https://drive.google.com/file/d/1rEUO93mpUNb-Bz3F90WMpEk69-pHtM9k/view?usp=sharing
Мистецька година 

"Видатні майстри художніх промислів Решетилівщини"

 

        Під такою назвою в  народознавчій вітальні районної бібліотеки проведено засідання клубу за інтересами «Ріднокрай».

     Сьогодні Решетилівка – один з найвідоміших сучасних центрів художніх промислів України. Таланти і виконавська майстерність вишивальниць, килимарниць зробили наше містечко відомим не лише за межами Полтавщини, а й за межами України. Вражають своєю красою решетилівські килими, які ніби ввібрали в себе всю красу полтавського краю. А Місцеві вишивальниці створюють справжні шедеври мистецтва.

       На засідання клубу була запрошена майстриня по вишивці Надія Вікторівна Вакуленко. Вона заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва, лауреат обласних премій. Надія Вікторівна на зустріч принесла свої творчі роботи, зокрема жіночі сорочки, блузи, сукні, скатертини, рушники, які відзначалися своєю неповторністю, а також фото-композиція своїх виробів.

 

       Присутніх вразив рушник під назвою «Хвала Україні», виконаний білим по білому технікою «прорізний прутик з настилами». Біла вишивка для Надії Вікторівни, неначе символ чистоти і святості. Вона на простому білому полотні творить казку. Члени клубу переглянули відео майстер-класу Надії Вікторівни. На захід  запрошено майстриню-вишивальницю Людмилу Семенівну Кулик. За 40 років творчої діяльності не порахувати, скільки вона вишила-вигаптувала своїми руками чоловічих сорочок-чумачок, жіночих блуз, рушників, скатертин, серветок та інших виробів ужитково - прикладного мистецтва. Вона розповіла про свою творчість, ознайомила присутніх зі своїми виробами. В кожен виріб майстриня вкладала часточку своєї душі, часточку сердечного тепла. Та найбільше любові і тепла вклала вишиваючи для онучки весільну сукню. Цією красою були всі заворожені.

    За значний особистий внесок у збереження та розвиток народних-художніх промислів, високу майстерність – Людмила Семенівна відзначена високим званням «Заслужений працівник промисловості України».

      Секрет успіху цих двох жінок у таланті, наполегливій праці. Але, коли дивишся їх роботи, відчуваєш, що вкладають в них майстрині дещо більше: частинку своєї душі.

     На завершення заходу під музичні мелодії про Україну, вишиванки за чашкою чаю довго ще спілкувалися один з одним. Згадували, що їх бабусі, мами вишивали, що самі вишивають і що вишивають зараз.

За право жити завдячує народ полеглим і посивілим солдатам  

 

     25 вересня  в читальній залі районної бібліотеки для учнів 11 класів Решетилівської гімназії відбувся вечір пам’яті, присвячений 71 – ій річниці визволення нашого краю від німецько – фашистських загарбників. Бібліотекар читального залу Зінченко О.Д. розповіла молоді про мужніх і відважних захисників рідної землі, які за бойову звитягу були нагороджені орденами і медалями та про пам’ятники і  пам’ятні знаки на честь воїнів-визволителів, які розташовані на території селища.  Присутні переглянули відеофільм про визволення Полтави.

 
 

1,2

Вгору