Школа бібліотечного досвіду - 2014 року.

      Цьогорічна школа бібліотечного досвіду у Фрунзенській СБ відбулася за темою «Сучасна бібліотека і користувач». Учасникам школи запропоновані: методична консультація «Традиційні та інноваційні підходи до обслуговування користувачів», рекомендація «Бібліотека і користувач: проблеми спілкування», тренінг «Тактовний та ерудований бібліотекар», практичні заняття «Разом працюємо – разом вчимося». Завідуюча Фрунзенською бібліотекою В’язовська Л.В. поділилася досвідом роботи клубу за інтересом «Світ сім’ї», який діє при бібліотеці. Колеги обмінювалися думками, розглядали конкретні ситуації із своєї бібліотечної практики, зазначаючи, що в наш час користувач змінюється, отже   змінюється і бібліотека та її працівники.

 

 

     Для працівників сільських бібліотек Решетилівського району проведено семінар «Світ бібліотек сьогодні: досвід українських і зарубіжних бібліотек». В програму якого  ввійшли міні – лекція «Як створюються читаючі нації: з досвіду Великобританії», методична консультація «Запроваджуємо в роботі досвід колег», Інтернет – година «Бібліотеки Америки», методичне заняття – огляд електронних ресурсів Полтавської ОУНБ ім. І.П.Котляревського.

    Завідуюча відділом дитячої бібліотеки Панець В.П. запропонувала колегам презентацію «Як зацікавити користувача своєї бібліотеки». Кожен бібліотекар використав панораму бібліотечних подій «Бібліотечні родзинки», щоб розповісти про цікавинки  своєї роботи.

    Жваве обговорення викликали умови конкурсу професійної майстерності «Бібліотекар третього тисячоліття» Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек.

    Закінчився семінар індивідуальними консультаціями та пропозиціями.

 

    Семінар бібліотечних працівників «Складові успіху: професіоналізм та креативність» зібрав місцевих бібліотекарів на першу зустріч в цьому році. В ході семінару розглянуто:

  • аналіз звітів за 2013 рік та планування - 2014;
  • участь бібліотек в Конкурсі дитячого читання «Найкращий читач 2014 року»,
  • за матеріалами обласного тренінгу методична консультація «Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника»,
  • порада фахівця «А ми це робимо так»,
  • про підготовку до обласного Конкурсу «Краща бібліотека року»,
  • обмін думками «Сільська бібліотека – сучасна бібліотека».

В проведенні семінару використовувалися інформаційні можливості Інтернет, наприклад, перегляд відео презентацій інших бібліотек, проведений масовий захід – краєзнавчий відео турнір «Решетилівщина на карті України».

   

5 березня в приміщенні районної бібліотеки відбувся семінар під назвою «Робота з періодичними виданнями в бібліотеці». В програмі семінару розглядалися питання:

-   аналіз звітів за 2012 рік та планування – 2013;

- порада фахівця «Формування та зберігання фонду періодичних видань в бібліотеці»;

          -   методична консультація «Активізація використання фонду періодичних видань»;

-   консультація «Відображення та розкриття змісту періодики в картотеках: краєзнавчій та систематичній картотеці статей»;

-  обмін думками та практичні завдання ( розробити текст звернення до користувачів «Допоможи бібліотеці передплатити твій улюблений журнал», розробити рекламу окремого періодичного видання, написати публіцистичну статтю про роботу своєї бібліотеки).

На відмінно сільські бібліотекарі впоралися з домашнім завданням, яке передбачало виготовлення рекламного проспекту чи буклету, проявивши при цьому  компетентність, творчість, винахідливість.  Рекламна продукція буде використана бібліотекарями для популяризації періодики серед своїх користувачів. Обговорювалися також  заходи до відзначення 90 – річчя Решетилівського району та участь в конкурсі дитячого читання «Найкращий читач 2013 року».

 

     18 червня бібліотекарі Решетилівського району зібралися на чергове заняття з підвищення професійної кваліфікації. Цього разу  було обрано форму інтерактивного навчання – семінар - мозковий штурм, який пройшов під назвою «Взаємозв’язок традицій і інновацій». Увазі сільських бібліотекарів та їх колег з районної бібліотеки були запропоновані: міні – лекція «Проектна діяльність як умова розвитку бібліотеки», мозковий штурм «Визначення місії, пріоритетів розвитку бібліотеки», моделююча гра «Фандрейзинг як елемент ініціативної діяльності, джерело додаткового фінансування бібліотек». Жваво пройшли обговорення практичних завдань – написання листа – звернення до спонсора, створення рекламного повідомлення про бібліотеку, її потреби, анкетування бібліотечних працівників.

 
Розпочинає семінар директор Решетилівської ЦРБ
Денисенко Н. І.
 


Обговорення практичних завдань серед бібліотекарів


Бібліотекар Глибокобалківської СБ Доля Людмила знайомить колег з інноваційними формами роботи своєї бібліотеки

       Сільські бібліотекарі Решетилівського району зібралися на семінар, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек, який пройшов під девізом «Бібліотек@: територія ідей». Колеги обмінювалися власним досвідом обслуговування користувачів, облаштування комфорту і затишку своїх закладів, налагодження зв’язків із спонсорами та партнерами. Святкову вітальну програму для них підготували бібліотекар Колотіївської сільської бібліотеки Пальонка Надія Іванівна та активний користувач її бібліотеки Яременко Валерій Степанович.

      Фрунзенська сільська бібліотека та її завідуюча В’язовська Леся Володимирівна гостинно приймала слухачів школи бібліотечного досвіду, яка діє на базі цієї бібліотеки. Засідання, на якому розглядалася тема «Краєзнавство – пріоритетний напрямок роботи бібліотек» провела провідний методист ЦРБ Кононенко Н. Були запрошені бібліотекарі Лобачівської, Глибокобалківської, Демидівської, Жовтневої, Федіївської, Колотіївської, Новоселівської, Новомихайлівської, Малобакайської сільських бібліотек, які обговорили тему та поділилися власним досвідом з питань природознавчого та екологічного, літературного, історичного, народознавчого краєзнавства.

 

1,2,3

Вгору