Заходи до Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника України

 

До Дня Покрови Пресвятої Богородиці, українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються  14 жовтня працівники районної бібліотеки організували і провели ряд заходів. Метою бібліотекарів було  розширення знань учнів про історію славного українського козацтва, виховання почуття патріотизму, національної гідності та побратимства, популяризація літератури про  мужність і відвагу  славних запорожців та захисників сучасної України.

 Для тих, хто захоплюється історією своєї держави, для постійних відвідувачів та гостей селища в бібліотеці  оформлена виставка одного жанру «Велична епоха - козаччина», присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького, їх державній діяльності.

12 жовтня читальний зал бібліотеки перетворився на ігровий майданчик для брейн – рингу, присвяченому козацтву «Душу – Богові, життя – Україні, честь – собі!». Колись козацтво виконало покладену на нього історичну місію і врятувало український народ від загибелі. Сучасна молодь добре знає історію України епохи козаччина, і це доводили учні Решетилівського художнього професійного ліцею. Брейн – ринг почався з «Розминки», далі двом командам були запропоновані інтелектуально-патріотичні конкурси «Козацький аукціон», «Продовжте прислів’я», «Загадкова скринька», які дозволили зануритись в неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.

 Відповіді учасників оцінювало журі, яке й визначило лідерів змагань. Переможців конкурсу присутні вітали щирими оплесками.

Цікаву та веселу слайд - програму «Лине слава козацька з далеких віків» для першокурсників художнього ліцею підготували завідуюча відділом обслуговування Яресько М.В. та завідуюча Інтернет – центром  Стеценко Ю.В. На початку заходу Яресько М. В.  розповіла присутнім про традиції святкування дня Покрови , Дня українського козацтва та про нове свято жовтневого календаря – День захисника України, що також відзначається 14 жовтня.

В ході слайд - програми молодь обговорювала січові порядки, приймаючи участь у відео вікторині «Нащадки славних козаків». А переглянувши відеоролик «Козаки – скандальна правда про наших предків» учні більше дізналися про походження та значення слова «козак», про багаті і славні козацькі традиції, які перейняли сучасні захисники України.

Захід пройшов в дусі патріотизму та почуття гідності за наших видатних предків і героїчних сучасників.

 

Урок-діалог «Що обирає молодь?»

Одна з найважливіших проблем, яка зараз непокоїть людство, це проблема здоров’я. Молодь насамперед повинна дбати про свій фізичний та психологічний стан, адже вона – це наше майбутнє. Але досить часто саме люди юного віку руйнують свій організм, мають шкідливі звички, ведуть нездоровий спосіб життя.

З метою популяризації активного способу життя, спорту, виховання здорового молодого покоління, якому жити і працювати в новій державі, в читальному залі районної книгозбірні для учнів ДНЗ «Решетилівський аграрний професійний ліцей» ім. І.В.Боровенського,  був проведений урок-діалог «Що обирає молодь?»

Після перегляду відео сюжетів «Шкідливі звички, їх вплив на життя людини», «Проти тютюнопаління», «Вплив спиртів на організм людини» підлітки висловили своє ставлення до піднятої теми, розглянули можливі варіанти відмови від пропозицій вживання тютюну, алкоголю та наркотичних речовин.

Заввідділом обслуговування Яресько М. навела факти впливу тютюну на організм людини, після чого учні перевірили свої знання прийнявши участь у грі «Вірю – не вірю».

Під час вправи «Причини та наслідки вживання наркотиків», яку провела заввідділом Інтернет – центру Стеценко Ю.,  молодь відповідала на запитання «Якщо вживання наркотичних речовин таке небезпечне, чому ж молоді люди їх вживають?» та називали наслідки їх вживання.

Під час обговорення учні ліцею прийшли до думки, що альтернативою шкідливим звичкам є здоровий спосіб життя і назвали його основні елементи – правильне збалансоване харчування, достатня рухова активність, сон, внутрішня гармонія, правильне мислення та вчинки.

         Бібліотекар читального залу Зінченко О. та бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О. ознайомили юних читачів з книгами по спорту, здоровому способу життя. Працівники бібліотеки наголосили на тому, що книга, читання – також альтернатива шкідливим звичкам і сприяє духовному розвитку, правильному мисленню, самовдосконаленню. 

 

Година духовності

 «Духовність – основа християнської сім’ї»

         В читальному залі Решетилівської районної  бібліотеки було проведено  годину духовності «Духовність – основа християнської сім’ї». Цей захід був проведений з метою поглиблення уявлення молоді про специфіку подружніх, родинних взаємин,  розкриття значення духовних ідеалів в житті подружжя  та розвитку у юнаків і дівчат відповідального ставлення до  створення майбутньої власної сім’ї.

         На зустріч з учнями Решетилівського професійного художнього ліцею  був запрошений отець Володимир –  протоієрей, настоятель Свято – Успенської православної церкви. Юнаки та дівчата дуже позитивно сприйняли  виступ священика. Віра і свідомий підхід до створення сім’ї… Чи сумісні вони? Що вчить «Біблія» про добро і зло, людину і подружні стосунки? Як церква ставиться до цивільного шлюбу? Які морально-етичні основи створення християнської сім’ї існують? І в чому полягає християнське покликання чоловіка та жінки? На ці та інші питання учнів відповів  отець  Володимир.

         Завершилася година духовності оптимістично словами ведучих: «Безперечно, духовно-моральне здоров’я кожної людини – то найважливіша запорука процвітання держави. Щастя  - в руках кожного з нас, і вирішальну роль у цьому відіграє сім’я. Тож бажаємо кожному з вас створити власну міцну сім’ю,  в якій пануватиме і духовне єднання, і повага, і любов».

День пам’яті

«Вінок подвигу і слави»

        Вже 71 рік несемо ми квіти до могил загиблих,  з вдячністю в серцях. Не згасає пам’ять про тих, хто приніс в жертву Другій світовій війні своє життя, хто поліг у боях заради щастя інших.  Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає.  Ця пам’ять робить нас сильнішими.

      Для того, щоб молодь  знала про внесок України в перемогу  над нацистською  Німеччиною та її союзниками, пам’ятала про безсмертний подвиг народу у цій страшній війні в Решетилівській центральній районній бібліотеці пройшов День пам’яті «Вінок подвигу і слави». До бібліотеки були запрошені учні 10 класів Решетилівської гімназії. Працівники  бібліотеки  підготували для старшокласників краєзнавчу розвідку «Полтавщина та Решетилівщина у Другій світовій війні». Ведучі заходу у своїх виступах намагалися передати  гіркоту воєнного лихоліття, яку довелося пережити жителям Полтавщини та Решетилівщини. Старшокласники більше дізналися про подвиги воїнів – земляків, що захистили  рідну землю.

     Завідуюча відділом  обслуговування Яресько М.В.  презентувала учням   книжкову виставку «У слові й пісні ожила безсмертна слава Перемоги»,  на  якій  було  представлено документи про місце Другої світової війни в історичній пам’яті українського народу. Матеріали виставки  розкрили  історичну правду про переможні та трагічні дні війни, змалювали образи учасників  воєнних  дій у пісні та поезії.

      Бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О.О. провела для учнів екскурсію  Решетилівським краєзнавчим музеєм, де діти мали змогу  ознайомитись з  матеріалами експозиції «Друга світова війна».  Старшокласники з цікавістю розглядали фотографії та інші історичні документи про початок бойових дій на Решетилівщині та період окупації, про визволення Решетилівського району та про воїнів – захисників.  

     Хочеться вірити, що молоде покоління пам’ятатиме про тих, хто в страшному пеклі Другої світової війни виборов для всіх нас Свободу.

  

Дискусія

«Що я знаю про здоровий спосіб життя

     Здоров’я — це найвище благо, дароване людині природою. Без нього життя не може бути повноцінним і щасливим. Здоровим потрібно бути з раннього дитинства. Добре здоров’я дається  Богом та батьками, але зберігати його мусить кожен сам. Не слід розраховувати на те, що можна залишитися здоровим, зовсім не докладаючи до цього ніяких зусиль.

      Як зробити так, щоб все життя бути здоровим і сильним? На що слід звертати увагу, щоб зберегти найцінніше, що є у кожної людини? Саме про це  йшла  мова в дискусії «Що я знаю про здоровий спосіб життя», яка відбулася  між учнями Решетилівського професійного художнього ліцею 7 квітня 2016 року. Протягом години юнаки та дівчата називали складові здорового способу, висловити своє ставлення до шкідливих звичок, а також доводили, яким цікавим і різноманітним є життя психічно й фізично здорової людини. Під час заходу пролунало багато порад про те, як вести здоровий спосіб життя. Неодноразово  було підкреслено, якої великої шкоди завдають молодій людині неправильне харчування, шкідливі звички, відсутність рухової активності, недоброзичливе ставлення до оточуючих. Учасники дискусії дійшли до спільного висновку, що у більшості випадків хороше здоров’я залежить від самої людини та від способу її життя.

     Дискусія була  інформативною, корисною та цікавою,. Вона дала можливість  актуалізувати проблему здорового способу життя  та сформувати відповідальне ставлення  молоді до власного здоров’я.

  

 

Захист прав і законних інтересів неповнолітніх

 

    Без знання права молодій людині складно вступати в життя. Необхідно володіти хоча б азами правової освіти, знати, куди і як звернутися за захистом. 2 лютого в читальному залі Решетилівської районної бібліотеки був проведений День правових знань, на якому перед учнями Решетилівського професійного художнього ліцею виступили начальник служби у справах дітей РДА Гмиря Ю.А. та головний спеціаліст служби Собакар Д.С.

      Фахівці розповіли про роботу своєї служби, нагадали учням про їх права та обов’язки, порадили куди звертатися в разі застосування до них насильства в сім’ї та відповіли на поставлені юнацтвом запитання.

     Працівники бібліотеки ознайомили учнів з літературою по праву, яка була представлена на підготовленій до заходу книжковій виставці «Твої права – твоя фортеця».

  Літературний портрет

     « Лиш боротись значить жить…»

    Літературний портрет «Лиш боротись значить жить», підготовлений працівниками районної бібліотеки та заступником директора з виховної роботи  Решетилівського професійного художнього ліцею В. Омельченко, розпочав цикл заходів приурочених ювілею великого українського письменника та громадського діяча І.Франка.

   Доповідь про життєвий та творчий шлях Великого Каменяра підготувала другокурсниця Муха Оксана, а першокурсник Ярослав Маштабрика продекламував вірш Івана Франка «Вічний революціонер».

    З цікавими фактами з життя великого українського письменника ознайомили учнів художнього ліцею завідуюча відділом обслуговування М.Яресько та бібліотекар читального залу О.Зінченко. Особливо уважно молодь слухала про те, як склалася доля  дітей Івана Франка.

    По закінченню заходу  учні ознайомилися з книгами, представленими на книжковій виставці «Нам пора для України жить», де були представлені твори письменника, літературознавчі праці про його життя та творчість.

 

Літературна панорама

«Де грози падають – там райдуги встають»

   До 125 – річчя з дня народження П.Г.Тичини  28 січня в читальному залі районної бібліотеки відбулася літературна панорама «Де грози падають – там райдуги встають». На захід були запрошені учні Решетилівського професійного художнього ліцею, які небайдужі до поетичного слова. Присутні мали можливість ще раз перегорнути сторінки життя і творчості видатного українського поета, перекладача, громадського діяча, який зробив значний вклад у розвиток української літератури першої половини ХХ ст.

   Переглядаючи відеоматеріали, молодь ліцею відкрила для себе маловідомі сторінки біографії поета, по новому змогла відчути красу і силу поетичного слова. На заході лунали ліричні вірші Павла Тичини, сповнені музичного звучання «Ви знаєте, як липа шелестить…», «Десь на дні мого серця…» та інші.

  

    Також учні мали можливість  послухати патріотичну пісню, яку написала українська співачка Марія Бурмака  на вірш Павла Тичини «Пам’яті тридцяти», що був присвяченим київським студентам і гімназистам, які загинули за Україну в бою під Крутами. У новому виконанні ця пісня донесла до слухачів ідею національного відродження України.

    Бібліотекар кафедри юнацтва ознайомила молодь  з літературною спадщиною П.Тичини, що була представлена  на  книжковій виставці «Душа його сонця намріяла».

 

1,2,3,4,5