ДEHЬ  HEЗАЛEЖHОСТІ  УКРАЇHИ

 

     День Hезалежності  Україниодне з найголовніших свят  нашої держави, свято кожного українця. Це свято пробуджує у  нас  бажання відчути себе частинкою України, її патріотом.

     Решетилівська центральна міська бібліотека підготувала книжкові виставки до Дня Hезалежності, де представлені  книги про Україну, її народ, історію і сьогодення. Багато цікавого і нового можна відкрити для себе. Завітайте до нас у бібліотеку, ознайомтеся із виставками, оберіть книги за власним вподобанням!

 

 

 

Дарунок бібліотеці – книги.

  Нещодавно до Решетилівської центральної міської бібліотеки завітала Семенова (Кулинич) Людмила Володимирівна, дочка   Кулинича Володимира Олексійовича  з Піщаного, відомого працівника культури, співака-аматора, щирої, доброї, товариської людини, лірика в душі, який написав багато віршів, сам видав три книги. Одна з них є  у фондах бібліотеки.

    

Людмила Володимирівна  подарувала більше шістдесяти книг з приватної бібліотеки покійного батька. Серед книг - твори  класиків вітчизняної та зарубіжної літератури, історичні видання.

   

  

 

 

Презентація книг Євгена Положія в бібліотеці

 

    17 липня в читальній залі Решетилівської  центральної міської бібліотеки  відбулася зустріч з українським письменником, журналістом, редактором часопису «Панорама» Євгеном Положієм. Автор презентував свої видання,  розповів про історію написання правдивої книги про війну «Іловайськ»,  зачитав вірші з нової збірки «Перехрестя».

Учасники зустрічі – читачі бібліотеки, земляки-воїни АТО, місцеві літератори, спілкувалися з письменником, розповідали про свій досвід участі у воєнних подіях на Сході, фотографувалися з автором на згадку.

Євген Положій подарував свої книги з автографом  ветеранам АТО,  міській раді, райдержадміністрації.

Отримали в подарунок книги  міська бібліотека та бібліотеки району.

Читачі  центральної міської книгозбірні вже мали змогу  прочитати книги Євгена Положія, які є у фондах бібліотеки - «Іловайськ», «5 секунд, 5 днів», «Потяг», «Юрій Юрійович, улюбленець жінок», «Мері та її аеропорт», «Дядечко на ім’я Бог».

Запрошуємо жителів громади ознайомитися з новою збіркою Євгена Положія «Перехрестя», до якої увійшли повісті, оповідання, есеї та вірші.

 

   

Народознавчі посиденьки в бібліотеці.

 

День Святої Трійці традиційно припадає на п'ятдесятий день після Великодня. Це свято є одним із найважливіших для християн. Має воно й інші назви – Зелені свята або П'ятидесятниця.

Напередодні цього великого свята працівники центральної міської бібліотеки провели для відвідувачів Клубу «Зміни себе, стань успішним в цьому житті» Решетилівської філії Полтавського ОЦЗ народознавчі посиденьки «Зеленеє свято! Звесели наш двір і хату». В прикрашеній зеленим клечанням та духмяними травами народознавчій вітальні присутнім було цікаво дізнатися  про історію та традиції  святкування Зелених свят,  відтворити стародавні обряди «Віхи» та «Тополю», плести вінки з польових квітів.

Учасники заходу відповідали на запитання народознавчої вікторини, відгадували українські народні загадки, ознайомилися з літературою представленою на книжковій виставці «Зелена неділя у батьківській хаті» 

 

 

 

Виставка-порада в полуничний сезон.

Що Ви знаєте про полуницю, окрім того, що вона смачна, червона та корисна? Які Ваші улюблені рецепти цієї ягоди?

Для шанувальників полуниці в  читальній залі центральної міської бібліотеки підготовлена виставка-порада «Полуничні смаколики». Матеріали, представлені в книгах та періодичних виданнях, вміщують розповіді  про корисні властивості ягоди, а ще тут представлені різноманітні рецепти варення, десертів з полуниці.

Читачі можуть і поласувати запашною червоною ягодою, якою пригощають бібліотекарі всіх охочих.

 

«Літературні передбачення»

Літо – пора відпочинку і приємних несподіванок. До різноманітних літніх насолод пропонуємо додати ще й особливу – знайомство з новою книгою.

Вони допомагають цікаво і корисно проводити свій вільний час, а ще книги  вміють передбачати майбутнє.

Завітайте до нашої бібліотеки! Тут на Вас чекає поличка «Літературних передбачень». Відкривши будь-яку книгу з неї Ви дізнаєтесь, що на Вас чекає в найближчому майбутньому.

 

 

Свято Вишиванки в Решетилівці відбулося біля ЦКД "Оберіг", яке  організувала Решетилівська центральна міська бібліотека за підтримки

Решетилівської міської ради. 

      

 

 

 

Великдень – найбільше християнське свято. Усім відомі українські традиції святкування Великодня.  В ці святкові дні  бібліотекарі Решетилівської центральної міської бібліотеки  провели цикл заходів  присвячених  Воскресінню Ісуса Христа.  На народознавчих  годинах працівники бібліотеки пропонували  своїм користувачам дізнатися як відзначають це свято не тільки в Україні, а і в інших країнах. Розповідали про духовні джерела наших предків - обряди та звичаї, щоб не загубити тієї ниточки, яка зв’язує нас із минулими поколіннями, щоб очистити і освятити свої душі.

На черговому засіданні Клубу «Зміни себе, стань успішним в цьому житті», який діє при Решетилівській філії Полтавського ОЦЗ,  в переддень Світлого Христового Воскресіння,  була проведена народознавча година «На Великдень і крашанки цілуються». Захід був приурочений календарно-обрядовим особливостям відзначення Великодня.

    

 

Профконсультант філії Юлія Джос розпочала захід та розповіла рецепт і технологію приготування паски, як можна гарно і по сучасному її прикрасити.

    

Заввідділом обслуговування користувачів Решетилівської центральної міської бібліотеки Марина Яресько розповіла про звичаї та обряди Великодніх свят, поділилася секретами фарбування яєць натуральними барвниками та цікавими ідеями оформлення Великоднього столу.

Учасники Клубу із задоволенням пограли в народні великодні ігри, розповіли про свої рецепти приготування пасок.

            Радо  зустрілися   на засіданні Університету 3-го віку учасники  народознавчої студії «Берегиня» районного територіального центру та клубу за інтересами  «Ріднокрай»  Решетилівської центральної міської бібліотеки. У затишній народознавчій світлиці для них було організовано народознавчу подорож «Воскрес Христос, і радіють ангели, Воскрес Христос, і  життя живе». Ведучі  Рагуліна О.О. та Біленька Л.Г. повідали присутнім про свято Великодня, зачитали легенди та тематичні поезії. Учасники заходу переглянули  літературу про одне з одне з найбільших християнських свят та вироби великодньої тематики.

 Дуже цікаво  і натхненно провела для  присутніх  майстер-клас по великодньому декору викладач  Решетилівської ДШМ Боровенська Л.М. Вона  також залюбки відповідала на багаточисленні запитання  учасників заходу.

    

        Люди похилого віку мали прекрасну змогу розширити свої знання про Світле Христове Воскресіння, народні обряди, ігри та послухати українські народні пісні, гуморески. Активністю вирізнялися ветерани Пасічний Л.Г., Шкурупій Н.Ф., Зінюк Н.О., Хроменков А.І., Пасічник С.Ю., Борисова Т.І. Під час засідання  всі присутні мали можливість  насолодитися  щирим спілкуванням, поділитися життєвим досвідом,скуштувати великодні паски та крашанки.

 

Щорічно 22 квітня люди на всій планеті відзначають Міжнародний День   Землі, який  став символом  любові та турботи за наш спільний дім.

      Спілкування людини з природою дарує радість, бо природа є джерелом  краси.

      Працівники відділу обслуговування дітей   Решетилівської  центральної міської бібліотеки запросили на екологічну годину «Все на світі треба берегти і птаха, й звіра, і рослину»  учнів 1 –  Б класу Решетилівської ЗОШ – I ступеня,

класний керівник  Ярошенко Н.  

      Бібліотекар  Чеверденко А.І. діти розповіла про красу і велич нашої землі, про все, що живе і квітує на ній. Діти ознайомилися із книгами на книжковій виставці «Через книгу в світ природи», які висвітлюють питання екології та довкілля, розповідають про зникаючі види рослин і тварин України.  Учні переглянули цікаві відео, а також презентацію,  підготовлену працівниками  інтернет – центру,  активно відгадували  тематичні загадки.

     Такі заходи є корисними і пізнавальними, так як виховують почуття любові  та бережливого ставлення до природи.

 

Виставка – інсталяція « Китай – країна повна чудес»

 

2019 рік оголошено Роком Китаю в Україні. Китай і Україна, Україна і Китай… Ці  дві країни  започаткували своє знайомство ще у часи  існування Київської Русі  завдяки відомому  Великому шовковому шляху, який  частково  проходив  і територією нашої держави. З тих пір минуло багато  часу і сьогодні відносини України і Китаю  мають більш глибокі та всебічно розвинуті стосунки. Йде постійний культурний обмін  між нашими народами. Письменники, артисти, науковці обмінюються досвідом під час візитів, влаштовуються культурні виставки, найвідоміші твори обох держав виходять у перекладі.

Ми запрошуємо вас переглянути виставку – інсталяцію «Китай – країна повна чудес» у відділі обслуговування користувачів  нашої бібліотеки. З  літератури, що представлена на виставці ви дізнаєтесь більше цікавих і маловідомих фактів про цю загадкову і дивовижну країну.


 

 

Щирий сміх подовжує життя

Весняні місяці приносять не тільки тепло, а й одне з найвеселіших і найпозитивніших свят – День гумору.  Сміх – це особливий  світ, в якому навіть зажурені очі починають сміятися. Це один із найсильніших захисників нашого організму від негативної дії стресу, від тілесних недуг. Щоб  відзначити Всесвітній день гумору, в читальній залі Решетилівської ЦМБ зібралися відвідувачі літературно – мистецької вітальні «Калинові дзвони» Решетилівського терцентру та клубу за інтересами «Ріднокрай» міської бібліотеки.

        Ведучі заходу Л.Біленька та О. Рагуліна  розповіли присутнім про значення сміху в житті людини,  зробивши акцент на веселій вдачі українського народу, який незважаючи на життєві негаразди та прикрощі, ніколи не втрачає почуття гумору.  Було згадано талановитих  українських гумористів: Остапа Вишню, О. Ковіньку, Є.Дударя, М.Годованця, П.Глазового. Звучали вислови  всесвітньовідомих письменників, мислителів, філософів  про цінність усмішки та  щирого сміху.

 

 

Чудовий настрій учасникам засідання створювали гості- гумористи Л. Андрійко (с. М.Бакай), В.Павлусенко ( с.Сухорабівка). Звучав гумор і у виконанні решетилівського гумориста Л. Пасічного. Він також виконував кілька жартівливих пісень, частівок під балалайку.  Свої улюблені гуморески, анекдоти, веселі випадки з життя розповідали  С. Пасічник, В.Зубрицька, Л.Біленька, В. Гайдар.

Сюрпризом для відвідувачів заходу стала презентація про талановитого самодіяльного артиста , гумориста Л.Пасічного, який був створений за ініціативи Г.Кошкалди та В. Гайдара.

Весела, життєрадісна атмосфера панувала протягом усього заходу, даруючи хвилини задоволення.Надіємося, що його учасники не на одну хвилину продовжили своє життя.

Літературнознавча бесіда "Літературне сузір'я майстрів пера Решетилівщини"

 

 

 На черговому засіданні Клубу для безробітних "Зміни себе, стань успішним в цьому житті", який діє при Решетилівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості та сприяє їх особистому розвитку, 28 березня була проведена літературознавча бесіда "Літературне сузір'я майстрів пера Решетилівщини".

 Заввідділом обслуговування користувачів Решетилівської центральної міської бібліотеки М.Яресько повідомила, що експерти солідарні в тому, що якщо практикуватися знову і знову в письменницькій діяльності, то дані творчі навички перемістяться і в інші сфери життя, в тому числі в пошуку роботи, кар'єрному рості та ін.

  Завдяки друкованому слову віднайшли себе в житті наші письменники-земляки, про яких далі ішлося у виступі. На  решетилівській землі народилися і стали письменниками Л.М.Вернигора, А.К.Григоренко, Д.Г.Дереч, О.М.Дмитренко, І.Ф.Калениченко, О.І.Ковінька, І.А.Маценко, Д.Т.Мегелик, І.І.Пільгук, А.В.Трипільський, В.М.Шкурупій, котрі порадували масового читача талановитими творами різних жанрів і тематичного спрямування. Кожен митець слова пройшов свою життєву і творчу стежину, досяг значних вершин і літературній діяльності.

  Їхню справу продовжують місцеві літератори, книги яких представила працівник бібліотеки.

  Учасники засідання дізналися чимало цікавих фактів про решетилівських майстрів пера, користь письменства та значення книги в житті людини.

    

 

  «Робота з книжковим фондом: впроваджуємо УДК»

     Семінар бібліотечних працівників під назвою «Робота з книжковим фондом: впроваджуємо УДК» відбувся в Решетилівській центральній міській бібліотеці. До програми семінару увійшли: аналіз звітів та планів роботи, професійне консультування «Робота з книжковим фондом: перехід на УДК, перевірка, облік та збереження», порада фахівця «Правила користування компютерними програмами та додатками». На семінарі розглянуто питання участі бібліотек в обласному конкурсі «Бібліотека року Полтавщини», конкурсі творчої майстерності «Моя бібліотека може…».

 

 

Поетичний диліжанс «Поезія, що творить нам дива»

      Напередодні Всесвітнього дня поезії  до  читального залу Решетилівської центральної міської бібліотеки завітали учні 11 групи ТМС, класний керівник С. Жук, Решетилівського професійного аграрного ліцею, щоб прийняти участь в поетичному диліжансі «Поезія, що творить нам дива».

Юні читачі переглянули відеоролик «Крила», де прозвучав однойменний вірш видатної української поетеси Ліни Костенко, у виконанні неперевершеного актора Богдана Ступки, та прийняли участь у конкурсній програмі.

Три команди, на які розділилися молоді люди, знаходили пропущені слова у поезіях відомих українських поетів, підбирали рими до вказаних слів, перевіряли свої  знання під час гри «Вірю-не вірю».

За підсумками журі - у складі бібліотекаря ЦМБ О.Рагуліної та бібліотекаря ліцею О.Калініченко - перемогу виборола команда «Митці», капітан Максим Статник.

       Завідуюча відділом обслуговування користувачів М.Яресько ознайомила учнівську молодь з літературою представленій на книжковій виставці «Поезія – це завжди неповторність»,  на якій  представлені поезії  Полтавського краю.

З нагоди Всесвітнього дня поезії міська бібліотека вітає усіх шанувальників неповторного світу поезії й запрошує переглянути  книжкову виставку, яка зараз функціонує в читальному залі, щоб пірнути в глибини поетичного слова.