Свято Вишиванки в Решетилівці відбулося біля ЦКД "Оберіг", яке  організувала Решетилівська центральна міська бібліотека за підтримки

Решетилівської міської ради. 

      

 

 

 

Великдень – найбільше християнське свято. Усім відомі українські традиції святкування Великодня.  В ці святкові дні  бібліотекарі Решетилівської центральної міської бібліотеки  провели цикл заходів  присвячених  Воскресінню Ісуса Христа.  На народознавчих  годинах працівники бібліотеки пропонували  своїм користувачам дізнатися як відзначають це свято не тільки в Україні, а і в інших країнах. Розповідали про духовні джерела наших предків - обряди та звичаї, щоб не загубити тієї ниточки, яка зв’язує нас із минулими поколіннями, щоб очистити і освятити свої душі.

На черговому засіданні Клубу «Зміни себе, стань успішним в цьому житті», який діє при Решетилівській філії Полтавського ОЦЗ,  в переддень Світлого Христового Воскресіння,  була проведена народознавча година «На Великдень і крашанки цілуються». Захід був приурочений календарно-обрядовим особливостям відзначення Великодня.

    

 

Профконсультант філії Юлія Джос розпочала захід та розповіла рецепт і технологію приготування паски, як можна гарно і по сучасному її прикрасити.

    

Заввідділом обслуговування користувачів Решетилівської центральної міської бібліотеки Марина Яресько розповіла про звичаї та обряди Великодніх свят, поділилася секретами фарбування яєць натуральними барвниками та цікавими ідеями оформлення Великоднього столу.

Учасники Клубу із задоволенням пограли в народні великодні ігри, розповіли про свої рецепти приготування пасок.

            Радо  зустрілися   на засіданні Університету 3-го віку учасники  народознавчої студії «Берегиня» районного територіального центру та клубу за інтересами  «Ріднокрай»  Решетилівської центральної міської бібліотеки. У затишній народознавчій світлиці для них було організовано народознавчу подорож «Воскрес Христос, і радіють ангели, Воскрес Христос, і  життя живе». Ведучі  Рагуліна О.О. та Біленька Л.Г. повідали присутнім про свято Великодня, зачитали легенди та тематичні поезії. Учасники заходу переглянули  літературу про одне з одне з найбільших християнських свят та вироби великодньої тематики.

 Дуже цікаво  і натхненно провела для  присутніх  майстер-клас по великодньому декору викладач  Решетилівської ДШМ Боровенська Л.М. Вона  також залюбки відповідала на багаточисленні запитання  учасників заходу.

    

        Люди похилого віку мали прекрасну змогу розширити свої знання про Світле Христове Воскресіння, народні обряди, ігри та послухати українські народні пісні, гуморески. Активністю вирізнялися ветерани Пасічний Л.Г., Шкурупій Н.Ф., Зінюк Н.О., Хроменков А.І., Пасічник С.Ю., Борисова Т.І. Під час засідання  всі присутні мали можливість  насолодитися  щирим спілкуванням, поділитися життєвим досвідом,скуштувати великодні паски та крашанки.

 

Щорічно 22 квітня люди на всій планеті відзначають Міжнародний День   Землі, який  став символом  любові та турботи за наш спільний дім.

      Спілкування людини з природою дарує радість, бо природа є джерелом  краси.

      Працівники відділу обслуговування дітей   Решетилівської  центральної міської бібліотеки запросили на екологічну годину «Все на світі треба берегти і птаха, й звіра, і рослину»  учнів 1 –  Б класу Решетилівської ЗОШ – I ступеня,

класний керівник  Ярошенко Н.  

      Бібліотекар  Чеверденко А.І. діти розповіла про красу і велич нашої землі, про все, що живе і квітує на ній. Діти ознайомилися із книгами на книжковій виставці «Через книгу в світ природи», які висвітлюють питання екології та довкілля, розповідають про зникаючі види рослин і тварин України.  Учні переглянули цікаві відео, а також презентацію,  підготовлену працівниками  інтернет – центру,  активно відгадували  тематичні загадки.

     Такі заходи є корисними і пізнавальними, так як виховують почуття любові  та бережливого ставлення до природи.

 

Виставка – інсталяція « Китай – країна повна чудес»

 

2019 рік оголошено Роком Китаю в Україні. Китай і Україна, Україна і Китай… Ці  дві країни  започаткували своє знайомство ще у часи  існування Київської Русі  завдяки відомому  Великому шовковому шляху, який  частково  проходив  і територією нашої держави. З тих пір минуло багато  часу і сьогодні відносини України і Китаю  мають більш глибокі та всебічно розвинуті стосунки. Йде постійний культурний обмін  між нашими народами. Письменники, артисти, науковці обмінюються досвідом під час візитів, влаштовуються культурні виставки, найвідоміші твори обох держав виходять у перекладі.

Ми запрошуємо вас переглянути виставку – інсталяцію «Китай – країна повна чудес» у відділі обслуговування користувачів  нашої бібліотеки. З  літератури, що представлена на виставці ви дізнаєтесь більше цікавих і маловідомих фактів про цю загадкову і дивовижну країну.


 

 

Щирий сміх подовжує життя

Весняні місяці приносять не тільки тепло, а й одне з найвеселіших і найпозитивніших свят – День гумору.  Сміх – це особливий  світ, в якому навіть зажурені очі починають сміятися. Це один із найсильніших захисників нашого організму від негативної дії стресу, від тілесних недуг. Щоб  відзначити Всесвітній день гумору, в читальній залі Решетилівської ЦМБ зібралися відвідувачі літературно – мистецької вітальні «Калинові дзвони» Решетилівського терцентру та клубу за інтересами «Ріднокрай» міської бібліотеки.

        Ведучі заходу Л.Біленька та О. Рагуліна  розповіли присутнім про значення сміху в житті людини,  зробивши акцент на веселій вдачі українського народу, який незважаючи на життєві негаразди та прикрощі, ніколи не втрачає почуття гумору.  Було згадано талановитих  українських гумористів: Остапа Вишню, О. Ковіньку, Є.Дударя, М.Годованця, П.Глазового. Звучали вислови  всесвітньовідомих письменників, мислителів, філософів  про цінність усмішки та  щирого сміху.

 

 

Чудовий настрій учасникам засідання створювали гості- гумористи Л. Андрійко (с. М.Бакай), В.Павлусенко ( с.Сухорабівка). Звучав гумор і у виконанні решетилівського гумориста Л. Пасічного. Він також виконував кілька жартівливих пісень, частівок під балалайку.  Свої улюблені гуморески, анекдоти, веселі випадки з життя розповідали  С. Пасічник, В.Зубрицька, Л.Біленька, В. Гайдар.

Сюрпризом для відвідувачів заходу стала презентація про талановитого самодіяльного артиста , гумориста Л.Пасічного, який був створений за ініціативи Г.Кошкалди та В. Гайдара.

Весела, життєрадісна атмосфера панувала протягом усього заходу, даруючи хвилини задоволення.Надіємося, що його учасники не на одну хвилину продовжили своє життя.

Літературнознавча бесіда "Літературне сузір'я майстрів пера Решетилівщини"

 

 

 На черговому засіданні Клубу для безробітних "Зміни себе, стань успішним в цьому житті", який діє при Решетилівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості та сприяє їх особистому розвитку, 28 березня була проведена літературознавча бесіда "Літературне сузір'я майстрів пера Решетилівщини".

 Заввідділом обслуговування користувачів Решетилівської центральної міської бібліотеки М.Яресько повідомила, що експерти солідарні в тому, що якщо практикуватися знову і знову в письменницькій діяльності, то дані творчі навички перемістяться і в інші сфери життя, в тому числі в пошуку роботи, кар'єрному рості та ін.

  Завдяки друкованому слову віднайшли себе в житті наші письменники-земляки, про яких далі ішлося у виступі. На  решетилівській землі народилися і стали письменниками Л.М.Вернигора, А.К.Григоренко, Д.Г.Дереч, О.М.Дмитренко, І.Ф.Калениченко, О.І.Ковінька, І.А.Маценко, Д.Т.Мегелик, І.І.Пільгук, А.В.Трипільський, В.М.Шкурупій, котрі порадували масового читача талановитими творами різних жанрів і тематичного спрямування. Кожен митець слова пройшов свою життєву і творчу стежину, досяг значних вершин і літературній діяльності.

  Їхню справу продовжують місцеві літератори, книги яких представила працівник бібліотеки.

  Учасники засідання дізналися чимало цікавих фактів про решетилівських майстрів пера, користь письменства та значення книги в житті людини.

    

 

  «Робота з книжковим фондом: впроваджуємо УДК»

     Семінар бібліотечних працівників під назвою «Робота з книжковим фондом: впроваджуємо УДК» відбувся в Решетилівській центральній міській бібліотеці. До програми семінару увійшли: аналіз звітів та планів роботи, професійне консультування «Робота з книжковим фондом: перехід на УДК, перевірка, облік та збереження», порада фахівця «Правила користування компютерними програмами та додатками». На семінарі розглянуто питання участі бібліотек в обласному конкурсі «Бібліотека року Полтавщини», конкурсі творчої майстерності «Моя бібліотека може…».

 

 

Поетичний диліжанс «Поезія, що творить нам дива»

      Напередодні Всесвітнього дня поезії  до  читального залу Решетилівської центральної міської бібліотеки завітали учні 11 групи ТМС, класний керівник С. Жук, Решетилівського професійного аграрного ліцею, щоб прийняти участь в поетичному диліжансі «Поезія, що творить нам дива».

Юні читачі переглянули відеоролик «Крила», де прозвучав однойменний вірш видатної української поетеси Ліни Костенко, у виконанні неперевершеного актора Богдана Ступки, та прийняли участь у конкурсній програмі.

Три команди, на які розділилися молоді люди, знаходили пропущені слова у поезіях відомих українських поетів, підбирали рими до вказаних слів, перевіряли свої  знання під час гри «Вірю-не вірю».

За підсумками журі - у складі бібліотекаря ЦМБ О.Рагуліної та бібліотекаря ліцею О.Калініченко - перемогу виборола команда «Митці», капітан Максим Статник.

       Завідуюча відділом обслуговування користувачів М.Яресько ознайомила учнівську молодь з літературою представленій на книжковій виставці «Поезія – це завжди неповторність»,  на якій  представлені поезії  Полтавського краю.

З нагоди Всесвітнього дня поезії міська бібліотека вітає усіх шанувальників неповторного світу поезії й запрошує переглянути  книжкову виставку, яка зараз функціонує в читальному залі, щоб пірнути в глибини поетичного слова.

 

  

Шевченківські читання

«Свою Україну любіть.  Любіть її… во время люте…»

 

Великі поети - вічні супутники свого народу і цілого людства.
Таким вірним і благородним супутником на дорогах століть став для України її гордість і слава - Т.Г.Шевченко. Тож традиційно на початку березня  українці вшановують  Кобзаря.  

На відзначення 205-ої  річниці з дня народження поета  бібліотекарі ЦМБ  для учнів  Решетилівського художнього професійного ліцею   провели шевченківські читання «Свою Україну любіть. Любіть її… во время люте…».

        Із захопленням присутні слухали розповідь бібліотекаря О. Рагуліної  про творчість Тараса Шевченка,  в якій знаходимо відображення сучасності, того життя, яке маємо зараз, у цю саму мить. Зацікавив учнів факт перебування  Шевченка в Решетилівці,  його зв’язки із нашими земляками, мистецькі твори Кобзаря з краєвидами містечка. На підтвердження розповіді бібліотекарі запропонували  учням переглянути книжкову  виставку  «Тарас Шевченко – великий народний поет»,  до якої увійшов розділ «Шевченко і Полтавщина».

 

        Усі присутні в цей день мали можливість ще глибше пізнати шевченкову літературну спадщину, філософські думки, осягнути значимість Великого Кобзаря для сьогодення.Учні слухали улюблені рядки великого поета.   Уривок з поеми «Гайдамаки» напам’ять   прочитала  Ходжіматова  Євгенія. Також на заході звучали поетичні твори Шевченка:  «Мені тринадцятий минало», «По діброві вітер віє» , «Думи мої…», «І мертвим, і живим, і ненародженим…», «Заповіт» та інші. Було цікаво, дух творчості, незламний дух Кобзаревих творів надихнув учасників насолоджуватися знову і знову безсмертними поезіями.

Книжкова виставка до Дня Святого Валентина

14 лютого весь світ святкує день Cвятого Валентина. З нагоди цього романтичного свята на абонементі центральної міської бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «В усі часи, в усі віки закохувались і кохали», на якій представлені книги про високі почуття.  Гарний настрій усім читачам  створюють   книжкові інсталяції, які прикрашені різноманітними символами кохання.

 

 

Зустріч патріотичного звучання

«В житті завжди є місце подвигу»

  

12 лютого в читальній залі Решетилівської центральної міської бібліотеки зібралися слухачі Університету ІІІ віку територіального центру на зустріч патріотичного звучання «В житті завжди є місце подвигу». На захід був запрошений воїн-інтернаціоналіст Валерій Бікінєєв, воїни-учасники АТО  Олег Мотузка, Анатолій Циган та його бойовий побратим Євген Пугач, які розповіли про свій бойовий шлях, нелегкі військові будні, умови життя.

 

  

Пісенним подарунком для гостей та всіх присутніх став виступ молодих виконавців Миколи Музики та Руслана Тумко, які піснями під гітару розчулили  поважну аудиторію. У виконанні читачів бібліотеки прозвучали вірші про афганську війну, воїнів АТО. Зі сльозами на очах присутні переглянули відеофільм про події на Майдані 2013 року, ознайомилися з книгами представленими на книжкових виставках «Відлуння Афганської війни», «Клич Майдану», «Герої не вмирають!».

 

 

Хвилиною мовчання були вшановані загиблі на афганській землі земляки, Герої Небесної Сотні, полеглі  на Сході країни решетилівці-воїни АТО

Пам’ятаємо героїв Крут.

       Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

    В читальній залі Решетилівської центральної міської бібліотеки для учнів Решетилівського професійного художнього ліцею було проведено урок патріотичного гарту «Українська революція 1917-1921рр.: трагічні сторінки історії. Бій під Крутами».  Під час заходу йшлося про подвиг студентів під Крутами. Завідуюча відділом обслуговування М.Яресько  розповіла про історичні події, що відбувались у 1918 році, зачитала вірш Павла Тичини «Пам’яті тридцяти». Молодь переглянула документальний фільм «Крути» з циклу «Перемоги України».

   

       Учні ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою літератури «Пам’ятаємо Героїв Крут», матеріали якої розповідають про етапи Української революції 1917-1921 років, перебіг  бою під Крутами та його учасників.

         Проведення подібних заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події та відчути їх значення у сьогоденні.

 

Етнографічне свято «Зимові дарунки від  Введення  до Водохреща»

         Українські народні свята – одне з найдорожчих національних надбань.  У багатьох звичаях, обрядах, прикметах, прислів’ях, приказках,  піснях та іграх втілилися досвід і мудрість, духовне багатство українського народу.

         Щоб здійснити мандрівку святами зимових місяців та відтворити деякі українські народні обряди до народознавчої вітальні Решетилівської центрально міської  бібліотеки  на етнографічне свято «Зимові дарунки від Введення  до Водохреща»   завітали учні аграрного ліцею.

Бібліотекар О. Рагуліна розповіла учням  про  найбільші свята зимового циклу – Введення, Катерини, Андрія,  Різдво Христове, Меланки, Миколая, Василя,  Водохреща.         Молодь дізналася про народні  прикмети та обряди, повязані з цими святами. Учні  відгадували загадки на кмітливість,  відповідали  на питання народознавчої   вікторини, розповідали відомі їм колядки та щедрівки. Дівчата з задоволенням  приймали участь у   ворожіннях на вгадування долі – «на квасолі», «на кілочках», «переставлянням чобіт» та інших.

Гостинність – невід’ємна складова всіх народних свят, тому на завершення заходу молодь отримала солодкі дарунки.

-->