Книги мають особливу чарівність; книги дають нам насолоду:

                 вони розмовляють із нами, дають нам добрі поради,

                                   вони стають живими друзями для нас.

                                               Ф. Петрарка

 

Знайомтеся!  Ці книги  українських та зарубіжних авторів гідні стати настільними для кількох поколінь молодих людей!  

Завітайте до нашої бібліотеки і оберіть для себе літературу, що найбільше Вас зацікавила.

 

 

Вишневський  Януш – Леон.  С@мотність  у Мережі : роман/ Януш – Леон  Вишневський. – К.: Рідна мова, 2016. – 424с.

     Один з найчуттєвіших романів про кохання, що вийшли останнім часом. «Зі всього, що вічно, найкоротший термін у кохання» – такий лейтмотив європейського бестселера Вишневського. Герої роману спілкуються за допомогою Інтернет -  чатів. Потім вони зустрінуться в Парижі, пройшовши не через одне випробування, але головним випробуванням для любові виявиться сама зустріч. В книзі окрім основної лінії Інтернет - стосунків головних героїв, можна прочитати багато дуже захоплюючих і вражаючих історій з їх минулого.

 

 

Грін, Джон. Провина зірок/Джон Грін. -  М.: АСТ, 2013. – 288с.

     Книга «Провина зірок» Джона Гріна  вийшла порівняно недавно, але вже встигла завоювати серця мільйонів підлітків у всьому світі. Це приголомшливо сентиментальна, сумна і романтична історія про життя підлітків, які зіткнулися на своєму шляху з величезною проблемою.

Героїня роману, 16-річна Хейзел, зосереджена на хворобі, що викликає у дівчини депресію. А потім несподівано у її життя вривається Огастус із зовсім іншим поглядом на проблему. Юнак, незважаючи на важке захворювання, продовжує насолоджуватися радощами буття, прагнучи встигнути зробити якомога більше. Цією невгамовною жагою до життя Огастус «заражає» Хейзел. Молоді люди з головою занурюються у любов, цінуючи кожну мить, проведену разом. Вони кохають, ненавидять, ревнують, обурюються. І це змушує забути про навислу над ними смерть.

У книзі «Винні зірки» письменник глибоко проникає у психологію героїв, які не страждають, не плачуть і не мучаться, а намагаються прожити той час, який їм залишився, повноцінно. Любовні переживання хвилюють Огастуса і Хейзел набагато більше хвороби. Смертельно хворі підлітки відчувають повноту життя гостріше звичайних людей, зациклених на кар’єрі, грошах, сексі. Герої дарують один одному ті емоції і ту підтримку, які не можуть подарувати навіть найближчі родичі.

 

 

Ігнатова, Н. Миттєвості буття / Н. Ігнатова. - Донецьк : ПП “ЦСО”, 2012. - 352 с.

     Неймовірне число подій відбувається в житті молодих людей. Випробування Любов'ю, Дружбою, Грошима, Славою, Успіхом. Як вони витримають ці іспити, чи впораються? Впораються.

     Тому що вони – Диваки від слова «диво». Їх легко впізнати, тому що вони завжди з'являються в потрібну хвилину: віддають останнє заради дружби, роблять неможливе заради кохання. Вони просто допомагають словом і ділом, даруючи світло і тепло, а іноді просто не проходять мимо.

     Героїв книги «Миттєвості буття» можна любити, їх можна наслідувати, ними можна захоплюватися чи критикувати їхні дії, слова, вчинки, погляди, але залишатися байдужими – неможливо. Адже недаремно друзі захоплено, а недруги здивовано вигукують при зустрічі з ними: «От диваки!»

     Книга висвітлює проблеми сучасної молоді, а в ній читачі зустрінуться з уже знайомими героями повісті «Диваки».

 

 

Корній, Д., Владмирова, Т. Крила кольору хмар/ Дара Корній, Тала Владмирова. – Харків:  Клуб сімейного дозвілля, 2015. – 320с.

     Неповторний стиль! Українська міфологія від популярних авторів.

     Ада росла без матері, а батька взагалі не знала. Вона навіть не здогадувалася, що народилася в сім`ї янголів і стала вигнанницею, сірим янголом. Ні добро, ні зло не беруть її на свій бік.

     Господар клубу «Темний янгол», в якого дівчина працює, теж виявився не простою людиною. Він наказав Аді забрати душу Ірен, її подруги. Дівчина не може відмовитися. Чи може? Адже чимало людських душ у полоні Господаря і благають про допомогу. Вона може загинути, допомагаючи їм. Але настав час робити вибір.
Що обере Ада — темну чи світлу сторону?

 

 

Роздобудько, Ірен. Арсен: повість/ Ірен Роздобудько. – К.: Грані – Т, 2013. – 224с.

     13-річний Арсен мешкає у Києві разом з мамою. Батько пішов з родини, тому герой призвичаюється до ролі єдиного чоловіка у сім'ї. Влітку хлопець вирушає провідати бабуся та дідуся, яких не бачив тривалий час. Там на нього чекає не тільки відпочинок на лоні природи, але і моторошна таємниця, яка виринає з минулого. Героєві належить її розгадати і... трохи змінитися. Адже пригоди, важлива справа і перше кохання як-ніяк, а змушують подорослішати.

 

 

Бовен, Джеймс. Вуличний кіт на ім’я Боб: повість /Джеймс Бовен.- К.: Рідна мова,  2017. – 208с.

     «Вуличний кіт на  ім’я Боб»  - книга, написана  Джеймсом Бовеном . Це проста, але в той же час дивовижна історія про дружбу людини і кота і про їх маленькому спільний успіх. За сюжетом головний герой (він же автор книги) Джеймс, який є вуличним музикантом, і простий рудий кіт на прізвисько Боб були самотніми, нещасними і бездомними.

     Боб шукав їжу і виживав на міських вулицях, а Джеймс гинув від наркотиків і безвиході. Ймовірно, Бовен так би і зник у переплетенні Лондонських вулиць, якби одного разу не зустрів рудого кота Боба, який став для нього справжнім талісманом, вірним другом і ангелом-охоронцем. Сьогодні цю дивну парочку знають всі. У соціальних мережах можна знайти безліч фотографій, відеозаписів. І ось, в 2014 році вийшла ціла книга, що оповідає про історію простого музиканта і вуличного кота.

 

 

Книги цієї письменниці зацікавлять дівчат:

     Ім’я канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874-1942) практично невідоме українському читачеві, проте її книжки вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи. За ними знято популярні кінофільми, створено численні театральні постановки. Перша книга із циклу з’явилася на світ у 1908 році. Її успіх був миттєвим і нечуваним. Познайомившись із пригодами маленької  Енн, читачі прохали письменницю написати продовження. Найбільше книги подобаються молодим дівчатам.

 

 

Монтгомері, Лусі Мод. Енн із Зелених Дахів : роман / Л. М. Монтгомері ; пер. з англ. А. Вовченко. - Львів : Урбіно, 2015. - 320 с.

     Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на острові Принца Едварда. На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою, Метью й Марілла  Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм у господарстві. Проте їхньому здивуванню не було меж, коли виявилося, що замість хлопця до них прибула руденька худорлява дівчина, Енн Ширлі. І в цієї незвичайної істоти виявилася напрочуд химерна вдача!

 

 

Монтгомері, Лусі Мод. Енн із Ейвонлі : роман / Л. М. Монтгомері ; пер. з англ. А. Вовченко. - Львів : Урбіно, 2014. - 272 с.

     «Енн із Ейвонлі» - це друга книга із циклу про життя Енн Ширлі, який складається з восьми романів. Після вчительської семінарії Енн повертається до Ейвонлі, щоб працювати в місцевій школі. Юній учительці доведеться завойовувати прихильність і любов своїх учнів, бо ж серед них чимало шибеників, ледарів і незграб. До того ж, у Зелених Дахах вона мусить допомагати виховувати шестирічних близнят, Дору й Деві, чия мама, далека родичка Марілли, померла. На щастя, Енн вкотре переконується, що в житті завжди можна зустріти рідну душу. Крім того, дівчина раптом усвідомлює, що їй дедалі більше подобається один юнак.

 

 

Монтгомері, Лусі Мод. Енн із Острова Принца Едварда : роман / Л.М.Монтгомері ; пер. з англ. А. Вовченко. - Львів : Урбіно, 2014. - 272 с.

     Час невблаганно плине, і мрійлива дівчинка, а потім – зовсім юна вчителька перетворюється на чарівну студентку. Мрії Енн про навчання здійснюються, вона полишає ейвонлійську школу та їде до Редмондського коледжу.

     Перед нею нові можливості, нові знайомства, нові друзі й сердечна подруга Філіппа… Крім того, врода Енн і її небуденний розум привертають усе більше уваги. Природно, що довкола аж роїться від юнаків, і не один бажав би, щоб ця гордовита красуня стала для нього не лише другом. Іноді Енн сама не може розібратися у власних почуттях. Хто їй більше до душі – багатий і вродливий Рой Гарднер чи все-таки відданий Гілберт Блайт?

 

 

Монтгомері, Лусі Мод. Енн із Шелестких Тополь : роман / Л. М. Монтгомері ; пер. з англ. А. Вовченко. - Львів : Урбіно, 2016. - 288 с.

     Закінчивши навчання в коледжі, Енн Ширлі влаштовується на посаду директриси школи в містечку Саммерсайд. Вона винаймає житло в старовинному, оповитому романтикою домі Шелесткі Тополі. Попереду улюблена робота й очікування на одруження з коханим. Усе було б чудово, якби не ворожість численної шанованої родини Прінглів, через яку Енн уже подумує покинути Саммерсайд. Та несподівано вона не лише примиряється із Прінглами, які відтоді стають ій справжніми друзями. Енн знайомиться зі своєю маленькою сусідкою Елізабет і знаходить у ній рідну душу, а згодом їй вдається заприязнитися зі своєю заступницею Кетрін, постійно всім невдоволеною молодою жінкою, яка під впливом Енн цілковито змінюється. Невдовзі Енн покине такі милі їй Шелесткі Тополі й повернеться до Ейвонлі.

 

 

Незважаючи на подальшу компютеризацію суспільства, книга завжди залишатиметься книгою зі своїм особливим шармом та ароматом, потяг до якого прищеплюється з дитинства. Особлива магічна атмосфера книги не зрівняється з жодними надбаннями новітніх технологій.

         Приємно, що молоді читачі нашої бібліотеки цікавляться сучасною українською літературою, зокрема, такими авторами, як Марина та Сергій Дяченки, Любко Дереш, Юрко Іздрик, Ірен Роздобудбко та ін…

         Пропонуємо вашій увазі віртуальну книжкову виставку

«Українські бестселери молодіжної публіки»

 

Дереш Л. Голова Якова: Алхімічна комедія/ Любко Дереш. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2012. – 240 с.

 

   Тривалу історію написання нової книжки сам Любко Дереш пояснює так: «За царя Гороха, коли людей було трохи, роман «Голова Якова» носив назву «Як стати Богом і не заплакати». Тоді я ще не знав, що цей роман стане для мене однією з найзапекліших (і найтриваліших) робіт над літературним твором. За п’ять років, поки писався роман, я встиг зненавидіти літературу, простити їй все і знову полюбити, заблукати у власному творінні і щасливо віднайтися, врешті, розчинити готовий уже роман «Як стати Богом…» у кислоті і випити, у найкращих традиціях 60-х, цю юшку до дна. Рукописи хоч і не горять, зате добре розчиняються».

Сюжет роману розгортається навколо геніального композитора Якова. Він отримує від свого брата, політтехнолога, незвичну пропозицію – створити гімн-симфонію до відкриття Євро-2012. Темні отці, які стоять за цим замовленням, впевнені, що лише йому під силу створити музику, що буде прологом до мелодії Апокаліпсису. Рідна домівка стає для нього мистецькою вязницею. І навіть попри постійну присутність у його житті чотирьох жінок – муз жодна нота не лунає в голосі Якова. Щоб віднайти потрібні звуки, йому доведеться зіграти на найпотаємніших стунах душі, а може, вмерти й відродитися знову…

 

Дяченки М. та С. Магам можна все/ М. та С. Дяченки. – Харків: Фоліо, 2012. – 347с.

 

Уявіть, шановний читачу, що людина, ось, наприклад, ви – це такий собі будиночок із безліччю кімнат, у яких живуть їх мешканці. І ось комусь – сторонньому, в усякому разі, не вам, спадає на думку – а що буде, якщо відселити деяких мешканців, навіть не питаючи власника будинку? Що буде, якщо препарувати душу людини?…

 Таємничий Препаратор почав свою справу. Разом з ним почав діяти і Хорт зі Табор – вроджений маг. Магам, як відомо, можна все, особливо коли в мага є Кореневе Заклинання Кари, проти якого безсилий будь-хто. Але… Але справа навіть не в тому, що його супротивник теж маг, він дуже могутній і вже мільйон років удосконалює свою магічну майстерність. Справа в тому, що…

Спочатку був «Варан», потім «Мідний король», а зараз – «Магам можна все». Видавництво «Фоліо» презентує: третя книжка українською найпопулярніших майстрів фентезі Марини та Сергія Дяченків – це те, що варто читати.

 

 Іздрик Ю. Флешка-2GB/ Юрко Іздрик. – К.: Грані – Т, 2009. – 284с.

Під цією майже чорною обкладинкою ховається збірка есеїв одного з найконцептуальніших письменників-модерністів сучасної української літератури. Тож якщо четвер для вас не лише один із семи днів тижня – ця книга саме для вас.

Як зазначив Тарас Прохасько – «… це найпрозоріша книжка найточнішого Іздрика. Вона є підбіркою «Есею, шкіців та колажів Юрія Іздрика, вперше зібраних під однією обкладинкою» (сама обкладинка теж є бездоганним шкіцом і колажем того ж Іздрика)».

Курков А.Ю. Львівська гастроль Джимі Хендрікса/ Андрій Курков. – Харків: Фоліо, 2012. – 442с.

 
                                                                                                

 «У житті найцікавіше — це життя», — сказав одного разу письменник, звертаючись до своїх читачів. І його новий роман «Львівська гастроль Джимі Хендрікса», де переплітаються дійсність і вигадка, де немає межі між реальністю і сюрреалізмом, яскраве тому підтвердження.

 Над сухопутним Львовом літають чайки, і в місті часом пахне морем. Колишні хіпі в компанії з екс-капітаном КДБ збираються на Личаківському цвинтарі біля могили... американського рок-співака і гітариста Джимі Хендрікса. А по стародавніх вулицях міста носиться ночами старенька іномарка з людьми, жадаючими вилікуватися.

 

Роздобудьмо І.В.Перейти темряву/ Ірен Роздобудько. - Харків: Фоліо, 2012. – 155 с.

 

Ірен Роздобудько - одна з найвідоміших українських письменниць, авторка популярних книг «Пастка для жар-птиці», «Ґудзик", «Амулет Паскаля», «Все, що я хотіла сьогодні»...

        «Перейти темряву» - нове творіння письменниці, трилер про маніяка та його невинних юних жертв... Він не кат - він дослідник, і він дуже хоче знати, що відчувають ці прекрасні метелики з відірваними крильцями... Потішні, вони кумедно повзають та звиваються, намагаються злетіти і не розуміють, чому не виходить...

На 155 сторінках захопливого роману - долі десятків тисяч українок, що їх продали у рабство за кордон та змусили працювати повіями. І не всі повертаються з неволі, бо лиш одиницям вдається ...перейти темряву.

 

Сняданко Н.В. Амаркорд/ Н.В. Сняданко. – Київ: Будинок письменників, 2012. – 892с.

 

До збірки відомої української письменниці і перекладачки Наталки Сняданко "Амаркорд" увійшли вибрані романи у новій авторській редакції, а також не опублікований раніше в Україні есей. У своїй творчості Сняданко робить спробу серйозного, хоча й іронічно оформленого усвідомлення та переосмислення цілого періоду пострадянської історії. Байдуже, про що вона пише - про зів'яле кохання, гопників у ніч на Івана Купалу чи про джазову співачку з облущеними нігтями, - читати її однаково тепло й приємно…

Шевченко О. Аутсайдери/  Олександр Шевченко. – К.: Нора –Друк, 2005. – 160с.

 

Чи легко бути аутсайдером? Постійно думати, що весь світ проти тебе? А коли в житті настає чергова чорна смуга, чи траплялося вам запитувати себе: "Невже може бути ще гірше?" Інколи краще не шукати відповіді. Бо вона може бути ствердною.