Семінар бібліотечних працівників

«Молодь. Бібліотек@: рухаємося вперед»

    Семінар бібліотечних працівників «Молодь. Бібліотек@: рухаємося вперед» відбувся в районній бібліотеці. Відкрила семінар директор Решетилівської ЦРБ Денисенко Н.І., яка визначила завдання та напрямки діяльності бібліотек в сучасних умовах, ознайомила колег з конкурсами, оголошеними Полтавською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. І.П.Котляревського та Полтавською обласною бібліотекою для дітей ім. П.Мирного. До семінару увійшли: методична консультація «Роль бібліотеки і книги в інтелектуальному та духовному становленні молодої особистості», порада фахівця «Бібліотечне обслуговування користувачів - молоді», проблемне навчання «Навігація в бібліотечні Інтернет - ресурси», методична панорама «Підсумки звітності та завдання бібліотек на рік», відеоподорож «Подорожуємо Японією. Відвідуємо бібліотеки» (До Року Японії в Україні ), година професійного спілкування «Орієнтуємо молодь на

здоровий спосіб життя».

       Бібліотекарі поділилися враженнями від проведення обласного свята народної творчості «Решетилівська весна», представленого на ньому «Бібліотечного містечка» центральної районної бібліотеки.

 

 

Семінар

«Бібліотека – центр інформаційної підтримки національної культури в Україні»

     Семінар під назвою «Бібліотека – центр інформаційної підтримки національної культури в Україні» відбувся для бібліотечних працівників Решетилівського району. Розпочала семінар директор Решетилівської ЦРБ Н.І.Денисенко, яка ознайомила з бібліотечною політикою в країні, особливостями роботи бібліотек в період створення об’єднаних територіальних громад,  плануванням на 2017 рік. До програми семінару також ввійшли: методична консультація «Робота бібліотеки в світлі національно – культурного відродження України на сучасному етапі», рекомендація «Формування, облік та списання книжкових фондів», перегляд презентації бібліотекаря Плосківської СБ Лук’янець С.В. «Наша мова калинова – українська рідна мова», методична скринька «Звітність та планування роботи бібліотек».

    Колеги привітали бібліотекаря Глибокобалківської СБ Долю Людмилу Миколаївну, яка за участь в обласному конкурсі  «Бібліотека року Полтавщини» нагороджена Подякою Управління культури Полтавської облдержадміністрації.

 

Заняття школи бібліотечного досвіду 

«Патріот. Громадянин. Користувач: героїко – патріотичне виховання в бібліотеках»

     Заняття школи бібліотечного досвіду за темою «Патріот. Громадянин. Користувач: героїко – патріотичне виховання в бібліотеках» відбулося в селищній бібліотеці №1. Увазі слухачів запропоновані: методичне повідомлення «Про стратегію національно – патріотичного виховання дітей та молоді», консультацію «Аспекти національно – патріотичної діяльності публічних бібліотек»,  досвідом роботи «Бібліотечні зустрічі: популяризуємо українську книгу» поділилася завідуюча Жовтневою СБ Ткаченко Т.О. Бібліотекарі обмінялися думками з питань популяризації та збереження бібліотеками національно – культурного надбання українського народу, опрацювали анкети соціологічного дослідження «Система підвищення кваліфікації працівників бібліотек, що обслуговують користувачів - дітей».

 

 

Семінар

«Бібліотека – центр спілкування та розвитку творчих здібностей користувачів - дітей»

     Семінар «Бібліотека – центр спілкування та розвитку творчих здібностей користувачів - дітей» відбувся в районній бібліотеці. Директор Решетилівської ЦРБ Н.І.Денисенко та начальник сектору культури та туризму Решетилівської РДА Гудзь С.В. провели з бібліотечними працівниками конструктивну та ділову розмову про роботу закладів, їх напрацювання та проблеми. До програми семінару ввійшли: консультація  «Бібліотека – центр спілкування та розвитку творчих здібностей користувачів - дітей», методична рекомендація «В бібліотеці спілкуємося, навчаємося, творимо», фестиваль бібліотечних знахідок «Бібліотека – читання, спілкування, навчання дозвілля». На творчому майданчику викладач дитячої школи мистецтв, художник О.В.Зозуля представила роботи своїх вихованців у стилі витинанки, а бібліотекар Глибокобалківської сільської бібліотеки Л.М.Доля – роботи членів клубу за інтересом «Корисне дозвілля», що діє при бібліотеці. Бібліотекарі ознайомилися з новими методичними матеріалами, серед  яких матеріали Національної парламентської бібліотеки України.  

 

 

Семінар

«Бібліотечне спілкування: клуби та об’єднання за інтересами»

 

     Для бібліотечних працівників проведено  семінар «Бібліотечне спілкування: клуби та об’єднання за інтересами».

    Відкрила семінар директор Решетилівської ЦРБ Н. Денисенко, яка визначила пріоритетні напрямки роботи та завдання бібліотек на рік.

 

    До програми семінару ввійшли методична година «Підсумки звітів та аналіз планів на 2016 рік», консультація «Роль і місце бібліотеки в організації змістовного дозвілля», порада фахівця «Облік, збереження та використання книжкових фондів бібліотек», обмін досвідом «Бібліотечні клуби за інтересами для дітей» та «Спілкуємося в бібліотеці», індивідуальні консультації, інформації та пропозиції.  Запропоновані методичні матеріали та електронні ресурси по відзначенню в Україні Року англійської мови, Року І. Франка та М. Грушевського.

 

     Колеги привітали з днем народження бібліотекаря Шамраївської сільської бібліотеки Левчук Мар’яну Василівну, енергійного, відповідального, компетентного працівника.

 

     

     Цього року виїзний семінар бібліотечних працівників Решетилівського району за темою «Робота бібліотекаря: досвід, пошук, здобутки» відбувся в Колотіївській сільській бібліотеці. Проходив він під девізом Української бібліотечної асоціації «Бібліотек@: діалог, культура, мир». Своїх колег - директора Решетилівської ЦРБ Н.І.Денисенко, начальника відділу культури, туризму та архівної справи С.В.Гудзь, сільських бібліотекарів, господиня закладу Надія Іванівна Пальонка зустріла хлібом – сіллю та щирими словами вітання з Всеукраїнським днем бібліотек. Учні Колотіївської  ЗОШ І – ІІ ступенів теж привітали бібліотекарів із професійним святом.

      Одним із основних напрямків роботи сільської бібліотеки є краєзнавство та народознавство. Милує око користувачів гарно оформлена народознавча світлиця. Жителі громади приходять сюди по позитивний заряд, доторкнутися до історії свого села, краю та держави. У створенні світлиці значну допомогу надала Надія Іванівна Момот, уродженка села, яка нині проживає за кордоном.

 

      У Фрунзенській СБ відбулося заняття школи бібліотечного досвіду за темою «Інноваційний пошук – основа розвитку бібліотеки». Бібліотекарі отримали методичні консультації «Інноваційно, цікаво, корисно», «Краєзнавча робота бібліотеки, як засіб патріотичного виховання молоді», пораду бібліотекаря «Роль родинного читання у вихованні любові до книги». В програму заняття школи ввійшли: методична година «Творчий підхід до складання планів роботи», професійне спілкування та обмін думками «Навчання, як форма самовдосконалення фахівця».

 

 

1,2,3

Вгору