Чаплян Володимир Миколайович

      Володимир Миколайович Чаплян народився 2 вересня 1926 року в Решетилівці. Його дитинство припало на роки голодомору 1932-33 рр. Рано втративши батька, він пізнав всі тяготи життя. В сім’ї, крім нього, було ще два брати і дві сестри, яких матері довелося піднімати самій.

    Після визволення селища від німецько-фашистських загарбників, він був призваний до лав Радянської армії. Йому довелося приймати участь в боях за визволення України, Росії, Польщі. Охороняючи переправу через річку Одер зустрів довгождану перемогу. За бойовий шлях мав Орден Вітчизняної війни 2 ступеня, орден «За мужність», бойові та повоєнні медалі. Лише у вересні 1950 року був демобілізований і повернувся до рідної домівки.

  

  В 1955-1961 рр. навчався в Полтавському сільськогосподарському інституті, після закінчення якого нетривалий час працював старшим зоотехніком в колгоспі ім. Жданова ( с. Куликівка, тепер с. Шевченкове). Але за станом здоров’я вимушений був звільнитися з даної роботи.

     З 1969 по 1986 рік (до виходу на пенсію), з невеликою перервою, Володимир Миколайович працював секретарем виконкому селищної Ради народних депутатів. Жителі селища пам’ятають його як порядну, мудру людину. Він намагався допомогти кожному відвідувачеві, хто б до нього не звертався.

      За розвиток органів місцевого самоврядування рішенням сесії селищної ради 2005 року Володимир Миколайович Чаплян удостоєний звання Почесного громадянина Решетилівки.

 

Вгору