Потічанська бібліотека

    Потічок центр сільської ради, якій підпорядковані села Миколаївка, Нагірне, Пасічники. Милозвучну назву отримало від струмка, що впадає поблизу села у річку Говтва.

   Інформаційним та культурним центром на селі є Потічанська сільська бібліотека, яка займає частину будинку культури. Бібліотекар Наталія Григорівна Піхуля енергійний працівник, активний учасник сільських заходів та всього життя громади. Свою роботу координує з учнівським та педагогічним колективами місцевої школи, будинком культури, дитячим садочком.

Година історії про Афганістан

      До 30 - річчя виведення радянських військ з Афганістану бібліотекарем  Потічанської СБФ було проведено годину історії «Палюче сонце Афганістану» про події тієї  війни, про біль матерів та людську пам’ять… 

 

      Згадали наших односельців – учасників бойових дій, земляків, які загинули в чужій війні. В бібліотеці оформлено тематичну поличку «Крізь пекло Афганської війни».

Національно-патріотичний  урок

«Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг»

    Державне свято День Соборності України учні та вчителі  Потічанського НВК разом з бібліотекарем Потічанської бібліотеки відзначили урочисто та патріотично. Для школярів  було проведено тематичний  урок національно-патріотичного спрямування:  «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг», а також вікторина «Як я знаю Україну?».Присутні з цікавістю переглянули відеоролики про історичні події сторічної давнини та сучасності які представила бібліотекар. Під  час свята діти згадали важливий момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України.

    Проте кульмінацією святкування стало проведення флеш-мобу: «Коло єднання». У вестибюлі школи діти створили символічне коло, тримаючи в руках стрічки з побажаннями: миру, спокою, процвітання, незалежності  для нашої неньки -України .

   

     У приміщенні  Потічанської  сільської бібліотеки-філії  представлена  тематична виставка літератури «Злука. Соборність. Воля.»

 

Умілі руки не знають нудьги

«Умілі руки не знають нудьги!» - ось таке  гасло  обрали для себе учасники клубу за інтересами «Умілі ручки»  Потічанської сільської бібліотеки - філії.

         Його мета -  виховання у читачів бережливого  ставлення до книги, поглиблення і розширення знань з різних галузей, виховання у читачів любові до рідного краю, природи, творчості, знайомство з традиційними українськими та сучасними видами рукоділля, набуття навиків у виготовленні різноманітних речей своїми руками, розвиток дитячих здібностей та організація змістовного дозвілля користувачів – дітей.

  

  

Клуб за інтересами  відвідують діти 6-14 років. Його учасники із задоволенням виготовляють  паперові саморобки, які  друкуються у дитячому  журналі «Візерунок у долонях».  На засіданнях клубу діти залюбки малюють, виготовляють аплікації,  ляльки-мотанки, іграшки.

Для повного та цікавого висвітлення теми засідання клубу бібліотекар використовує книжковий фонд, довідково-бібліографічний апарат бібліотеки, інформацію мережі Інтернет.

У світі казок

          Осінь розфарбовує  дерева в сонячні кольори, а члени нашого клубу готують матеріали для виготовлення аплікацій з різнокольорового сухого листя.

Цікавий день дитячого читання «У світі казок» підготувала для вихованців Потічанського НВК сільський бібліотекар Наталія Піхуля. Увазі дітей були представлені казки різних жанрів:народні та авторські. А потім учасники заходу розповідали про свою улюблену казку та її героїв, захоплювалися їх вчинками, відгадували назви казок, зачитані бібліотекарем.

,

Ознайомитися із загадковим життям метеликів, помилуватися їх яскравим виглядом мали змогу користувачі бібліотеки, відвідавши екологічну годину «Романтичний світ метеликів», проведену до Міжнародного дня Землі.  Книжкова виставка «Яскравий світ навколо нас» презентувала книги про тваринний та рослинний світ  нашої планети, воду та повітря. Не тільки захоплюватися, а й цінувати та оберігати природу навчалися на цьому заході користувачі бібліотеки.

До Всеукраїнського дня бібліотек проведено бібліотечний урок «Книга і комп’ютер в інформаційному суспільстві: сучасне і майбутнє», який провели бібліотекар Наталія Піхуля та вчитель Юлія Закарлюка.

На огляд відвідувачів представлена книжкова виставка «Весь світ в довідниках», яка пропонує їм різні види довідкової літератури. Серед користувачів відбулася дискусія про значення книги і комп’ютера для людини. Всі відвідувачі дійшли згоди, що в сучасному світі бібліотека і новітні технології тісно пов’язані, що сприяє якісному та повному забезпеченню читацьких інтересів.

     

В бібліотеці відбулося свято, присвячене Покрові Пресвятої Богородиці, Дню Українського козацтва, Дню захисника України. Оформлена книжкова виставка «Козацькому роду нема переводу» зацікавила користувачів представленими матеріалами. Бібліотекар Наталія Григорівна Піхуля зробила огляд виставки. Молодь жваво обговорила історію і сучасність українського козацтва, а постаті гетьманів та козаків порівнювали з постатями сучасних захисників Вітчизни – українськими воїнами-патріотами.

Як справжні нащадки козаків, учасники свята показали своє знання народного гумору в грі «Справжній козак на слово мастак».

Найбільше всіх присутніх насмішив конкурс, в якому за допомогою пантоміми потрібно показати прислів’я про козаків.

 

 

Урок екології  «Бережливе ставлення до природи – крок до милосердя»

в бібліотеці провели вчитель початкових класів А.В. Ярченко. Бібліотекар Н.Г. Піхуля ознайомила користувачів з бібліографічним оглядом літератури «Світ, в якому ти живеш». Учнів зацікавили представлені ілюстровані енциклопедії «Тваринний світ України», «Дивосвіт України», «Птахи наших садків», «Енциклопедія живої природи», «Природа навколо нас», «Таємниці всесвіту».

Кожна дитина розповіла як береже природу, які тварини живуть у неї вдома. Адже проявляючи милосердя до найменшої комашки, тваринки чи рослинки людина стає милосердною до всього, що її оточує.

 

1,2