Година-реквієм «Чорнобиль не має минулого часу»

            26 квітня 1986 року...

        В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця дата назавжди залишиться в пам'яті людства, як нагадування , що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів.

         До Дня пам´яті трагедії  Чорнобиля  бібліотекарями Решетилівської центральної  міської  бібліотеки ім. О.М.Дмитренка для студентів художнього ліцею  було проведено годину-реквієм «Чорнобиль не має минулого часу».

         Нехай у цей день, День Національної скорботи, тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в думах кожного з нас співчуттям і милосердям.

 

 

****

Народознавча година «У мить святого Воскресіння!».      

В ці святкові  Великодні дні до бібліотеки завітали члени клубу «Ріднокрай».  У прикрашеному  писанками, мальованками та весняними квітами залі,  для них провели народознавчу годину «У мить святого Воскресіння!».      

Працівники бібліотеки запропонували   запрошеним дізнатися як відзначають Великдень не тільки в Україні, а і в інших країнах світу. Говорили про духовні джерела наших предків - обряди та звичаї, про історію виникнення писанки.

Заслужений майстер народної творчості України  Лариса Пілюгіна розповіла чим цікавий музей писанкового розпису в Коломиї. Валентина Порожнета, Григорій Кошкалда та Євген Пілюгін прочитали  авторські поезії, які пов’язані зі Світлим Христовим Воскресінням.  Теплого настрою  присутнім додали учасники фольклорного ансамблю «Живий звук» дитячої школи мистецтв, виконавши  чудову веснянку. Далі діти та дорослі взяли участь у  великодніх іграх та обрядах  з крашанками. А на завершення  влаштували фотосесію та посмакували  смачними пасками з ароматним чаєм.

       Учасники дійства отримали добрий заряд позитивних емоцій, яких зараз нам так не вистачає.

      Дякуємо нашим захисникам за можливість відзначити найвеличніше свято року! Віри і витримки нам всім! Світло таки обов’язково переможе темряву!

    

      

 

****

Засідання клубу «Ровесник»    

    В нашій бібліотеці завжди людно!

6 квітня на абонементі Решетилівської ЦМБ імені О.М.Дмитренка відбулося засідання клубу «Ровесник». Учасники весело, пізнавально та цікаво провели час!

       

 

****

Заключний етап проєкту «Маяки критичного мислення»

   22 березня в читальному залі Решетилівської ЦМБ ім. О.М. Дмитренка провели заключний етап проєкту «Маяки критичного мислення» (керівник проєкту Олександр Чепур). Працівники бібліотек, освітяни нашої громади та активна молодь взяли участь у марафоні ідей «Корисні рішення з медіаграмотності під час війни для громади». Учасники марафону говорили про медіагігіену під час війни, визначали негативні та позитивні тенденції в сучасному медійному просторі, знаходили можливості вплинути на поліпшення ситуації з рівнем критичного мислення у мешканців громади. Присутні також представляли різні цікаві проєкти з медіаграмотності, які розробили в своїх командах. Всі учасники отримали багато корисної інформації, задоволення від спілкування, безліч позитиву та домовились про подальшу співпрацю. А ще Решетилівську ЦМБ ім. О.М. Дмитренка нагородили Дипломом Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій світ» за активну участь і партнерство у втіленні проєкту «Маяки критичного мислення».

   

 

****

Шевченківські читання «Натхненне слово Кобзаря»

В день народження Тараса Шевченка в читальному залі Решетилівської ЦМБ ім. О.М.Дмитренка провели Шевченківські читання «Натхненне слово Кобзаря» за участю учнів художнього ліцею. Молодь читала улюблені твори поета. На заході звучали вірші: «Зоре моя вечірняя», «Думи мої, думи мої…», «Тополя», «Заповіт», «Мені однаково», «Минають дні, минають ночі» та інші.

Читаючи  Шевченка, ми завжди відкриваємо для себе щось нове. Його мудре слово і сьогодні додає сили, надихає на боротьбу за свободу й світле майбутнє України. 

 

 

****

Фольклорний захід

Колодія зустрічаймо - весну величаймо!

    Під такою назвою 22 лютого в Решетилівській ЦМБ ім. О.М. Дмитренка провели фольклорний захід для членів клубу "Ріднокрай". Бібліотекарі ознайомили присутніх з традиціями святкування Масниці в Україні та інших країнах світу. Чудову весняну пісеньку подарувала учасникам дійства учениця дитячої школи мистецтв Іванка Зозуля( викладач Л. Гончар). Атмосферу справжнього українського свята створив виступ працівників міського Будинку культури. Пісні про нашу неньку Україну, про кохання, батьківську хату та українські варенички виконали для присутніх Катерина Низова, Юлія Харченко та Юрій Пасічник. Щирим гумором поділився з запрошеними Леонід Пасічний. Аби відтворити народні звичаї та обряди присутнім запропонували взяти участь в народних іграх та конкурсах. Куштували й традиційні українські страви: варенички, млинці та пампушки. Було дуже колоритно, цікаво та смачно. Шануймо українські традиції та єднаймося заради нашої перемоги!

 

    

    

****

Поетичні читання «Антитривога»

    Аби відволіктись від щоденних переживань і тривожних новин 14 лютого на поетичні читання під назвою «Антитривога» до Решетилівської центральної міської бібліотеки ім. О.М. Дмитренка завітали творчі люди, літератори та поети Решетилівщини. Присутніх зачарував мелодійний голос Людмили Дядченко, вражала харизма Ольги Федько та Валентини Свиридко. Щиро і тепло звучала поезія Віктора Ставицького, змушували замислитись ліричні вірші Катерини Низової. Своїми гуморесками додав настрою учасникам читань Євген Пілюгін. Віршовані твори свого талановитого родича, поета Михайла Баки, зачитала для всіх Валентина Порожнета. На зустрічі також звучали вірші відомих українських поетів у виконанні Леоніда Пасічного та Надії Райди. Тепле спілкування і взаємопідтримка збадьорили та подарували присутнім позитивні емоції. Все буде Україна!

       

 

****

Етнографічна година «Від Різдва до Маланки звучать щедрівки та колядки»

   Українські звичаї і традиції не лише відроджуються, а живуть і будуть жити! Щоб пригадати традиції колядування, щедрування та маланкування для членів клубу «Ріднокрай» в бібліотеці провели етнографічну годину «Від Різдва до Маланки звучать щедрівки та колядки». У Щедрий вечір до бібліотеки завітали учні Решетилівської ДШМ (викладач Пісарєва В. В.). Діти виконували колядки та щедрівки з щирими побажання миру, злагоди, здоров’я, гарного врожаю. Вони подарували присутнім чудовий настрій та позитивні емоції. І діти, і дорослі взяли участь у різних конкурсах та вікторині, познайомилися з літературою виставки – інсталяції «Дивосвіт Різдвяних свят».        Віримо, що дитячі щедрівки із закликом до всього доброго, стануть символом перемоги добра над злом,світла над темрявою!

 

    

 

-1-,-2-, -3-

Вгору