Обряд традиційних українських заручин відтворено в бібліотеці  

         Сьогодення – час відродження духовності, тому зростає інтерес до минулого українського народу – нашого коріння, до традицій минулого. Щоб допомогти нинішньому поколінню чіткіше уявити та зіставити традиційне та сучасне, минувшину та сьогодення в народознавчій вітальні Решетилівської центральної районної бібліотеки  відтворений передвесільний обряд заручин.

       У дійстві взяли участь працівники районної бібліотеки та бібліотеки для дітей, працівники ЦКД «Оберіг», районного будинку культури. Музичний супровід здійснили викладачі дитячої школи мистецтв.

        За стародавнім українським звичаєм в дім нареченої постукали свати, наречений з родичами, близькими та музиками. 

      Після жартівливих випробувань молодої пари, наречена пов’язала  сватів рушниками та дала згоду на шлюб. За стародавнім звичаєм староста підвів хлопця та дівчину до батьків, які благословили щасливих молодят, після чого всіх було запрошено до доброго частування, яке перемежовувалося побажаннями щастя  молодим, веселими жартами та весільними піснями.

       На закінчення дійства троїсті музики заграли українські стародавні мелодії, та так, що всі учасники свята пустилися в танок.

 

Мистецьке свято

Любов дає нам сили жити! 

        24 лютого у танцювальному залі ЦКД «Оберіг» відбулося літературно - мистецьке свято «Любов дає нам сили жити!», яке було приурочене найсвятішому людському почуттю – коханню   та наступаючому святу - Міжнародному жіночому дню.

       Для учасників заходу – ветеранів праці, дітей війни, свято підготували працівники районної бібліотеки та відділення соціально-побутової адаптації Решетилівського територіального центру.

     Ведучі заходу Біленька Л. Г. та Яресько М. В. розповіли про святкування Дня закоханих у різних країнах світу, про палкі почуття Лесі Українки та Сергія Мержинського, про світові літературні шедеври, у яких возвеличено силу кохання. Звучали ліричні твори про любов Ліни Костенко, В.Симоненка, Наталії Баклай, В.Мошури, В.Ставицького, Ю.Тиньянова, Е.Асадова, які майстерно декламували Пасічник С.Ю., Пасічний Л.Г., Козлова К.І. , Петренко В. І., Порожнета В.В., власний вірш прочитала Свиридко В.М.

     Романтичності заходу додавали також задушевні пісні, виконані Йовою В.Х., Лебединською О.С., самодіяльними артистами вокального ансамблю «Журавка». Талановито та з любов’ю виготовили святкові «валентинки» учасники засідання Біленька Н.В., Козлова К.І., Мірошніченко В.М., Пілюгіна Л.М.

      У конкурсній програмі «Любов дає нам сили жити!» взяло участь 5 пар, які згадували закоханих, почуття яких оспіване у віках у прозі, поезії, музиці, називали відомих людей, що мають імена Валентин і Валентина, до речі 4 жінок із 5 теж звали Валентина. Конкурсанти також змагалися в турнірах «Пантоміма для вас», «Питання на засипку», «Ти без мене - не ти», «Я без тебе – не я», демонстрували ораторські здібності. Найбільше балів від журі у складі Жалій Н.О. , Зінченко О.Г., Бойко В.М. отримала пара у складі Пасічник С.Ю. та Пасічного Л.Г.

        Вони та інші учасники конкурсної програми були нагороджені пам’ятними стрічками, солодкими подарунками.

      Час і досі не загоїв рану – вічний біль Афганістану…  

   Афганська війна чорним смерчем пронеслася і не відболить, не виплачеться доки житимуть батьки, брати і сестри, вдови та діти, підступно вбитих у горах і долинах Афганістану синівУкраїни.

    До Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав у читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася зустріч читачів старшого віку з воїнами-інтернаціоналістами, яку підготували та провели працівники бібліотеки та районного територіального центру.

       На зустріч завітали 5 учасників бойових дій на територіях інших держав:  Шевчук В.П., очевидець чехословацьких подій у 1968 році, Шапошник В.М., Бодня В.Г., Пробийголова С.В., Бікінєєв В.Р., воїни-«афганці».

       Воїни-інтернаціоналісти своїми розповідями про страшні реалії війни перенесли присутніх в атмосферу вірності військовому обов’язку та доблесті воїнів, що дали присягу Батьківщині. Великою тривогою, переживаннями були сповнені їхні виступи, бо не можна забути ті страшні події, які були в Афганістані, і мовчати про ту неоголошену війну, яка зараз є на Сході України, але чомусь називається АТО.

       До шановних воїнів-інтернаціоналістів із вітаннями звернулися Сутула Ж.О., заступник директора Решетилівського РТЦ, Багно В.І., голова районної ради ветеранів. Від вдячних слухачів учасники бойових дій отримали квіти.

        Хвилиною мовчання було вшановано світлу пам'ять всіх загиблих воїнів-інтернаціоналістів та героїв АТО.

       

 

Народознавчий пазл

"Святкові дзвони січня" 

      Одним із найзнаменніших та найвеличніших свят першого місяця року є Різдво Христове. У давнину це була Коляда – свято народження Сонця. На Різдво по українських селах дзвенять пісні, колядки та щедрівки.

       Святковими днями члени клубу «Ріднокрай» зібралися на народознавчий пазл «Святкові дзвони січня». Учасники заходу розширили свої знання про звичаї та обряди свят зимового циклу.

      Захід проходив в теплій та веселій атмосфері. Разом з ансамблем «Журавка» присутні виконували колядки, розповідали гуморески, відгадували загадки, приймали участь в різних конкурсах. Найактивніших учасників було нагороджено призами   За дружнім столом присутні розповідали цікаві новорічні історії та пригощалися запашним чаєм.

 

 

"Історія крізь долі" прем’єра нових книг земляків-краєзнавців Валерія та Ігоря Козюр 

 

      Нещодавно в народознавчій вітальні Решетилівської центральної районної бібліотеки відбулося засідання клубу за інтересами «Ріднокрай», на якому були презентовані нові книги «Незабутні» та «Їх пам’ятає рідний край», місцевих краєзнавців Валерія та Ігоря Козюр. Видання   присвячені життю і творчості класиків вітчизняної літератури та видатних українців, чиї долі нерозривно пов’язані з Полтавським краєм.

       Працівники бібліотеки Зінченко О.Д. та Яресько М.В. розповіли присутнім біографію Валерія та Ігоря Козюр, представили книжкову виставку «Історія крізь долі», на якій були вміщені книги наших земляків-краєзнавців та публікації про них в періодичних виданнях.

       Автори поділилися своїми творчими задумами, розповіли про свою нову книгу з історії нашого краю, яка скоро вийде з друку.

     Решетилівці дуже добре знають сім’ю Козюр, читають книги, публікації в газетах наших земляків-краєзнавців, тож на цей захід зібралися знайомі, друзі авторів, які поділилися своїми враженнями про прочитані книги, побажали нових творчих здобутків.  Під час дружнього обговорення було підняте питання  про видання в Решетилівському районі краєзнавчої літератури. Було запропоновано наступне засідання клубу провести у форматі «круглого столу» й присвятити його питанням краєзнавства.

       Пісенним подарунком для гостей народознавчої світлиці став виступ ансамблю «Капітошка», керівник Гончар Л.,М.,  Решетилівської дитячої школи мистецтв.

1,2

Вгору