Вшанували ліквідаторів Чорнобильської аварії

Чорнобиль учора, сьогодні, завтра… Минув час та наслідки цієї екологічної катастрофи, що стала трагедією для всього людства, ще довго будуть відчутні. 

Справжніми героями є люди, які ціною власного життя та здоров`я ліквідовували наслідки аварії. Багато з них уже пішли у вічність, живим же віддаємо шану і повагу, розуміючи важливість їхнього вчинку.

Сільський бібліотекар разом  із вчителем та учнями молодших класів відвідали учасника ліквідації аварії на ЧАЕС Нетребка Олександра  Сергійовича разом із дружиною, його вірною супутницею і підтримкою по життю. Завітали також і до вдови учасника ліквідації  аварії  Убийвовк Валентини Олексіївни, яка не стримуючи сліз згадує чоловіка, якого більше двадцяти років немає поруч.  Низький уклін усім ліквідаторам  за їх працю, а також їхнім рідним, які завжди були надійною підтримкою. 

 

Глибокобалківська бібліотека

     

 

    Глибокобалківська СБ з 2008 року займає велику кімнату в приміщенні контори місцевого сільськогосподарського підприємства. Милують око користувачів квіти і вишивки,  цікаві куточки та виставки. Бібліотекар Доля Людмила Миколаївна тісно співпрацює із активом села, дитячим садком, місцевою школою. 

 

  

Цікавинки в роботі сільської бібліотеки

      В 2019 році наша сільська бібліотека розпочала свою роботу із заходу, який зібрав широке коло користувачів - калейдоскопу різдвяних свят «Кутя святвечора багата і на Різдво щаслива хата». Гостей вітали вихованці Глибокобалківського НВК, а господині свята, сільський бібліотекар Доля Л.М. та вчитель молодших класів Лисяк Л.А. частували смаколиками. Народознавчі свята користуються великою популярністю у наших односельців. Всі звичаї та традиції нашого народу ми цінуємо, вивчаємо та продовжуємо.

До дня соборності спільно із школою було проведено годину державності «Соборність - це єдність і згода».

      Дану тему дітям було запропоновано проілюструвати власними малюнками. Учні прагнуть знати історію, цінувати і берегти надбання нашого народу. Молодому поколінню жити і працювати на благо нашої Батьківщини.

Із новинками надходження періодики наші користувачі знайомляться на виставці «Нові видання – нові зустрічі». Різні категорії читачів знаходять тут інформацію для себе: цікаві та пізнавальні журнали для дітей різного віку, любителям рукоділля, тим, хто прагне завжди бути в курсі подій у країні та світі.

      Продовжує роботу клуб за інтересами «Корисне дозвілля». Бібліотечний куточок, оформлений для залучення дітей до корисного проведення дозвілля має особливу популярність – є можливість почитати, розгадати ребуси чи кросворди, зробити виріб власноруч.

      Для молодших школярів було проведено годину спілкування «Правила поведінки з незнайомими людьми». В невимушеній атмосфері, на прикладі героїв казок сільський бібліотекар та вчитель молодших класів розповіли дітям про можливу небезпеку спілкування із незнайомими людьми. Діти із задоволенням брали участь у розгляді конкретних ситуацій, відгадували героїв та назви казок.

Попереду у нас ще багато цікавого та пізнавального. Ми і надалі працюємо для наших користувачів.

    В Глибокобалківську сільську бібліотеку на презентацію краєзнавчого куточка «Наші обереги» були запрошені учні 2 та 3 класів. Діти з цікавістю розглядали експонати, вишиті  рушники, подаровані бібліотеці місцевими майстринями та вишиті портрети видатних людей Полтавщини, створені за ескізами Григорія Кисіля. Бібліотекар ознайомила присутніх з біографією та творчою спадщиною педагога, заслуженого майстра народної творчості України,  славного великого патріота нашого краю Григорія Олексійовича Кисіля, світла пам'ять про якого залишиться в серцях вдячних земляків.

  Школярі  переглянули також  матеріали краєзнавчої виставки «Мій край – моя історія жива», ознайомилися із стендом «Наші односельці на захисті Незалежності».

  

  Щоб підтримати свою сільську бібліотеку, діти вкотре взяли участь у акції «Подаруй бібліотеці книгу». Цього разу бібліотечний фонд поповнився книгою «Діти Козацької Матері», збірником  гостросюжетних історико - пригодницьких творів про дітей Козацької Матері - славних, сміливих, завзятих хлопців, які пліч – о – пліч з дорослими боролися проти поневолювачів за свободу України в часи Запорозької Січі.

 

Ми не забудем рік тридцять третій,

 

Як Україна стогнала від голоду.

Й досі ми чуємо стогін далекий

Голосів, помираючих з голоду.

Ми не маємо права забути все це,

Бо весна тридцять третього року

Поклала у землю людину живцем,

Не ступивши назад ані кроку.

      Голодомор… Це страхіття навіки вкарбоване в трагічні сторінки нашого народу. Скільки горя, сліз він приніс нашій багатостраждальній українській землі. Це не єдина трагедія, не єдиний голод, який довелося пережити нашому народу, але голод 1932-1933 років забрав у небуття мільйони невинних жертв, точну цифру яких встановити вже неможливо. Від голоду вимирали цілі родини і навіть села, хутори.

     В Глибокобалківському НВК пройшла година – реквієм, присвячена черговій річниці Голодомору. Захід підготували вчитель Славко Ольга Олександрівна разом із учнями школи та сільський бібліотекар Доля Людмила Миколаївна. Підготовлений матеріал доповнив документальний фільм «Голодомор. Білим по чорному». Хоч як важко дивитися подібні кадри, вивчати документальні свідчення, ми повинні знати свою історію, розкривати її як білі, так і чорні сторінки, адже «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього».

26 листопада о 16.00 годині мільйони людей в всьому світі запалили і поставили свічки на підвіконня. Цей вогник завжди символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про загублені  життя співвітчизників.

Тож, Господи, якщо се чуєш слово,

Згадаймо мертвих і живих,

Хай не забудем ми ніколи

Кісток жертовних, вікових.

     

 

       Рідний край, рідна земля, Батьківщина, Україна… Які це прості і разом з тим прекрасні і святі для нас слова. Патріотична година «Моя країна – незалежна Україна» присвячена 25 річниці незалежності України була проведена в сільській бібліотеці для молодших школярів. Мета заходу - вшанування багатовікової історії українського державотворення, поглиблення знань учнів про свою державу, сприяння вихованню національної гордості, любові до рідного краю.

  

       Сьогодні  Україна - велика незалежна держава, багата своїми традиціями, мальовничою природою, талановитими людьми, це країна, де найбільше люблять волю. Наш народ довго йшов до незалежності і нарешті здобув її.  День незалежності  - головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня. Україні  присвячено безліч поетичних рядків, а в зв`язку з останніми подіями їх стало ще більше. Все, що відчувають, люди  висловлюють в віршах, піснях. Безсмертний Кобзар возвеличував Україну і закликав нащадків:

 

Свою Україну любіть,

Любіть її во врем`я люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть…

 

      Саме так і повинні чинити справжні громадяни України, бути відданими їй до останнього подиху. Наш священний обов`язок  - любити свою Батьківщину, її мову, історію, символи,  традиції свого народу, героїв, які захищали та захищають нашу неньку –Україну. Люди, які змалку пізнавали правду своїх предків про їх минувшину, ніколи не йшли ганебною дорогою.   

Слава Україні!

Героям слава! 

 

1,2