"Покровська сільська бібліотека вчора і сьогодні”

В другій половині ХХ століття з невеликих сільських хуторів виникло село Жовтневе, яке стрімко розбудовується. Вигідне транспортне сполучення, через нього пролягає Південна залізниця, сприяє розвитку промислових підприємств району: ЗАТ «Сільгоспхімія», міні нафтопереробного заводу фірми «Гарант», районного топливного складу, чотирьох зернозберігаючих елеваторних комплексів. Соціальну сферу села представляє освітній заклад Жовтневий НВК, дошкільний навчальний заклад «Барвінок», сільська бібліотека, дільнична лікарня, дві аптеки, поштове відділення.

Сільська бібліотека довгий час знаходилась у невеликому приміщенні, яке не опалювалось. Але у 2009 році ситуація змінилася на краще. Для бібліотеки сесією сільської ради виділяється просторе приміщення, яке опалюється, та кошти на проведення ремонту. Створюються комфортні умови для користувачів бібліотеки. Але застарілий фонд бібліотеки не може задовольнити запити користувачів.

І ось у 2010 році, заручившись підтримкою сільського голови Скрипченка А.В. та приватних підприємців Виноградова О.І., Омеляненка О.Л. бібліотека бере участь у конкурсі програми «Бібліоміст».

Про результати конкурсу стає відомо вже в лютому 2011 року. Наша бібліотека стала переможницею конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», започаткованого Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках програми «Бібліоміст» (www.bibliomist.org) для українських публічних бібліотек. Фінансування цієї програми здійснила фундація Біла та Мелінди Гейтс. Офіційне оголошення 730 бібліотек-переможців з 153 централізованих бібліотечних систем України, серед яких була також і наша бібліотека, відбулося 18 лютого 2011 року у Національному інформаційному агентстві «Укрінформ» під час спільної прес - конференції за участю заступника Міністра культури України Вікторії Миколаївни Лісничої, директора програми «Бібліоміст» Матея Новака, директора Регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Джаніни Ярузельські та президента Української бібліотечної асоціації (УБА) Ірини Олександрівни Шевченко.

2011 рік для Жовтневої сільської бібліотеки - подвійне свято. Наша бібліотека святкує свій 60-літній ювілей та отримує від програми «Бібліоміст» три комп’ютери. Керівництвом сільської ради фінансується придбання меблів та ще одного комп’ютера.

 
З приходом Інтернету в бібліотеку зростає активність користувачів, тепер кожен може отримати повну та якісну інформацію з різних галузей знань.
 
 
Тренінг для працівників медицини
 
 
Інтернет став у пригоді пошуку роботи для безробітних односельчан
 

Старшокласники реєструються на ЗНО та дізнаються результати

Зручне розміщення бібліотеки у просторому приміщенні та наявність вільних площ посприяло тому, що в 2012 році районне керівництво на чолі з головою райдержадміністрації Колесніченком В.В. та головою районної ради Різником В.Г. вирішили обладнати в незадіяних кімнатах «Центр культури та дозвілля».Тепер жителі села Жовтневе мають змогу активно відпочивати у тенісному, тренажерному та більярдному залах. Для занять художньої самодіяльності обладнаний чудовий актовий зал. Стає можливим придбання за кошти сільської ради чотирьох комп’ютерів та відкриття ще одного Інтернет – центру.


 
 
 

Бібліотека отримала надійного партнера для проведення різноманітних заходів.

Тепер бібліотеку відвідують, щоб обміняти книги, ознайомитися з періодичними виданнями та скористатися новітніми технологіями в пошуку інформації.

Користувачами Інтернет - центрів є представники різних верств населення: студенти, вчителі, учні, працівники соціальної сфери, підприємці, безробітні, пенсіонери та інші. Найактивнішою групою користувачів є молодь: студенти та учні школи.

Працівники бібліотеки допомагають користувачам орієнтуватись в Інтернет – просторі для пошуку необхідної інформації, вчать етики спілкування в мережі, знайомлять з методичною та навчальною літературою.

Для кожного з них проводиться консультація, ознайомлення з правилами Інтернет - центру, виявляється рівень комп’ютерної грамотності.

Для тих, хто потребує навчання, бібліотекар проводить заняття згідно навчальних програм «Інтернет для новачків», наприклад, вдосконалення своїх навиків роботи на ПК, самостійного пошуку будь - якої інформації в різних пошукових системах, створення власної поштової скриньки, використання соціальних мереж для спілкування з друзями, користування електронною поштою та інше. Працівник Інтернет - центру надає індивідуальні і групові консультації «Інтернет для студентів», проводить відео-бесіди «Надійне партнерство - запорука успіху».

 
Для користувачів Інтернету проведено інтернет - урок «Сучасні комунікації».
 
 
В Інтернеті цікаво і молодим, і пенсіонерам

Швидко знайти потрібну інформацію в Інтернеті для приватних підприємців допоможе огляд нових ресурсів Інтернету «Виробник - споживач».
 

Головна мета Інтернет – центру - забезпечити належний доступ до інформації, що сприяє розвитку кожної особистості та місцевої громади в цілому. Пріоритетними напрямками в обслуговуванні є розвиток комунікаційних навиків, створення умов для знайомств і спілкування, розвиток творчого потенціалу, сприяння самоосвіті, задоволення інформаційно - побутових запитів, сприяння успішній самореалізації.

 

Для школярів і студентів створена рекламна поличка послуг Інтернет - центру, оформлена постійно діюча виставка для користувачів «Література для користувачів Інтернету». Полегшують пошук інформації різноманітні вебліографічні списки. Наприклад, «Інтернет ресурси з проблем молоді. Молодіжні та студентські організації», «Офіційні джерела в Інтернеті», «Людина і довкілля», «Зелена аптека», «Мандруємо світом», «Медицина. Охорона здоров’я», «Технічні науки», «Правильний портал для підлітків», «Новини сучасної української літератури», «Полтавські письменники - дітям» та інші.

 

Подорож в Інтернеті для дошкільнят старшої групи дитячого садочка «Барвінок»

Користувачі нашої бібліотеки мають змогу відвідувати, як традиційні бібліотечні заходи, так і заходи із використанням новітніх технологій.

Цікавими та повчальними для них стали проведені заходи:

   інтернет - подорож «Пам’ятними місцями Полтавщини»;

    віртуальна подія «Я серед земної краси»;


 

   віртуальна подорож «Країни - учасниці Євро - 2012»

   інтернет - калейдоскоп «Сьогодні ти учень, а завтра - студент ».

Також створений і працює Пункт доступу громадян до офіційної інформації. Кожен громадянин може ознайомитись з інформацією про діяльність органів державної влади і дізнатися яким чином можна впливати на процес законотворення та прийняття рішень. Тут розміщенні офіційні сайти органів державної влади України.

Правила користування Інтернет - центром  Жовтневої сільської бібліотеки.

Користувач має право:

   замовити час роботи в Інтернет - центрі;

   одержати попередньо індивідуальну або колективну консультацію користування мережею Internet;

   використовувати Internet для доступу до інформаційних ресурсів;

   користуватися Internet протягом 1 години;

   продовжувати свою роботу в мережі Internet, в разі відсутності наступного в черзі користувача, до часу наступного замовлення;

   переносити інформацію на дискету (користувач повинен віддати власну дискету адміністратору для форматування),та роздруковувати матеріали з Internet за плату.

В Інтернет - центрі заборонено:

   будь-яким чином змінювати настройки комп'ютера;

   користуватися власними дискетами і CD без попередження і перевірки цього носія адміністратором Інтернет - центру;

   прослуховувати музичні твори без навушників;

   користуватися різноманітними дискусійними форумами (чатами);

   користуватися on-line Internet- іграми;

   переглядати та розповсюджувати заборонені законом матеріали;

   неправомірно "скачувати" та використовувати ліцензії на програмне забезпечення;

   використовувати Internet в комерційних цілях (наприклад, продаж, купівля, рекламування товарів та послуг тощо);

   заважати працювати іншим користувачам.

Користувач зобов'язаний:

   дбайливо ставитись до комп'ютерної техніки;

   підтримувати порядок на своєму робочому місці;

   негайно повідомити адміністратора Інтернет - центру у випадку входу на сайт негативного змісту;

   дотримуватися правил користування Інтернет.

Інтернет - центр не несе відповідальність за:

   зміст Internet - сайтів та новизну або точність їх інформації;

   будь-який зрив у роботі з причин, не залежних від працівників Інтернет – центру

В випадку порушення правил користувач позбавляється права відвідування Інтернет – центру та несе відповідальність згідно чинного законодавства

Вгору