Ми – за здоровий спосіб життя

(З досвіду роботи відділу обслуговування Решетилівської ЦРБ по популяризації здорового способу життя)

                                                      Гроші загубив — небагато загубив,

                                                     час загубив — багато загубив,

                                                     а здоров'я загубив — все загубив…

Здоровий спосіб життя Що ми розуміємо під цим поняттям? Здоровий спосіб життя - це коли живеш і радієш кожній миті, коли перебуваєш в стані гармонії, як із собою, так із навколишнім світом. Це, перш за все, позитивний настрій, це здорове, радісне, повне вражень, багате можливостями і шансами життя. Здоровий спосіб життя - це і фізична активність, і загартування, і збалансоване харчування, і повноцінний сон, і психічне здоров'я. Але головне - це погляд на життя в цілому. У людини завжди є вибір, як прожити своє життя і цей вибір дуже важливий. Спостереження вчених показують, що здоров'я людини на 45—50 % визначається способом життя, на 20 % - впливом навколишнього середовища (природного, техногенного), на 20 % — спадковістю, на 8—10 % —- охороною здоров'я, харчуванням тощо.

Конституція України визнає життя і здоров’я людини однією із соціальних цінностей. Формування свідомого та відповідального відношення до здоров’я має починатися з раннього дитинства, продовжуватися в активній юності, поступово входити до системи світогляду, ставати складовою частиною загальної культури, духовного світу людини, продовжуватися в активній юності і свідомій зрілості. Саме рівень загальної культури особистості обумовлює поведінку, стиль життя, і як результат, стан її здоров’я. Необхідно навчити кожну людину науці здоров’я. Будь – яка робота по популяризації здорового способу життя направлена на вирішення важливого завдання, основна мета якого – збереження майбутнього української нації.

Виховання культури здоров’я, здорового способу життя є одним із важливих напрямів роботи Решетилівської центральної районної бібліотеки. Постійними нашими партнерами у цій діяльності є Решетилівський художній та аграрний ліцеї, гімназія, ЗОШ І – ІІ ступенів, територіальний центр управління праці та соціального захисту населення, районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, спортзал.

Бібліотека, з її документним фондом та електронними ресурсами має інформаційну можливість допомагати своїм користувачам вирішувати проблеми із здоров’ям, викорінювати шкідливі звички, роз’яснювати переваги здорового способу життя, сприяє формуванню понять, принципів, цінностей, які людина буде сповідувати на протязі всього свого життя.

Поняття здоровий спосіб життя передбачає:

-         активну рухову діяльність;

-         особисту гігієну та гігієну праці;

-         нормальну екологічну обстановку;

-         життя без шкідливих звичок;

-         гігієну харчування;

-         загартування організму;

-         раціональну організацію дозвілля;

-         оптимальний психологічно – емоційний стан;

-         заняття улюбленою справою.

7 квітня людство відзначає Всесвітній день здоров’я, адже воно є найбільшою цінністю для людини. В цей день в бібліотеці розпочинаємо декаду здоров’я. Видатний німецький поет Г. Гейне писав, що єдина краса людини, відома йому, - здоров’я. А як його зберегти залишається одвічною проблемою. Кожна людина прагне жити без хвороб, довго і щасливо. І помічником у цьому їй стають книги, періодичні видання та Інтернет – ресурси бібліотеки. Для кращої орієнтації у пошуку потрібної інформації своїм користувачам пропонуємо бібліографічні списки документів «Здоровий спосіб життя – що це таке?», «Зцілення без пігулок», «Маршрут – безодня, або як спивається наше майбутнє», «СНІД: знати, щоб жити», «Паління чи здоров’я – обирайте самі» та вебліографічні списки «Зелена аптека», «Медицина та фармацевтика», в яких вони знаходять відповіді на багато запитань, що стосується теми здорового способу життя. В читальному залі для відкритого перегляду представлені періодичні видання, знайомлять з різними методиками оздоровлення: журнали «Будьмо здорові», «Довкілля та здоровя», «Целитель», газета «Бабушка».

 
1,2,3,4