«Великий талант вимагає великої працелюбності»

 

   Решетилівський  край здавна славиться майстрами вишивки. Мабуть в кожному селі є людина, яка творить диво за допомогою голки, нитки, хисту та великої працелюбності. На загальносистемний захід - творчу майстерню «Великий талант вимагає великої працелюбності» в сільській бібліотеці зібралися шанувальники вишивання. Зустріч розпочалася  словами незабутнього Василя Симоненка:

Вигаптуй на небо райдугу - доріжку,

Простели до сонця вишивку - маніжку,

Щоб по тій доріжці з лебедями - снами

Плавати до щастя білими човнами.

Відео презентація про майстринь народної вишивки району розкрила наскільки талановиті, щирі, мудрі, закохані у красу рідного краю, працелюбні наші землячки.

Якщо людина хоче вишивати,
Знайдеться в неї голка, нитка, час...
Зуміє всі відтінки підібрати,
Й шедеври вийдуть з -
під руки не раз.
Якщо людина хоче вишивати,
Побачить в цьому радість і красу.
І по узорах буде мандрувати,
І вишиє на квіточці росу,
І створить диво, первозда
нну казку,
Їй усміхнеться сонечко в вікні,
Бо відіб’ється і любов, і ласка
У хрестиках на білім полотні.

Рядочки цього вірша яскраво характеризують нашу односельчанку, скромну, чарівну жінку, яка, не дивлячись на постійні клопоти сільської  мешканки , знаходить час для улюбленої справи. Ця майстриня – Білай Любов Іванівна.

Присутні заходу мали можливість ближче познайомитися з самою майстринею та її роботами, почути власну історію про кожну з них. Любов Іванівна залюбки представляє своє вишивання на святі села, на святі народної творчості «Решетилівська весна». Її вишиванки, заряджені материнським благословенням і любов’ю, зігрівають та оберігають дітей і онуків.

Теплу, дружню атмосферу свята доповнили вітання учнів місцевої школи, пісенного гурту «Родина», Торгало Н. М., які пролунали для нашої майстрині Білай Л. І., для всіх талановитих, працьовитих людей нашого краю.

 

 

  

 

 

           До Дня захисту дітей Потічанським СБК та Потічанською СБФ було проведено дитяче свято. В рамках цього свята бібліотекарем була проведена «Казкова правова вікторина» де на прикладі героїв відомих казок ми роз’яснювали статті Конвенції про права дитини.

«Дитинство моє веселкове» - тема для малюнків на асфальті, де юні художники зображували свої мрії та бажання.

 

 

На березі Прип’яті спить сатана,

                                           прикинувся, клятий, сухою вербою.

                                           На березі Прип’яті – березі – на –

                                           річці, що колись була голубою…

Л.Костенко

До дня Чорнобильської трагедії бібліотекарем Потічанської СБФ на пункті видачі у Миколаївському сільському клубі проведено зустріч з В.І. Мищенком, безпосереднім учасником ліквідації аварії. Віталій Іванович змістовно та цікаво розповів про своє перебування на території ЧАЕС, особливі умови праці під час роботи із зараженими радіацією предметами.

 

          Пізнавальним був перегляд відеоролика про Чорнобильську катастрофу, який підготувала завідуюча клубом О.В. Боберська.

          Користувачі ознайомилися з матеріалами книжкової виставки «Наш вічний біль – Чорнобиль».     

 

 

    Потічок центр сільської ради, якій підпорядковані села Миколаївка, Нагірне, Пасічники. Милозвучну назву отримало від струмка, що впадає поблизу села у річку Говтва.

   Інформаційним та культурним центром на селі є Потічанська сільська бібліотека, яка займає частину будинку культури. Бібліотекар Наталія Григорівна Піхуля енергійний працівник, активний учасник сільських заходів та всього життя громади. Свою роботу координує з учнівським та педагогічним колективами місцевої школи, будинком культури, дитячим садочком.

 

Шевченківські дні в бібліотеці

До 205-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка в Потічанській СБФ оформлена книжкова виставка «Живуть,Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель» де, за допомогою запропонованих книг, розкривається життєвий та творчий шлях поета, прозаїка, драматурга, художника, великого сина українського народу.

З підбіркою книг про цікаві сторінки життя Т. Г. Шевченка бібліотекар завітала на літературне свято до Потічанського НВК. Учні дізналися про подорож поета до Полтавської губернії, під час якої він перебував у Решетилівці, де був приємно вражений великою кількістю церков та тим, що більша частина населення козаки. Під час цієї мандрівки він намалював два малюнки, які збереглися до наших днів. Усвідомлення того, що Тарас Григорович Шевченко мандрував нашим краєм, споглядав природу, людей, малював додають розуміння, що наша мала Батьківщина належить до великої країни України.

 

На екскурсію до нашої бібліотеки завітали учні 1 класу  Потічанського НВК. Діти мандрували казковим бібліотечним містом з вузенькими вуличками та високими будинками.

В  чудернацьких квартирах живуть різноманітні книги. Завітаємо в гості до одного з будинків. Бачите, як гарно оформлено цього стелажа. Мабуть, в цьому будинку свято. Це - книжкова виставка для дітей. Погляньте, книжки тут яскраві, в них багато ілюстрацій, здається ніби кожна книжечка посміхається і говорить: «Прочитай мене, будь ласка, я поділюся з тобою найцікавішим».

 Діти розповідали про книги, які живуть у них вдома, які читають самі та слухають, коли їм читають дорослі.

Під час нашої подорожі діти познайомилися з правилами поведінки в бібліотеці, навчалися шанобливому ставленню до книг, отримали нові книги та журнали, з якими подружилися під час мандрівки.

\

На екскурсію до нашої бібліотеки завітали учні 1 класу  Потічанського НВК. Діти мандрували казковим бібліотечним містом з вузенькими вуличками та високими будинками.

В  чудернацьких квартирах живуть різноманітні книги. Завітаємо в гості до одного з будинків. Бачите, як гарно оформлено цього стелажа. Мабуть, в цьому будинку свято. Це - книжкова виставка для дітей. Погляньте, книжки тут яскраві, в них багато ілюстрацій, здається ніби кожна книжечка посміхається і говорить: «Прочитай мене, будь ласка, я поділюся з тобою найцікавішим».

 Діти розповідали про книги, які живуть у них вдома, які читають самі та слухають, коли їм читають дорослі.

Під час нашої подорожі діти познайомилися з правилами поведінки в бібліотеці, навчалися шанобливому ставленню до книг, отримали нові книги та журнали, з якими подружилися під час мандрівки.

Година історії про Афганістан

      До 30 - річчя виведення радянських військ з Афганістану бібліотекарем  Потічанської СБФ було проведено годину історії «Палюче сонце Афганістану» про події тієї  війни, про біль матерів та людську пам’ять… 

 

      Згадали наших односельців – учасників бойових дій, земляків, які загинули в чужій війні. В бібліотеці оформлено тематичну поличку «Крізь пекло Афганської війни».

Національно-патріотичний  урок

«Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг»

    Державне свято День Соборності України учні та вчителі  Потічанського НВК разом з бібліотекарем Потічанської бібліотеки відзначили урочисто та патріотично. Для школярів  було проведено тематичний  урок національно-патріотичного спрямування:  «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг», а також вікторина «Як я знаю Україну?».Присутні з цікавістю переглянули відеоролики про історичні події сторічної давнини та сучасності які представила бібліотекар. Під  час свята діти згадали важливий момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України.

 

    Проте кульмінацією святкування стало проведення флеш-мобу: «Коло єднання». У вестибюлі школи діти створили символічне коло, тримаючи в руках стрічки з побажаннями: миру, спокою, процвітання, незалежності  для нашої неньки -України .

 

     У приміщенні  Потічанської  сільської бібліотеки-філії  представлена  тематична виставка літератури «Злука. Соборність. Воля.»

 

 

Умілі руки не знають нудьги

«Умілі руки не знають нудьги!» - ось таке  гасло  обрали для себе учасники клубу за інтересами «Умілі ручки»  Потічанської сільської бібліотеки - філії.

         Його мета -  виховання у читачів бережливого  ставлення до книги, поглиблення і розширення знань з різних галузей, виховання у читачів любові до рідного краю, природи, творчості, знайомство з традиційними українськими та сучасними видами рукоділля, набуття навиків у виготовленні різноманітних речей своїми руками, розвиток дитячих здібностей та організація змістовного дозвілля користувачів – дітей.

 

Клуб за інтересами  відвідують діти 6-14 років. Його учасники із задоволенням виготовляють  паперові саморобки, які  друкуються у дитячому  журналі «Візерунок у долонях».  На засіданнях клубу діти залюбки малюють, виготовляють аплікації,  ляльки-мотанки, іграшки.

Для повного та цікавого висвітлення теми засідання клубу бібліотекар використовує книжковий фонд, довідково-бібліографічний апарат бібліотеки, інформацію мережі Інтернет.

У світі казок

          Осінь розфарбовує  дерева в сонячні кольори, а члени нашого клубу готують матеріали для виготовлення аплікацій з різнокольорового сухого листя.

 

Цікавий день дитячого читання «У світі казок» підготувала для вихованців Потічанського НВК сільський бібліотекар Наталія Піхуля. Увазі дітей були представлені казки різних жанрів:народні та авторські. А потім учасники заходу розповідали про свою улюблену казку та її героїв, захоплювалися їх вчинками, відгадували назви казок, зачитані бібліотекарем.

 

Ознайомитися із загадковим життям метеликів, помилуватися їх яскравим виглядом мали змогу користувачі бібліотеки, відвідавши екологічну годину «Романтичний світ метеликів», проведену до Міжнародного дня Землі.  Книжкова виставка «Яскравий світ навколо нас» презентувала книги про тваринний та рослинний світ  нашої планети, воду та повітря. Не тільки захоплюватися, а й цінувати та оберігати природу навчалися на цьому заході користувачі бібліотеки.

 

До Всеукраїнського дня бібліотек проведено бібліотечний урок «Книга і комп’ютер в інформаційному суспільстві: сучасне і майбутнє», який провели бібліотекар Наталія Піхуля та вчитель Юлія Закарлюка.

На огляд відвідувачів представлена книжкова виставка «Весь світ в довідниках», яка пропонує їм різні види довідкової літератури. Серед користувачів відбулася дискусія про значення книги і комп’ютера для людини. Всі відвідувачі дійшли згоди, що в сучасному світі бібліотека і новітні технології тісно пов’язані, що сприяє якісному та повному забезпеченню читацьких інтересів.

 

В бібліотеці відбулося свято, присвячене Покрові Пресвятої Богородиці, Дню Українського козацтва, Дню захисника України. Оформлена книжкова виставка «Козацькому роду нема переводу» зацікавила користувачів представленими матеріалами. Бібліотекар Наталія Григорівна Піхуля зробила огляд виставки. Молодь жваво обговорила історію і сучасність українського козацтва, а постаті гетьманів та козаків порівнювали з постатями сучасних захисників Вітчизни – українськими воїнами-патріотами.

Як справжні нащадки козаків, учасники свята показали своє знання народного гумору в грі «Справжній козак на слово мастак».

Найбільше всіх присутніх насмішив конкурс, в якому за допомогою пантоміми потрібно показати прислів’я про козаків.

 

 

Урок екології  «Бережливе ставлення до природи – крок до милосердя»

в бібліотеці провели вчитель початкових класів А.В. Ярченко. Бібліотекар Н.Г. Піхуля ознайомила користувачів з бібліографічним оглядом літератури «Світ, в якому ти живеш». Учнів зацікавили представлені ілюстровані енциклопедії «Тваринний світ України», «Дивосвіт України», «Птахи наших садків», «Енциклопедія живої природи», «Природа навколо нас», «Таємниці всесвіту».

 

Кожна дитина розповіла як береже природу, які тварини живуть у неї вдома. Адже проявляючи милосердя до найменшої комашки, тваринки чи рослинки людина стає милосердною до всього, що її оточує.

 

1   2   3

Вгору