До Дня Гідності та Свободи

    «Україна – понад усе!»  під такою назвою 13 листопада  бібліотекар Решетилівської ЦМБ О.Рагуліна  провела урок гідності для учнів Решетилівського художнього професійного ліцею.

Учні слухали розповідь бібліотекаря  про події в Україні, що сколихнули ввесь світ у листопаді 2013 –  лютому 2014 року і отримали назву – Революція Гідності, переглянули відео  «Україна. Майдан Революція» і «Мій Шевченко. «Кавказ» у виконанні С. Нігояна, який одним із перших загинув на Майдані. З відеопрезентації «З Україною в серці…» молодь дізналася, які  книги про Революцію Гідності,  мужніх Героїв АТО, волонтерів  є у фонді нашої бібліотеки. На заході звучали вірші Тетяни Домашенко «Небесна Сотня воїнів Майдану» та Валентини Головач «Повертайтесь живими назад». Присутні вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні та Героїв – земляків, які загинули в зоні АТО, захищаючи свободу та незалежність нашої держави.

Ліцеїсти мали змогу переглянути літературу, що була представлена на тематичній виставці, приуроченій  подіям Майдану, патріотизму та мужності  учасників Революції Гідності.

 

  

 

Краса і сила українського слова.

 

       7 листопада в читальному залі Решетилівської центральної міської бібліотеки відбулося спільне засідання клубу за інтересами «Ріднокрай», що діє при бібліотеці, та літературно-мистецької вітальні «Калинові дзвони» Решетилівського територіального центру. Захід, під назвою «Краса і сила українського слова» присвячений Дню української писемності та мови, який в Україні відзначається 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.

Ведучі зустрічі, заввідділом обслуговування ЦМБ М.Яресько та соціальний працівник терцентру Л.Біленька, розповіли про історію свята, пригадали дати скорботного календаря заборони української мови, представили книги з тематичної виставки «Ти наше слово калинове, кохана українська мово», запропонували до перегляду відеоролик «15 цікавих фактів про українську мову».

 

 

Перед присутніми виступила кореспондент районної газети «Решетилівський вісник» Л. Дядченко, яка розповіла про значення рідної мови в житті українців та зачитала власні твори.

Палкі шанувальники рідного слова – Л.Пасічний, Т.Борисова, М.Олефір, С.Пасічник, Г.Кошкалда – декламували улюблені вірші, серед яких були й поетичні твори В.Головач, жительки села Лобачі. Нещодавно була видана її перша поетична збірка, яку на заході представила шанувальникам поезії Л.Біленька.

 

Година цікавих повідомлень

«Здоров’я служить – козак не тужить»

 

    Яка була козацька медицина? Як виживали славні запорожці під час військових походів та битв, захищалися від тогочасних епідемій, залишалися здоровими без пігулок? Про це йшлося під час години цікавих повідомлень «Здоров’я служить – козак не тужить», яка  нещодавно була проведена для учнів 14 групи Решетилівського професійного художнього ліцею працівниками центральної міської бібліотеки.

Під час гри «Вірите чи не вірите» майбутні живописці перевірили свої знання про козацьку медицину. Юнацтву довелося думати над підступними запитаннями, наприклад: «Чи ковтали козаки негарячу вуглинку з багаття, якщо доводилося пити брудну воду?», «Чи викидали в море під час морських походів порушників «сухого закону?» та інші.

 

 

 Закінчився пізнавальний захід переглядом літератури з історії Війська Запорізького, яку підготували для молоді працівники бібліотеки.   

 

Путівник у минуле...

"Де козак, там і слава"

 

      До Дня українського козацтва та Дня захисника України працівники Решетилівської центральної  міської бібліотеки  провели для учнів 10-А класу, класний керівник К.М.Ігнатенко, путівник у минуле «Де козак, там і слава».

 

  

 

   З інформацією про військовий обов’язок та правову  відповідальність призовників перед старшокласниками виступила головний  спеціаліст Решетилівського бюро правової допомоги І.О.Федорова.

          Бібліотекарі розповіли учням про феномен українського козацтва, провели гру «Вірите чи не вірите», вікторину на знання приказок та прислів’їв про козаків, ознайомили з літературою представленою на книжкових виставках «Секрети козацької майстерності» та «Цінуй народе, воїнів своїх».

 

 

 

Вулична акція «Решетилівщина читає»

26 вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, працівники Решетилівської центральної міської бібліотеки, разом зі своїми читачами молодшого та старшого віку, колегами з сільських бібліотек району влаштували вуличну акцію «Решетилівщина читає». Головною метою акції було - привернення уваги до книги, читання, бібліотеки.

Діти та дорослі тримали в руках улюблені книги, яскраві кульки, плакати. Після того як ведучі заходу зачитали вірші про бібліотеку, читачі проскандували бібліотечні слогани: «Читати – це модно!», «Читати – це круто!», «Читати – це престижно!», «Книга – ключ до знань», «Книга - найкращий друг», «Бібліотека чекає на тебе! Бібліотека – це місце ідей! Бібліотека – це те, що нам треба! Бібліотека єднає людей!».

Бібліотекарі зачитали девіз Української бібліотечної асоціації 2019 року - «Бібліотека: час змін - час дій!», після чого всі бажаючі взяли участь у святковій фотосесії.

 

 

Бібліотека: час змін – час дій!

Черговий семінар бібліотечних працівників проведено у переддень Всеукраїнського дня бібліотек. Темою семінару «Бібліотека територія читання або сучасний користувач у бібліотеці» став цьогорічний девіз Української Бібліотечної Асоціації «Бібліотека: час змін – час дій!». Своє професійне бачення таких дій бібліотекарі розкрили у роботах – інсталяціях на конкурсі творчої майстерності «Моя бібліотека може…», який проходив у трьох номінаціях: «Навчись сам – навчи іншого», «Бібліозатишок», «Краю мій – гордість моя (бібліотечно – краєзнавчий туризм)». Бібліотекарі із захопленням знайомилися з роботами один одного, ділилися враженнями та практикою обслуговування користувачів. За думкою колег кращими визнано матеріали Ткаченко Тетяни Олександрівни (Покровська СБ) в номінації «Навчись сам – навчи іншого» та Гавриленко Людмили Іванівни (Сухорабівська СБ) в номінації «Краю мій – гордість моя (бібліотечно – краєзнавчий туризм)». А ще сільські бібліотекарі взяли участь у флешмобі «Решетилівщина читає», який до свята та на підтримку читання підготували працівники Решетилівської центральної міської бібліотеки.

 

  

 

 

  

 

Від книги – до світла, до знань, до життя

19 вересня  працівники Решетилівської ЦМБ для першокурсників   Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І.Г. Боровенського  провели екскурсію по бібліотеці на тему: «Від книги – до світла, до знань, до життя». В ході екскурсії учні познайомились з відділами бібліотеки. В читальному залі юнаки та дівчата відповідали на питання вікторини «Історія книги та бібліотеки», шукали потрібну інформацію за  допомогою довідкової літератури.  На абонементі  молодь ознайомилася з  інсталяцією «Бібліотека – криниця знань» та  взяла участь в рольовій грі «Я сьогодні бібліотекар» .  Всіх зацікавила та  розвеселила жартівлива  гра  «Літературні передбачення».

 Екскурсія пройшла  в затишній приємній атмосфері. Учні, які побували на заході, мали змогу записатися до бібліотеки і вибрати для себе літературу за інтересами.

 

     

 

Конкурсно – пізнавальна програма «Україно, ті моя молитва»

 

З нагоди головних державних свят нашої країни - Дня Незалежності та Дня Державного Прапора України до читальної зали нашої бібліотеки завітали відвідувачі Університету 3-го віку Решетилівського терцентру на конкурсно – пізнавальну програму «Україно, ти моя молитва!»

          Ведучі заходу О.Рагуліна та Л.Біленька розповіли присутнім про історію виникнення цих свят. Захід продовжився  конкурсною програмою  «Відкрий для себе Україну!»  Учасники святкового зібрання  мали змогу ознайомитись з матеріалами  виставки – свято «Ти свята і велична, мати – Україно!»,  книжкової виставки «Під прапором волі»,  переглянути відеопрезентацію «20 видатних замків України» та послухали авторський вірш Валентини Свиридко,  який вона приурочила  Дню Незалежності нашої держави. 

Всі учасники конкурсів були нагороджені грамотами та солодкими призами.

 

 

 

ДEHЬ  HEЗАЛEЖHОСТІ  УКРАЇHИ

    День Hезалежності  Україниодне з найголовніших свят  нашої держави, свято кожного українця. Це свято пробуджує у  нас  бажання відчути себе частинкою України, її патріотом.

     Решетилівська центральна міська бібліотека підготувала книжкові виставки до Дня Hезалежності, де представлені  книги про Україну, її народ, історію і сьогодення. Багато цікавого і нового можна відкрити для себе. Завітайте до нас у бібліотеку, ознайомтеся із виставками, оберіть книги за власним вподобанням!

 

 

 

Дарунок бібліотеці – книги.

  Нещодавно до Решетилівської центральної міської бібліотеки завітала Семенова (Кулинич) Людмила Володимирівна, дочка   Кулинича Володимира Олексійовича  з Піщаного, відомого працівника культури, співака-аматора, щирої, доброї, товариської людини, лірика в душі, який написав багато віршів, сам видав три книги. Одна з них є  у фондах бібліотеки.

    

Людмила Володимирівна  подарувала більше шістдесяти книг з приватної бібліотеки покійного батька. Серед книг - твори  класиків вітчизняної та зарубіжної літератури, історичні видання.

   

  

 

 

Презентація книг Євгена Положія в бібліотеці

 

    17 липня в читальній залі Решетилівської  центральної міської бібліотеки  відбулася зустріч з українським письменником, журналістом, редактором часопису «Панорама» Євгеном Положієм. Автор презентував свої видання,  розповів про історію написання правдивої книги про війну «Іловайськ»,  зачитав вірші з нової збірки «Перехрестя».

Учасники зустрічі – читачі бібліотеки, земляки-воїни АТО, місцеві літератори, спілкувалися з письменником, розповідали про свій досвід участі у воєнних подіях на Сході, фотографувалися з автором на згадку.

Євген Положій подарував свої книги з автографом  ветеранам АТО,  міській раді, райдержадміністрації.

Отримали в подарунок книги  міська бібліотека та бібліотеки району.

Читачі  центральної міської книгозбірні вже мали змогу  прочитати книги Євгена Положія, які є у фондах бібліотеки - «Іловайськ», «5 секунд, 5 днів», «Потяг», «Юрій Юрійович, улюбленець жінок», «Мері та її аеропорт», «Дядечко на ім’я Бог».

Запрошуємо жителів громади ознайомитися з новою збіркою Євгена Положія «Перехрестя», до якої увійшли повісті, оповідання, есеї та вірші.

 

    

 

Народознавчі посиденьки в бібліотеці.

 

День Святої Трійці традиційно припадає на п'ятдесятий день після Великодня. Це свято є одним із найважливіших для християн. Має воно й інші назви – Зелені свята або П'ятидесятниця.

Напередодні цього великого свята працівники центральної міської бібліотеки провели для відвідувачів Клубу «Зміни себе, стань успішним в цьому житті» Решетилівської філії Полтавського ОЦЗ народознавчі посиденьки «Зеленеє свято! Звесели наш двір і хату». В прикрашеній зеленим клечанням та духмяними травами народознавчій вітальні присутнім було цікаво дізнатися  про історію та традиції  святкування Зелених свят,  відтворити стародавні обряди «Віхи» та «Тополю», плести вінки з польових квітів.

Учасники заходу відповідали на запитання народознавчої вікторини, відгадували українські народні загадки, ознайомилися з літературою представленою на книжковій виставці «Зелена неділя у батьківській хаті» 

 

 

 

 

Виставка-порада в полуничний сезон.

Що Ви знаєте про полуницю, окрім того, що вона смачна, червона та корисна? Які Ваші улюблені рецепти цієї ягоди?

Для шанувальників полуниці в  читальній залі центральної міської бібліотеки підготовлена виставка-порада «Полуничні смаколики». Матеріали, представлені в книгах та періодичних виданнях, вміщують розповіді  про корисні властивості ягоди, а ще тут представлені різноманітні рецепти варення, десертів з полуниці.

Читачі можуть і поласувати запашною червоною ягодою, якою пригощають бібліотекарі всіх охочих.

 

 

«Літературні передбачення»

Літо – пора відпочинку і приємних несподіванок. До різноманітних літніх насолод пропонуємо додати ще й особливу – знайомство з новою книгою.

Вони допомагають цікаво і корисно проводити свій вільний час, а ще книги  вміють передбачати майбутнє.

Завітайте до нашої бібліотеки! Тут на Вас чекає поличка «Літературних передбачень». Відкривши будь-яку книгу з неї Ви дізнаєтесь, що на Вас чекає в найближчому майбутньому.

 

Свято Вишиванки в Решетилівці відбулося біля ЦКД "Оберіг", яке  організувала Решетилівська центральна міська бібліотека за підтримки

Решетилівської міської ради. 

 

 

 

Великдень – найбільше християнське свято. Усім відомі українські традиції святкування Великодня.  В ці святкові дні  бібліотекарі Решетилівської центральної міської бібліотеки  провели цикл заходів  присвячених  Воскресінню Ісуса Христа.  На народознавчих  годинах працівники бібліотеки пропонували  своїм користувачам дізнатися як відзначають це свято не тільки в Україні, а і в інших країнах. Розповідали про духовні джерела наших предків - обряди та звичаї, щоб не загубити тієї ниточки, яка зв’язує нас із минулими поколіннями, щоб очистити і освятити свої душі.

На черговому засіданні Клубу «Зміни себе, стань успішним в цьому житті», який діє при Решетилівській філії Полтавського ОЦЗ,  в переддень Світлого Христового Воскресіння,  була проведена народознавча година

 

1 2

Вгору