисну інформацію про сільське господарство у розділах: «Рослинництво», «Тваринництво», «Зелений туризм». Багато цікавої інформації читачі можуть запозичити із буклетів по сільському господарству, які надала Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба.

 

"Українська минувшина" 

14червня

        Тільки осмисливши минуле, пізнавши витоки своєї культури та історії, можна й чіткіше зрозуміти сьогодення, і уявити майбутнє. Народознавчий куточок «Українська минувшина», який діє в читальному залі відділу обслуговування, знайомить читачів з українською традиційно-побутовою культурою, зразками декоративно-прикладного мистецтва.

Читач бібліотеки, краєзнавець В.І. Гайдар надав для виставки ксерокопії грошових знаків ХІХ століття, матеріал про ціни того періоду, та дослідження, що можна було купити на одноденний заробіток дрібного службовця.

Виставка прикрашена «торбинкою достатку» і поруч представлено матеріал про народну символіку круп, які знаходяться в «торбинці». Так відвідувачі бібліотеки можуть дізнатися про те, що кукурудза, горох, квасоля,

за народними віруваннями, приносять багатство й достаток у дім, пшениця – злагоду, мак – від злих чарів, гречка – гарний урожай, кукурудза – взаєморозуміння.

            Книги з етнографії, представлені на виставці, розраховані не лише на учнів загальноосвітніх шкіл, студентів, вчителів-істориків, а й на широкий загал читачів, які цікавляться історією, народознавством.

 

"Інтернет на канікулах"

 

 

14 червня

        «Інтернет на канікулах» - так розпочались літні масові заходи для пришкільних таборів початкових класів. Діти переглянули презентацію «Водні ресурси України», віртуально подорожували туристичними стежками України.

Школярі мали можливість «погуляти» в мережевому лабіринті Інтернету, подивитись мультики, погратись з віртуальними машинками та ляльками.

1,2,3