Кісь Алла Володимирівна

Кісь Алла Володимирівна народилася 1969 року на Хмельниччині в родині робітників. У 1987 році закінчила Решетилівський професійний  художній ліцей, де залишилася працювати майстром по ручній вишивці. Навчалася в Харківському педагогічному університеті ім.. І.С. Сковороди на факультеті декоративно-прикладного мистецтва. 

Алла Кісь - член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Учасниця всеукраїнських виставок, конкурсів, фестивалів та ярмарків народного мистецтва. її вироби зберігаються в "Українському Домі" (м. Київ) та приватних колекціях (Італія, США, Франція).   Працює над створенням нового асортименту виробів оздоблених вишивкою.

 




Мазур Максим Володимирович

Живописець.

Син Володимира Мазура

 Народився 25.03.1990р. в смт Решетилівка, Полтавська область, Україна.

2005-2008  Навчання в Державній художній середній школі ім.Т.Г.Шевченка (м.Київ). (станковий живопис).

2008-2012  Навчання в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (Кримський філіал). С. Кольчугіне.  

 (Станковий живопис. Майстерня професора Л.В.Балкінда).

2012-2014 Навчання в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. М. Київ (Станковий живопис. Майстерня В.І. Гуріна). Дипломна робота – «Дивовижний улов» п.о. 214х300

З 2010року Член молодіжної спілки художників України.

З 2015 року Член Національної спілки художників України. Київська обласна організація.

Постійний учасник обласних, всеукраїнських і міжнародних виставок та пленерів.

1995-Перша премія у міжнародному конкурсі "За мир і співробітництво", м. Мадрид, Іспанія.

Персональні виставки:

2011, 2013 - Львів (Львівський історичний музей "Італійське подвір'я").

2012, 2014, 2016 - Полтава (Художній салон НСХУ).  

2014, 2015 - Львів (Art gallery of madam Palmgren).

2015 - Київ (Центральний будинок художника).

Твори знаходяться в приватних колекціях в Україні, Великобританії, США, Швейцарії, Німеччині, Росії. В музейних збірках – Музей сучасного мистецтва, м. Маріуполь. Львівський історичний музей. В колекціях галерей.

В основному працює в жанрах - фігуратив, портрет, пейзаж. В стилі характерне корпусне письмо, формалізм та символізм.  Домінуючим в картинах є колорит, формальне вирішення та своєрідна трактовка образів.

Основні твори – «Дивовижний улов» полотно, олія 214х300 2014рік,

«П’єта» полотно, олія 60х80 2014 рік,

«Ліза» полотно, олія 120х60,

«Зустріч одного» полотно, олія 60х80, 2015,

«Після дощу» полотно, олія 60х120, 2015р.

«Дівчина з червоною стрічкою» полотно, олія 90х50, 2013р.

           

 

Москівець Тетяна Олександрівна

 

Тетяна Олександрівна Москівець народилася в 1953р. в Миколаївській області. Навчалася в Решетилівському профтехучилищі №28. Працювала художником - декоратором у Кременчуці та майстром виробничого навчання в Решетилівському художньому професійному ліцеї, майстер машинної та ручної вишивки. Відкрила невідомі прийоми машинної вишивки, виробила свій особистий почерк в моді. В основу виробів вплітаються традиції українського костюма і елементи сучасного дизайну одягу. Її вишивка різнокольорова. Дивишся, і здається, що купаєшся в українській природі. Створила творчу майстерню «Тетяни Москівець», головне її кредо – дарувати красу.

Тетяна Москівець займала призові місця на фестивалі "Льон - фест" у Києві. Її ім'я знане в Україні і за кордоном. Сьогодні її одяг носить багато відомих людей серед політиків, акторів, представників бізнесу.

 




Пілюгін Євген Іванович

Пілюгін Євген Іванович народився 07.08.1947 року у селі Замостя, Запорізької області. Закінчив Московське художньо-промислове училище імені М.І. Калініна у 1973 році за спеціальністю "Художник - майстер з килимарства" та  Український поліграфічний інститут у Львові у 1988 році за спеціальністю "Художник - графік". Працював викладачем у Решетилівському профтехучилищі №28.

Заслужений майстер народної творчостіУкраїни,  член Національної спілки художників та Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Художник декоративно-ужиткового мистецтва (ткацтво). Лауреат обласної премії імені І.П. Котляревського.

Автор килимів у техніці ручного ткацтва. учасник міжнародних (Болгарія, Великобританія, Франція, Туреччина), всеукраїнських виставок, конкурсів, симпозіумів(Володимир - Волинський, Могилів- Подільский, Седнів), фестивалів (Великобританія, Туреччина) та ярмарків народного мистецтва. Його роботи розміщені в Адміністрації  Президента України, Маріїнськомиу палаці та інших державних установах, а також  зберігаються в Національному музеї народної архітектури та побуту України. 

 





Пілюгіна Лариса Михайлівна

Пілюгіна Лариса Михайлівна народилася 16.10.1949 року у місті Мічурінську Тамбовської області, Росії. Закінчила Московське художньо-промислове училище ім.. М.І. Калініна у 1972 році, Одеський педінститут імені К.Д.Ушинського у 1982 році. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва  України з 1990 року та член національної спілки художників України. Художник декоративно-ужиткового мистецтва (вишивання). Лауреат обласної премії І.П. Котляревського у 2007 році. Володар міжнародних сертифікатів світового майстра (Туреччина, Україна).

Вироби Лариси Пілюгіної зберігаються в музеях києва, запоріжжя та в приватних колекціях (Болгарія, Великобританія, Канада, Туреччина)

 





Пілюгіна Ольга Євгенівна

Пілюгіна Ольга Євгенівна народилася 07.10.1982 року у селищі Решетилівка, Полтавської області. Освіта: Решетилівське художнє професійне училище, спеціальність "Кравець-вишивальниця ручної вишивки" Полтавський національний технічний університет ім.. Ю. Кондратюка, спеціальність "Художник образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва".

Член Національної спілки художників та національної спілки майстрів народного мистецтва  України. Лауреат обласної премії ім.. І.П.Котляревського (2007). Володар гранту Президента України (2013р.). Стипендіат Президента України(2012 - 2015рр.) Викладач Полтавської художньої школи. Художник декоративно-ужиткового мистецтва (ткацтво). Учасник 15 Всеукраїнських художніх виставок.




Товстуха Леонід Самійлович

(1930-2010)

Народний художник України,

Лауреат Національниї  премії ім. Т.Г. Шевченка в галузі мистецтва,

Почесний громадянин Решетилівки.

Леонід Товстуха був членом Національної спілки художників України, членом Республіканської комісії декоративно- ужиткового мистецтва спілки художників України (1982-1996), Державної худлжньо 0 експертної Ради Міністерства культури і туризму України (2000 - 2004), членом журі з присудження премії Катерини Білокур (1989 - 1992). Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України (2005), орденом "За заслуги" ІІІ ступеня (2001).

Закінчив Кролевецький технікум народних промислів, Московський технологічний інститут. З 1962 по 2003 рр. працював директором Решетилівської фабрики художніх виробів ім. К. Цеткін.

Леонід Самійлович - автор більше 140 оригінальних килимів - гобеленів. Учасник багатьох всеукраїнських і зарубіжних виставок (1954 - 2009). Його твори експонувались у Сирії, Франції, Бельгії, Болгарії, США, Канаді, Китаї, Латвії, Литві і ін. та зберігаються у 21-му музеї країни, громадських будівлях як України, так і зарубіжжя, в приватних колекціях. 

 




Шевчук Петро Петрович

 

Шевчук Петро Петрович народився 8 листопада 1959 року в місті Старокостянтинів, Хмельницької області. Закінчив Вижницьке училище прикладного мистецтва в 1984 році за фахом "Художник по ткацтву". Працював головним художником на Решетилівській фабриці художніх виробів ім. К. Цеткін. Нині - майстер виробничого навчання в Решетилівському художньому професійному ліцеї. Учасник – районних, обласних, республіканських, міжнародних виставок. член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Заслужений майстер народної творчості України.  Лауреат обласної  премії ім. П. Мирного. Учасник міжнародних (Великобританія, Італія, Польща, Франція), всеукраїнських, всесоюзних виставок, конкурсів, фестивалів та ярмарок народного мистецтва. Вироби зберігаються в Полтавському краєзнавчому музеї ім. В. Кричевського та в приватних колекціях(Бельгія, Грузія, Італія, Канада, США, Молдова).

 


 

1,2

Вгору