Великдень просить на гостини 

$IMAGE4

       У святково прибраній великодніми писанками, крашанками, мальованками народознавчій вітальні районної бібліотеки  проведений етнографічний екскурс для ветеранів праці селища та учнів Аграрного професійного ліцею ім. І.Г. Боровенського. 

   

      Українці завжди святкували цей день радісно, піднесено. Великдень – найсвітліше, найбільш шановане в народі свято, до якого готувалася кожна родина. Про підготовку до святкування світлого празника Воскресіння Христового, про символи вічності людського життя – паску та писанки розповіли працівники бібліотеки Зінченко О.Д. та Яресько М.В.

 

Краєзнавчі читання у районній бібліотеці  

        Весною, коли пробуджується життя, оновлюється природа, 21 березня ми святкуємо Всесвітній день поезії, а 23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права. Саме цим датам присвячено чергове засідання клубу за інтересами «Ріднокрай».  Працівники бібліотеки, Зінченко О.Д. та Яресько М.В., представили нові книги наших земляків, а саме: Миколи Яковича Нечитайла «Цінуй цей дар - життя» та Віктора Миколайовича Ставицького «До віри, до кохання, до добра».

      Віктор Ставицький натхненно зачитав присутнім свої вірші з нової книги та майбутньої поетичної збірки. Він пише все: про рідну землю, людські почуття та стосунки, про наше непросте сьогодення. Його поезіям притаманна мелодійність, ліричність, тому часто їх кладуть на музику. Учасники заходу прослухали запис пісні на його слова «Фея чарівна»,  присвячену Дмитру Луценку, у виконанні Валентини Стельмах. На заході прозвучала також пісня «Решетилівський вальс» та «Серпень, мій серпень», яку поклав на музику та заспівав самодіяльний композитор В.Х.Йова.

     У своєму виступі соціальний педагог відділення соціально-побутової адаптації територіального центру Л.Г.Біленька та літературознавець і краєзнавець Г.В.Кошкалда дали високу оцінку літературній творчості Віктора Ставицького.

     Директор Решетилівської районної бібліотеки Н.І.Денисенко ознайомила присутніх із полтавським літературно-мистецьким виданням «На паралелі мрій», в якій надруковані вірші студента Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка, нашого земляка Ігоря Коваленка. Його вірш, поміщений у збірці, «Скажи мені – це Україна» піднесено зачитала присутня на заході начальник відділу культури, туризму та архівної справи РДА Наталія Смірнова. Вона також відзначила, що місцеві автори в наше буденне життя вносять іскру творчості, діляться із земляками часточкою своєї душі, творчістю - і життя стає кращим, цікавим, яскравішим, наповненим життєвою мудрістю та поезією.

"Величаємо тебе, Тарасе, в слові і пісні"  

Між берегами вічності клекоче час,

Дзвенить нового дня весела повінь.

Живуть, Тарасе, рідний, поміж нас

І голос твій, і пензель твій, і Слово.

      З нагоди святкування 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка в актовій залі Решетилівської районної дитячої школи мистецтв працівниками Решетилівської районної бібліотеки для дітей було проведено свято «Величаємо, тебе, Тарасе, в слові і пісні»для учнів  2-9 класів Решетилівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.  Піснями і віршами висловлювали юні артисти свою любов до Великого митця українського народу. Діти читали вірші – «Доля», «Садок вишневий коло хати», «Мені тринадцятий минало», «Минають дні минають ночі», «Зоре моя вечірняя». На слова Т.Г. Шевченка прозвучали пісні у виконанні учнів дитячої школи мистецтв.

 

 

 Акція  "Подаруй книжку бібліотеці"  триває

        Чимало читачів щорічно приймають участь в акції «Подаруй книжку бібліотеці». Люди різного віку та світогляду не тримають прочитані книги у себе вдома, а дарують їх бібліотеці, пропонують прочитати іншим.  Подарована книга – завжди приємна подія для бібліотеки. Першим у 2014 році книги подарував Василь Хурса, читач бібліотеки з багаторічним стажем. Вся його дружна родина – читачі районної бібліотеки, тож вони знають, що книги з їхньої домашньої бібліотеки пригодницького жанру обов’язково віднайдуть свого читача.

 

Відлуння далеких боїв у серці твоїм і моїм

 

      12 лютого в читальній залі районної бібліотеки відбулася зустріч з воїнами-інтернаціоналістамим», з нагоди 25-річчя від дня виведення радянських військ з Афганістану та вшанування учасників бойових дій на території інших держав. На захід прибули учасники бойових дій в ДРА М.С.Оксенюк, М.В.Мірошник, В.М.Шапошник, в Чехословоччині – В.П.Шевчук з Решетилівки, військовий інженер-миротворець П.П.Крат з Жовтневого, а також Н.І.Поровай з Шкурупіївки – мати воїна-афганця Павла Поровая.

       Присутніх привітали зі святом перший заступник голови РДА О.Кацітадзе, заступник начальника управління праці і соцзахисту населення РДА Н.Мотузка, голова районної спілки ветеранів Афганістану, учасник бойових дій в ДРА В.Шапошник та голова районної ради ветеранів І.Костогриз.    

Українські вечорниці в народознавчій світлиці

 

      Український народ багатий своїми, обрядами, піснями, традиціями, які передаються з покоління в покоління. Різдвяні зустрічі – цікавий спосіб розважатися і водночас пригадати давні звичаї наших предків.

     10 січня до народознавчої вітальні Решетилівської центральної районної бібліотеки завітали  люди старшого віку на українські вечорниці «Як прийдуть до мене три празники в гості», які підготували працівники районної бібліотеки та відділення соціально-побутової адаптації Решетилівського районного територіального центру.

Відкрився захід презентацією клубу за інтересами «Ріднокрай», який буде діяти при районній бібліотеці. Завідуюча відділом обслуговування Яресько М.В. розповіла про план роботи клубу, його мету - збереження народних традицій, вивчення творчості наших земляків та запросила приймати участь в його засіданнях. Розпочалися вечорниці задушевною піснею про рідний край, яку виконав самодіяльний ансамбль «Журавка» (кер. Ольга Лебединська). Із яскравою театралізованою програмою, з колядками, щедрівками, українським вертепом на вечорниці завітали учні дитячої школи мистецтв (викладач Гончар Л.М.) і подарували присутнім чудовий настрій справжнього народного свята.

      Смачною кутею, варениками та пирогами запрошених пригощали на відтвореному обряді Маланки господар, господиня  та їхні діти (Пілюгін Є.І., Біленька Л.Г., Григоренко Юля, Зінченко Ліза). Кожен з присутніх у світлиці відчув себе в атмосфері народних свят наших дідів та прадідів.

1,2

Вгору