Директор

Методичний відділ

 

        Методичний відділ надає методичну та практичну допомогу в організації бібліотечного та інформаційного обслуговування  користувачів бібліотек.

 Відділ вивчає,  узагальнює, впроваджує інноваційний  досвід бібліотечної роботи.

        Сприяє підвищенню кваліфікації бібліотечних працівників, ініціює проведення маркетингових досліджень, організовує  проведення семінарів бібліотек району.

        Аналізує стан бібліотечної справи, розробляє і видає методичні рекомендації, розробки-сценарії масових заходів.

         Працівники бібліотек мають можливість ознайомитися  у відділі з літературою про  бібліотекознавство, бібліографію, новітні інформаційні бібліотечні технології, а також  спеціальні  періодичні видання.

 

Відділ комплектування і обробки літератури

       

Забезпечує формування фонду бібліотек ОТГ, сільських бібліотек шляхом систематичного поповнення документами з усіх галузей знань. Здійснює передплату на періодичні видання.

       Систематизує, обробляє нові надходження літератури, здійснює ведення системи каталогів, вирішує завдання, спрямовані на вдосконалення роботи відділу. 

      Проводить облік, технічне опрацювання нових надходжень, переоблік фондів бібліотеки згідно графіку перевірок.

      Здійснює списання документів з фондів бібліотек на основі діючих законодавчих і нормативних актів.

      Надає методичну та практичну допомогу працівникам бібліотек,  бере участь в організації і проведенні семінарів, практикумів для бібліотечних працівників.

 

 

 

Відділ обслуговування

 

       До відділу обслуговування ЦМБ входять  підрозділи:  абонемент,  читальна  зала.

      

      Абонемент -  основний підрозділ бібліотеки, центр культурного і духовного спілкування  користувачів. Його основна діяльність  спрямована на забезпечення якісного оперативного бібліотечного обслуговування, популяризацію культурної спадщини, виховання національної, морально-етичної свідомості у користувачів бібліотеки.

      Забезпечує використання, збереження книжкових фондів, вільний доступ  до них, забезпечення інформаційних, ділових та освітніх потреб і запитів користувачів.  Займається уточненням і доопрацюванням читацьких вимог, щодо незадоволеного запиту.

Література  видається у користування на термін до 15 діб

   

      Бібліотечні працівники періодично організовують книжково-ілюстративні виставки різноманітної тематики, постійно-діючі, які сприяють національно-патріотичному вихованню, а також вихованню духовності, моралі і культури. Постійно виставляються на огляд книжкові новинки, що дозволяють оперативно і візуально ознайомитись з новою літературою.

     

     Читальна зала – це затишний куточок, де представлено універсальний фонд друкованих видань: словників, довідників, енциклопедій, літератури з питань економіки та банківської справи, правові та нормативні документи.

      Основною метою діяльності  є максимальне та оперативне задоволення інформаційно-бібліотечних потреб користувачів.

   

      До ваших послуг – різноманітні періодичні видання. Працівники бібліотеки  забезпечують оперативне виконання читацьких замовлень з фонду бібліотеки,  підбирають документи за тематичним запитом користувача, видають літературу для опрацювання в читальній залі.

      Тут користувачі мають можливість змістовно провести  вільний час в колі однодумців, одержати естетичну насолоду і психологічну розрядку.

      Для вас працюють клуби за інтересами: «Ріднокрай», для молоді «Ровесник». Працівники проводять різноманітні заходи : тематичні вечори, літературно-музичні вечори,  зустрічі з творчими людьми, презентації окремих видань за участю авторів.

       Також, в читальній залі діє пункт безкоштовної правової допомоги, Решетилівського бюро правової допомоги, спеціалісти якого щосереди надають консультації жителям громади.

   

 

Відділ  Інтернет-центр

       Основні напрями діяльності:

 Забезпечення безкоштовного доступу жителів місцевої громади до мережі Інтернет.

 Використання Інтернет-ресурсів для розвитку освіти, науки, культури, розширення сфери інформаційних послуг бібліотеки.

 Навчання груп користувачів навичкам роботи на ПК.

       Налаштування, супроводження програмного забезпечення відповідно до потреб бібліотеки.

       Адміністрування веб-сайту бібліотеки, технічне обслуговування.

      

 

       Послуги Інтернет-Центру:

- Допомога в пошуку інформації;

- Копіювання  інформації на Ваш носій інформації;

- Створення електронної скриньки;

- Підготовка до ЗНО;

- Замовлення електронного квитка на різні види транспорту;

- Приват 24;

- Спілкування в соціальних мережах;

- Спілкування в програмах SKYPE, VIBER;

 

Додаткові платні послуги:

 - Друк на принтері;

 - Сканування документів.

 

 

 

Вгору