До Всесвітнього дня поезії 

        26 березня шанувальники поетичного слова зібралися в читальному залі районної бібліотеки на літературний ранок «Все, що душа довірила словам», який був присвячений Всесвітньому дню поезії.

У 2015 році виповнюється 75 років від дня народження нашого земляка, лауреата Шевченківської премії, талановитого прозаїка і поета Олексія Дмитренка, тому захід розпочався з інформаційного повідомлення про його життя та творчість, яке підготували бібліотекарі Зінченко О. та Рагуліна О. Присутнім була представлена єдина поетична збірка автора «Шорстка моя отава зацвіла…»., яка вмістила в собі поезії різних років, переклади та переспіви, поему в прозі «Без мови - немає народу…»

Жителі селища, присутні на заході, поділилися спогадами про нашого видатного земляка.

Працівники територіального центру Степанюк Н. та Біленька Л. провели конкурс знавців української та світової поезії.

Присутні на заході місцеві літератори Мошура В.Я., Ставицький В.М., Кошкалда Г.І., Пілюгін Є.І. декламували свої вірші, а самодіяльні артисти виконали пісні на слова решетилівських авторів.

 

 

Працюємо разом 

        23 лютого Решетилівська районна бібліотека гостинно приймала в своїх стінах працівників шкільних бібліотек Решетилівського району, що зібралися на районний засідання-семінар.

Для них була проведена ознайомча екскурсія по відділах закладу, дуже сподобалася продемонстрована відео презентація бібліотеки.

Завідуюча Інтернет-центром Пономаренко Л. детально розповіла про сайт та блог районної бібліотеки, а завідуюча дитячою бібліотекою Панець В. про наповнення сайту бібліотеки для дітей.

Про використання традиційних та інноваційних засобів у краєзнавчій роботі бібліотеки розповіла завідуюча відділом обслуговування Яресько М.

З пропозицією про тісну подальшу співпрацю до гостей звернулася директор Решетилівської районної бібліотеки Денисенко Н.

 

Урок патріотичного гарту "З Україною в серці"  

        Події останніх місяців на Сході України переконливо доводять, що любов до Батьківщини треба доводити не тільки словом, а й ділом. Прикладом стійкості та мужності стали для нас земляки, які зі зброєю в руках захищають територіальну цілісність нашої держави. 12 січня в читальному залі Решетилівської центральної районної бібліотеки відбувся урок патріотичного гарту «З Україною у серці» з учнями Решетилівського аграрного професійного ліцею ім. І.Г.Боровенського.

Оплесками зустріли присутні наших славних земляків, «свободівців» Анатолія Ханка та Віталія Пробийголову, які разом із побратимами простояли пліч-о-пліч на Майдані, а потім вирушили на фронт у складі батальйону «Азов», отримали бойові поранення.

Ведучі заходу - бібліотекар районної бібліотеки Олена Рагуліна та завідуюча Фрунзенською сільською бібліотекою Леся В’язовська розповіли учням про боротьбу за волю і свободу героїв України.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих на Сході України.

Почесні гості бібліотеки розповідали про свій бойовий шлях, про настрої місцевих жителів Донбасу. Багато говорили про волонтерів, підтримку земляків, так Віталію Пробийголові життя врятували подарований народним депутатом Юрієм Бубликом шолом та бронежилет, який придбали решетилівські фермери.

Як побажання всім захисникам рідної землі прозвучав вірш «Повертайтеся живими назад» у виконанні соціального педагога Любові Біленької, а пісенним подарунком була українські пісні у виконанні самодіяльних артистів В.Йови, Г.Гайші, О. Лебединської.

Завершився захід словами подяки нашим землякам за мужність і силу, за подвиг, який буде жити в наших серцях. Викладачі аграрного ліцею Гусєва Г. та Самарська О. вручили нашим воїнам короваї та квіти з побажаннями на їх адресу міцного здоровя, миру, незламного духу, віри у перемогу, добра та злагоди у їх родинах.

 

 

 Симоненківські читання в районній бібліотеці 

        8 січня виповнюється 80 років від дня народження Василя Симоненка. Йому судилось вийти на українську літературну ниву в буремну добу хрущовської відлиги. Серед українських шестидесятників він відзначався надзвичайною громадянською мужністю, безкомпромісністю і патріотизмом.

З нагоди цієї дати в центральній районній бібліотеці в читальному залі було проведено симоненківські читання «Україно, ти моя молитва». З життєвим шляхом та літературною спадщиною поета присутніх ознайомили бібліотекар читального залу Зінченко О.Д. та соціальний педагог територіального центру Біленька Л.Г. Виступ доповнили відео ролики з живим голосом Василя Симоненка де він читав авторські вірші. Бібліотекар представила присутнім книжкову виставку присвячену поету «У дзеркалі слова Василя Симоненка», яка розгорнута в читальному залі.

 

Шанувальники творчості поета зачитали улюблені поезії Симоненка, розповіли про те, як вперше долучилися до його творчості, поділилися враженнями від прочитаних книг цього автора.

Ведучі заходу розповіли про вшанування Василя Симоненка на Полтавщині. Присутні переглянули відео сюжет про відзначення роковин нашого славного земляка на його малій батьківщині в селі Біївцях Лубенського району.

Закінчились симоненківські читання піснею «Виростеш ти сину», яку підхопили всі присутні.

1,2