Головко Галина Федорівна

Жінка з невгамовною життєвою позицією

   Галина Федорівна Головко народилася 16 вересня 1926 року в Решетилівці. Батько - Федір Сергійович Корячко, був першим головою колгоспу «Заповіт Ілліча». Разом з дружиною, Надією Лаврентіївною, виховували семеро дітей, п’ятеро з яких та глава родини померли у Голодомор-33.

      Галина Корячко (за чоловіком Головко) до війни закінчила сім класів. Разом з матір’ю пережила всі страхіття фашистської окупації. Переховували вдома трьох осіб від відправки в Німеччину на примусові роботи.

    Після звільнення Полтавщини від ворога дівчина продовжила навчання в Решетилівській середній школі, яку закінчила в 1946 році. Потім два роки навчалася в технікумі з підготовки кадрів ЦСУ Держплану. Отримавши диплом повернулася в Решетилівку. Працювала в райкомі комсомолу, потім з 1948 по 1950 рік у райкомі партії техсекретарем й заочно навчалася у полтавському педінституті ім.В.Г.Короленка на історико-філологічному факультеті.

       Була парторгом районної галузі освіти, лектором товариства «Знання».

     У 1966 році призначена директором Решетилівського ПТУ №28, під її керівництвом у 1969 році збудоване нинішнє приміщення художнього ліцею та гуртожиток.

    Вчителювала у вечірній школі, згодом стала завучем, а також у Решетилівській середній школі, звідки й пішла на заслужений відпочинок у 1981 році.

     Усе життя займала активну життєву позицію. Була головою волонтерського руху при районній раді ветеранів, постійним дописувачем газети «Решетилівський вісник», учасником народного фольклорного колективу «Пісенне джерело» Фрунзенського сільського клубу. Має державні нагороди та грамоти.

       На сесії селищної ради, яка відбулася 10 квітня 2009 року, прийнято рішення удостоїти звання Почесного громадянина Решетилівки Галину Федорівну Головко – за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток райцентру.

        Галина Федорівна відійшла у Вічність 30 жовтня 2018 року на 93-му році життя.

Список літератури:

  1. Активістка, оптимістка… й ні по чому їй роки// Решетилівський вісник.- 2011.- 16 вер.- С. 3.
  2. Г.Ф.Головко – Почесний громадянин Решетилівки// Решетилівський вісник.- 2009.- 17 квіт.- С.7.
  3. Головко Г. Плакала від щастя, що на нашу землю прийшло визволення: [спогади]/ Г.Ф.Головко// Решетилівський вісник.- 2016.- 28 жов.- С. 7.
  4. Головко Галина Федорівна [некролог]// Решетилівський вісник.- 2018.- 2 лис.- С. 14.
  5. Дядченко Л. Жінка з невгамовною душею, активною життєвою позицією/ Л.Дядченко// Решетилівський вісник.- 2016.- 16 вер.- С. 4.
  6. Колотій Н. Відзнаки активним решетилівцям/ Н.Колотій// Решетилівський вісник.- 2009.- 2 жов.- С. 2.

Галина Федорівна Головко в народознавчій світлиці

Решетилівської центральної  міської бібліотеки

 

Вгору