"І синє небо, і жовте колосся…"

 

 

        27 серпня  До Дня Державного прапора України 21 серпня в читальному залі Решетилівської районної центральної бібліотеки відбулася бесіда за круглим столом «І синє небо, і жовте колосся…». Культорганізатор відділення соціально-побутової реабілітації Галина Василівна Лифар запросила на захід ветеранів війни та праці, які активно обговорили питання державної символіки сучасної України.
Про історію виникнення національної та державної символіки з стародавніх часів та до сучасності розповіли працівники районної бібліотеки Ольга Вовканич та Марина Яресько.
Прийняв участь в обговоренні теми голова Решетилівської районної ради Бережний Віктор Олександрович та історик-публіцист з м. Лубни Козюра Валерій Миколайович.
Святковий настрій учасникам заходу створили виступи троїстої музики Решетилівської дитячої школи мистецтв, керівник Микола Артюх, та фольклорного ансамблю «Пісенне джерело» Фрунзенського сільського клубу.

 

"До Дня прапора та Дня Незалежності"

        14 серпня  до Дня прапора та Дня Незалежності в читальному залі Решетилівської районної бібліотеки підготовлені книжково-ілюстративні виставки «День народження держави» та «23 серпня – День Державного прапора України», на яких представлені видання, що розкривають віхи історії нашої держави, книги про походження української символіки, фотоальбоми. В оформленні виставки використана державна символіка, колоски пшениці, квіти.
Біля виставки заплановано проводити бесіди з читачами та масові заходи, присвячені державним святам.

 

"Ці книги подаровані почесним громадянином Решетилівщини"

 

 

 

        21 травня,  200 років минуло відтоді, як народився автор «Вечорів на хуторі біля Диканьки» та «Мертвих душ». За ці два століття людство пережило дві світові війни, спалахи небаченого терору й геноциду, десятки революцій, голодомори, всілякі економічні кризи… А виною всьому – непоборна людська жага до грошей і панування, духовна ницість і нетерпимість до собі подібних. Чи не про це попереджав Микола Васильович у своїх безсмертних творах – ще тоді, у відносно тихі роки початку XIX століття.
Саме до цієї дати наш земляк Асаул Анатолій Миколайович подарував нові книги: «Мертвые души», «Ревизор», «Вечера на хуторе близ Диканьки», «Петербургские повести», «Тарас Бульба», «Сороченская ярмарка», «Ночь перед Рождеством».
Ми щиро вдячні Анатолію Миколайовичу за розуміння проблем, за співпрацю у розвитку матеріальної бази бібліотеки.
Бажаємо Вам весни у серці, у душі та у взаєминах із близькими і рідними. Завдяки Вам звершуються великі діяння! Нехай здійсняться всі Ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день Вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог.

 

"Травневий біль, травнева радість"

 

 

        19 травня на засіданні клубу ветеранів працівниками Решетилівської районної бібліотеки було проведено літературно - музичну композицію: «Травневий біль, травнева радість». В ході заходу згадувались найбільші травневі свята: День Перемоги, День Матері, День сім’ї. Для присутніх звучали пісні у виконанні хору ветеранів «Легендарна слава» та учениці Решетилівського аграрного ліцею. Ветерани війни та праці отримали від заходу велике задоволення.

 

"І свято, і пам'ять, і сльози"

   

 

19 травня  

        Осколки тієї епохи летять і ранять нас і досі, бо немає такої родини, яка б не втратила когось у Велику Вітчизняну. Кожного 5-го українця забрала війна. Нехай роки віддаляють нас від страшного лихоліття, та ми не повинні забувати, якою ціною завойований мир. Багато випало горя на долю старшого покоління, але воно вистояло, вижило, перемогло, бо вміє любити і прощати.
Родзинкою святкової демонстрації став автомобіль «Вілліс», яким у голові колони їхали представники ветеранської організації. Таким автомобілем послуговувалися військові підрозділи Радянської армії часів Великої Вітчизняної війни.
Старшокласники Решетилівської гімназії разом з молодшими школярами стають на чати біля меморіальних плит.
Святкуючи величну і славну історичну дату, вшанували й учасників бойових дій на територіях інших держав. Ціною свого життя заплатили наші воїни, виконуючи свій обов’язок на чужому ратному полі.
Вічна пам’ять тим, хто поклав голови на фронтах, хто не прийшов із фашистських катівень, хто помер від ран і хвороб у мирний час, кому не судилося зустріти 64-ту весну Великої Перемоги.
Чиста голубінь неба, тепле травневе сонце, розмаїття квітів на зеленому килимі землі засвідчують про ще одну мирну весну, яка несе надії й сподівання, дарує молодість і красу.
Святкування завершилося частування ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни солдатською кашею.

 

"У людини все має бути прекрасним"

13 квітня

        У нашому Інтернет - центрі розпочав роботу клуб за інтересами “У людини все має бути прекрасним”.
8 квітня в Інтернет – центрі Решетилівської районної бібліотеки було проведено цікаву годину «Ціна усмішки» для учнів Решетилівського художнього професійного ліцею – заклад II рівня акредитації.
Ціна усмішки. Її ціна — нуль, але вона багато чого варта.Вона збагачує тих, хто її приймає, і не збіднює тих, хто її дарує.Вона триває лише мить, але пам'ять про неї залишається назавжди.Ніхто не є таким багатим, щоб обійтися без неї, і нікого не збіднюють, а тільки збагачують її наслідки.Вона створює щастя в домі, заохочує до добрих справ і є ознакою дружби.Вона — відпочинок для стомлених, світло для зневірених, сонячний промінь для засмучених і найкращий засіб від неприємностей.Однак її не можна купити, випросити, позичити або вкрасти, оскільки вона не може по-справжньому робити добра, доки її не віддають з доброї волі!А що в останні хвилини клопотів з покупками різдвяних подарунків наші продавці бувають надто втомлені, щоб дарувати вам усмішки, то просимо вас залишити їм одну з ваших усмішок.Ніхто так не потребує усмішки, як ті, в кого вже нічого не залишилося, щоб давати іншим.Отже, якщо ви хочете, щоб люди любили вас, усміхайтеся!

1,2,3,4

Вгору