Довгий Олексій Євгенович

 

Олексій Євгенович Довгий народився 1939 року в багатодітній селянській сім’ї у великому мальовничому селі Межирічка Голованіського району, що на Кіровоградщині. Тобто, в краю степовому. Недарма автор облюбував собі і літературний псевдонім – Степовий. У рідному селі закінчив середню школу. Працював помічником комбайнера, столярем-теслярем, листоношею. Заочно навчався в Уманському педагогічному інституті і певний час вчителював. Закінчив Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка (факультет журналістики).

Тридцять шість років він присвятив газетярській справі, працюючи на різних відповідальних посадах у редакціях райгазет Кіровоградської і Полтавської областей, майже дев’ятнадцять літ – редактором решетилівської районки.

О.Є. Довгий – член Національної Спілки журналістів України, член Полтавської спілки літераторів.

Перші його вірші надруковані ще в шкільні роки. Поетичні і прозові твори, гумор і сатира опубліковані в різних виданнях – районних, обласних, республіканських, зокрема в газеті «Демократична Україна», журналі «Перець».

Свою першу поетичну збірку «Дивосвіт» автор видав у 1999 році, а через рік перевидав її з певними змінами і доповненнями.

Прибуло нашого полку, поповнились ряди творців нелегкого гумористичного цеху області. Так можна сказати про творчий доробок в жанрі гумору та сатири Олексія Довгого з Решетилівки. Все краще з написаного автор вмістив у свою збірку «Цілком відверто».

Автор сміливо втручається в різні сфери сучасного життя, об’єктивно, без зайвих фарб, відображає реальну дійсність, явища й події в нашому житті-бутті, шмагає лицемірів, кар’єристів, чинуш-бюрократів, марнотратників, ледарів, п’яниць, хапуг, лакуз та різного роду пристосуванців.

Твори автора:

БІЛЬШЕ ПЕРЦЮ Й ХРОНУ

ГІСТЬ ЗІ СТОЛИЦІ

ЦІЛКОМ ВІДВЕРТО

ДАЙОШ ЛОПАТИЗАЦІЮ!

СЮРПРИЗ ДЛЯ ШЕФА

КІНДРАТА СУМНІВИ ВЗЯЛИ

ЯК ІВАН НА ЕКСКУРСІЮ ЇЗДИВ

ОТАКА У ГНАТА ВДАЧА

 

 

 

Вгору