Потічанська бібліотека

 

Потічок центр сільської ради, якій підпорядковані села Миколаївка, Нагірне, Пасічники. Милозвучну назву отримало від струмка, що впадає поблизу села у річку Говтва.

Інформаційним та культурним центром на селі є Потічанська сільська бібліотека, яка займає частину будинку культури. Бібліотекар Наталія Григорівна Піхуля енергійний працівник, активний учасник сільських заходів та всього життя громади. Свою роботу координує з учнівським та педагогічним колективами місцевої школи, будинком культури, дитячим садочком.

 

Цікавий день дитячого читання «У світі казок» підготувала для вихованців Потічанського НВК сільський бібліотекар Наталія Піхуля. Увазі дітей були представлені казки різних жанрів: народні та авторські. А потім учасники заходу розповідали про свою улюблену казку та її героїв, захоплювалися їх вчинками, відгадували назви казок, зачитані бібліотекарем.

,

Ознайомитися із загадковим життям метеликів, помилуватися їх яскравим виглядом мали змогу користувачі бібліотеки, відвідавши екологічну годину «Романтичний світ метеликів», проведену до Міжнародного дня Землі.  Книжкова виставка «Яскравий світ навколо нас» презентувала книги про тваринний та рослинний світ  нашої планети, воду та повітря. Не тільки захоплюватися, а й цінувати та оберігати природу навчалися на цьому заході користувачі бібліотеки.

До Всеукраїнського дня бібліотек проведено бібліотечний урок «Книга і комп’ютер в інформаційному суспільстві: сучасне і майбутнє», який провели бібліотекар Наталія Піхуля та вчитель Юлія Закарлюка.

На огляд відвідувачів представлена книжкова виставка «Весь світ в довідниках», яка пропонує їм різні види довідкової літератури. Серед користувачів відбулася дискусія про значення книги і комп’ютера для людини. Всі відвідувачі дійшли згоди, що в сучасному світі бібліотека і новітні технології тісно пов’язані, що сприяє якісному та повному забезпеченню читацьких інтересів.

     

В бібліотеці відбулося свято, присвячене Покрові Пресвятої Богородиці, Дню Українського козацтва, Дню захисника України. Оформлена книжкова виставка «Козацькому роду нема переводу» зацікавила користувачів представленими матеріалами. Бібліотекар Наталія Григорівна Піхуля зробила огляд виставки. Молодь жваво обговорила історію і сучасність українського козацтва, а постаті гетьманів та козаків порівнювали з постатями сучасних захисників Вітчизни – українськими воїнами-патріотами.

Як справжні нащадки козаків, учасники свята показали своє знання народного гумору в грі «Справжній козак на слово мастак».

Найбільше всіх присутніх насмішив конкурс, в якому за допомогою пантоміми потрібно показати прислів’я про козаків.

 

 

Урок екології  «Бережливе ставлення до природи – крок до милосердя»

в бібліотеці провели вчитель початкових класів А.В. Ярченко. Бібліотекар Н.Г. Піхуля ознайомила користувачів з бібліографічним оглядом літератури «Світ, в якому ти живеш». Учнів зацікавили представлені ілюстровані енциклопедії «Тваринний світ України», «Дивосвіт України», «Птахи наших садків», «Енциклопедія живої природи», «Природа навколо нас», «Таємниці всесвіту».

Кожна дитина розповіла як береже природу, які тварини живуть у неї вдома. Адже проявляючи милосердя до найменшої комашки, тваринки чи рослинки людина стає милосердною до всього, що її оточує.

 

1,2