Майстри Решетилівщини


Бабенко Надія Несторівна

(1926-2009)

Заслужений майстер народної творчості України,

Лауреат національної премії ім. Т.Г. Шевченка в галузі мистецтва,

Кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня.

 

 Народилася 30 вересня 1926 року на Чернігівщині.  Член  Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України.

Закінчила Кролевецький технікум художніх промислів, відділення килимарства за спеціальністю  "технік - художник - технолог". Працювала викладачем у Решетилівському художньому професійному училищі № 28, а потім творчим майстром, головним художником на Решетилівській фабриці художніх виробів ім. К. Цеткін.

Н.Н. Бабенко  - учасниця  міжнародних (Бельгія, Болгарія, Великобританія, Канада, Нідерланди, Норвегіія, ОАЕ, Польща, США, Угорщина, Франція, Югославія, Японія), всеукраїнських, всесоюзних виставок, фестивалів, конкурсів та ярмарків народного мистецтва. Її килим "Древо життя" з 1969 року прикрашає Блакитну залу штаб-квартири ООН в Нью-Йорку. Вироби зберігаються в музеях Києва, Полтави, Сум, Канева, Решетилівки та в приватних колекціях(Німеччина, Франція). 

 




 

Вакуленко Надія Вікторівна

член Національної спілки майстрів народного мистецтва,

заслужений майстер народної творчості України,

Лауреат обласної премії ім. П. Артеменка,

районної премії  - "Решетилівські дивоцвіти -2015".

 

Народилася у 1962 році на Хмельниччині. Закінчила Решетилівське художнє професійне училище№ 28, відділ ручної та машинної вишивки, пізніше Вижницьке училище прикладного мистецтва, за фахом  художник - майстер по вишивці,  потім Полтавський національний педагогічний університет ім. В.О.Короленка за спеціальністю вчитель трудового навчання. Працює майстром виробничого навчання (ручна вишивка) у Решетилівському художньому професійному ліцеї.

Надія Вакуленко - учасниця закордонних (Угорщина), Всеукраїнських виставок, конкурсів, фестивалів( Корея, відзначена сертифікатом "Світовий майстер") та ярмарків народного мистецтва.

Вироби зберігаються в Києві - у Національному музеї народної архітектури та побуту України (с. Пирогів), Національному музеї народного декоративного мистецтва, Решетилівському музеї художнього професійного ліцею, в приватних колекціях (австралія, Канада, США, Франція).

 


Вакуленко Сергій Володимирович

Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України

 

Вакуленко Сергій Володимирович народився 01.05.1960 року, в Решетилівці, Полтавської області.  1981-1985 роках навчався у Вижницькому училищі прикладного мистецтва, художник-майстер по ткацтву. Автор-виконавець гобеленів: «Неначе писанка село»(1989), Пори року «Зима», «Весна», «Літо», «Осінь.» (1990), «Зимовий сад»(2004), «Різдвяна ніч» (2002) та інші. На Всеукраїнській виставці-конкурсі 2005 року килим «Зима»  відзначений, як найкращий твір року і придбаний Музейним фондом України. Твори знаходяться в Україні, Росії, Німеччині, Канаді в Музейному фонді України, приватних колекціях.




Деркач Василь Іванович

член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Деркач Василь Іванович народився в 1952 році на Черкащині. Закінчив факультет фізичного виховання  Харківського державного  педагогічного інституту. Працював керівником гуртка у Решетилівському БДЮТ.  Напрямки творчості -  кераміка, живопис, гобелени.

Василь Деркач - учасник закордонних (Угощина), Всеукраїнських виставок, конкурсів, фестивалів (Корея) та ярмарків (Польща) народного мистецтва.

У 2007 році гобелен "Птахи"  представлений на Всеукраїнському майстер - фестивалі мистецтва і культури в Кореї  у м. Сеул. Його вироби знаходяться в приватних колекціях( Німеччина, Польща, США, Канада, Франція).

 



Деркач Іван Іванович

 

Деркач Іван Іванович народився в селищі Решетилівка 1 січня 1960 року. Закінчив Київський державний інститут фізичної культури. Живе і працює в Решетилівці. Понад 20 років займається керамікою (мілка пластика). Учасник Всеукраїнських, обласних, районних виставок. У 2015 році брав участь у виставці кераміки у м. Россано, м.Палермо (Італія).

 

 

 

 

Дмитренко Наталія Євгенівна

Член Національної спілки художників України

та Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Лауреат обласної премії ім.. І.П. Котляревського.

 

Дмитренко (Пілюгіна) Наталія Євгенівна народилася 20.10.1972 року у м. Мічурінську Тамбовської області, (Росія). Освіта: Решетилівське художнє професійне училище № 28, Київське художньо-промисловий технікум, Полтавський державний педагогічний університет ім. В.О. Короленка за спеціальністю "Культурологія". Працювала художником архітектурно- художнього фонду при адміністрації Президента України (Київ), художником по килимарству на Решетилівській фабриці художніх виробів ім. К. Цеткін. Нині вона - науковий співробітник Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім. М. Ярошенка.

Учасниця міжнародних, Всеукраїнських виставок, конкурсів, фестивалів (Великобританія, Туреччина) та ярмарків народного мистецтва. Її роботи зберігаються в музеях Києва, Дніпра, Полтави, в Софії (Болгарія), Ватикані та в приватних колекціях (Болгарія, Великобританія, Канада, Туреччина).

 



 

 

Іпатій Ніна Іванівна

Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України,

Заслужений майстер народної творчості України,

володарка бронзової медалі "Кращий вітчизняний товар року"(2005р.).

 

 

Іпатій Ніна Іванівна народилася в с. Артемівка, Чутівського району, Полтавської області. Закінчила Решетилівське профтехучилище №28, Вижницьке училище прикладного мистецтва (відділ ручної та машинної вишивки). працювала художником ручної вишивки на Решетилівській фабриці художніх виробів ім. К. Цеткін,  викладачем Решетилівського профтехучилища № 28. У 2000 році відкрила приватне підприємство "Народна вишиванка  "ІНІЙ".

Учасниця міжнародних (австралія, Канада, США), Всеукраїнських, Всесоюзних виставок, фестивалів та ярмарків народного мистецтва. 

Майстер-художник ручної вишивки. Ніна Іванівна своєю творчістю продовжує народні традиції українського мистецтва,  поєднує минуле і сучасне – що являється найбільшою цінністю древнього мистецтва. З перших років її творчості  створені твори, які і на сьогоднішній час не втрачають художньої цінності.

 



 

Коляка Раїса Іванівна

(24 серпня 1958 року - 29 грудня 2009 року) 

 

Коляка Раїса Іванівна народилася на Сумщині. У 1977 році закінчила Кролевецьке художнє училище по спеціальності художнє ткацтво. Працювала творчим майстром на Решетилівській фабриці художніх виробів ім. Клари Цеткін. Уміло передавала своїм вихованцям ази ткацького ремесла, любов до краси, до мистецтва. Її кращі твори експонувалися на районних, обласних, Всеукраїнських виставках, конкурсах. Майстриня відзначена кількома Почесними грамотами, дипломами, подяками, преміями. У 1991 році  прийнята в члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Завжди  весела, життєрадісна. Плекала багато творчих задумів. Але підступна хвороба підірвала здоров'я. У розквіті творчих сил Раїса Іванівна Коляка померла, полишивши помітний слід на мистецькій ниві.   

  

 

 

Литвиненко Альбіна Іванівна

(1940 рік - 18 квітня 2009 року)

Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.


Литвиненко Альбіна Іванівна народилася  ,  навчалася у Вижницькому училищі прикладного мистецтва, працювала на фабриці художніх виробів у Решетилівці творчим майстром по ткацтву.  Разом з Надією Несторівною Бабенко створила монументальні рушники для Державного музею Т.Г. Шевченка в Каневі.

Творча праця полонила талановиту художницю.  Вона винайшла свій творчий стиль у декоративному ткацтві й створила неповторний решетилівський весільний рушник. У Києві на ВДНГ її нагороджували дипломами і медалями виставкому.

Мала творчі плани, але смерть обірвала нитку життя на 69 році. 

 



 

Мазур Володимир Борисович

Член Національної спілки художників України.


Вгору