"Клуб за інтересами  Інтернет на канікулах"

31 березня

        Під час канікул при Інтернет - центрі діє клуб за інтересами "Інтернет на канікулах". Тут ви зможете здійснити подорожі до найдивовижніших куточків світу та познайомитися з багатьма відомими людьми.
27 березня 2009 року в Інтернет – центр Решетилівської районної бібліотеки завітали учні 8-А класу Решетилівської гімназії імені І. Л. Олійника. Працівник Інтернет – центру провів годину цікавих повідомлень «Україна перетворюється на головний смітник Європи».
Проблема утилізації відходів – одна з глобальних у сфері охорони довкілля. Людство дедалі більше загрузає у рештках своєї життєдіяльності. Вони не тільки псують ландшафт і вимагають все більше площ, але й загрожують здоров’ю людей.
Основними факторами антропогенного впливу на навколишнє середовище є скиди забруднених стічних вод у природні поверхневі водні об’єкти, викиди шкідливих речовин в атмосферу, забруднення грунтів та тверді відходи промислових підприємств.
Щорічно кількість сміття в країні збільшується на мільярд тонн. Під різноманітні полігони та звалища для його зберігання вже відведено понад 160 тисяч гектарів. І дихати смородом, який розповсюджується від звалищ, – прерогатива мешканців прилеглих до смітників сіл та міст. Що таке свіже повітря, вони вже й призабули, адже з року в рік купи сміття навпроти їхніх будинків перетворюються на справжнісінькі гори.
Охорона довкілля та створення безпечних умов для життєдіяльності населення країни – одне з головних завдань, які офіційно поставила перед собою Україна. Такі наміри звучать красиво, цивілізовано та справді по-європейському.

 

"Таємничий Микола Гоголь"

         26 березня для учнів Решетилівського професійного художнього ліцею(викладач Омельченко В. Б.) бібліотекарі районної бібліотеки провели літературний диліжанс: «Таємничий Микола Гоголь», присвячений 200 – річчю від дня народження письменника. В ході заходу учні ознайомилися з невідомими та маловідомими фактами з життя Миколи Васильовича, а саме: звідки походить рід Гоголя, як складалося особисте життя письменника, про його кулінарні захоплення та про таємницю народження і смерті. На завершення було проведено вікторину «Гоголь і Україна».

 

"До ювілейної дати"

 

10 березня

        До ювілейної дати з дня народження Тараса Григоровича Шевченка в читальному залі Решетилівської центральної бібліотеки підготовлена виставка-вшанування «Великий пророк воскресіння України», де представлені твори Кобзаря та література про нього.

 

"Відзначення Шевченківських днів"

 

10 березня

        З нагоди відзначення Шевченківських днів в селищі Решетилівка відбулися урочистості біля пам’ятника Т.Г. Шевченку. В заході взяли участь жителі району, працівники підприємств, установ, організацій.
Працівники Решетилівської центральної районної бібліотеки підготували літературну композицію «Провісник долі України», в ході якої ведучі, Пилипенко Тетяна та Яресько Марина, розповіли про нелегку долю Великого Кобзаря. На заході декламували вірші Тараса Григоровича Шевченка бібліотекар абонементу Рагуліна Олена, директор Решетилівського краєзнавчого музею Кисіль Юрій, учень Решетилівська ЗОШ І-ІІ ступенів Мельник Назар, учень Решетилівської гімназії Петренко Юра. З власним віршем «Ми діти козацького роду» виступив учень Решетилівської гімназії Ігор Коваленко.
Захід закінчився покладанням квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченка.

 

"Дитячий ранок Я знаю пісню чудову"

 

10 березня

У читальному залі Решетилівської районної дитячої бібліотеки цікаво пройшов дитячий ранок: «Я знаю пісню чудову матусину і бабусину колискову» Бібліотекар Чеверденко А.І. – розповіла дітям про найдорожчу людину – матусю, про її любов і ласку до дітей. Працівник бібліотеки Єгорова О.В. організувала тематичну поличку : «Мама, матінка, матуся». Чудово звучали пісні і вірші у виконанні першокласників : Гребенюк Ксенії,
В’язовської Віки, Лисової Аліни, Тернієвської Сніжани, Данількіної Ріти.


Завідуюча Решетилівської районної дитячої бібліотеки: Н.Боднар.

 

"Найкращий читач України - 2009 року"

 

10 березня

Під таким девізом з січня по травень 2009 року проводиться Всеукраїнський конкурс з метою заохочення дітей до систематичного читання , виявлення читацьких уподобань, популяризації найкращої української та світової л-ри для дітей , вироблення в учнів навичок самостійної роботи з книгою.
Конкурс в якому беруть участь учні 6-7 класів загальноосвітніх навчальних закладів , читачі шкільних, дитячих, районних , міських та сільських та обласних бібліотек, проходитиме у три етапи.
Перший – місцевий ( в сільських, місцевих та шкільних бібліотеках ) – з
15.01 по 15.02 2009.
Другий – районний ( у районних бібліотеках для дітей з 20.02 по 10.03.2009 )
Переможцями конкурсу «Найкращий читач районну» , який проходив в Решетилівській районній бібліотеці для дітей стали :
Орембургська Марина Леонідівна, учениця 6 «Б» класу Решетилівської гімназії імені І.Л.Олійника,
Черкну Людмила Олександрівна, учениця 7 класу Решетилівської ЗОШ І-ІІ ступенів , вони й продовжуватимуть боротьбу в ІІІ етапі конкурсу «Найкращий читач України – 2009р.
Третій – підсумковий етап конкурсу ( буде проходити в обласній бібліотеці для дітей ім. Панаса Мирного) з 23.03 по 27.03 2009 р під час тижня дитячого читання.
Зав відділом Решетилівської дитячої бібліотеки : Н. БОДНАР

 

"Берегині землі"

6 березня

        В переддень Міжнародного жіночого дня в читальному залі Решетилівської районної центральної бібліотеки розпочала діяти книжково-ілюстративна виставка «Берегині землі». Представлений матеріал розповідає про жінку - матір, жінку – професіонала, жінку – митця. Виставка оформлена квітами та яскравими ілюстраціями і має за мету створити святковий настрій читачам бібліотеки.

 

"Вороги юності і краси"

4 березня

"Вороги юності і краси", під такою назвою був проведений прес-калейдоскоп для учнів Решетилівського аграрного ліцею, підготовлений працівником відділу обслуговування Решетилівської районної центральної бібліотеки Мариною Яресько. Молодь дізналася про шкідливий вплив слабоалкогольних та "енергетичних" напоїв на організм людини. Цікавою була інформація про наркотики і їх вплив на поведінку людини.
Учні взяли участь в обговоренні складних життєвих ситуацій, які виникають при вживанні алкогольних напоїв та наркотичних речовин.
Бібліотекар Решетилівського аграрного ліцею Валентина Сіденко представила молоді літературу про шкідливий вплив алкоголю, тютюну, наркотиків.

 

"Без мови в світі нас нема"

 

 

24 лютого

        «Без мови в світі нас нема», під такою назвою в Решетилівському художньому ліцею пройшов літературно-художній вечір присвячений міжнародному дню рідної мови. Захід підготували та провели працівники Решетилівської центральної районної бібліотеки Рагуліна Олена та Яресько Марина. Після виступу бібліотекаря про історію виникнення свята, значення мови в житті людини та народу, майбутнім живописцям було запропоновано взяти участь у вікторині «Плекаймо рідне слово», де вони показали знання української мови та літератури. Особливо активно молодь приймала участь в конкурсі на знання власних імен. Захід закінчився бібліотечним уроком, на якому учні ліцею вчилися користуватися довідковою літературою.

 

"Серцю не накажеш"

        17 лютого в Решетилівській районній бібліотеці до дня всіх закоханих був проведений літературно-музичний вечір «Серцю не накажеш». Масовий захід, підготовлений бібліотекарем читального залу Ольгою Вовканич, розпочався словами про вічне почуття – кохання, яке перемагає всі негаразди. Зав. відділом дитячої бібліотеки Надія Боднар зачитала улюблені вірші про кохання, а родзинкою вечора стала сценка безсмертного твору українського класика Михайла Старицького «За двома зайцями», в постановці якої прийняли участь працівники відділу обслуговування центральної районної бібліотеки.

 

"Люби і знай свій рідний край"

        11 лютого 2009 року в Інтернет – центр Решетилівської районної бібліотеки завітали учасники гуртка «Екологічна варта» Решетилівської ЗОШ I ступеня. (Керівник гуртка Ярощук Наталія Юріївна). Завідуюча Інтернет – центром Осипенко С. провела годину «Люби і знай свій рідний край». Дітлахи уважно слухали розповідь на тему: «Охорона рослинного і тваринного світу Полтавщини».
Кожної весни землі Полтавщини вкриваються зеленим килимом рослин, де є притулок тваринам. Всі вони розвиваються та ростуть на радість і користь людям. Та не завжди люди дбайливо і люб’язно відносяться до рослин і тварин, які почали зникати. Вони гинуть через розорювання степів, осушення боліт, вирубування лісів, забруднення води і повітря. Зникають не тільки окремі види рослин і тварин, а все що оточує.
Це перш за все стосується знаменитих полтавських степів, про красу і щедрість яких так влучно писав М.В.Гоголь : “степ що далі, то ставав прекраснішим. Ніколи плуг не проходив по хвилях диких рослин. Вся поверхня землі поставала зелено – золотим океаном, по якому бризнули мільйони різних квітів.
Але охорона живого не може обмежуватися лише заповідними територіями.
Зникаючі види рослин і тварин зустрічаються в різних куточках області.
Птахи, звірі, квіти, дерева потрібно зберігати, де стоїш, де живеш – на відстані погляду та голосу, хоч би на віддалі протягнутої руки.
Дітям подобається спостерігати за метеликами, жуками та черв’яками, поливати рослини та нюхати квіти. Вони з цікавістю сіють насіння, споглядають, як з’являються з-під землі паростки (адже вони такі ж маленькі і беззахисні), і, звичайно ж, збирають смачний урожай! І хіба може щось порівнятися із задоволенням від копання в бруді і будівництва калачиків! Підтримайте їхню допитливість, і ви зможете з дитинства прищепити дітям любов і інтерес до навколишнього світу.
Прищеплюйте дитині любов до рослин, розкажіть дітям, які умови необхідні для вирощування рослин, як вибрати для них місце; поясніть, що рослини, як і люди, потребують їжі та води, сонячного світла та повітря. При виборі місця враховуйте, що підхід до нього має бути легкодоступний для дітей.
Юні учасники гуртка уважно слухали розповідь, з радістю грали у розвиваючу вікторину, розв’язували веселі задачки та з натхненням і гарним уявленням давали відповіді на цікаві загадки.

 

"Таємничий світ Марії Примаченко"

6 лютого

«Таємничий світ Марії Примаченко», під такою назвою пройшов масовий захід з учнями Решетилівського Художнього ліцею присвячений 100-річчю від дня народження видатної української художниці. Працівник Решетилівської районної бібліотеки Марина Яресько розповіла майбутнім художникам про творчість та життєвий шлях Марії Примаченко, представила літературу про мисткиню.
Викладач Художнього музею Валентина Омельченко ознайомила учнів з роботами художниці, розповіла про особливості художньої техніки, в якій працювала Примаченко. Учні ліцею поділилися своїми враженнями від малюнків самобутньої художниці.

 

"Коляда іде, козу веде"

26 січня

Клуб за інтересами «Порадниця», при читальному залі Решетилівської районної бібліотеки, розпочав свою діяльність в новому році з народознавчих вечорниць «Коляда іде, козу веде», на якому члени клубу відтворили традиції українського народу.

1,2,3,4

Вгору